Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 31.05.2014 22:10

pablokin napisał(a):Witam wszystkich,
Mam pytanie czy ta stacja shell z LPG w Mikulov tankuje w nocy, planuje tankowanie LPG ok. 2.00

tak
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 01.06.2014 18:39

Jeśli ktoś jest zainteresowany POI .amp na automapę ze stacjami LPG z Czech, Austrii, Słowenii i Chorwacji oraz innymi pojedymczymi z pozostałych krajów europu, to mogę podesłać na PW. Dzisiaj rano sobie taki spreparowałem na podstawie plików ze strony http://www.mylpg.eu/stations/. :wink:
Nie wiem czy wszystkie POI są sprawdzone, ale te, na których tankuję zgadzają się.
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 01.06.2014 21:09

kowal4655 napisał(a):W takim razie, jaką sprawdzoną stację LPG w Słowenii polecacie? Jest jakaś zaraz po przekroczeniu granicy?

Jeżeli jedziesz objazdem autostrady to stacja w Ptuj czynna 24h.
tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 03.06.2014 20:30

Tutaj kolegi Iggy punkty poi ,znalazłem w necie.
http://iggy.tnb.pl/downloads.php?cat_id=2
Gregor_com
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 26.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor_com » 10.06.2014 14:22

A po co tankować LPG w Austrii i na Słowenii?
Ja zawsze tankuję W Pruszkowie, Mszanie, Mikulov, k. Zagrzebia i w okolicy Splitu.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 10.06.2014 16:46

Gregor_com napisał(a):A po co tankować LPG w Austrii i na Słowenii?
Ja zawsze tankuję W Pruszkowie, Mszanie, Mikulov, k. Zagrzebia i w okolicy Splitu.

po to jak komuś zasięgu nie starcza
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 11.06.2014 13:59

Gregor_com napisał(a):A po co tankować LPG w Austrii i na Słowenii?
Ja zawsze tankuję W Pruszkowie, Mszanie, Mikulov, k. Zagrzebia i w okolicy Splitu.


Przecież różne są zbiorniki i różnie auta mają spalanie...
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 14.06.2014 15:04

raffaell2 napisał(a):Jeśli ktoś jest zainteresowany POI .amp na automapę ze stacjami LPG z Czech, Austrii, Słowenii i Chorwacji oraz innymi pojedymczymi z pozostałych krajów europu, to mogę podesłać na PW. Dzisiaj rano sobie taki spreparowałem na podstawie plików ze strony http://www.mylpg.eu/stations/. :wink:
Nie wiem czy wszystkie POI są sprawdzone, ale te, na których tankuję zgadzają się.


Mogę prosić na maila :
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

dzięki
ewakkk799
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 31.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewakkk799 » 14.06.2014 17:31

Witam, jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji. Trasa Czechy, Austria, Słowenia (objazd), CRO. Planuję zatankować u siebie na śląsku gazu full, następnie w Mikulovie, Austrię i Słowenię myślę że uda mi się przejechać, ewentualnie trochę przejadę na pb. Gdzie po przejeździe granicy z Chorwacją będzie najbliższa stacja z lpg? Stacje będą przy trasie czy raczej będzie trzeba gdzieś zjeżdżać?
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 15.06.2014 13:20

ewakkk799 napisał(a):Witam, jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji. Trasa Czechy, Austria, Słowenia (objazd), CRO. Planuję zatankować u siebie na śląsku gazu full, następnie w Mikulovie, Austrię i Słowenię myślę że uda mi się przejechać, ewentualnie trochę przejadę na pb. Gdzie po przejeździe granicy z Chorwacją będzie najbliższa stacja z lpg? Stacje będą przy trasie czy raczej będzie trzeba gdzieś zjeżdżać?


Jeżeli dobrze pamiętam to jadąc tylko autostradą nie zjeżdżając nigdzie, to najbliższa stacja Lpg jest dopiero tutaj: https://maps.google.pl/maps?q=45.745665 ... 1&t=m&z=17
Alan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alan » 15.06.2014 17:22

ewakkk799 napisał(a):Witam, jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji. Trasa Czechy, Austria, Słowenia (objazd), CRO. Planuję zatankować u siebie na śląsku gazu full, następnie w Mikulovie, Austrię i Słowenię myślę że uda mi się przejechać, ewentualnie trochę przejadę na pb. Gdzie po przejeździe granicy z Chorwacją będzie najbliższa stacja z lpg? Stacje będą przy trasie czy raczej będzie trzeba gdzieś zjeżdżać?

Stacja w Lucko
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 15.06.2014 20:34

Alan napisał(a):
ewakkk799 napisał(a):Witam, jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji. Trasa Czechy, Austria, Słowenia (objazd), CRO. Planuję zatankować u siebie na śląsku gazu full, następnie w Mikulovie, Austrię i Słowenię myślę że uda mi się przejechać, ewentualnie trochę przejadę na pb. Gdzie po przejeździe granicy z Chorwacją będzie najbliższa stacja z lpg? Stacje będą przy trasie czy raczej będzie trzeba gdzieś zjeżdżać?

Stacja w Lucko

no właśnie tę stację wskazałem powyżej :papa:
ewakkk799
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 31.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewakkk799 » 15.06.2014 21:26

Około 50 km muszę jechać na pb, ale wolę jechać główną drogą niż gdzieś błądzić:-) dziękuję za odpowiedzi
ewakkk799
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 31.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewakkk799 » 15.06.2014 21:47

A zapłacę na stacji w chorwacji euro, czy lepiej wymienić na kuny?
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 15.06.2014 22:41

ewakkk799 napisał(a):A zapłacę na stacji w chorwacji euro, czy lepiej wymienić na kuny?

A nie prościej kartą?
Można zapłacić w euro(ale przeliczą po zbójeckim kursie) i w kunach. Mi zawsze lepiej wychodziło płacić kartą niż na miejscu wymieniać kasę (jest o tym cały wątek na forum np. kuny-najlepiej-z-bankomatu-t36667.html)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone