Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makłowicz gotował na Pagu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.11.2008 15:48

JacYamaha napisał(a):prżene vlasulje - a to jest z jakiegoś stworzenia czy rośliny?


To jest to - jakaś peruka :wink:
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 17.11.2008 19:52

Vlasulje prianjaju uz morske stijene, odakle se skidaju nožem ili sličnim oštrim predmetom. Pazite da ne dodirnete lovke vlasulja gornjim dijelom ruke – vrlo neugodno žare. Običavalo ih se skupljati osobito u zimskim mjesecima (siječanj i veljača) i za vrijeme oseke.

Moze ktoś przetłumaczy...zrozumiałem że zimą zdziera się toto z kamieni...i toto PARZY 8O
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 17.11.2008 20:04

To tak, dla skrócenia waszej męki przygotuję teraz wspaniałe danie śródziemnomorskie, oberżyny zapiekane z pomidorami i mozarellą. Dzisiaj, a może jutro, i jasne że nie w dziale Makłowicza. Doceniam, ale mam również własny honor.

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.11.2008 20:28

jac61b napisał(a):Vlasulje prianjaju uz morske stijene, odakle se skidaju nožem ili sličnim oštrim predmetom. Pazite da ne dodirnete lovke vlasulja gornjim dijelom ruke – vrlo neugodno žare. Običavalo ih se skupljati osobito u zimskim mjesecima (siječanj i veljača) i za vrijeme oseke.

Moze ktoś przetłumaczy...zrozumiałem że zimą zdziera się toto z kamieni...i toto PARZY 8O


Proszę

"Vlasulje" (gatunek ukwiałów Anemonia viridis czy sulcata) żyją przyczepione są do morskich skał, skąd zbiera się je za pomoca noża czy innego ostrego przedmiotu. Należy uważać, by nie dotknąć ich macek górną częścią ręki, ponieważ macki te dość nieprzyjemnie pażą. "Vlasulje" zazwyczaj zbierano w miesiącach zimowych (styczniu i lutym) oraz w czasie odpływu.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.11.2008 20:55

Kasiu a jak popularne są "Vlasulje" :?:

W jakich potrawach możemy ich się spodziewać? Obrazek

Czyli ugotowane są bezpieczne. I dlatego Makłowicz sam ich nie zeskrobywał.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.11.2008 23:36

Ja nie próbowałam, mężulo też nie, więc niestety wypowiedzieć się nie możemy...
Ale skoro w Dalmacji można polować i na popielice (jak twierdzi mój szef...bo są smaczne), to czemu nie i ukwiały? :wink:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 23.11.2008 11:09

asikx&rafikx napisał(a):A ja choć z owoców morza jadam tylko krewetki to z chęcią spróbowałabym tego "pulpeta" z hobotnicy. Tylko jak to się może nazywać po hrvatsku? Do Jelsy się w 2009 nie wybieram a może gdzie indziej też można tego specjału spróbować - trzebaby tylko nazwę znać...

Pozdrawiam,
Aśka


A może Kasia wie jak nazywa się to danie? :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.11.2008 12:54

Mdziumka napisał(a):
asikx&rafikx napisał(a):A ja choć z owoców morza jadam tylko krewetki to z chęcią spróbowałabym tego "pulpeta" z hobotnicy. Tylko jak to się może nazywać po hrvatsku? Do Jelsy się w 2009 nie wybieram a może gdzie indziej też można tego specjału spróbować - trzebaby tylko nazwę znać...

Pozdrawiam,
Aśka


A może Kasia wie jak nazywa się to danie? :papa:


?Polpete od hobotnice?
Jeśli to coś w tym stylu
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 11.07.2009 23:57

Wg tego, co napisali w programie TV, jutro o 11:20 w TVP2
"Makłowicz w podróży:Podróż 5. Środkowa Dalmacja - słodka Cetina"

Hm ... coś nowego, czy powtóka z przeszłości?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.07.2009 00:03

a to ja napisał(a):Wg tego, co napisali w programie TV, jutro o 11:20 w TVP2
"Makłowicz w podróży:Podróż 5. Środkowa Dalmacja - słodka Cetina"

Hm ... coś nowego, czy powtóka z przeszłości?

Pewnie powtórka, w okresie wakacji tak robią :wink: , ale warto zobaczyć. :D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 12.07.2009 07:37

Powtórka ale jakże ciekawa. Ja mógłbym cały czas oglądać.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Makłowicz gotował na Pagu - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone