Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korfu 2021

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.08.2021 08:58

tony montana napisał(a):Za radą Koleżanki Myszy ...
Wisisz mi chyba jakąś kawę ... najlepiej w Rzymie :smo:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 03.08.2021 09:04

Ładne te poranne widoki :) .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.08.2021 10:01

Bardzo fajna baza. :)

Ciekawe okoliczności wypożyczenia auta. :lol:

A drogi na Korfu są takie, że mnie odechciało się wynajmować samochód już na trasie z lotniska do hotelu. W życiu bym tam sama nie wsiadła za kierownicę. :mrgreen: :lool:

Dlaczego nie widziałam w zajawce słynnego pałacu Sissi?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 03.08.2021 10:42

Mikromir napisał(a):A drogi na Korfu są takie, że mnie odechciało się wynajmować samochód już na trasie z lotniska do hotelu. W życiu bym tam sama nie wsiadła za kierownicę. :mrgreen: :lool:

Przesadzacie... To jeden z uroków wyspy :wink:

Mikromir napisał(a):Dlaczego nie widziałam w zajawce słynnego pałacu Sissi?

Bo Tony tam nie był . Tłumaczył się, że zamknięty czy cuś :wink: ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.08.2021 13:12

Kochani
Dziękuję za komentsy
Na razie odpowiem Pani Annie bo czasu brak

Drogi na Korfu są najgorszej jakości, jakimi jeździłem ever, a w paru krajach byłem. Na Krecie są lepsze drogi, na Rodos też, nie wiem jak tam na tych Waszych wyspach z białymi domkami, może też jest siara ;)

Sissi otwarta ale częściowo due to Covid, zatem 40euro za jedno piętro, sorry
Ale z zewnątrz mam zdjęcia spod bramy hihi ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.08.2021 13:34

Ile wejściówka 8O 8O 8O
Jak nic cena włoska....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.08.2021 13:50

tony montana napisał(a):Hyundai I10 czy Fiat Panda zaczynały się od ponad 500 Euro za 9 dni!!


... przez jakiś tydzień Korfu było wysoko na naszej liście wyjazdowej (awaryjnej, po zmianie planów), ale jak za wynajem samochodu (klasy Fiat Tipo z pełnym ubezpieczeniem na 14 dni w II połowie sierpnia) cena wahała się w granicach 1000-1200 euro, a i kwatery w granicach od 70-80 euro za dobę to odpuściliśmy ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.08.2021 14:04

piekara114 napisał(a):Ile wejściówka 8O 8O 8O
Jak nic cena włoska....

To pewnie przez tych Austryjoków, co sobie jeżdżą oglądać willę cesarzowej... :roll: :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.08.2021 15:17

piekara114 napisał(a):Ile wejściówka 8O 8O 8O
Jak nic cena włoska....


10 ode łba
A nas czwórka
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.08.2021 13:13

piekara114 napisał(a):Z cenami samochodów na Korfu lekko polecieli w tym roku.... Jak czytam na fb, PODOBNO, firmy obawiały się, że będzie mało turystów i nie wykupiły w odpowiednim czasie ubezpieczeń i teraz samochodów brakuje.... tak przynajmniej kilka polskich pośredników się tłumaczy z cen.....

:papa:


Tego nie wiem, ale z tego, co widziałem na popularnych plażach + wieczorem w stolicy Korfu to sporo ludzi.
U nas w Acharavi zaś niewiele :)

Potter napisał(a):Tony, marudzisz=starzejesz się. Drogi na Korfu są takie same jak na innych wyspach a może nawet lepsiejsze :oczko_usmiech: ...
Myśmy peugeotem 208 w takie zakamarki dotarli, że sama się potem dziwiłam ...



Tak, pamiętam, szukałaś końca wyspy na południu
Kiedy będziesz uprzejma uzupełnić zdjęcia w tej relacji'


mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Za radą Koleżanki Myszy ...
Wisisz mi chyba jakąś kawę ... najlepiej w Rzymie :smo:



Już mnie nie stać... 8O :x :x

Nefer napisał(a):Ładne te poranne widoki :) .


Mam dużo podobnych zdjęć z tych poranków i wieczorów, często różne kolory tam były :)

Mikromir napisał(a):Bardzo fajna baza. :)

Ciekawe okoliczności wypożyczenia auta. :lol:

A drogi na Korfu są takie, że mnie odechciało się wynajmować samochód już na trasie z lotniska do hotelu. W życiu bym tam sama nie wsiadła za kierownicę. :mrgreen: :lool:

Dlaczego nie widziałam w zajawce słynnego pałacu Sissi?


Sissi droga jak za cztery osoby, gdyby nie było tak gorąco to jeszcze może, ale to był nasz ostatni dzień, który był najcieplejszym.

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Hyundai I10 czy Fiat Panda zaczynały się od ponad 500 Euro za 9 dni!!


... przez jakiś tydzień Korfu było wysoko na naszej liście wyjazdowej (awaryjnej, po zmianie planów), ale jak za wynajem samochodu (klasy Fiat Tipo z pełnym ubezpieczeniem na 14 dni w II połowie sierpnia) cena wahała się w granicach 1000-1200 euro, a i kwatery w granicach od 70-80 euro za dobę to odpuściliśmy ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Ceny aut z kosmosu. Ale kwaterę za 70-80 Euro przy 4 osobowej coraz starszej rocznikowo - dzieciowo rodzinie nie uważam za wygórowaną.

8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.08.2021 13:25

Po obejrzeniu naszego brzegu morza jadę niedaleko od nas, bo ok 15 km zobaczyć wstępnie klify na Cape Drastis (przyjedziemy tu jeszcze kiedyś przed zachodem słońca)
Obrazek

Obrazek

tryb Dynamic
Obrazek

Wysepki koło Korfu
Obrazek

Obrazek

Północno-zachodni kraniec wyspy
Obrazek

Obrazek

Wysepki przez krzaczory
Obrazek

Albania w tle
Obrazek

ławeczka
Obrazek

Podjeżdżam jeszcze kawałek w inne miejsce - obok knajpy 7th Heaven koło Loggas Beach (tu przyjedziemy i zejdziemy w dół kiedyś - warto!)
Obrazek

Na koniec przedśniadaniowego poranka ląduje w Sidari wykąpać się
Obrazek

Obrazek

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.08.2021 13:29

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Za radą Koleżanki Myszy ...
Wisisz mi chyba jakąś kawę ... najlepiej w Rzymie :smo:

Już mnie nie stać... 8O :x :x

Jak się co tydzień lata na Cypry ... :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.08.2021 13:34

Tu Cypr, tu Korfu 8O , a podobno to ja jestem "powsinoga" :wink: (cytuję moją rodzicielkę). Będę zatem, czytając Twoje relacje , przeskakiwać z jednej wyspy na drugą :lol:
PS. Auto wypożyczasz zawsze z pełnym ubezpieczeniem? My tak do tej pory robiliśmy. Ostatnio jednak u Warty zobaczyłam opcję wykupienia wkładu własnego od wypożyczonego samochodu. Może to byłaby lepsza opcja? :idea:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.08.2021 14:41

tony montana napisał(a):Ale kwaterę za 70-80 Euro


... od takiej się zaczynały, ale jakościowo nie zachęcały ... :wink: ... wizualnie spoko zaczynały się od 100 Euro ... :roll: ...

tony montana napisał(a):Na koniec przedśniadaniowego poranka ląduje w Sidari wykąpać się


... ale spokojne morze ... 8O ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2021 15:14

wiola2012 napisał(a):PS. Auto wypożyczasz zawsze z pełnym ubezpieczeniem? My tak do tej pory robiliśmy. Ostatnio jednak u Warty zobaczyłam opcję wykupienia wkładu własnego od wypożyczonego samochodu. Może to byłaby lepsza opcja? :idea:
Ciekawa jestem jaka opcje wybiera Tony....
My ubezpieczenie w wypożyczalni, dzięki temu nie mam blokady na karcie, nawet jej nie pokazuję (w Atenach tylko miała być blokada, ale jej nie zrobili, ale niska 100 eur, a nie zwyczajowe 500 i więcej...). Wiem, że mało ekonomiczne rozwiązanie, bo można mieć roczne ubezpieczenie w niewiele większej kwocie, ale dla mnie spokój i w razie W nie muszę się bawić w żadną papierologię i czekać na uznanie zwrotu kasy....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Korfu 2021 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone