Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na wodzie-nurkowanie,łowienie itp.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 10.09.2012 00:45

Proszę o wyjaśnienie sprzecznych informacji co do opłat nurkowych w HR.
Piszecie tu o kwotach przekraczających 1000pln, a na forum w dziale "Artykuły, nurkowanie w Chorwacji" jest następująca informacja:

.....
Ogólne zasady
Nurkowanie w Chorwacji możliwe jest tylko z aktualnym certyfikatem Chorwackiego związku nurkowego.
Certyfikat ten kosztuje 100 kn, można go kupić w uprawnionych do tego punktach nurkowych (szczegóły na http://www.diving-hrs.hr/)
Certyfikat jest ważny przez rok i wydaje się go na podstawie uprawnień nurka zdobytych w szkołach nurkowania uznanych przez międzynarodowe organizacje.
Punkt w którym chcecie Państwo nurkować musi być oznaczony flagą lub boją, a największa dozwolona głębokość nurkowania z butlą to 40 metrów.
.....

Gdzie jest nieporozumienie?
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 10.09.2012 07:41

" Nurkowanie w Chorwacji możliwe jest tylko z aktualnym zezwoleniem wydanym przez Chorwacki związek nurkowy. Zezwolenie kosztuje 100 kn, można go kupić w uprawnionych do tego punktach nurkowych po okazaniu międzynarodowego certyfikatu nurkowego. Zezwolenie jest ważny przez rok od daty wydania. Wszystkie nurkowania prowadzone muszą być pod opieką działającej legalnie w Chorwacji Bazy Nurkowej, indywidualne nurkowanie jest możliwe po opłaceniu odpowiedniego zezwolenia. Ograniczenia w nurkowaniu: maksymalna głębokość nurkowania 40m, miejsce nurkowe musi być oznakowane bojką, a w nocy boją świecącą."
Czyli wykupuję za 100 kn zezwolenie i nurkuję z centrum nurkowym. Jeżeli chcę zanurkować indywidualnie to cena jest zezwolenia jest wyższa. Ewentualnie nurkuję nielegalnie i narażam się na wysoki mandat
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 10.09.2012 08:23

Janek wszystko wyjaśnił bardzo dokładnie . :)
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 10.09.2012 09:13

Dzięki Janek.pl
Przesadzili i to zdrowo :evil:
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 10.09.2012 09:23

Tydzień temu wróciłem z 2 tygodniowego rejsu. Nurkowałem w sumie 3 razy. Na Levrnace w zatoczce Lojena, na Murterze i najwięcej (przymusowo szukając śruby) w zatoce Okuklje na Mljecie. Nikt mnie nie nękał.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.09.2012 09:28

janek.pl napisał(a):... najwięcej (przymusowo szukając śruby) w zatoce Okuklje na Mljecie.


Co to zrobiłeś że ją zgubiłeś 8O :)
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 10.09.2012 09:38

Nie przesadzili - od pewnego czasu jest tendencja do uporządkowania nieładu i tzw wolnej amerykanki jaka jeszcze 10 lat temu panowała jesli chodzi o przepisy. Oni zrobią wszystko aby wyiągnąc od turysty jak największa ilość kasy. Kupując głupia winiete na jacht motorowy musisz podac nazwiska osób, które będa z Toba pływały. W razie kontroli jak będą inne - masz kłopoty.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 10.09.2012 09:50

Rysio napisał(a):
janek.pl napisał(a):... najwięcej (przymusowo szukając śruby) w zatoce Okuklje na Mljecie.


Co to zrobiłeś że ją zgubiłeś 8O :)

Podejrzewam że skorodowało zabezpieczenie nakrętki (jacht 5 letni). Podchodziłem do pomostu, dałem wsteczny i było po śrubie. To był piątek. Telefon do czarteru. W sobotę rano wysłali śrubę kurierem do Dubrovnika, w niedzielę koło 13 przypłynął nurek i w 15 minut zamontował. Gdybym nawet ją znalazł to i tak nie miałem nakrętki i zabezpieczeń. Straciliśmy 1,5 dnia. Zatoczka fajna ale już mieliśmy dość. 3 konoby, sklep , zero prądu i wody.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 10.09.2012 10:29

Venom555 napisał(a):Nie przesadzili - od pewnego czasu jest tendencja do uporządkowania nieładu i tzw wolnej amerykanki jaka jeszcze 10 lat temu panowała jesli chodzi o przepisy. Oni zrobią wszystko aby wyiągnąc od turysty jak największa ilość kasy. Kupując głupia winiete na jacht motorowy musisz podac nazwiska osób, które będa z Toba pływały. W razie kontroli jak będą inne - masz kłopoty.


Mimo wszystko uważam, że przesadzili.
Za ponton z silnikiem - vinieta 330Kun.
Lista osób - Blokują "czarny czarter" - nic mnie to nie kosztuje, ok, mogę zrozumieć.
Za nurkowanie - 1500PLN - za co? Rozumiem 150Kun.
Przecież i tak muszę zapłacić 100Kun.
Dlatego uważam, że przesadzili. Zrobili cenę zaporową. Zablokowali legalne indywidualne nurkowanie.
Pewnie w sumie stracili, bo iluś ludzi nie kupi zezwolenia i nie będzie nurkować, lub będzie nielegalnie.
Jakby zrobili winiety na pontony i Riby po 3300Kun, też by przesadzili i zablokowali ten sport.

Szkoda i tyle.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 10.09.2012 10:50

Nie da sie zaprzeczyć anu jednemu Twojemu słowu.
Poczekamy co bedzie jak wejda do UE. Podejrzewam , ze nic ale zobaczymy.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 07.05.2013 19:32

Jest coś nowego w przepisach?
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 07.05.2013 20:25

Bez zmian. Mam nikłą nadzieję że po wejściu CRO do UE coś się zmieni odnośnie indywidualnego nurkowania na naszą korzyść.

Pzd be-ja
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 07.05.2013 21:30

Nic sie nie zmieni. Przepisy lokalne o przepisy lokalne i UE nie ma nic do tego.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 07.05.2013 23:11

Wiele osób przeniosło się z nurkowaniem, chociażby do Egiptu. Echh, to były czasy jak się jechało z polskim klubem, mając sprzęt, sprężarkę, ponton etc.
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 08.05.2013 20:05

O tak to były czasy,pamiętam jak będąc na deko spotkałem :D Tomka Strugalskiego pogadaliśmy parę minut , wypiliśmy po browarku :wink: , i na następne deko a tu 8O Paweł Laskowski :roll: poszła cała flaszka i nikomu się nie nudziło. Takie to były czasy z nikim się człowiek nie umawiał i spotykał kumpla pod wodą taki kawał od domu.

Pzd be-ja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kontrole policyjne na wodzie-nurkowanie,łowienie itp. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone