Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kompakt z Full HD - jaki ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Kompakt z Full HD - jaki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.07.2013 15:07

Proszę o rady, porady, sugestie, .... jaki kupić kompaktowy aparat foto, z dobrymi danymi technicznymi i użytkowymi, aby kręcił filmy w Full HD ( przyjmuję, że zdjęcia też będą niezłe).
Gabaryty dla mnie są istotne. Nie chciałbym typu "lustrzanki" - musi być poręczny.
Za wszelkie sugestie - dziękuję. :D
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 13.07.2013 15:40

Też się rozglądam za kompaktem z fullHD i na razie ograniczyłem się do obserwacji albo raczej do nasłuchu klipów robionych aparatami fotograficznymi na Youtube. Sporo kompaktów przy używaniu zoomu generuje mniejsze lub większe "bzyczenie" silniczka obiektywu, które dla mnie dyskwalifikuje taki sprzęt. Póki co nie zauważyłem tego problemu w kilku modelach Panasonica i Pentaxa. Szukam dalej i bardziej szczegółowo.
Ostatnio edytowano 13.07.2013 21:30 przez Darraz, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2013 17:37

woka napisał(a):Proszę o rady, porady, sugestie, .... jaki kupić kompaktowy aparat foto, z dobrymi danymi technicznymi i użytkowymi, aby kręcił filmy w Full HD ( przyjmuję, że zdjęcia też będą niezłe).
Gabaryty dla mnie są istotne. Nie chciałbym typu "lustrzanki" - musi być poręczny.
Za wszelkie sugestie - dziękuję. :D


Sony z serii NEX :wink: rewelacyjna jakość zdjęć,filmy w Full HD :wink:
pluszaki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 23.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluszaki » 13.07.2013 18:17

sony nex to już hybryda i trzeba wziąść pod uwagę że jakieś sensowne obiektywy do niego potrafią kosztować więcej niż sam aparat
Polecam Sony HX20V
najlepsza jakość filmów fullHD w klasie aparatów kompaktowych
filmy 1920x1080p 50kl/sek a i zdjęcia niczego sobie 20x zoom i dobra cena w stosunku do jakości
poczytaj sobie test
http://www.optyczne.pl/16.6-Test-Test_wakacyjnych_kompakt%C3%B3w_2012_Sony_Cyber-shot_DSC-HX20V_-_test_aparatu.html

Jeśli tylko kamera to polecam ze swojej strony (sam używam) a zwłaszcza w Chorwacji
Kodak playsport ZX3 lub ZX5 - rewelacyjna malutka i poręczna kamera również do filmów podwodnych
świetna jakość FullHD za naprawdę niewielkie pieniądze
http://www.youtube.com/watch?v=4qfBiSMXXVQ
pzdr :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.07.2013 20:51

JackDaniels;) napisał(a): Sony z serii NEX :wink: rewelacyjna jakość zdjęć,filmy w Full HD :wink:

Ten z uwagi na wystający obiektyw odpada.
Pozdrawiam.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.07.2013 21:04


Niezłe. Jutro jadę do marketu aby dotknąć to i owo, zasięgnąć marketingowej informacji :( .
Mam jeszcze czas z zakupem.
Dzięki.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.07.2013 21:06

Darraz napisał(a): Szukam dalej i bardziej szczegółowo.

Napisz o wynikach. Dla mnie to cenne informacje. :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.07.2013 17:03

Byłem. Dotknąłem ..... nadal nie wiem który. Polecano mi:
http://www.optyczne.pl/5796-nowo%C5%9B% ... HX50V.html

http://www.fotomaniak.pl/64267/samsung-wb800f/

http://www.fotomaniak.pl/67052/test-can ... rshot-g15/

http://www.fotomaniak.pl/53751/olympus-sz-31mr-test/

Więcej już nie pamiętam. Ponoć warto zwrócić uwagę na tego Samsunga ze względu na ... F/2,8
i w stosunku do innych powyżej wymienionych, w moim przypadku tzn. co do moich wymagań - jest najlepszy.
Jest jakiś inny co ma F/1,4 ale zoom ma mini. Zoom mnie się przydaje więc nadal się rozglądam. :(
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 17.07.2013 05:17

Po wizycie w jednym z marketów do którego poszedłem, bo nie jestem idiotą i po kilkugodzinnym przerzucaniu witryn (tych internetowych) na placu boju został Olympus SZ-31MR za dobrą jakoś fotek i filmów, które wydają się jeszcze lepsze jeżeli weźmie się pod uwagę niewygórowaną cenę (niecałe 800zł). Dość niespodziewanie jednak (nie brałem na początku tego producenta w ogóle pod uwagę) numerem jeden dla mnie jest w tej chwili Fujifilm FinePix HS25 EXR. Co prawda znalazłem też o nim w necie opinie krytyczne, ale przeważają te pozytywne. Jak na cenę w graniach 900zł to sprzęt godny uwagi. Nie jest to jakaś zdecydowana przewaga, aparatu Fuji... tym bardziej, że w EURO oferują Olympusa w ratach 40x0 czyli nieodczuwalnych dla kieszeni.
Padł mój dotychczasowy faworyt - SONY HX20V. Serwis potwierdził mi przypadki zbierania "śmieci" przez aparat - konieczne czyszczenie u fachowca. A takie dobre filmy robi ten sprzęt i przyzwoite zdjęcia... dla mnie jednak sprzęt powyżej 1tys.zł. nie może posiadać takich niedoróbek. Wierzyć mi się nie chce. Aż żałuję, że tak wnikałem w temat braku szczelności. Nie jestem jakimś znawcą tego typu sprzętu i nawet nie podejrzewałem że taka wada może wystąpić w aparaie renomowanej firmy.
Jeszcze nie zdążyłem się przyjrzeć sprzętowi Panasonica.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.07.2013 07:48

Od jakiś 3 mies. mam Canona PowerShota SX 240HS i ....
jestem zadowolony
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.07.2013 08:41

Długo wybierałem dla ośmiolatka konkretny model pod kątem kręcenia filmów i wybór padł na Sony HX20V, można teraz kupić w dobrej cenie. Filmy rewelacja, ma najlepszą stabilizację. Przetrwał intensywny wyjazd do CRO/Włoch/Austrii.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.07.2013 23:30

Darraz napisał(a):Padł mój dotychczasowy faworyt - SONY HX20V. Serwis potwierdził mi przypadki zbierania "śmieci" przez aparat - konieczne czyszczenie u fachowca. A takie dobre filmy robi ten sprzęt i przyzwoite zdjęcia... dla mnie jednak sprzęt powyżej 1tys.zł. nie może posiadać takich niedoróbek. Wierzyć mi się nie chce. Aż żałuję, że tak wnikałem w temat braku szczelności. Nie jestem jakimś znawcą tego typu sprzętu i nawet nie podejrzewałem że taka wada może wystąpić w aparaie renomowanej firmy.


Mam taki od dwóch sezonów i dość często go używam. Do tej pory nie zauważyłem tego o czym piszesz :D Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu amatorowi wakacyjnych fotografii.
:D :papa:
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 18.07.2013 02:15

Nie twierdzę, że Sony HX20V to bubel, jednak znając moje szczęście trafiłbym na egzemplarz skłonny do pochłaniania syfu do swojego wnętrza. Trudno tak nie myśleć bo moja dzisiejsza wyprawa w celu zapoznania się a może i kupna jakiegoś Panasonica nie obyła się bez przygód.
Ruszyłem więc po południu do jednego ze sklepów Euro w Poznaniu. Po wizycie miałem odebrać auto od mechanika i góra po dwóch godzinach wrócić do domu. Nic z tych rzeczy. Po zapoznaniu się z kilkoma sprzęcikami w sklepie (a wcześniej teoretycznie w necie) stwierdziłem, że biorę Panasonica TZ25. Widziałem wcześniej w necie dobrze wyglądające filmy (na pewno gorsze od tych robionych HX20V, ale i tak bardzo dobre). Do zdjęć też się trudno czepiać, złych opinii nie spotkałem, kilka testów przedstawiających ten aparat w dobrym świetle też spotkałem. Bardzo poręczny. Zoom x16 a wymiary kompakcika. Wrócę do zakupu. Okazało się, że sprzęt na wystawie to jedyny, który był w sklepie. Jeszcze inny był w drugim końcu miasta, ale jak się okazało - uszkodzony. Nie za bardzo pasowała mi ta wersja, co zauważył sprzedawca i zaczął mnie przekonywać, że wczoraj dopiero go wystawili, bo wcześniej na półce był srebrny, ale znalazł się na niego chętny więc wystawili ten, który mi się spodobał. Zaoferował 10% zniżki na sprzęt powystawowy, ale nie w gotówce a w sprzęcie. Zaoferował że doda gratis szybkie 16GB SDHC Toshiby. Poszedłem na to i udałem się załatwiać śmiesznie niskie raty 40x0%. Jakieś przerwy na łączach, problemy z drukarką, znikającą panią obsługującą raty i chwilę przed tym jak miała mi się skończy cierpliwość i chęć zakupu zakończone zostały sprawy papierkowe. Już po godzinie i piętnastu minutach (!) mogłem odebrać sprzęt. kiedy zalazłem sprzedawcę z głupią miną poinformował mnie, że opakowanie nie zawiera niestety instrukcji obsługi (pikuś) i.... baterii... bo ktoś "pożyczył". Gdzieś zaczął dzwonić zastanawiać się i w końcu stwierdził, że "pożyczy" akumulatorek z jakiegoś innego Panasonica. Żaden nie pasował (a mi się już nie chciało tych rat odkręcać). Znów jakieś telefony i zaproponował, że na jutro przywiozą baterię ze sklepu z tą uszkodzoną sztuką. Nie pasowało mi to za bardzo, bo auto miało zaraz jechać do "majstra" o innej specjalności a komunikacją miejską nie chciało mi się do sklepu zasuwać dnia następnego. Stwierdziłem, że sam pojadę po tą baterię. Minęły ponad dwie godziny od wejścia do sklepu. Wychodzę z niekompletnie wyposażoną cyfrówką i zamawiam taksówkę, bo przecież swoje auto muszę odebrać od mechanika i zdążyć zanim zamkną sklepy. Oooooczywiście pani z radiotaxi wysłała samochód nie pod to centrum handlowe co trzeba. Chciałem zaoszczędzić na czasie nie korzystając z komunikacji miejskiej a w sumie czekałem na taxi 30 minut. Po drodze myślałem, żeby mechanik nie "sprzedał" mi jakiejś złej wiadomości, żeby chociaż odbiór auta był bezproblemowy. Myliłem się. Nie będę tu teraz tego opisywać. Samochód mogłem odebrać, ale i tak nie zostało w nim zrobione wszystko tak jak chciałem. Dotarłem do Euro nr 2 i w końcu skompletowałem swój sprzęt. Pojechałem do domu i w szybkim tempie musiałem wciągnąć kolację... żeby zdążyć na nocną zmianę. 4 godziny zajęła mi wyprawa - zamiast dwóch.
TZ25 działa. Oby jak najdłużej. Jego zakupu nie będę mile wspominał.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 18.07.2013 06:28

Ja to bym najchętniej zamienił swoją lustrzankę Canon EOS 550D z 2 obiektywami na jakiś dobry kompakt.
Odechciało mi się już ciągłego targania torby i zmian obiektywów, tym bardziej że jestem totalnym amatorem :]

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kompakt z Full HD - jaki ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone