Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 03.08.2017 23:12

Dzięki za odpowiedź, ja w ciągu dnia jak byłem w Splicie i przejeżdżałem obok przystani nie widziałem jakiejkolwiek kolejki. Zastanawiam się, czy i kiedy one się trafiają.
To samo w SG, nigdy nie widziałem na tych pasach gdzie ma się ustawiać kolejka do promu jakichkolwiek samochodów, a w drodze np. do Tommy mijałem to miejsce wiele razy o różnych porach.
Zastanawiałem się jedynie skąd i po co stoją samochody na parkingu przed przystanią. Naprzeciwko Tommy.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 04.08.2017 16:13

_Piotrek_ napisał(a):W tym miejscu jest darmowy (tak było w ubiegłym roku) parking miejski, Studenac jest obok i ma swój kawałek parkingu. Tak to wygląda.


Update
parking nie jest już darmowy, płatność w parkometrze lub sms [mi nie chciało wysyłać smsów na podany numer] 8 kun za godzinę
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2017 19:05

Tytusdj napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):W tym miejscu jest darmowy (tak było w ubiegłym roku) parking miejski, Studenac jest obok i ma swój kawałek parkingu. Tak to wygląda.


Update
parking nie jest już darmowy, płatność w parkometrze lub sms [mi nie chciało wysyłać smsów na podany numer] 8 kun za godzinę

Dokładnie tak, płatny. Free tylko pod samym Studen. kilka miejsc.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.08.2017 02:51

Tytusdj napisał(a):Dzięki za odpowiedź, ja w ciągu dnia jak byłem w Splicie i przejeżdżałem obok przystani nie widziałem jakiejkolwiek kolejki. Zastanawiam się, czy i kiedy one się trafiają.
To samo w SG, nigdy nie widziałem na tych pasach gdzie ma się ustawiać kolejka do promu jakichkolwiek samochodów, a w drodze np. do Tommy mijałem to miejsce wiele razy o różnych porach.
Zastanawiałem się jedynie skąd i po co stoją samochody na parkingu przed przystanią. Naprzeciwko Tommy.


Oj potrafią być kolejki w tzw szczycie np Sobota.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 05.08.2017 09:46

Ok sobota to inna inszość, ja pierwsze co mu powiedziałem to że w soboty po Cro się nie jeździ chyba że lokalnie
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.08.2017 10:54

Tytusdj napisał(a):Ok sobota to inna inszość, ja pierwsze co mu powiedziałem to że w soboty po Cro się nie jeździ chyba że lokalnie


Kolejki tworzą się także w piątek. Ogólnie najbardziej oblężone są promy poranne i wieczorne, najlepiej zobaczyć rozkład promów i nie celować w ostatni, który odpływa.
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007
Hvar- komunikacja na wyspie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 05.08.2017 16:33

Czwarty raz do Cro. Pierwszy raz bez autka (dla wygody tym razem samolot) . Miejsce docelowe Drvenik. Jeden dzień mamy zamiar udać się promem na Hvar . Prom tylko do miejscowości Sućiuraj i tu moje pytanie czy dostanę się jakoś stąd na drugi koniec wyspy (Stari Grad, Hvar) ? Może kursują jakieś busy itp? Nic nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Hvar- komunikacja na wyspie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.08.2017 17:02

pavio napisał(a):Czwarty raz do Cro. Pierwszy raz bez autka (dla wygody tym razem samolot) . Miejsce docelowe Drvenik. Jeden dzień mamy zamiar udać się promem na Hvar . Prom tylko do miejscowości Sućiuraj i tu moje pytanie czy dostanę się jakoś stąd na drugi koniec wyspy (Stari Grad, Hvar) ? Może kursują jakieś busy itp? Nic nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam


Niby jeździ to ponoć:

https://cazmatrans.hr/hr/
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

ale w praktyce widać, że mają połączenie Sucuraj-Hvar dwa razy w tygodniu po jednym busie.
HVAR - SUĆURAJ
12:10 – PONEDJELJAK I PETAK ( MONDAY AND FRIDAY)

SUĆURAJ – HVAR
05:50 – PONEDJELJAK I PETAK ( MONDAY AND FRIDAY)

linki do rozkładu tu:
http://www.stari-grad.hr/index.php?show=11433

Łatwiej dojechać lądem do Splitu, potem na prom / katamaran i z Hvaru czy Starego Gradu masz więcej busów kursujących w bardziej interesującej części wyspy.

Chyba, że wypożyczysz skuter na miejscu. Lub popłyniesz na fishpicnic. :wink:
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 05.08.2017 17:05

Szkoda. Skuterem 60 km trochę lipa:)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 05.08.2017 18:36

A dlaczego lipa?
Hvar motorem może być bardzo ciekawym przeżyciem. Jak ktoś motor lubi...to wszystkie szutrówki stoją wtedy przed Tobą otworem. Ja wolałbym tam nawet motorem jak samochodem pojechać. Na cały dzień to może być fajna sprawa. Możesz pojechać na wyspę rano, wrócić ostatnim promem, miejsce na pewno na skuter będzie, wystarczy że 10 min przed odpłynięciem dojedziesz by bilet kupić.

Ja bym to poważnie rozważył. Tylko może lepszego skutera bym poszukał, by dało się w miarę wygodnie i szybko jechać, więcej jak 40kmh [oczywiście tam gdzie to w ogóle możliwe]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 06.08.2017 16:18

Miałam w tym roku kwaterę na końcu prawie 4 kilometrowej krętej , ciągnącej się nad przepaściami szutrówki. Moja wrażliwa kumpelka płakała jak nią jechaliśmy także wyobraźcie sobie te przepaście ;) Wzbija się totalny kurz przy jeździe szutrówką i na motorze czy skuterze raczej nie polecam, chyba że ktoś uwielbia być pokrytym czerwonym pyłem ;)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 06.08.2017 18:28

Pytanie jak czesto jechalas taka droga zaraz za innym samochodem? I ile takich samochodow jezdzi np od Humaca do zatunelowej czesci wyspy? Sa szutrowki malo uczeszczane gdzie nie zapuscilbym sie samochodem i zaluje ze nigdy nie wybralem sie tam motorem bo prowadza w wiele atrakcyjnych czesci wyspy.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 06.08.2017 20:46

Tytusdj napisał(a):Pytanie jak czesto jechalas taka droga zaraz za innym samochodem? I ile takich samochodow jezdzi np od Humaca do zatunelowej czesci wyspy? Sa szutrowki malo uczeszczane gdzie nie zapuscilbym sie samochodem i zaluje ze nigdy nie wybralem sie tam motorem bo prowadza w wiele atrakcyjnych czesci wyspy.


Ani, razu nie jechałam za innym samochodem :mrgreen:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 07.08.2017 22:30

Czy ktoś płynął może na jednodniową wycieczkę z miasta Hvar do Vis katamaranem?
Jak to wygląda w praktyce i czy warto popłynąć na Vis?
Jest tam jakaś wypożyczalnia rowerów blisko portu?
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 09.08.2017 19:58

Cześć. Mam pytanie dot. przewozu rowerów. Jak wygląda płatność na promie z Drvenika za rowery na dachu osobówki. Czy jest to powiększona opłata za wysokość auta powyżej 2 m. Pozdrawiam wszystkich Hvarowców. Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 217
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone