Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Live Tučepi 2014 (Tucepi)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 10.07.2014 20:08

Piękna plaża :) Szkoda,że na Hvarze takich nie ma :lol:
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 10.07.2014 20:25

sezamek1 napisał(a):
Dżejan napisał(a):mało czasu to wrzucam tylko parę fotek z dzisiejszej wycieczki na plażę Nugal
z Tucepi szliśmy nadbrzeżem a potem przez las ok 1 godziny

jak na razie to najpiękniejsza plaża na jakiej byłem...

Witam,

Kolego napisz proszę jak z Tucepi dotrzeć do tej pięknej plaży - zdjęcia super. Może uda Ci się zrobić jakąś makietkę z trasówką?

pozdro sezamek1

Tutaj wkleiłem mapki:
jak-dotrzec-na-plaze-nugal-w-makarskiej-t34541-30.html

Z Tucepi szedłem przez plażę pod nieczynnym hotelem Jadran scieżką w las wzdłuż brzegu tam gdzie na skale jest napisane FKK, nie można się zgubić bo jest tylko jedna ścieżka...
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 10.07.2014 21:46

W Podgorze zrobili coś nowego, 2 lata temu tego nie było
Obrazek

I jakoś tak pusto...
Obrazek

Obrazek

ale bardzo miło, lubię Podgorę :)
adamcmar
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamcmar » 11.07.2014 08:20

Dżejan napisał(a):
agata26061 napisał(a):Mam takie pytanie, czy na tą plaże da się zejść ze spacerówką, w której urzęduje 2,5 letni szkrab? Wiem, że od Tučepi trzeba ją najpierw obejść, ale czy to zejście jest łagodne czy po stercie kamieni?

ze spacerówką nie ma szans, z góry schodzi się ścieżką po kamieniach i korzeniach, jak na szlaku górskim...

Najszybciej dotrzecie "pedaliną" - w zależności od pedałujących zawodników ...20 - do 30 minut :)
andiklu
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) andiklu » 11.07.2014 18:39

powiedzcie proszę czy w Tucepi mozna gdzieś kupić tanio świeże ryby ? np. prosto od rybaków lub na targu ? jesli tak proszę o lokalizacje
mirasowski
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 11.07.2014 19:12

Witam. Świeże ryby kupisz w porcie tak jak jest Konzum , tylko musisz tam być tak koło 7:00 rano. Czasem jak tam byłem to rybaków nie było. Może pogoda nie umożliwiała połowów?! Pozdrawiam.
andrzej29
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 11.07.2014 19:21

sezamek1 napisał(a):
Dżejan napisał(a):mało czasu to wrzucam tylko parę fotek z dzisiejszej wycieczki na plażę Nugal
z Tucepi szliśmy nadbrzeżem a potem przez las ok 1 godziny

jak na razie to najpiękniejsza plaża na jakiej byłem...

Witam,

Kolego napisz proszę jak z Tucepi dotrzeć do tej pięknej plaży - zdjęcia super. Może uda Ci się zrobić jakąś makietkę z trasówką?

pozdro sezamek1

Droga do tej plaży zaczyna się za warsztatem mechanicznym znajdującym się blisko skrzyżowania na przeciw marketu Konzum.
dino1
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dino1 » 11.07.2014 21:33

Witam
Wybieram się do Tucepi, interesuje mnie gdzie można nie drogo ale smacznie zjeść? i jak jest z zakupami spożywczymi, czy można spokojnie zaopatrzyć się w produkty na śniadanie i kolacje np. dla dzieci?:)
Romi5555
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romi5555 » 12.07.2014 18:17

W Tucepi jest mnóstwo knajpek wzdłuż promenady, która ciągnie się przez całe miasteczko, tak więc jest do wyboru do koloru. Ceny posiłków między 25 a 45 kun (typu pizza ; spagetti; zapiekanki) owoce morza oczywiście droższe. Jeżeli zaś chodzi o zakupy na śniadanka i kolacyjki to są piekaranki ze świeżym pieczywem i oczywiście sklepy spożywcze - Konzum i Studenac (otwarte w dni robocze nawet do 23:00)
Na większe zakupy można pojechać do Lidla, który jest na końcu Makarskiej (ostatnie rondo na wyjeździe w stronę Tucepi) Z tego samego ronda dojeżdża się też do potężnego Konzuma (wielkości jak nasze hipermarkety), a tam jest wszystko czego dusza zapragnie i ceny troszkę niższe.
adasiek231
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 12.07.2014 20:54

Fotka z tablicy w Tucepi
Załączniki:
lot_spadochron.jpg
adasiek231
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 12.07.2014 21:10

dino1 napisał(a):Witam
Wybieram się do Tucepi, interesuje mnie gdzie można nie drogo ale smacznie zjeść? i jak jest z zakupami spożywczymi, czy można spokojnie zaopatrzyć się w produkty na śniadanie i kolacje np. dla dzieci?:)

Co do jedzenia jest knajpka o nazwie Mala Barka (biało fioletowe nakrycia) Jedzenie smaczne i naprawdę świeże, jedliśmy w kilku innych restauracjach ale tu smakowało dużoooo lepiej, owoce morza świeże nie gumowate tylko takie jak być powinny, żona się zachwycała kalmarami grilla/smażone oba dania były pyszne, małże to samo risotto z krewetkami, palacinki czy jakoś tak (naleśniki) i wiele innych dań nie chcę reklamować bo nie oto chodzi nam po prostu smakowało i ceny tez dobre. Zakupy nie problemu jest co potrzeba jesli ktoś ma większe wymagania to konzum lub lidl Makarska ;) ok 7 km
Na talerzu już wymuskane przezemnie małże z głębokiego półmiska (do tego był smaczny sos i przypiekane grzanki z czosnkiem i masłem)
Załączniki:
małze.jpg
bop
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bop » 12.07.2014 22:08

Witam wszystkich.
Właśnie planuję pierwszy wyjazd rodzinny do Chorwacji. Trafiłem tu przypadkowo, ale znalazłem wiele ciekawych informacji, za które serdecznie dziękuję i dodatkowo spodobało mi się Tucepi, więc może tam trafię.
Mam jedno pytanie ogólne, a mianowicie jak najlepiej zrobić z kwestią pieniędzy, tzn. mój pomysł jest taki, żeby wziąć Euro i trochę Kun a gdzie się da płacić kartą. I teraz: ile tego brać (Euro i Kun) - ewentualnie czy da się tam wypłacać z bankomatów np. w Euro czy tylko w Kunach, czy akceptowane są karty debetowe i kredytowe? Czy za kwatery trzeba płacić w Euro?
Proszę o prosta instrukcję - najlepiej tych, którzy sami to sprawdzili.
Pozdrawiam, Bohdan.
misiudg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 13.07.2014 08:17

adasiek231 napisał(a):Fotka z tablicy w Tucepi

I takiej informacji szukałem :mrgreen: teraz zostaje tylko mieć nadzieję, że we wrześniu będą jeszcze "latać"
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.07.2014 08:56

bop napisał(a):Witam wszystkich.
Właśnie planuję pierwszy wyjazd rodzinny do Chorwacji. Trafiłem tu przypadkowo, ale znalazłem wiele ciekawych informacji, za które serdecznie dziękuję i dodatkowo spodobało mi się Tucepi, więc może tam trafię.
Mam jedno pytanie ogólne, a mianowicie jak najlepiej zrobić z kwestią pieniędzy, tzn. mój pomysł jest taki, żeby wziąć Euro i trochę Kun a gdzie się da płacić kartą. I teraz: ile tego brać (Euro i Kun) - ewentualnie czy da się tam wypłacać z bankomatów np. w Euro czy tylko w Kunach, czy akceptowane są karty debetowe i kredytowe? Czy za kwatery trzeba płacić w Euro?
Proszę o prosta instrukcję - najlepiej tych, którzy sami to sprawdzili.
Pozdrawiam, Bohdan.

Ja jadąc (2+2) na 10 do 12 dni wziąłem 1000 euro w pesymistycznej wersji 100 za apartament. Starczyło na 12 dni i sporo jeszcze zostało. Za kwatery płaci się w euro. Kun nie opłaca się brać z Polski. Wszędzie można płacić kartą i wypłacać z bankomatów. Jest tak lepszy kurs. Z bankomatów nie można wypłacać Euro ale jest pełno kantorów.
Podsumowując: Euro biorę ze sobą z Polski na zapłatę za apartament, kuny wypłacam w Chorwacji z bankomatów. W sklepach, restauracjach, stacjach paliw, na bramkach, promach płacę kartą. Na drobne rzeczy jak lody, pizza, owoce itp wypłacam kuny z bankomatu.
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.07.2014 10:09

Troche zdjęć z Górnego Tucepi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i z plaży

Obrazek

Obrazek