Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 29.05.2014 08:54

Arek napisał(a):
kowal4655 napisał(a):Problem pojawia się w Austrii. Czy polecicie jakąś pewną stacje LPG, która byłaby najbliżej Graz'u?


LPG blisko Grazu

witam
z tego co widzę to ta stacja jest blisko autostrady około 5km musiałbym stracić zęby tam zajechać i około 80 km dalej niż ta w Loipersdorf czy dobrze rozumuje? to by mi pasowało a czy tam można płacić kartą i też samemu się tankuje?
Pozdr i dzięki za ten namiar Jacek
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2014 09:32

Jacku, niestety nie byłem na tam, jest to info znalezione w sieci. Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym roku pojedziemy autem z lpg i dlatego przezornie szukam informacji o stacjach po drodze.

Znalazłem jeszcze 2 stacje z lpg w Lenart oraz 2 w Ptuju (na objeździe słoweńskiej autostrady M-L-P).
1. Petrol Lenart
2. MOL Lenart
3. MOL Ptuj
4. Petrol Ptuj

Może ktoś z Cromaniaków potwierdzi dostępność lpg w tych miejscach :)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.05.2014 09:49

Arek napisał(a):Jacku, niestety nie byłem na tam, jest to info znalezione w sieci. Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym roku pojedziemy autem z lpg i dlatego przezornie szukam informacji o stacjach po drodze.

Znalazłem jeszcze 2 stacje z lpg w Lenart oraz 2 w Ptuju (na objeździe słoweńskiej autostrady M-L-P).
4. Petrol Ptuj

Może ktoś z Cromaniaków potwierdzi dostępność lpg w tych miejscach :)


Mogę potwierdzić tą stację, to jest ta której namiary podałem trochę wyżej na GPS
i na niej tankowałem kilka razy.
Pozostałych nie znam, więc się nie wypowiem.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 29.05.2014 10:58

oki dzięki :)
ja pomykam pierwszy tydzień do Wenecji wiec szukam LPG przed Udine między Mikulowem a właśnie Udine bo z tego co wyczytałem i w ubiegłym roku tankowałem ostatnia stacja LPG była właśnie w Loipersdorf więc jak jest możliwość zatankowania bliżej Italii to zatankuje w Puntigam i na tym powinienem dojechać,podobno właśnie gdzieś w okolicach Udine jest stacja z LPG gdyby ktoś miał współrzędne tej stacji byłbym wdzięczny :) drugi tydzień Cro i Istria
Pozdr.Jacek :hut:
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 30.05.2014 19:59

jacek73 napisał(a):
Arek napisał(a):
kowal4655 napisał(a):Problem pojawia się w Austrii. Czy polecicie jakąś pewną stacje LPG, która byłaby najbliżej Graz'u?


LPG blisko Grazu

witam
z tego co widzę to ta stacja jest blisko autostrady około 5km musiałbym stracić zęby tam zajechać i około 80 km dalej niż ta w Loipersdorf czy dobrze rozumuje? to by mi pasowało a czy tam można płacić kartą i też samemu się tankuje?
Pozdr i dzięki za ten namiar Jacek

Daruj sobie tankowanie lpg w Austrii szkoda kasy i czasu. Jezeli jedziesz objazdem autostrady slowenskiej(jak wiekszosc) to zatankuj na stacji w Ptuj (samoobsługa nic trudnego ale jak sie boisz to ci pomoga bez problemu) przejedziesz tylko ok 40km na paliwie albo jezeli nie jedziesz objazdem to zatankuj przed Zagrzebiem. W Austrii drogo i zawsze duza kolejka naszych rodakow
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 31.05.2014 08:14

Ja też jak policzyłem, że koszt jazdy na austriackim LPG jest tylko ok. 20% niższy niż na polskiej PB (uwzględniając moje 30% niższe zużycie PB, zwłaszcza na autostradach), to rezygnuję z tankowania w Austrii i czekam na Słowenię. Być może nawet starczy i LPG, a jak nie to dojadę max 50 km.
Podsumowując, w Austrii wolę stanąć na jakimś urokliwym parkingu przy trasie (z najlepszymi toaletami w Unii :) ), rozprostować kości, zjeść podrózny prowiant i nie stać w kolejkach po LPG który kosztuje ponad 0.9 euro :)
W Słowenii chyba ok. 0,76 euro jest.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 31.05.2014 09:41

raffaell2 napisał(a):Ja też jak policzyłem, że koszt jazdy na austriackim LPG jest tylko ok. 20% niższy niż na polskiej PB (uwzględniając moje 30% niższe zużycie PB, zwłaszcza na autostradach), to rezygnuję z tankowania w Austrii i czekam na Słowenię. Być może nawet starczy i LPG, a jak nie to dojadę max 50 km.
Podsumowując, w Austrii wolę stanąć na jakimś urokliwym parkingu przy trasie (z najlepszymi toaletami w Unii :) ), rozprostować kości, zjeść podrózny prowiant i nie stać w kolejkach po LPG który kosztuje ponad 0.9 euro :)
W Słowenii chyba ok. 0,76 euro jest.

I tu się całkowicie z tobą zgadzam.
Nic dodać nic ująć :papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 31.05.2014 10:44

Dokładnie! ja tez o tym pisałem wyżej, zaoszczędzicie może z 10-20zł.. ale stracicie kupę czasu, o zjeżdżaniu 5km i wracaniu nie ma mowy, dla mnie to abstrakcja. W zeszłym roku właśnie najbardziej żałowałem tego straconego czasu którego było masę... bo każde prawie tankowanie w cro przy autostradzie to kolejka.. stałem i 20 minut nawet.
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 31.05.2014 16:24

każde prawie tankowanie w cro przy autostradzie to kolejka


Ja akurat e Chorwacji nigdy nie stałem w kolejce dłuższej niż 2-3 auta. Natomiast w Austrii to nie ma co liczyć na mniej niż 5 w kolejce, a w weekend nawet więcej 8)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.05.2014 16:36

raffaell2 napisał(a):Ja też jak policzyłem, że koszt jazdy na austriackim LPG jest tylko ok. 20% niższy niż na polskiej PB (uwzględniając moje 30% niższe zużycie PB, zwłaszcza na autostradach), to rezygnuję z tankowania w Austrii i czekam na Słowenię. Być może nawet starczy i LPG, a jak nie to dojadę max 50 km.
Podsumowując, w Austrii wolę stanąć na jakimś urokliwym parkingu przy trasie (z najlepszymi toaletami w Unii :) ), rozprostować kości, zjeść podrózny prowiant i nie stać w kolejkach po LPG który kosztuje ponad 0.9 euro :
W Słowenii chyba ok. 0,76 euro jest.

Zawsze podziwiałem tych którzy koniecznie muszą zatankować LPG w Austrii. Jakby nie mieli benzyny w baku.
Parę groszy zaoszczędzonych kosztem zjeżdżania z głównej trasy i straconego czasu. W porównaniu z kosztami całego wyjazdu to są jakieś śmieszne kwoty.

Dla mnie kompletnie gra nie warta świeczki.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 31.05.2014 18:11

raffaell2 napisał(a):
każde prawie tankowanie w cro przy autostradzie to kolejka


Ja akurat e Chorwacji nigdy nie stałem w kolejce dłuższej niż 2-3 auta. Natomiast w Austrii to nie ma co liczyć na mniej niż 5 w kolejce, a w weekend nawet więcej 8)


I ja też nie stałem w kolejkach w Chorwacji...
kowal4655
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowal4655 » 31.05.2014 18:46

W takim razie, jaką sprawdzoną stację LPG w Słowenii polecacie? Jest jakaś zaraz po przekroczeniu granicy?
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 31.05.2014 19:10

Nie jechałem przez Słowenię, więc tym razem nie pomogę..
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.05.2014 19:30

Doman73 napisał(a):Nie jechałem przez Słowenię, więc tym razem nie pomogę..

Taki post jak również ten teraz mój są przykładem zaśmiecania wątku.
I obydwa powinny być usunięte.
Bez obrazy oczywiście.
pablokin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablokin » 31.05.2014 20:45

Witam wszystkich,
Mam pytanie czy ta stacja shell z LPG w Mikulov tankuje w nocy, planuje tankowanie LPG ok. 2.00
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone