Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska 2011 (+Bośnia/Hercegowina + Balaton + Budapeszt)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 27.07.2011 13:11

ja mam wielką prośbę do ziomka z Płocka Raul73 odnośnie bezpośredniego kontaktu: mail lub telefon. Za tydzień wyjazd do Mimic czyli okolice Makarskiej. Bezpośredni kontakt przyniesie mi dużo pożytku przed wyjazdem, a widzę, że moja trasa taka sama. Paweł z Płocka mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Czekam i pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 13:21

4 lipca 2011

Znalezienie aprtamentu w Makarskiej jest chyba najłatwiejszą rzeczą na świecie. Właściwie to nie tyle turyści szukają tam apartamentów, co apartamenty turystów. Już przywjeździe atakują nas tubylcy z tekturowymi karteczkami. Idąc jednak za radami z forum, jedziemy do centrum. Udało nam się zaparkować przed jakimś marketem za darmo i wyruszyliśmy na poszukiwania. Ale nie zdążyliśmy się dobrze rozejrzeć, a już znalazła się kobieta z karteczką. Apartament w bloku, do tego za 60 euro, nie przypadłnam jednak do gustu. Zdążyliśmy wyjść na ulicę, już znalazła się kolejna właścicielka mieszkania. Tym razem cena była atrakcyjna: 45 euro. Apartament niezbyt duży, ale w cichej okolicy, z widokiem na góry, z klimą i z podziemnym garażem (który potem okazał się bezcenny - bierzemy!

Po krótkim odespaniu trudów podróży bierzemy aparaty i ruszamy na plażę. Nie napiszę nic nowego, jeśli powiem, że Makarska zachwyca na każdym kroku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po drodze oczywiście kot przy kocie, jak to w Chorwacji, ale moje dziewczyny zaprzyjaźniły się z kimś takim:
Obrazek

W końcy nie bez powodu nazwyają się dalmatyńczyki :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 13:30

Pogoda od początku super: 28-29 stopni, słoneczko, więc na plaży miejskiej sporo ludzi. Jest ciasno, ale bez przesady - każdy spokojnie znajdzie miejsce zaróno w słońcu przy samej wodzie, jak i w cieniu wśród drzew (wbrew niektórym opiniom z forum, jakoby miejsce trzeba było rezerwować o 7ej). Plaża inna niż na Istrii: mniejsze kamyki, nie ma skał i woda trochę mniej przezroczysta, za to jeszcze bardziej słona. No i widoki nieporównywalne! Zdziwilo nas to, że prawie nikt nie miał klapek do wody - tylko my i jeszcze kilka osób. Jeżowców co prawda nawet śladu, ale chodzenie boso po tych kamykach nie nalezy do przyjemności, chyba że ktoś lubi taki masaż stóp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieczorem zrobiliśmy tylko mały spacer i trzeba było podróż odespać.

cdn...
Ostatnio edytowano 27.07.2011 13:43 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 13:32

pawi napisał(a):ja mam wielką prośbę do ziomka z Płocka Raul73 odnośnie bezpośredniego kontaktu: mail lub telefon. Za tydzień wyjazd do Mimic czyli okolice Makarskiej. Bezpośredni kontakt przyniesie mi dużo pożytku przed wyjazdem, a widzę, że moja trasa taka sama. Paweł z Płocka mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Czekam i pozdrawiam



Witam rodaka z naftowej stolicy - mail już poszedł.

Pozdrawiam
Daral7
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.06.2008
Re: Makarska 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daral7 » 27.07.2011 13:35

Raul73 napisał(a):Właśnie wróciliśmy z drugiego już wyjazdu do Chorwacji, tym razem do Makarskiej. Na obszerną relację jeszcze nie mam ani czasu, ani głowy, ale z informacji, któe mam póki co w pamięci, mogę przekazać tyle:

1. Trasa
Przez Cieszyn - Żylinę - Bratysławę - Gyor - droga nr 81 - Szekesfehervar - Letenye - Sestanovac.
Bardzo mały ruch, zero korków. Wszystkie winiety kupowane bez problemów na granicach. Odcinek Cieszyn - Cadca bez utrudnień, wygląda na już gotowy. Jedynym utrudnieniem była ulewa, któa towarzyszyła nam aż do Gyor. Z tego powodu nie dało się na autostradzie wyciągnąc więcej niż 100-110, ale i tak opóźnienia dużego nie mieliśmy. Temperatura przed Sv. Rok - 9 stopni, za tunelem - 16 (5 rano).


czy między Cieszynem a Żyliną trzeba winietę na Czechy ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Makarska 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 13:40

Daral7 napisał(a):
czy między Cieszynem a Żyliną trzeba winietę na Czechy ?


Nie trzeba, to jest odcinek zwykłej drogi - bezpłatny.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 27.07.2011 13:41

Raul73 napisał(a):
Obrazek



w tym wąskim miejscu w pierwszy dzień.....(pierwszy w życiu kontakt z Jadranem)......po podróży ,wieczorem,już nie było prawie nikogo na plaży ....nie wytrzymałam ...wlazłam do wody po samą pupę .....w ciuchach :lol: 8O ....ale tak kusiła....taka ciepła....przezroczysta..... :D
Daral7
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.06.2008
Re: Makarska 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daral7 » 27.07.2011 13:44

Raul73 napisał(a):
Daral7 napisał(a):
czy między Cieszynem a Żyliną trzeba winietę na Czechy ?


Nie trzeba, to jest odcinek zwykłej drogi - bezpłatny.



w tamtym roku jechałem przez zwardoń, ale widzę , że kolega wybrał przez Cieszyn, dlaczego ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Makarska 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 13:52

Daral7 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
Daral7 napisał(a):
czy między Cieszynem a Żyliną trzeba winietę na Czechy ?


Nie trzeba, to jest odcinek zwykłej drogi - bezpłatny.



w tamtym roku jechałem przez zwardoń, ale widzę , że kolega wybrał przez Cieszyn, dlaczego ?


Tak, już po raz drugi. Z kilku powodów.
Po pierwsze czas: przez Cieszyn szybciej.
Po drugie: nie wjeżdżasz do Bielska-Białej.
Po trzecie: jakość drogi.
Po czwarte: odcinek BB-Cieszyn. Chyba najlepszy kawałek drogi w Polsce. Porównywalny z chorwackimi autocestami. Tam aż się chce jechać! Czysta przyjemność.
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 27.07.2011 13:54

My już dwa razy skusiliśmy się na przejście w Lesznej Górnej i było warto :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 13:56

Elizasz napisał(a):My już dwa razy skusiliśmy się na przejście w Lesznej Górnej i było warto :wink:


Też mi to chodziło po głowie, kiedy czytałęm informacje o remontach na trasie Cieszyn - Jablunkov. Ale remonty już skończone. Poza tym mnie zawsze kusi ekspresówka do Cieszyna - coś pięknego. :D
Daral7
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daral7 » 27.07.2011 14:19

Raul73 napisał(a):
Elizasz napisał(a):My już dwa razy skusiliśmy się na przejście w Lesznej Górnej i było warto :wink:


Też mi to chodziło po głowie, kiedy czytałęm informacje o remontach na trasie Cieszyn - Jablunkov. Ale remonty już skończone. Poza tym mnie zawsze kusi ekspresówka do Cieszyna - coś pięknego. :D


no tak z B-B do Cieszyna super, ale jakoś dalej potem do Żyliny, niz przez Zwardoń, jaka to trasa ? tez takie górki ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.07.2011 14:22

TEraz też najlepiej omijać centrum BB jak tylko można - obecnie połowa głównych dróg jest w przebudowie/remontach i Bielsko to jeden wielki korek.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2011 14:28

Daral7 napisał(a):
no tak z B-B do Cieszyna super, ale jakoś dalej potem do Żyliny, niz przez Zwardoń, jaka to trasa ? tez takie górki ?


Do Jablunkova raczej płasko, potem do Cadcy lekkie górki, ale dobrze się jedzie.
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 27.07.2011 14:47

Raul73 napisał(a):Witam rodaka z naftowej stolicy - mail już poszedł.

Pozdrawiam

Deszcz pytań poszedł podobny do tego jaki mamy dzisiaj w naszym przepięknym mieście. Również Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Makarska 2011 (+Bośnia/Hercegowina + Balaton + Budapeszt) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone