Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 08.04.2014 17:41

witam w linku wyzej masz gdzie są stacje lpg.w austri i słowacji.
jak cos potrzeba daj znac.
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 09.04.2014 11:41

nie jadę przez Słowację. Wiem gdzie są stacje chodziło mi o to ze jak ktoś już wróci z wczasów żeby napisał aktualne ceny LPG na tych stacjach. W necie są ceny uśrednione dla danego państwa a wiadomo ze na tych stacjach do Cro będzie troszkę drożej.
ROBROY1
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.07.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROBROY1 » 12.04.2014 12:05

Witam Cromaniaków,
Przesyłam ciekawą stronkę z interaktywną mapą chorwacji http://map.hak.hr/en, z lewej strony mamy menu, na którym zaznaczamy to co chcemy widzieć (między innymi stacje paliw z LPG), może komuś się przyda ;-)
koogar
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.03.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) koogar » 02.05.2014 10:56

Dzięki za mapkę! Z pewnością się przyda. Niestety nie pokazuje żadnej stacji na Pelješacu. Kiedyś ktoś wspominał, że jest jedna w Orebicu. Ktoś może ją potwierdzić/zdementować?
croand
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.02.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) croand » 02.05.2014 23:14

Tak. Mogę potwierdzić .Przy wjeździe do Orebica jest stacja LPg
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2022
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 04.05.2014 08:53

Zollw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zollw » 16.05.2014 18:32

Witam, czy można w Chorwacji tankować gaz cng?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.05.2014 20:53

Ja się nie spotkałem przy głównych drogach.
Po wpisaniu w google - "gaz cng w Chorwacji" wyskoczyłoby ci TO.
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 22.05.2014 22:53

Witam, czy w Chorwacji i innych krajach tranzytowych oraz bałkańskich są takie same zawory tankowania gazu jak u nas czy trzeba zabierać ze sobą inne?
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 22.05.2014 22:56

Czy w Pakostane jest jakas stacja Lpg ??
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.05.2014 23:09

Cesarok napisał(a):Witam, czy w Chorwacji i innych krajach tranzytowych oraz bałkańskich są takie same zawory tankowania gazu jak u nas czy trzeba zabierać ze sobą inne?

Takie same.
glonik21 napisał(a):Czy w Pakostane jest jakas stacja Lpg ??

Nigdy tam nie tankowałem.
Ale pomyślałem sobie, że wpiszę w google "pakostane LPG".
Wyskakuje m.in. takie coś
kowal4655
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowal4655 » 28.05.2014 17:14

Witam,
w tym roku po raz pierwszy wybiorę się w trasę do Chorwacji (Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja).
Mam pytanie, co do stacji LPG. Czytałem wcześniejsze posty, jednakże mój zasięg ograniczony jest do 300-320 km. Stacje, w których na pewno zatankuję to Cieszyn oraz Mikulov. Problem pojawia się w Austrii. Czy polecicie jakąś pewną stacje LPG, która byłaby najbliżej Graz'u? Stamtąd już bezproblemowo dojechałbym do Chorwacji bez tankowania w Słowenii, które zostaje moim "kołem ratunkowym".
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 28.05.2014 17:29

kowal4655 napisał(a):Witam,
w tym roku po raz pierwszy wybiorę się w trasę do Chorwacji (Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja).
Mam pytanie, co do stacji LPG. Czytałem wcześniejsze posty, jednakże mój zasięg ograniczony jest do 300-320 km. Stacje, w których na pewno zatankuję to Cieszyn oraz Mikulov. Problem pojawia się w Austrii. Czy polecicie jakąś pewną stacje LPG, która byłaby najbliżej Graz'u? Stamtąd już bezproblemowo dojechałbym do Chorwacji bez tankowania w Słowenii, które zostaje moim "kołem ratunkowym".

witaj to masz podobny zasięg jak ja
w Austrii ostatnia stacja przed Cro to Loipersdorf 47.332781,16.060701
od Mikulowa masz do niej około 184km bez problemu dojedziesz do Cro a Austriacki Lpg na tej stacji jest super tylko drogi wiadomo Euro, ja mam taką zasadę ze w takiej podróżny zawsze wolę do tankować jak jest możliwość oczywiście w miarę ubywania w baku no i połowa baku benzynki to takie moje koło ratunkowe
pozdr Jacek
znalazłem jeszcze w swoich zapiskach to:jadąc z Mikulowa na 190 km okolicach przed Grazem jest stacja z LPG. Na znaku drogowym informującym o stacji benzynowej jest doklejona nalepka LPG
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.05.2014 22:40

Hej, mój zasięg też jest taki sam czyli te 300km. W zeszłym roku Austrię przejeżdżałem w nocy, tankowałem w PL w jastrżębiej na BP (było bardzo tani gaz), potem w breclavie do pełna, austrię sobie darowałem ze względu właśnie na cenę (aktualnie 0,85 EURO), następne moje tankowanie było w Cro na autostradzie przy zagrzebiu, słowenie i trochę chorwacji przejechałem na benzynie, było tego koło 100km, wyjątkowo duży zasięg miałem na czeskim gazie :). Samochodowi wyjdzie na zdrowie przegonić trochę go na benzynce zatankowanej w PL i tak na wszelki wypadek mamy jej sporo (ja tankuje na jakieś 3/4), różnica prawie żadna a też oszczędzamy czas, w zeszłym roku wracając na tankowania a trochę ich było przy takim słabym zasięgu straciłem spokojnie godzinke.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2014 07:45

kowal4655 napisał(a):Problem pojawia się w Austrii. Czy polecicie jakąś pewną stacje LPG, która byłaby najbliżej Graz'u?


LPG blisko Grazu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone