Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 27.01.2005 14:06

Już wiem, czemu nawet nie próbowaliśmy tego sposobu. Trzeba mieć lodówkę, która ma sprawny zamrażalnik, a do tej pory nie natrafiliśmy na taką na kempingu, chociaż na pewno takie istnieją :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2005 21:09

Jeszcze w sprawie lodówek.
W moich pierwszych postach w temacie Chorwacja 1997-2004 pisałem
o harcerskim sposobie przechowywania konserw, słoików itp. a mianowicie
w kopanej dziurze w ziemii na głębokość ok.30-60 cm - i do niej wkładania
zapasów, słoiki i konserwy były chłodne i z galaretką.
Kto zna chorwacką ziemię, ten wie jak trudno jest wbić śledzia, ale muszę się pochwalić, że nie było kampingu, na którym zabrakło dziury(i ta dziura
z reguły trzymała mnie i przyjaciól w jednym miejscu)
Samochodową lodówkę turystyczną mam od 2003 roku i od tego czasu dziury już nie kopię.
Polecam ten sposób dla tych którzy nie mają lodówek i liczą się z kasą.
Pozdrawiam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.01.2005 21:47

Dziękuję za uwagi poparte doświadczeniem turystycznym . Dziękuję zwłaszcza Józkowi - Twoje komentarze są takie naturalne. Dziękuję także ewie.z za śledzenie forum :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.02.2005 20:40

Dziękuję Ci Józek za cenne wskazówki dotyczące użytkowania urzadzeń chłodniczych. W załączeniu przesyłam ten temat wszystkim forumowiczom do służbowego wykorzystania.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.02.2005 21:46

Dzisiaj nad Wisłą było około minus 16 stopni. Strasznie zimno
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.02.2005 23:23

darek1 napisał(a):Dzisiaj nad Wisłą było około minus 16 stopni. Strasznie zimno

W Krakowie minus 20 a gdzieś w górach będzie z - 30. I po co nam lodówka?
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2005 00:00

w Nowym Sączu minus 22 ale w górach tzn. np.Krynica, Zakopane,Giewont-dużo mniej, bo występuje obecnie zjawisko
i n w e r s j i powietrza-w dolinach i kotlinach górskich jest
wtedy zimniej niz wysoko w górach.
W CRO jednak lodówka to nieoceniony przyjaciel.
Pozdrawiam tych w dolinach.
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 08.02.2005 00:48

Jeśli już jednak dobra lodówka jest dostępna, to mój sposób na chłodną wodę jest taki: 1.mrozimy jedną butelkę wody w (pecie), drugą tylko schładzamy przez noc 2. idąc na plażę okręcamy obie ręcznikiem 3.na plaży butelki zawsze stykajace się z soba przykrywamy ręcznikiem czy ubraniem. Efekt jest naprawdę przyzwoity - zanim mrożona zdąży odtajać, druga jest nie nadmiernie chłodzona (bo sprawność takiego chłodzenia nie jest wysoka), i cały czas dobra do picia- spróbujcie. :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.02.2005 22:42

Ciekawe rozwiazania podajecie na forum, niczym Mc Giver. Wniosek nasuwa się jeden, że podczas podróży trzeba mieć i mrożone produkt Mrożonki utrzymują niską temperaturę całej lodówki. pozdrawiam Krakuscity (zwłaszcza)
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 08.02.2005 22:43

:idea:
am
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) am » 12.02.2005 16:47

Z tego powodu na te wakacje planujemy zakupić normalną małą lodówkę z agregatem (zastanawiamy się nad pojemnością od 45 do 60 litrów - cena od 450 do 500zł).



Dziękuję Drodzy Państwo za te wspaniałe informacje. Mam jednak pytanie do wszystkich i do JoeFa.
am
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) am » 12.02.2005 16:56

Z tego powodu na te wakacje planujemy zakupić normalną małą lodówkę z agregatem (zastanawiamy się nad pojemnością od 45 do 60 litrów - cena od 450 do 500zł).



Dziękuję Drodzy Państwo za te wspaniałe informacje. Mam jednak pytanie do wszystkich i do JoeFa. Otóz pragnałbym właśnie taka lodówkę z agregatem kupić nie wiem tylko gdzie ją moge znależć. Jeśli te lodwki oziembiają tylko o 8 stopni, to dla mnie nie są to lodówli, ale chłodziarki. One chyba wykorzystuą zjawisko i ogniwa Prltiera.

Ja jednak prage zakupić lodówke z agregatem nie wiem ile ona kosztuje. I gdzie ja moge kupić. Czy ktoś z Państwa mógłby mi udzielić informacji?

Głównie chodzi mi po małą lodóweczke jedną- , dwu- lub trzy- litrową litrową. Większą nie wzgardzę, ale poluję na jak najmniejszą.
Polo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 06.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polo » 12.02.2005 21:50

am napisał(a):Ja jednak prage zakupić lodówke z agregatem nie wiem ile ona kosztuje. I gdzie ja moge kupić. Czy ktoś z Państwa mógłby mi udzielić informacji?
Głównie chodzi mi po małą lodóweczke jedną- , dwu- lub trzy- litrową litrową. Większą nie wzgardzę, ale poluję na jak najmniejszą.


Niestety, władze Chorwacji zabroniły wwożenia takich lodówek na teren ich kraju (grzywna do 1500 kun i przepadek mienia np. samochodu lub przyczepy), bo schłodzenie 1 piwa dziennie nie ma sensu.

Pozdrawiam,
Polo :wink:
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 13.02.2005 00:24

:idea: :lol: :lol: :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.02.2005 01:12

darek1 napisał(a):pozdrawiam Krakuscity (zwłaszcza)

Dzięki , wzajemnie :wink:
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone