Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.12.2010 10:50

kulka53 napisał(a):
Ale proszę, oto wieczorne statywowe ujęcie Kulek dwóch :wink:

Pozdrawiam


Dziękuję - pozdrawiam dwie Kuleczki :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.12.2010 11:06

Ładna plaża,
ciepła woda,
pełne słońce,
ciepły wieczór,
spokojne miejsce ...


...fakt tylko pół księżyca. ;)


... ale za to ekstra dodatek "ochrona z powietrza" !

:)


Pozdrawiam
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 16.12.2010 11:43

Ale ciepło :) Już się przebieram, niepotrzebnie ubrałem "drugie spodnie" :wink:
Fajnie Wam było.

Bezpiecznie stałeś na tej skarpie , nie zagrażał obryw lub obsunięcie ?
Jakoś tak po ostatnich powodziach i licznych, nawet w naszym mieście, osuwiskach, wyczulony się na to stałem.

A samoloty chyba p/pożarowe ?

pozdrawiam Uśmiechnięte Kulki Dwie 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.12.2010 12:09

Chyba nie dam się stąd wypisac! ;) Tu bez żadnego problemu ładują się wszystkie zdjęcie - żadnego wymuszania przez "Pokaż obraz".

Przyjemnie wędrowac z Wami coraz dalej na południe. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 16.12.2010 18:53

Oczywiście skręciłem nie w tę uliczkę co trzeba , dlatego zamiast jechać od razu główną drogą na zachodnie wybrzeże wyspy, kawałek przejechaliśmy wąską dróżką prowadzącą obok jakiegoś monastyru.

Przypuszczam, że był to monastyr Faneromeni, który odwiedziliśmy podczas naszej podróży. Dokoła jest dużo cienia, różnorodnej roślinności,m. in. bananowce oraz kilka zwierzaków w klatkach. Takie mini zoo. Najbardziej podobały się nam hałasujące papugi.
W czasie naszego pobytu w monastyrze odbywały się chrzciny. Do świecy chrzcielnej doczepiono pluszową żabę ( wyglądała jak Kermit). Natomiast obok na stoliku stał duży karton z małymi paczuszkami. Niestety nie wiem co w nich było. :D
A plaże na Lefkadzie są naprawdę cudne( choć nieraz trudno do nich dojechać).
Pozdrawiam :D :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.12.2010 20:13

mariusz-w napisał(a):Ładna plaża,
ciepła woda,
pełne słońce,
ciepły wieczór,
spokojne miejsce ...

Wszystko się zgadza :D , tak właśnie było.......
mariusz-w napisał(a):tylko pół księżyca. ;)

Tak, wczoraj tylko pół, teraz trochę większe pół...... :wink: , a kolejne dni przyniosą fotograficzną dokumentację coraz to większego "odsłaniania się" księżyca :lol:
mariusz-w napisał(a):... ale za to ekstra dodatek "ochrona z powietrza" !

Fakt, parę razy takie maszyny nad nami przeleciały...
I to wcale jeszcze nie koniec spotkań z grecką armią podczas tego wyjazdu :wink: :lol:



plavac napisał(a):Bezpiecznie stałeś na tej skarpie , nie zagrażał obryw lub obsunięcie ?

Hmmm, nie pomyślałem o tym nawet :?
Ale nie sądzę, wyglądało dość bezpiecznie.... może po jakichś wiosennych deszczach mogłoby być inaczej?

plavac napisał(a):A samoloty chyba p/pożarowe ?

Być może były to loty patrolowe, nie wiem, ale sucho wszędzie było więc może po zeszłorocznych doświadczeniach wzmogli ostrożność. Nie znam się na tym kompletnie, ale jak dla mnie były to wojskowe maszyny.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.12.2010 20:16

Franz napisał(a):Chyba nie dam się stąd wypisac!

Ooooo, nic z tego :!: :D
Jutro jeszcze masz luz, ale pojutrze czekamy na kolejne odcinki Twoich relacji :idea: :D
Franz napisał(a):Tu bez żadnego problemu ładują się wszystkie zdjęcie - żadnego wymuszania

Wiem po sobie ile czasem muszę "naodświeżać" niektóre relacje by fotki zobaczyć..... chyba czas zainwestować w szybsze łącze :roll: :wink:



Renatka66 napisał(a):Przypuszczam, że był to monastyr Faneromeni

A ja nie przypuszczam, to był na pewno on..... tylko nazwa wyleciała mi z pamięci i jakoś nie mogłem jej nigdzie odszukać :oops: , dzięki za przypomnienie :D
Nie zatrzymaliśmy się tam, choć lubimy takie miejsca, ale nie było już tak wcześnie a nie wiedzieliśmy co nas jeszcze czeka tego dnia na wyspie. Z Twojego opisu wiem, że tym bardziej mamy czego żałować :roll: .

Renatka66 napisał(a):W czasie naszego pobytu w monastyrze odbywały się chrzciny.

Też trafiliśmy na chrzciny w tym roku ale w Rumunii :D , było bardzo ciekawie. To też właśnie jest wartość poznawcza podróży, obyczaje innych religii w innych krajach :idea: .

Renatka66 napisał(a):plaże na Lefkadzie są naprawdę cudne( choć nieraz trudno do nich dojechać).

Nie sposób się z tym nie zgodzić :D .
Czasem nawet nie da się do nich dojechać :wink: :lol:

Pozdrawiam
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 16.12.2010 22:37

Ech... byliśmy tam dwa miesiące przed Wami... Też wszędzie były pustki (oprócz tej najbardziej znanej Porto Katsiki gdzie było dużo ludzi), było pięknie, ciepło..... Strome, wąskie dróżki dojazdowe rewelacyjne.... Te kilka plaż na zachodnim wybrzeżu Lefkady to na razie najpiękniejsze plaże na jakich byliśmy, ale może w przyszłym roku pobije je Kefalonia.... może będzie ładniej.... może się tam wybierzemy.... bo w tym roku zabrakło i czasu i pieniędzy...

A za oknem minus 10.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.12.2010 10:06

typ napisał(a):może w przyszłym roku pobije je Kefalonia....

8O :roll:

Byłem pewny że tam dotarłeś...... pamiętam Twoje pytania odnośnie promów z Lefkady na Kefalonię, przy okazji dowiedziałem się wtedy ile taka przyjemność kosztuje.

Zarówno Zakynthos jak i Kefalonia są w moich dalekosiężnych planach, w końcu skoro 3 lata pod rząd jeździliśmy do Chorwacji i całkiem sporo udało się nam zobaczyć, dlaczego nie zrobić tak z Grecją :D . Cen promów nie obawiam się, w końcu i tak nie płacimy za noclegi :wink: . No ale na przyszły rok, jak na razie w planie są inne greckie rejony, mam nadzieję, że się uda pojechać, jak nie na 3 to chociaż na 2 tygodnie.

Lefkada też spodobała się nam, wiem już, że spędziliśmy tam za mało czasu, no ale to z założenia miał być taki rekonesans :roll: .

Dzięki temu forum można się na trochę oderwać od rzeczywistości, to fakt...... :D

Pozdrawiam
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 17.12.2010 10:23

kulka53 napisał(a):Byłem pewny że tam dotarłeś...... pamiętam Twoje pytania odnośnie promów z Lefkady na Kefalonię, przy okazji dowiedziałem się wtedy ile taka przyjemność kosztuje.


Plany były, ale czasu zabrakło. Lefkada była na tyle interesująca, że nasz rekonesans ograniczył się tylko do tej wyspy, na 2 dni na Kefalonie nie opłacało się płynąć...
Rozpoczynaliśmy nasz wyjazd od Grecji i gdybyśmy wiedzieli że zaczniemy od najciekawszego miejsca to zmienilibyśmy plany i zostali tam dłużej....
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 18.12.2010 21:44

Kulka53 Lidia K docieracie zawsze do ciekawych miejsc nie przeładowanych turystami (wiem, to jest już Wasza specjalność i znak rozpoznawczy).

Czasem w pisaniu postów nie jest się w stanie nadążać za kolejnymi etapami podróży wielu relacji, brak moich postów nie oznacza braku podziwu.
Zresztą czyjeś milczenie nie jest oznaką braku zainteresowania relacją.
W tej relacji było już pokazanych wiele miejsc, które prosiły się o komentarz.
A teraz najwyraźniej dotarłem do kolejnego etapu i kolejnej (po albańskiej plaży) "złotej" plaży (którą dostrzegłem wcześniej w pewnych typowaniach :) ).

Pozytywnie pozazdroszczę, że odnajdujecie i umiejscawiacie się noclegowo w takiej wolności wyboru i otoczeniu pięknych miejsc.

Pozdrawiam. :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.12.2010 17:41

typ napisał(a):na 2 dni na Kefalonie nie opłacało się płynąć...

No fakt, 2 dni na tak dużej wyspie to zdecydowanie za mało :roll:
typ napisał(a):Rozpoczynaliśmy nasz wyjazd od Grecji

Hmmm....
Zabrzmiało ciekawie :roll: :D

nomad napisał(a):docieracie zawsze do ciekawych miejsc nie przeładowanych turystami

No tak, staramy się :roll:
Dla mnie jest to jedna z podstawowych reguł które muszą być spełnione by urlop uważać za udany... :cool:

nomad napisał(a):kolejnej (po albańskiej plaży) "złotej" plaży (którą dostrzegłem wcześniej w pewnych typowaniach :) ).

Miło że pamiętasz :D
To prawda, w tegorocznym konkursie były dwa nasze zdjęcia z plaż, jedno z Albanii a drugie z Lefkady, ale...... nie z plaży Gialos :wink: choć może kolorystyka jest podobna i mogła być myląca.

nomad napisał(a):Pozytywnie pozazdroszczę, że odnajdujecie i umiejscawiacie się noclegowo w takiej wolności wyboru i otoczeniu pięknych miejsc.

Naprawdę bardzo się cieszymy, że kiedyś, wcale przecież nie tak dawno, wpadliśmy na ten pomysł i że całkiem dobrze udaje się nam go realizować. Jak już pisałem, trudno nam sobie teraz wyobrazić inaczej spędzane wakacje. Na pewno wymaga to z naszej strony nieco samozaparcia i dobrej organizacji, jak również w miarę wysokiej temperatury i jak najmniej deszczowych dni ze strony pogody :roll: . Z doświadczenia już wiemy że wtedy wszystko się komplikuje i staje się dużo trudniejsze. No ale jak na razie takich sytuacji nie mieliśmy aż tak dużo :D

Fajnie że czytacie :D

Pozdrawiam
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 19.12.2010 21:40

Plaże na Lefkadzie są bombowe. Wydaje mi się, że ich "szczęście" polega na tym, że nie ma tam zbytnio jak budować hoteli przy plaży, a sam dojazd wymaga samochodu. Nawet w najwyższym sezonie nie ma na nich tłoku, może z wyjątkiem Porto Katsiki.
Super wyprawa :)
Pozdrawiam
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 19.12.2010 21:54

kulka53 napisał(a):To prawda, w tegorocznym konkursie były dwa nasze zdjęcia z plaż, jedno z Albanii a drugie z Lefkady, ale...... nie z plaży Gialos :wink: choć może kolorystyka jest podobna i mogła być myląca.


W takim razie to sąsiednia plaża Egremni, w oddali wybrzeże z Porto Katsiki.
Jakby nie było piękne plaże i kolor wody.
Wprawienie się tam w błogi nastrój nie wymaga wysiłku. :)

Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.12.2010 13:46

piter83pl napisał(a):Plaże na Lefkadzie są bombowe.

Nie mam porównania do innych plaż na wyspach Jońskich, nie mam porównania do plaż na Cykladach (mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu :cool: :wink: ). Ale to co widzieliśmy bardzo się nam podobało i co najważniejsze, było dla nas odpowiednie (może z wyjątkiem Porto Katsiki :wink: ). Nie wiem, czy plaże na innych wyspach są zabudowane hotelami :? , mam nadzieję, że nawet jeżeli to jednak nie wszystkie :roll: i takie perełki jak na Lefkadzie też uda się znaleźć.....
piter83pl napisał(a):Super wyprawa :)

:cool:

nomadl napisał(a):W takim razie to sąsiednia plaża Egremni

Bingo :D :wink:
O niej w następnym odcinku :D , już niedługo :cool:

nomadl napisał(a):Jakby nie było piękne plaże i kolor wody.
Wprawienie się tam w błogi nastrój nie wymaga wysiłku. :)

Oj tak, tak :D :cool:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone