Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Który termin wybrać?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Madzia_24
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009
Który termin wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia_24 » 28.04.2009 16:49

Witam.
W podróż poślubną chcielibyśmy z przyszłym mężem pojechać właśnie do Chorwacji. |Podobno jest tam wspaniale i co tu ukrywać, będzie to podróż moim marzeń. chcemy pojechać tam własnym samochodem (myślicie, że to dobry pomysł?? lepiej niż samolotem?). na 2 tygodnie. w związku z tym, ze 29-30 sierpnia musimy byc koniecznie w Polsce. mamy do wyboru dwa terminy wyjazdu:
od 8 do 22 sierpnia lub od 1 do 15 września.
który termin bardziej polecacie na wyjazd?
sierpień przekonuje mnie tym, że pewnie będzie ładniejsza pogoda. za to na niekorzyść jest fakt, ze może być aż za tłoczno no i ceny dużo droższe. za to we wrześniu troszkę obawiam się pogody. czytałam na jednym z wątków, ze pogoda na początku września rok temu była cudna, jednak 2 lata temu niezbyt fajna. Wiadomo, pogody nie przewidzisz.

Co byście mi doradzili?
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 28.04.2009 17:04

Termin sierpniowy to raczej wysoki sezon :lol: Tłumy ludzi wszędzie zależy co preferujesz tu musisz sobie sama odpowiedzieć :roll:
Pogoda cóż zmienną jest jeżeli jedziesz bez rezerwacji możesz popatrzeć na prognozy przed wyjazdem jeżeli pogoda nie będzie cię satysfakcjonowała możesz poczekać do września ,miesiąc nie będzie lało najwyżej 3 -4 dni :lol:
A we wrześniu cóż na żywioł :wink:
jakkolwiek będzie myślę że nie będziecie żałować :lol: :lol:
Madzia_24
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia_24 » 28.04.2009 17:11

Wyjazd chcemy zarezerwować jakoś już niedługo. Dlatego postanowiłam się zapytać. Sama nie wiem który wybrać termin i ten i ten ma swoje plusy i minusy. Liczę, ze osoby które już kilka razy były w Chorwacji mogą mi coś doradzić :)

ps. Aha myśl, że jakiegoś Hotelu będziemy szukać w południowej Dalmacji, podobno jest tam cudownie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.04.2009 17:17

Madzia_24 napisał(a):Wyjazd chcemy zarezerwować jakoś już niedługo. Dlatego postanowiłam się zapytać. Sama nie wiem który wybrać termin i ten i ten ma swoje plusy i minusy. Liczę, ze osoby które już kilka razy były w Chorwacji mogą mi coś doradzić :)

ps. Aha myśl, że jakiegoś Hotelu będziemy szukać w południowej Dalmacji, podobno jest tam cudownie


Wrzesień zdecydowanie... W sierpniu za dużo ludzi... żadna przyjemność polować na stolik w kafejce lub restauracji....a i zobaczyć coś przyjemniej w tym terminie (upały nieco zelżeją; przynajmniej nocą)
I raczej kwatery prywatne niż hotele (skoro planujecie podróż własnym autem)... hotele w hr (te o cenach na przeciętną kieszeń) przeważnie mają kiepskawy standard. Poza tym jesteście "związani" posiłkami o konkretnych porach... niepotrzebnie....
W wrześniu można spokojnie "w ciemno", żeby "widziały gały, co borą"
Pozdrawiam i gratuluję
Madzia_24
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia_24 » 28.04.2009 17:46

Wielkie dzięki Kasiu.
A czy to prawda, ze Dalmacja Południowa jest najczęściej najcieplejszym regionem Chorwacji?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.04.2009 17:57

Madzia_24 napisał(a):Wielkie dzięki Kasiu.
A czy to prawda, ze Dalmacja Południowa jest najczęściej najcieplejszym regionem Chorwacji?


Teoretycznie..., ale bywa i najbardziej deszczowa...ale nie ma reguły.. Region wybierzcie ze względu na walory przyrodnicze, kulturowo - historyczne...A każdy coś w sobie ma...
Pogoda to naprawdę drugorzędny czynnik. Pozdrawiam
Madzia_24
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia_24 » 28.04.2009 18:00

To co byś polecała na nasz pierwszy wyjazd?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.04.2009 18:01

Madzia_24 napisał(a):...chcemy pojechać tam własnym samochodem
(myślicie, że to dobry pomysł?? lepiej niż samolotem?

od 8 do 22 sierpnia lub od 1 do 15 września.
który termin bardziej polecacie na wyjazd?
sierpień przekonuje mnie tym, że pewnie będzie ładniejsza pogoda. za to na niekorzyść jest fakt, ze może być aż za tłoczno no i ceny dużo droższe. za to we wrześniu troszkę obawiam się pogody. czytałam na jednym z wątków, ze pogoda na początku września rok temu była cudna, jednak 2 lata temu niezbyt fajna. Wiadomo, pogody nie przewidzisz. ...

Zdecydowanie własnym samochodem. Można też samolotem i wynająć auto na miejscu, ale to dużo większe koszty, a bez auta to zbyt wiele nie zobaczycie, a jest naprawdę co!

Zdecydowanie sierpień! Nie chodzi mi o pogodę, bo na początku września mogą być podobne temperatury. Ceny ciut niższe we wrześniu, ale co tam.
Po pierwsze roślinność. My jeździliśmy w sierpniu, a w tym roku plan na lipiec. Owoce z pewnością nie będą jeszcze tak dojrzałe, lecz nie mam ochoty oglądać na tarasie więdnących kwiatów.
Po dwa im bliżej września tym słońce szybciej zachodzi. Dzień coraz krótszy, choć to akurat dla Was może nie być wadą :wink:

Jeżeli nie lubicie tłumów na plaży (my również), to można wybrać małą mieścinkę - wioskę np 10km od miasteczka. Będzie cisza i spokój a wieczorkiem na kolację te parę km to nie problem. Woda z pewnością również będzie czyściejsza i na plaży raz wybrane miejsce nikt Wam nie zajmie. Szybciej też na topless mąż wyrazi zgodę. :lol:

Zdecydowanie miejscowość poniżej Splitu, a dokładnie poszukiwania zacząć za Omisiem. Na wyspach kwatery droższe i prom też kosztuje.
Żaden hotel! Za 2osoby 30-35euro to max, choć większość apartamentów jest przygotowanych na większe rodziny. Takich na 2osoby zbyt wiele nie widziałem, a płacić więcej gdy się jest tylko we dwoje to też nie bardzo rozwiązanie. Tu bez stresu, w Chorwacji co dom to kwatera do wynajęcia.

Wielu gorących nocy w Cro życzy Popiel :D
Ostatnio edytowano 28.04.2009 18:10 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 28.04.2009 18:07

Madzia_24 napisał(a):To co byś polecała na nasz pierwszy wyjazd?


Jest tak wiele pieknych miejsc... Najlepiej przejrzeć relacje forumowiczów (bogate nie tylko w opisy ale i zdjęcia) i wybrać coś w Waszym guście...
Dobrze też (o ile planujecie "zwiedzanie") wybrać "żelazne punkty wycieczki" (czyli miejsca, które koniecznie zobaczyć chcecie; lecz by nie było ich zbyt wiele, żebyście przede wszystkim "użyli" a nie biegali jak przysłowiowe "koty z pęcherzem".. w końcu podróż poślubna jest tylko jedna :) ) i do tego dostosować miejce stacjonowania.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 29.04.2009 10:44

Dwa lata temu byłem w Breli, miejsce piękne, ale wybraliśmy termin wrześniowy. Przez tydzień lało, załamanie pogody, a morze na riwierze zrobiło się lodowate.
Poza tym było OK.
Pozdrawiam Grzegorz. :wink:
Madzia_24
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia_24 » 29.04.2009 13:00

Kurcze tak z waszych opisów widzę, ze i sierpień i wrzesień jest atrakcyjny. jakoś nie mogę się zdecydowac
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 29.04.2009 13:02

wrzesień :)
Madzia_24
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzia_24 » 29.04.2009 13:07

atolek napisał(a):wrzesień :)
Jakieś argumenty, które by mi mogły pomóc? :D
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 29.04.2009 13:40

Krakowskim targiem - przełom sierpnia i września :D

Tak byliśmy w ub. roku w Loparze. Pogoda upalna. Padało tylko kilka godzin w pierwszą noc. Ludzi już mniej ale nie pustki. Generalnie wszysko OK.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Który termin wybrać?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone