Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula 2017

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014
Korcula 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 18.08.2016 16:02

Cześć!

Prośba do tych forumowiczów, którzy byli i mogą polecić apartmenty na Korculi, oczekiwania:
- Uczciwi gospodarze, tzn. ja im płacę, a oni gwarantują zadbany apartament
- Blisko do plaży, najlpiej przy samej plaży :)
- Wyposażona kuchnia, czysta łazienka (jak będzie pralka to super, jak nie będzie to mam dwie zdrowe ręce;))
- Miejsce do grilla
- Spokój i cisza: Jadę z rodziną na odpoczynek, nie nastawiam się na całonocne imprezowanie ;)

Liczba osób 2+1. Potrzeba więc osobnej sypialni i jakiegoś salonu z aneksem kuchennym.

Dziękuje bardzo za pomoc!
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 19.08.2016 11:16

Moi Drodzy, czy ktoś z Was miał okazję być w miejscowości Karbuni? Znalazłem całkiem ciekawe apartamenty:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 19.08.2016 21:42

Missiakkuss napisał(a):Moi Drodzy, czy ktoś z Was miał okazję być w miejscowości Karbuni? Znalazłem całkiem ciekawe apartamenty:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


A niech Cię ręka boska broni! !!
Nie wiem jak wyglądają te apartamenty. Nie o to chodzi. W Karbuni wyżej jest wielkie wysypisko smieci. Przejeżdżamy od tygodnia metr od niego. Jadąc do Blato po chleb. Jak ktoś pisał w wątku miłośników Korculi.To prawda. Śmierdzi niesamowicie. Wysypisko wciąż się pali. Nic z tym nie robią. Trwa to długo. Wszędzie smieci latają. Osada Karbuni jest trzy km od tegoale jak zawieje to i w Novej lekko czuć :(
Jestem do jutra w Novej potem tydzień w Prizbie. Sxukaj dalej. Tego w Karbuni nie polecam. Chyba nie chcesz wachac płonących śmieci.
My jesteśmy w Novej w villi Silva. Jesteśmy bardzo zadowoleni jakby co :)
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 22.08.2016 10:23

Bardzo dziękuje za pomocną informację!

Czy mogę prosić info o cenach i okolicy(Czy jest jakiś sklep, restauracja?)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.08.2016 10:38

Z okolic Karbuni i Novej trzeba jechać do Blatów lub Vela Luki. W Potirnie dobra konna Baiko choć zanim się wejdzie na tyły budynku wygląda skromnie. Trzeba rezerwować miejsce wcześniej. Ale warto. Nas jest 5 osób pierwsza linia brzegowa 3 pokoje więc w Novej i Prizbie płacimy 100e. Mamy pralkę, zmywarkę klimatyzacja i wifi.
Restauracji mnóstwo w Vela Lucek , Blato. W Korculi tłumy i wieje bura. U nas cisza.
Tyle na razie bo piszę z telefonu córki. I kulawą mi idzie :|
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.08.2016 10:40

A zdjęcia płonącego wysypiska wstawię po 28.08
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 25.08.2016 11:01

Super. Dziękuje za informację - Zdjęcia będą dobre, ku przestrodze na dla innych. Teraz gdy już wiem, to wysypisko widać na zdjęciach Googla i faktycznie nie wygląda to zachęcająco ;)

Znalazłem stronę internetową apartementu i wygląda to bardzo obiecująco. Mam tylko dodatkowo dwa pytania:
- Czy jest miejsce na grilla, tak żeby od razu można było zjeść na dworze?
- Czy zjeście do morza z plaży nadaje się dla dzieci nieumiejących jeszcze pływać? 4 i 2-latków? I czy na tej plaży przy apartamencie jest miejsce żeby dzieciaki zajęły się budowaniem zamków z kamyków?

Pozdr
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.08.2016 15:51

W Nowej w Villi jest grill. Plaża z łagodnym zejściem jest do 100m dalej. Mała ale przyjemna. Są kamyki. Przed samym domem skałki z betonem gdzie stoją leżaki właścicieli i można korzystać. Góra 30m od domu. Zejście jednak dla dzieci umiejacych pływać.
Właściciele są bardzo sympatyczni. Pomagają załatwić wejście na poranny prom do Splitu. Ustawia się wieczorem samochód w kolejce a właściciele rano z apartamentu swoim samochodem dowoza turystów.

W Prizbie jestem jeszcze bliżej morza. Jakieś 100m na południe od półwyspu Ratak. Mamy apartament w garażu dla Łodzi ;) ale nowiutki , nowe agd i też super właściciele. Polaków tu mnóstwo. Rano nie opłaca się ubrania zakładać ;)
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 30.08.2016 11:30

Drodzy Forumowicze, czy ktoś z Was mógłby polecić coś jeszcze na Korculi?
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 19.10.2016 10:37

Sezon można powiedzieć, że zakończony ... Czy ktoś może polecić interesujące noclegi na Korculi? Może być tutaj lub PW
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 05.11.2016 01:18

Witam szanownych forumowiczów.
Chciałbym zapytać znawców Korculi o miejscowość Blato,a konkretnie o Apartmani M ul.Prigradica 97b.
Jestem w trakcie wstępnej rezerwacji,ale nie mogę znależć opinii na jego temat i jego właścicieli,a to może
mieć poważny wpływ na jakość spędzonych tam wakacji.
Proszę o pomoc.
SV tam nie chodzi.
Marek P.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 30.12.2016 00:10

Chcieliśmy jechać w tym roku w 4 rodziny na Korcule, ale po zrobieniu sporego przesiewu apartamentów, raczej odpuścimy. Plaże są raczej mało przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi ( beton i drabinka) :( Wcześniej Tucepi, Promajna i Ciovo -bylo super ;)
kamolwc
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2016
Szukam apartamentu w miastach Korcula lub Hvar 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamolwc » 04.07.2017 00:21

Witajcie Cro Rodzino,
poszukuję apartamentu w mieście Korcula dla rodziny z 1,5 rocznym dzieckiem. Zależy nam żeby zlokalizowany był w centrum lub jego bliskim otoczeniu, ponieważ każdego popołudnia będziemy się pewnie przechadzać i upajać pięknymi uliczkami- jak to mamy w zwyczaju. :) Istotne są tez warunki lokalowe, w żadnym wypadku nie chodzi mi o 'złote klamki' , ale czystość i schludność pomieszczeń bardzo mile widziana :)
Chętnie zapoznam się z polecanymi przez Was pokojami. Jeżeli chodzi o budżet to nie ma jakiejś konkretnej kwoty, ale super byłoby się zmieścić w 150 zł /osobę. Termin wyjazdu to ostatni tydzień sierpnia początek września, nie jest on jednak ustalony na sztywno. Zależy mi głównie na opiniach o tym gdzie mieszkaliście i co możecie polecić lub co odradzacie. Ze zgromadzonych informacji postaram się wyłuskać coś dla siebie i odezwę się do apartamentów które wydadzą mi się najfajniejsze. :)


PS Będzie to moja szósta eskapada do Chorwacji, jednak pierwsza na wyspy stąd moja gorąca prośba o Waszą pomoc :papa: :hut: :oczko_usmiech:

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone