Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 29.08.2012 07:27

Nie wiem czy mogę w tym temacie pytać, ale nigdzie nie doczytałam...
Gdzie na Peljesacu jest targ ? rybny przede wszystkim nas interesuje :)
Czy łatwo dostępne są małże, krewetki, i inne owoce morza? Wiem, że w Stonie ostrygi to nie problem :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 29.08.2012 07:39

Fajnie, że jesteście. Założyłam wątek, ale to w Was drzemie siła. Wklejajcie zdjęcia, opisy miejsc wartych zobaczenia, ot bądźcie tu, żebym się nie czuła samotna :)

Mam zagwozdkę małą. Gdzie umieszczać dalsze ogólne, że tak powiem informacje. W pierwszym wpisie, czy jechać dalej? Hmmm.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 29.08.2012 07:47

No ktoś tu w myślach mi czyta normalnie :D 8O
Jako, że półwysep w planach na rok przyszły jestem i będę tu częstym gościem ...
Dzięki wielkie i szacun 8)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 29.08.2012 07:59

Aldonko REWELACJA!!! Wielki szacun, kawał dobrej roboty. :D Nie może mnie tu zabraknąć :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.08.2012 08:07

To i ja się dorzucę z moim Loviste :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 29.08.2012 08:17

sieka napisał(a):Nie wiem czy mogę w tym temacie pytać , ale nigdzie nie doczytałam...
Gdzie na Peljesacu jest targ ? rybny przede wszystkim nas interesuje :)
Czy łatwo dostępne są małże, krewetki, i inne owoce morza? Wiem, że w Stonie ostrygi to nie problem :)


Mały targ jest w Orebicu, można na nim kupić swieżą rybkę. My kupowaliśmy w coś a'la centrali rybnej w Janjina po lewej stronie( jadąc od Stonu) za kioskiem. Świeże małże i ostrygi kupowaliśmy w Drace. Inne owoce morza nie wiem :D
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 29.08.2012 08:56

Aldonka napisał(a):Potomje ze swoim niesamowitym czterystu metrowym tunelem, który zaryzykuję stwierdzenie, jest bramą do raju.


święte słowa
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 29.08.2012 09:58

Sylwetka napisał(a):
sieka napisał(a):Nie wiem czy mogę w tym temacie pytać , ale nigdzie nie doczytałam...
Gdzie na Peljesacu jest targ ? rybny przede wszystkim nas interesuje :)
Czy łatwo dostępne są małże, krewetki, i inne owoce morza? Wiem, że w Stonie ostrygi to nie problem :)


Mały targ jest w Orebicu, można na nim kupić swieżą rybkę. My kupowaliśmy w coś a'la centrali rybnej w Janjina po lewej stronie( jadąc od Stonu) za kioskiem. Świeże małże i ostrygi kupowaliśmy w Drace. Inne owoce morza nie wiem :D



Dziękuję za pomoc :)
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 29.08.2012 10:41

byłem, polecam
przyłączam się
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 29.08.2012 10:47

Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji spędziliśmy właśnie na Pół. Peljesac w Kuciste :D Było to miejsce polecone nam przez znajomych :wink: Wszystkie miasteczka dookoła półwyspu zachwyciły nas swoim klimatem i zakochaliśmy się w Chorwacji. Dlatego uważam że to idealne miejse dla osób które Chorwacji nie znają a chcą zobaczyć wszystko to co w niej najpiękniejsze :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.08.2012 11:04

Aldonko, szacun za stworzenie tego wątku! Mam nadzieję, że mnie przyjmiesz do Klubu (?) :)

Dzięki za umieszczenie w spisie RWPG. Była jeszcze jedna moja relacja z półwyspu, dawno temu ;), pierwsza moja relacja na forum: Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 - część o Peljescu zaczyna się tutaj :D

Fajnie, że Ci się chciało :D
Pozdrawiam serdecznie :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 29.08.2012 11:14

Czu przyjmę, Kochana, masz tu honorowe miejsce :)
Już dodałam Twoją relację.
Przekopywałam się przez ponad 40 stron relacji, pewnie wiele ominęłam, na pewno te, które w tytule nie miały charakterystycznego słowa związanego z półwyspem :)

Basiulinek napisał(a):No tu to ja musze byc!!!! :mrgreen:

czuje sie troszeczke matka chrzestna tego watku.... moge? ;)

Matko Chrzestna - bij szampana o burtę...może być też Karlovacko :D

telepol napisał(a):I ja sie tutaj zapisuję, Aldonko bede mial chwile to podam Tobie link do mojej relacji, chyba ze predzej znajdziesz

Jedną już znalazłam i podłączyłam, z 2010 roku, o tej mówisz?

sieka napisał(a):To i ja dołączam :) Na razie tylko jako obserwator, ale pod koniec września mam nadzieję podzielić się i swoimi wrażeniami z pobytu na Peljesacu :)

Czekamy zatem niecierpliwie na Twoje ochy i achy....mniemam, co tam WIEM, że tak właśnie będzie :D

wojan napisał(a):Aldonko - do spisu możesz dołączyć jeszcze "archiwalną" relację z 2005 roku ... :D :papa:

Dołączona. Dzięki.
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 29.08.2012 19:53

To i ja się dopisuję :D
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 29.08.2012 20:08

Aldonko, super pomysł z tym klubem :D ! Zapisuję się oczywiście!
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 29.08.2012 22:45

To ja też proszę o wciągnięcie na listę.

Jako wpisowe kilka fotek mieszkańców tego półwyspu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone