Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszt wysłania pocztówki do Polski?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.08.2014 11:57

Cmok_Wawelski napisał(a):
pietja10 napisał(a):Ale zaraz!! Czy nie lepiej zabrać własne pocztówki z Polski?! Wyjdzie taniej!...

I najlepiej nie wysyłać z Chorwacji, tylko przywieźć jak się będzie wracało i wsadzić adresatowi w drzwi.
Dzięki temu będzie oczywiście taniej, a oszczędności możemy przeznaczyć na zakup paliwa albo winietek

Nie do końca można się z tym zgodzić ponieważ wożenie pocztówek zwiększa masę pojazdu, a więc zwiększa zużycie paliwa.
Myślę, że pewnym rozwiązaniem jest też nawiązanie kontaktu z chorwackimi rezydentami znanymi np: z forum i poproszenie ich o wysłanie pocztówki na wskazany adres. Tekst napiszą wielkimi literami i nikt się nie zorientuje. :wink:

A tak poważnie to dostałem w czerwcu tego roku taką najzwyklejszą - prostokątną i jest na niej znaczek 4.60 HRK.

A tak jeszcze poważniej to zerknąłem na stronę Poczty Chorwackiej i albo niedowidzę, albo nie ma tam cen pocztówki (razglednica z tego co pamiętam).
FRAGMENT CENNIKA CHORWACKICH MIĘDZYNARODOWYCH USŁUG POCZTOWYCH
I to skłoniło mnie do napisania tego posta.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.08.2014 12:09

Pocztówka 3 kuny, znaczek 4.60 :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.08.2014 12:38

Na stronach Hrvatska pošta, z których pochodzi wklejony przez Ciebie PDF,

jest taki kalkulator, za pomocą którego, możemy obliczyć koszt wysłania kartki do dowolnego kraju.

Wybieramy zakładkę "Međunarodni promet" -> "Dopisnica" i wybieramy odpowiedni kraj.

Nie wiem tylko, czy to działa poprawnie, bo obojętnie jaki kraj wybieram (Polska, Bangladesz, Nowa Zelandia)
to koszt wychodzi 4,60 HRK. :)
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 19.08.2014 13:06

figusek napisał(a):Pocztówka 3 kuny, znaczek 4.60 :D

W sierpniu właśnie tyle płaciłem za taki sam zestaw :hut:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.08.2014 13:20

walp napisał(a):...
Nie wiem tylko, czy to działa poprawnie, bo obojętnie jaki kraj wybieram (Polska, Bangladesz, Nowa Zelandia)
to koszt wychodzi 4,60 HRK. :)

U mnie czy to Afganistan czy Burkina Faso to cały czas 7,60. :) No i pismo do 50g. A razglednicy jak nie było tak nie ma. :)
Chyba bardziej trzeba by było zaufać temu podlinkowanemu wcześnie pdf-owi gdzie ostatak svijeta to 15 HRK dla tej gramatury. Jednak to dalej list, a nie pocztówka.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.08.2014 13:34

romuald22 napisał(a):
walp napisał(a):...
Nie wiem tylko, czy to działa poprawnie, bo obojętnie jaki kraj wybieram (Polska, Bangladesz, Nowa Zelandia)
to koszt wychodzi 4,60 HRK. :)

U mnie czy to Afganistan czy Burkina Faso to cały czas 7,60. :) No i pismo do 50g. A razglednicy jak nie było tak nie ma. :)
Chyba bardziej trzeba by było zaufać temu podlinkowanemu wcześnie pdf-owi gdzie ostatak svijeta to 15 HRK dla tej gramatury. Jednak to dalej list, a nie pocztówka.

Jest pocztówka i cena się zgadza. Wybierasz "Dopisnica", czyli kartka pocztowa;
w nawiasie jest (razglednica - widokówka, čestitka - karta z życzeniami).

Tylko cena do wszystkich krajów jest jednakowa, 4,60 HRK.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.08.2014 13:57

walp napisał(a):Jest pocztówka i cena się zgadza. Wybierasz "Dopisnica", czyli kartka pocztowa;
w nawiasie jest (razglednica - widokówka, čestitka - karta z życzeniami).
Tylko cena do wszystkich krajów jest jednakowa, 4,60 HRK.

Faktycznie. Masz rację.
Próbowałem nawet innej przeglądarki myśląc, że firefox coś blokuje, a tu drożej nie chce być. :)

A Janusz Bajcer już prawie wątek chciał zamykać, a tu tyle zabawy. :wink:
I parę chorwackich słów można sobie przypomnieć albo nauczyć. :)
fkk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fkk » 30.08.2014 14:18

Uwaga na promocję 5 pocztówek + 1 gratis :). Przynajmniej w Tisaku w Tucepi (koło Konzuma) kobieta nabija 6 na kasę. Gdy zorientowaliśmy się, wróciliśmy się i zostaliśmy zwyzywani, że my nie turyści tylko chorzy ludzie :)
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 30.08.2014 15:05

Temat wcale nie głupi :D Bawiłam się kiedyś w postcrossing, czyli wymianę pocztówkową z ludźmi z całego świata. Wiele rodaków-pocztówkowiczów przed wyjazdem na wakacje umawia się z dziesiątkami osób na taką wymianę z kraju nieco egzotyczniejszego niż Polska, przy takich ilościach cena robi różnicę :mrgreen: Mam kartkę z Chorwacji wysłaną na początku sierpnia, a na niej znaczki za 4,70kn :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.09.2014 15:51

magda7 napisał(a):Mam kartkę z Chorwacji wysłaną na początku sierpnia, a na niej znaczki za 4,70kn :D


Cres - poczta.
Pani kazała nakleić znaczek za 5,60.

:?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.09.2014 15:57

Vjetar napisał(a):
magda7 napisał(a):Mam kartkę z Chorwacji wysłaną na początku sierpnia, a na niej znaczki za 4,70kn :D


Cres - poczta.
Pani kazała nakleić znaczek za 5,60.

:?:

Może chodzi o wielkość pocztówki?
W czymś takim jak to:
CJENIK POŠTANSKIH USLUGA U MEĐUNARODNOM PROMETU
cena za dopisnice wynosi 4.60 a za pocztę lotnicza 5.80. Ceny w kunach.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2014 07:07

Poprawiasz mnie dziś (poniedziałek) po raz drugi (zmęczenie trasą?).
Spojrzałem na kartkę i znaczek jest za 5,80 no i dodatkowo jakaś niebieska naklejka.
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 02.09.2014 08:14

Z tą naklejką jest priorytet . Zwykle sprzedawcy wciskają kupującym bez pytania te znaczki droższe... Z moich trzech wysłanych priorytetem jedna wcale nie dotarła...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 08:18

Vjetar napisał(a):Poprawiasz mnie dziś (poniedziałek) po raz drugi (zmęczenie trasą?).
Spojrzałem na kartkę i znaczek jest za 5,80 no i dodatkowo jakaś niebieska naklejka.

Nie poprawiam a napisałem co znalazłem na stronie chorwackiej poczty :)
Z moich trzech wysłanych priorytetem jedna wcale nie dotarła...

Spoko, może dotrze :) Kumpel do domu do Raszyna wysyłał to przyszła z Rosji :)
szfystack
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szfystack » 02.09.2014 21:51

4,6 - poczta zwykła
5,8 - poczta lotnicza, priorytet
nie wiem jaka jest różnica w czasie, bo nie mam kontaktu z tymi do których lotniczą wysłaliśmy - są na urlopie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Koszt wysłania pocztówki do Polski? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone