Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 20.06.2022 08:32

Chorwaci łowią dość często z ręki,ale tylko z łódek.Trolingujac za šurami i skušami choinkami śledziowymi,lub z dna na ciężarek i haczyk z naturalną przynętą.Ja 20 lat temu często łowiłem z maską,szpulka z żylką 0,18, śrucina i mały haczyk,na nim ślimak lub własnoręcznie złapana krewetka.Łowilem dużo ,czasem całkiem sporych ryb.Wtedy nie kupowalem zezwolenia, ale czy to było legalne to nie wiem.
kaczy 66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczy 66 » 13.08.2022 12:32

Węgorz.jpg
Wczorajszy połów, węgorz 84 cm na kalmara z gruntu. Okolice Primosten.
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020
Wędkowanie w CRO 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 22.02.2023 13:51

Tak tylko dla przypomnienia,

licencje na wędkowanie w Adriatyku można kupić na sub.hr :) jak ktoś będzie łowił z łódki lub w parku narodowym np. Mljet.
Dobra cena na zakup tylko do końca lutego.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 03.03.2023 10:18

Co roku na wakacjach wyjmuję wędkę ze 2 razy.
Nie chcę namawiać do łamania prawa, ale osobiście nigdy nic nie kupowałem.
Na początku pytałem Chorwatów czy trzeba mieć pozwolenie, zawsze odpowiadali - tutaj nie.
Wiadomo, łowisz wczesnym rankiem lub po zmierzchu, więc nie ma ludzi i może dlatego nie ma kontroli.
Fakt - nigdy nic większego nie złapałem a małe rybki od razu wypuszczam.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 03.03.2023 21:20

W tym roku licencję roczną na łowiectwo sportowe łącznie z obowiązkowym członkostwem w klubie "ARBUN" Šibenik kupiłem za 66,45 €. Aktualnie za siedmiodniową w "ARBUNIE" chcą 49.82 €, a w sub.hr 65.00 €.
konrad.
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad. » 14.03.2023 14:48

Cześć,
Jadę w tym roku pierwszy raz na jedną z wysp i zabiorę ze sobą wędkę.
Tyle że nie mam zielonego pojęcia jakich metod użyć co i na co łowić.
Na pewno nie będę używał żadnych środków pływających tylko będę starał się coś złapać z brzegu.
Posiadam całkiem nienajgorszą wędkę karpiową ale czy ona się nada? Jakie zestawy i na co łowić?
Dzięki!
kaczy 66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczy 66 » 14.03.2023 20:09

Ja łowię na:
- grunt.
- zestaw z bocznym trokiem (pływający aby unosił się trochę nad dnem, nie czepia się skał)
- żyłka główna mocna, 0,30 - 0,35
Wędka chyba za dobra, ja łowię na Lidlowe bo innych mi szkoda.
Przynęta - ślimaki przyklejone do skał lub na mrożone kalmary ze sklepu (te najczęściej)
Najlepsze brania o zachodzie słońca i po, tak do 23.
Brania fajne, wyraźne, bardzo agresywne.
Ja nastawiam się na większe ryby, stosuję większe haki, większą przynętę.
Jak chcesz to przeszukaj wątek, kilka stron wcześniej pisałem tu coś o łowieniu z brzegu.
Połamania.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone