Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 23.05.2019 14:03

Rysio napisał(a):Myślę że tu 95% z nas stanowią kłusownicy :wink: Jak nie będziesz łowił w porcie czy pod okiem stróżów chorwackiego prawa, to nikt Cię niepokoić nie będzie, natomiast często łapię właśnie na kalmara ciągnąc go nad dnem i efekty często lepsze niż z gruntu :D

Czyli, że jak nikt nie widzi to można kraść? Niezłe podejście, gratuluję.
Ja jednak mam nadzieję, że nas łowiących legalnie jest przynajmniej 95%.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 23.05.2019 14:09

To tak zrobię :)
Ale zabrać ciężki spinning ?
Kalmara całego ?
Czy raczej gruntowkę ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2019 14:18

LUKI40 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Rysio napisał(a):Miałem różne gumki na które próbowałem coś złapać. Czasem zdarzyło się że coś kawałek odgryzło, ale ani jednego sukcesu nie odnotowałem przy tej metodzie.

To pewnie nie warto zawracać sobie tym głowy


Ja bym nie podejmował decyzji na podstawie 1 opinii :)


Oparłem się na opinii osoby, która wie co mówi więc wędka zostaje w domu
Pozdrawiam


Właśnie o tym mówię ;)

LUKI40 napisał(a):To tak zrobię :)
Ale zabrać ciężki spinning ?
Kalmara całego ?
Czy raczej gruntowkę ?


Czyli nie biorę wędki, ale jednak biorę :)
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 23.05.2019 14:25

piotrulex napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Rysio napisał(a):Miałem różne gumki na które próbowałem coś złapać. Czasem zdarzyło się że coś kawałek odgryzło, ale ani jednego sukcesu nie odnotowałem przy tej metodzie.

To pewnie nie warto zawracać sobie tym głowy


Ja bym nie podejmował decyzji na podstawie 1 opinii :)


Oparłem się na opinii osoby, która wie co mówi więc wędka zostaje w domu
Pozdrawiam


Właśnie o tym mówię ;)


LUKI40 napisał(a):To tak zrobię :)
Ale zabrać ciężki spinning ?
Kalmara całego ?
Czy raczej gruntowkę ?


Czyli nie biorę wędki, ale jednak biorę :)

Podobno tylko krowa nie zmienia zdania....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2019 14:28

LUKI40 napisał(a): Podobno tylko krowa nie zmienia zdania....


Dokładnie :)

Natomiast ludzie zwykle nie podejmują decyzji na podstawie 1 opinii z internetu :)

Moja młoda, jak była jeszcze młodsza, to lubiła sobie posiedzieć z "wędką" przy promenadzie i patrzeć jak małe rybki objadają jej kukurydzę z puszki założoną na haczyk :) Coś tam nawet czasem wyciągnęła i frajda przy tym była przeogromna

Mi się przytrafiło w niektóre wyjazdy zapolować trochę z kuszą na gumę

To tak w temacie :)
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 23.05.2019 14:39

:)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.05.2019 14:50

LUKI40 napisał(a):To tak zrobię :)
Ale zabrać ciężki spinning ?
Kalmara całego ?
Czy raczej gruntowkę ?


Zestaw biorę najtańszy z działających. I tak najczęściej jest zżarty przez słoną wodę po 3 tygodniach i nadaje się do śmietnika :) Z kalmara kawałek nogi wystarczy. Większość i tak zje drobnica a jak trafi się dorada to też na mały kawałek się skusi. :mrgreen:
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 23.05.2019 14:56

Rysio napisał(a):
LUKI40 napisał(a):To tak zrobię :)
Ale zabrać ciężki spinning ?
Kalmara całego ?
Czy raczej gruntowkę ?


Zestaw biorę najtańszy z działających. I tak najczęściej jest zżarty przez słoną wodę po 3 tygodniach i nadaje się do śmietnika :) Z kalmara kawałek nogi wystarczy. Większość i tak zje drobnica a jak trafi się dorada to też na mały kawałek się skusi. :mrgreen:

Dajesz kotwiczkę czy haczyk i jeszcze tylko mi powiedz jaki gruby przypon i główną żyłkę ? I jak daleko łowić od brzegu ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2019 10:44

Haczyk lepiej się sprawdza - mniej zaczepów jak opadnie na dno. Przy kotwiczce co 5-6 wyrzutów rwałem a co 2-3 ciągnąłem do brzegu coś z dna. Oczywiście zależy od tego co na dnie masz, ale albo się załapiesz na kamienie, albo starą linę albo jakieś krzaki. Haczyk zmniejsza częstotliwość trzykrotnie :mrgreen: Na kołowrotku nawinięta plecionka 0,3, przypon żyłka 0,3 więc tracę tylko hak. Im dalej tym większe ryby pływają i mniej obszkubującej drobnicy, ale w tym celu najlepiej najpierw spędzić trochę czasu w masce i rurce. Czasem odległość kilku metrów robi sporą różnicę i wiesz jaka jest szansa na zaczep bądź jego brak :)

DSC_8323.JPG
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 26.05.2019 20:54

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2019 12:23

mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 27.05.2019 16:42

Na boczny trok biorą bardzo dobrze pirki,czasem uszate,żyłka 0,16,ciężarek 4-8gr.Sprawdz wcześnie w masce którędy prowadzić zestaw.W ubiegłym roku złowiłem kilka zubateców(0,5-1kg),na woblery.Brały na 7,8metrach.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 27.05.2019 19:20

Rysio napisał(a):Haczyk lepiej się sprawdza - mniej zaczepów jak opadnie na dno. Przy kotwiczce co 5-6 wyrzutów rwałem a co 2-3 ciągnąłem do brzegu coś z dna. Oczywiście zależy od tego co na dnie masz, ale albo się załapiesz na kamienie, albo starą linę albo jakieś krzaki. Haczyk zmniejsza częstotliwość trzykrotnie :mrgreen: Na kołowrotku nawinięta plecionka 0,3, przypon żyłka 0,3 więc tracę tylko hak. Im dalej tym większe ryby pływają i mniej obszkubującej drobnicy, ale w tym celu najlepiej najpierw spędzić trochę czasu w masce i rurce. Czasem odległość kilku metrów robi sporą różnicę i wiesz jaka jest szansa na zaczep bądź jego brak :)

...ta średnice plecionki ...to troche "grubo"... ja na fiordzie z pilkerem mam max 0,18 a pilker 150-180gr.
na Chorwacje biore w tym roku 0,14 ( WHIPLASH) i na grunt i do spiningu od biedy obleci.
pozdro
fly
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.05.2019 13:42

Grubość nie jest oczywiście dyktowana warunkami rybnymi a bardziej dennymi :wink: Nie zauważyłem natomiast różnicy dla ryb a tracę zdecydowanie mniej haków.
Adecneo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2019
Sklep wędkarski Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 04.07.2019 17:18

Witam, szukam sklepu wędkarskiego w okolicach makarska-brela. Znalazłem w makarskiej w centrum w bocznej uliczce Kalalarga, ale wybór słaby. Innego nie znalazłem. Mógł by ktoś podać namiar? Chciałem kupić zestaw do bocznego troku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone