Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki majowy romans z Wenecją

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.12.2017 19:47

gusia-s napisał(a):. Za niedługo zaproszę Was do środka

O, to ja już jestem pierwsza :lol: a będzie co zjeść i wypić :?: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.12.2017 21:23

te kiero napisał(a):jak zawsze przyjemny przegląd trasy dojazdowej co miejsca docelowego, to czego mi brakuje w wielu relacjach
No właśnie, chyba tak to jest że zawieramy w relacjach takie szczegóły, których sami szukamy u innych :mrgreen: Ja zawsze staram się pokazywać/opisywać trasę i kempingi, na których się zatrzymujemy :) i o tym za chwilę właśnie :)
elka21 napisał(a):
gusia-s napisał(a):. Za niedługo zaproszę Was do środka

O, to ja już jestem pierwsza :lol: a będzie co zjeść i wypić :?: :mrgreen:

Będzie skromny poczęstunek :wink:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 04.12.2017 22:09

Czemu melduję się tutaj tak późno - owóż wspomniałaś coś u mnie o jakiejś Wenecji i wtedy do mojego łba wpadła myśl, że może cro.pl zawiera nie tylko relacje z cro... Znalazłem. O karniaka jak bea nie proszę. Wiem, że nadrobię. I już ci mówię dlaczego. Tak się jakoś złożyło, że z racji prac zawodowych oboje z żoną bywaliśmy w różnych miejscach na planecie. Mnie rzucali w miejsc większa ilość. Tak jakoś wyszło, że są 3 miejsca których była Mariola a nie było mnie. Jednym z takich miejsc jest właśnie Wenecja. Chyba najbardziej znam ją z jednego z Bondów, gdzie Craigowi udaje się zatopić jeden budynek i przyznasz, że to jest psińco a nie znajomość miasta... Będę sobie zatem podglądał Twoją relację...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.12.2017 22:14

Abakus68 napisał(a):Czemu melduję się tutaj tak późno ...

Lepiej późno niż wcale jak to mówią ;)

Abakus68 napisał(a): ... Tak jakoś wyszło, że są 3 miejsca których była Mariola a nie było mnie. Jednym z takich miejsc jest właśnie Wenecja. Chyba najbardziej znam ją z jednego z Bondów, gdzie Craigowi udaje się zatopić jeden budynek i przyznasz, że to jest psińco a nie znajomość miasta... Będę sobie zatem podglądał Twoją relację...
Muszę się przyznać, że z Wenecją to znam się tylko z widzenia ... raczej nie okraszę jej takimi szczegółami jak robisz to Ty :oops: No ale to taki wstęp, krótki romans, który kiedyś przerodzi się w bliższą znajomość. Taką mam nadzieję :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.12.2017 22:52

Cd. Dzień 2 – 1.05.2017 poniedziałek - kwaterunek.

Przez zawirowania z szukaniem gazu (3 dodatkowe przystanki) podróż nieco nam się wydłużyła. Nawet w samym Punta Sabbioni, które wybraliśmy na bazę wypadową, stacja paliw jest nieczynna. Za to znów nas coś wprowadza w osłupienie - otóż czynne jest dla odmiany kilka marketów ogrodniczych, które mijamy po drodze :mrgreen: W nich święto nie obowiązuje no i widocznie roślinki są ważniejsze niż jakiś tam LPG :mrgreen:
Do celu docieramy ok. godź. 11. Dzisiejszy odcinek trasy w całości przejechany poza autostradą.
trasa cz. 2.JPG


Na miejsce noclegowe wybraliśmy kemping Al Bateo w Punta Sabbioni – lokalizacja.
Dlaczego ten :?: Ano bo jest kameralny i położony bardzo blisko przystanku, z którego odpływają tramwaje wodne do Wenecji i nie tylko :) - ok. 700 m (na stronie podają że 300 ale to nieprawda :mrgreen: ) .
Rozważaliśmy w zanadrzu sąsiadujący kilkadziesiąt metrów dalej Camping Miramare - Al Bateo był jednak pierwszy po drodze i było na nim miejsce więc zostaliśmy. Miramare tylko zlustrujemy ale to potem. Właściciele kempingu wynajmują również pokoje w widocznym domu.
DSCN7483.JPG
DSCN7484.JPG


Na wjeździe do Al Bateo budynek, w którym mieści się sklepik prowadzony przez gospodarzy z domowymi wyrobami i warzywami z ogródka ponoć :wink:
Zaraz za nim recepcja i szlaban wjazdowy oraz bramka dla pieszych.
DSCN7485.JPG


Podczas meldunku dostaje się pin do bramki. O tej porze roku cena za parcelę z prądem wynosi 13 eu, za osobę dorosłą 5 eu, dzieci 2-10 lat 3 eu, młodsze za free, plus 0,30 eu taksa klimatyczna.
Teren zagospodarowany, równy, podzielony na zacienione parcele ze słupkami z prądem i wodą – wąż mieliśmy swój i nie wiem czy można wypożyczyć ewentualnie.
DSCN7486.JPG
DSCN7487.JPG


W głębi obok sanitariatów stanowisko do zrzutu ścieków oraz śmietniki.
DSCN7488.JPG


Sanitariaty w budynku recepcji, czyściutkie i zadbane (zdjęcia nocne), przystosowane do osób niepełnosprawnych i małych dzieci.
IMG_20170505_213607.jpg
IMG_20170505_213226.jpg
IMG_20170505_213308.jpg
IMG_20170505_213337.jpg
IMG_20170505_213359.jpg
IMG_20170505_213409.jpg
IMG_20170505_213422.jpg
IMG_20170505_213455.jpg
IMG_20170505_213501.jpg


Na kempingu działa wifi.

Kemping mogę polecić na krótki okres do zwiedzania Wenecji bo na dłużej to nudno. Po drugiej stronie półwyspu, od strony otwartego morza jest wiele dużo lepszych kempingów na pobyt stacjonarny z dziećmi np. z parkami wodnymi i innymi fajerwerkami. Na jeden z nich też wpadniemy w odwiedziny :wink:

Tymczasem nam wystarczy taki skromny. Do południa jesteśmy ulokowani :)
IMG_20170501_125158.jpg
DSCN7489.JPG


Pogoda piękna, błękitne niebo, słonko grzeje, śródziemnomorska roślinność … m.in. tego oczekiwaliśmy właśnie :)
DSCN7482.JPG


Cdn. … :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.12.2017 00:03

Nasz apartman - Jaskółcze gniazdo ;)

Jak obiecałam, zapraszam na salony :mrgreen: Dla niektórych być może będzie to pierwsza wizyta w takim przybytku.
Na zachętę taki mały, lokalny aperitivo serwowany na tarasie naszego apartmana przed wejściem głównym (innego nie ma) :mrgreen: - Obrazek Obrazek Włoski cyc i zakąska - porcja dla każdego :)
IMG_20170501_175834.jpg


Wchodzimy do środka :) Obrazek
DSCN7346.JPG


Na prawo od wejścia salun wypoczynkowy ;), który w mgnieniu oka zamienić można w sypialnię. Jednym ruchem obniża się stolik, potem rozkłada poduchy i mamy jedno dużo łoże.
DSCN7347.JPG


Na wprost wejścia jest kuchnia. Za pierwszymi po lewej drzwiczkami kryje się lodówka z niewielkim zamrażalnikiem. Działa do wyboru na 230/12V/gaz. Nad nią po uniesieniu składanego blatu mamy 3 palnikową kuchenkę gazową a obok kuchenki również po podniesieniu blatu jest zlew. Reszta to po prostu szafki.
DSCN7348.JPG


Jeszcze bardziej na lewo znajduje się druga sypialnia, którą można zamknąć przesuwanymi drzwiami. Tam też znajduje się toaleta z prysznicem i osobno umywalka.
DSCN7349.JPG
DSCN7354.JPG
DSCN7352.JPG
DSCN7353.JPG


Kibelek z prysznicem można oczywiście zamknąć harmonijkowo składanymi drzwiami.
DSCN7357.JPG


Na przeciw kuchni znajduje się duża szafa z wieszakami i półkami. Na zewnętrznych drzwiach zamontowany jest piecyk gazowy, którym się ogrzewamy gdy na zewnątrz jest zimno. Z pieca idzie instalacja rozprowadzająca ciepło po całej budce za pomocą nadmuchu - w różnych miejscach przyczepy są rozmieszczone otwory wylotowe.
DSCN7351.JPG


Widok z sypialni w kierunku saloniku :)
DSCN7355.JPG


Pod łóżkiem sypialnym znajduje się terma gazowa na ciepłą wodę oraz transformator prądu z 230/12 albo odwrotnie :mrgreen: wybaczcie niewiedzę :mrgreen: Jest tam też dużo miejsca na różne klamoty. Wozimy tam stół, krzesła, daszek zewnętrzny, podłogę, kajak i inne kempingowe i nie tylko gadżety. Dostęp do tego schowka jest też od zewnątrz przez drzwiczki serwisowe.
DSCN7376.JPG
DSCN7365.JPG
DSCN7367.JPG


Pod kanapą jest zbiornik 40l na wodę, którą można wlać przez wlew zewnętrzny za pomocą węża lub zwyczajnie konewki.
DSCN7377.JPG


Na zewnątrz jest jeszcze duża bakista, w której jest miejsce na butlę gazową, koło zapasowe i jeszcze coś się zmieści. Wszystkie okna są otwierane. W oknach zamontowane są moskitiery oraz rolety zacieniające.

Taki to nasz apartament ... ciasny ale własny i zawsze gotowy nas przenocować :)
Na letnich wyjazdach, najczęściej w budzie tylko śpimy a bytujemy na zewnątrz, na zadaszonym tarasie ;).
Jakby ktoś miał dodatkowe pytania natury technicznej to odpowiem :)

W następnym odcinku przywitamy się z Jadranem :hearts:

cdn. ... :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.12.2017 08:29

Proszę Pani, toż to luksusy a nie skromny apartament 8O 8O 8O
Kiedyś tak pojadę na wakacje, podoba mi się ten dom :wink:
Poczęstunkiem wpędziłaś mnie w takiego głoda że lecę śniadanie robić :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.12.2017 08:47

beatabm napisał(a):Proszę Pani, toż to luksusy a nie skromny apartament 8O 8O 8O

Potwierdzam :!:
Najbardziej mnie łazienka zaskoczyła - suuuper :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2017 10:48

No super domek na kółkach :wink: :lol:

Tylko barku i CYCA nie widzę :oczko_usmiech:
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 05.12.2017 10:56

Witam i podczepiam się na miłe wspominki :D
Coś mnie tknęło by zainteresować się czy relacja już się pojawiła, jakieś kolejne zmysły?
Gdzie te moje biedne 4,20, to już apartamenty, "ful wypas"ale jest też co ciągnąć.
Co tam praca, czas się rozsiąść.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.12.2017 12:36

mysza73 napisał(a):
beatabm napisał(a):Proszę Pani, toż to luksusy a nie skromny apartament 8O 8O 8O
Potwierdzam :!:
Najbardziej mnie łazienka zaskoczyła - suuuper :!:

Janusz Bajcer napisał(a):No super domek na kółkach :wink: :lol:
Cieszę się, że mogłam go Wam przedstawić. Jest dla nas bardzo wygodny :) Miejsca mamy w nim aż nadto kiedy jeździmy tylko we dwoje, większość szafek jest niewykorzystana. Zajęte są tylko kuchenne i duża szafa. Jest mi obcy problem co zabrać a co zostawić i jak to wszystko upchać :mrgreen: To nasz drugi dom,
ze stałymi elementami wyposażenia jak pościel, ręczniki, obrusiki, ściereczki, gary, sztućce, talerze, szklanki, kubki, kieliszki ważna rzecz :mrgreen: i sporo innych mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów ;) Na wyjazd wrzucamy tylko bieżące ciuchy, jakieś papu i możemy ruszać :)

Janusz Bajcer napisał(a):Tylko barku i CYCA nie widzę :oczko_usmiech:
Barek jest skrzętnie ukryty coby sie nie rozlało w trakcie jazdy ;) ale Janusz! my tu będziemy zwiedzać :mrgreen: cycanie to na Quenn a w Jaskółczym to conajwyżej siorbniemy parę razy nie mówię, że nie :mrgreen:

daniel1961 napisał(a):Witam i podczepiam się na miłe wspominki :D ...
Witaj Daniel :)
Oczywiście zapomniałam ... ale muszę wspomnieć przecież, że kemping był przecież z Twojego polecenia :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.12.2017 12:48

gusia-s napisał(a): cycanie to na Quenn a w Jaskółczym to conajwyżej siorbniemy parę razy nie mówię, że nie :mrgreen:

O nie!!! Myślałam żę wpadnę na cycanie a tu taka niespodzianka 8O 8O 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2017 13:09

beatabm napisał(a):Proszę Pani, toż to luksusy a nie skromny apartament 8O 8O 8O
No i wszystko w drewnie :mrgreen:

gusia-s napisał(a):To nasz drugi dom, ze stałymi elementami wyposażenia jak pościel, ręczniki, obrusiki, ściereczki, gary, sztućce, talerze, szklanki, kubki, kieliszki ważna rzecz :mrgreen: i sporo innych mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów ;)

Serwetki, obrusiki są a kwiatki?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.12.2017 13:29

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a): cycanie to na Quenn a w Jaskółczym to conajwyżej siorbniemy parę razy nie mówię, że nie :mrgreen:

O nie!!! Myślałam żę wpadnę na cycanie a tu taka niespodzianka 8O 8O 8O
No jaka :?: przecież całkiem naczczo nie będziemy
gusia-s napisał(a): ... siorbniemy parę razy nie mówię, że nie :mrgreen:
:mrgreen:

piekara114 napisał(a):
beatabm napisał(a):Proszę Pani, toż to luksusy a nie skromny apartament 8O 8O 8O
No i wszystko w drewnie :mrgreen:
No ba :!: nie jakaś tam okleina przecież :mrgreen:

piekara114 napisał(a): Serwetki, obrusiki są a kwiatki?
Oczywiście bywają :)
IMG_20170325_154725.jpg

:mrgreen:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.12.2017 18:01

beatabm napisał(a): Proszę Pani, toż to luksusy a nie skromny apartament


Oczywiście, że luksusy!
My jesteśmy właścicielami N 126 N, ale z takim kurnikiem (czy też ping-pongiem), bez umywalki i kibelka :wink: , o faktycznej ciasnocie nie wspominając, jakoś nie chce nam się podróżować po świecie. No bo właściwie niewiele :wink: mniej mamy w bardziej mobilnej :) bagażnikowej sypialni V 70, a łatwiej nią się wcisnąć w różne dziwne miejsca noclegowe, chociażby na (wciąż z rozrzewnieniem wspominamy) klif nad Firiplaką na Milosie. Kurnik wobec tego "uziemiliśmy" nad jeziorem na Gochach, gdzie obowiązkowo :wink: od wielu lat spędzamy część wakacji...

Wenecja... Byłam tylko raz, dwadzieścia lat temu :oczko_usmiech: (na dodatek nie w maju, a pod koniec września) , więc chętnie pozwiedzam razem z Wami 8) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Krótki majowy romans z Wenecją - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone