Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska Riwiera z trzylatką

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia840
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.02.2013
Makarska Riwiera z trzylatką

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia840 » 24.02.2013 22:33

Witam,

Zamierzamy się w tym roku wybrać ponownie do Chorwacji (prawdopodobnie w drugiej połowie lipca) i potrzebuje od forumowiczów pomocy gdzie proponujecie wybrać się z trzylatką na riwierę makarską.
Szczerze mówiąc zakochałam się w tym regionie i raczej nie szukamy innych możliwości. W zeszły roku byliśmy w Baska Voda i było rewelacyjnie.
Jakich okolic szukamy:
- w miarę spokojna i cicha okolica, jednak z możliwością wypadu wieczorem do knajpki czy restauracji
- możliwość spokojnego plażowania bez konieczności zrywania się o 7 rano żeby zarezerwować miejsce (Tucepi raczej odpada po wczytaniu się w forum)
- w miarę niezbyt wysokie podejścia z plaży (Brela chyba tez odpada)
- możliwość zabawy mojej córki poza wodą na jakimś placu zabaw, trampolinach etc. (w zeszłym roku takie atrakcje w Baśce bardzo jej przypadły do gustu)

Z góry dziękuje za pomoc
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 24.02.2013 23:48

Podgora, plac zabaw, plaża za hotelem w stronę Tucepi dla dzieci, rezerwować miejsca na plaży nie trzeba byłam w sierpniu, miejscowość mniejsza chyba od Baśki, ja mialam apartament od strony Tucepi koło wiaduktu, spokojnie i bez schodów w drugiej części Podgory trzeba chodzić po schodach. My w tym roku jedziemy na Hvar, ale dzieci już większe:)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 25.02.2013 08:28

Może Brist albo Podaca.
Z Bristu nadmorską drózką 3km do Gradaca na wieczorny wypad do knajpki czy restauracji.
http://www.makarskainfo.com/pl/brist/

Pozdrawiam
Dianka_h
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dianka_h » 28.02.2013 23:25

Ja również podłącze się do pytania, bo też chcemy wybrać się w te okolice z 3-latką :) @monia840 a dlaczego skreślasz Tucepi? ja właśnie tam planowałam wypad i czytałam, że z dziećmi to bardzo dobra lokalizacja :)
monia840
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia840 » 28.02.2013 23:47

Dianka_h napisał(a):Ja również podłącze się do pytania, bo też chcemy wybrać się w te okolice z 3-latką :) @monia840 a dlaczego skreślasz Tucepi? ja właśnie tam planowałam wypad i czytałam, że z dziećmi to bardzo dobra lokalizacja :)



Nie skreślam Tucepi, jeszcze 2-3 miesiące temu Tucepi było dla mnie priorytetem, natomiast trochę poczytałam na forum odnośnie ilości ludzi w lipcu i trochę jestem przerażona, że zamiast w spokoju sobie odpocząć będę się targować o miejsce na plaży. Być może ktoś mnie uświadomi że myślę źle.
W zeszłym roku byliśmy w Baska Voda, mąż znalazł super lokalizację gdzie plaża była w miarę nie zatłoczona o każdej porze dnia, do centrum można było dojść w 15-20 minut pospacerować, poskakać z dzieckiem, a późnym wieczorem mieć spokój od gwaru ludzi. Takiej miejscówki szukamy w tej chwili i boję że w Tucepi tego nie zaznam.
juliaszek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaszek » 08.03.2013 13:50

Witaj. Polecam miejscowość Igrane na Riwierze Makarskiej. Jakieś 7 kilometrów za Tucepi. Małe a zarazem stare i urokliwe miasteczko na zboczu Biokovo. Wszystko jest co potrzebne do szczęścia (sklepy, bankomat, kantor, urokliwe knajpki, nadmorski bulwar). Posiada przede wszystkim plażę z drobnym żwirkiem lub dwie bardziej dzikie plaże lecz nieco bardziej kamieniste. W porównaniu z "kurortami" miejscowymi jest znacznie bardziej spokojniej. Z portu organizowane są rejsy na pobliskie wyspy, więc nie trzeba wybierać się w tym celu makarskiej. Byłem tam dwa lata temu z trzylatkiem i wybieram sie raz jeszcze w tym roku w lipcu. Masz rację, jest to chyba najbardziej urokliwy fragment dalmacji :D .
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 08.03.2013 16:05

monia840 napisał(a):- możliwość zabawy mojej córki poza wodą na jakimś placu zabaw, trampolinach etc. (w zeszłym roku takie atrakcje w Baśce bardzo jej przypadły do gustu)


Makarska.


Gorzej będzie ze spokojną plażą - ale jak lubicie pospacerować wybrzeżem to na pewno znajdziecie miłą plaże lekko poza miastem.
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 08.03.2013 16:26

Witam . Bylem 2 x w Baska Voda , ale na plaze chodzilismy lub jezdzilismy do sasiedniej miejscowosci Promajna .Ciche i spokojne miasteczko i jest wszystko co bedziesz potrzebowal . Z tego co widzialem na plazy i nie tylko - to miejscowosc dla rodzicow i ich malych pociech . Plaza szeroka i zacieniona drzewkami piniowymi . Polecam :D :papa:
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 08.03.2013 16:30

Dodam , ze wszystko bedziesz mial na wyciagniecie reki : sklep , konoby , bankomat , na plazy prysznice i kawiarenka oraz wypozyczalnia lodzi oraz slonce i pogoda zagwarantowane . Pozdrav :papa:
monia840
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia840 » 08.03.2013 22:08

Zaczynam się faktycznie zastanawiać na Promajną. Pytanie czy wieczorkiem tez jest gdzie pospacerować tak jak w Baska Voda. Wiem że to dużo mniejsza miejscowość, ale może jakaś namiastka deptaku tez jest
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 09.03.2013 11:13

Wieczorem mozna spacerowac np. w kierunku Baska Voda . Deptaku jako takiego nie ma . Mozesz looknac na google maps i zobaczyc usytuowanie i miec poglad na interesujace Ciebie uwarunkowania . Zobacz TU : https://maps.google.pl/maps?q=promajna& ... a=N&tab=wl Pozdrav :D :papa:
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 09.03.2013 11:18

:D Jeszcze : https://maps.google.pl/maps?q=promajna& ... a=N&tab=wl . Najedz kursorem na fotke i bedziesz mogla przegladac inne fotki z Promajny . Pozdrav :D
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 14.03.2013 13:30

Tucepi jest piękną miejscowością, ale przełom lipca i sierpnia nie jest chyba dobrym okresem aby spędzić tam urlop. Ja byłem tam w połowie września - miód :) Plaże prawie puste, temperatura bardzo odpowiednia, dojrzałe owoce itp. Widziałem u znajomego zdjęcia z sierpnia, plaża wyglądała jak u nas sklepy mięsne w latach 80-tych :twisted:
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 14.03.2013 14:49

Byliśmy w ubieglym roku z 2 latką w Tucepi. Bylismy we wrześniu a na plaży ludzi bylo sporo, ale zawsze można bylo znaleźć miejsce.
Kilka razy plażowaliśmy tez w Podgorze i tutaj zdecydowanie lepiej, mniej ludzi, ciszej, ale plaza taka z drobnego żwirku, nam nie odpowiadała, wole kamyki.
2latka bawila sie świetnie. W Podgorze jest plac zabaw, w Tucepi troche słabszy.
Ale dla mnie Makarska to był pewien kompromis i nigdy wiecej.

W tym roku ponownie bedzie Chorwacja, prawdopodobnie Brać i Peljesac
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.03.2013 15:01

podobnie jak juliaszek, polecam Igrane. Nie ma co prawda żadnych atrakcji typu trampoliny, ale dzięki temu trochę więcej kasy zostaje na lody :-) Sympatyczna plaża z prysznicami, lodziarnie, przyjemne konoby, mała promenada do wieczornych spacerów. Dobra baza wypadowa na jedną z najpiękniejszych plaż, Duba.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Makarska Riwiera z trzylatką
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone