Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mazowsze
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazowsze » 21.06.2014 22:19

mam pytanie do osób które często jeżdżą na Peljesac
jak jest ze znalezieniem kwatery "w ciemno"? Czy to prawda, że jest z tym większy problem niż np. w innej części Dalmacji, czy raczej nie ma różnicy? Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tej kwestii?
grinderss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grinderss » 22.06.2014 00:33

Mazowsze napisał(a):mam pytanie do osób które często jeżdżą na Peljesac
jak jest ze znalezieniem kwatery "w ciemno"? Czy to prawda, że jest z tym większy problem niż np. w innej części Dalmacji, czy raczej nie ma różnicy? Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tej kwestii?


Dużo zależy oczywiście od terminu. Kolosalna różnica jest w środku sezonu, od połowy lipca do połowy sierpnia może być duży problem by znaleźć coś na dłużej niż 1-2 dni w jednym apartamencie.
Jak komuś nie przeszkadzają przeprowadzki, to da radę.

Specyfika Peljesaca jest też taka, że wiele miejscowości leży w większej odległości od głównej drogi, a jadąc "Jadranką" wjeżdżasz z jednej mieściny do drugiej, większość wzdłuż wybrzeża.

Na Peljescu dużo rzadziej zobaczyć można przy drodze gospodarzy, oferujących turystom noclegi.
Tu musisz się liczyć na własną aktywność;)
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 22.06.2014 15:40

grinderss napisał(a):
Mazowsze napisał(a):mam pytanie do osób które często jeżdżą na Peljesac
jak jest ze znalezieniem kwatery "w ciemno"? Czy to prawda, że jest z tym większy problem niż np. w innej części Dalmacji, czy raczej nie ma różnicy? Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tej kwestii?


Dużo zależy oczywiście od terminu. Kolosalna różnica jest w środku sezonu, od połowy lipca do połowy sierpnia może być duży problem by znaleźć coś na dłużej niż 1-2 dni w jednym apartamencie.
Jak komuś nie przeszkadzają przeprowadzki, to da radę.

Specyfika Peljesaca jest też taka, że wiele miejscowości leży w większej odległości od głównej drogi, a jadąc "Jadranką" wjeżdżasz z jednej mieściny do drugiej, większość wzdłuż wybrzeża.

Na Peljescu dużo rzadziej zobaczyć można przy drodze gospodarzy, oferujących turystom noclegi.
Tu musisz się liczyć na własną aktywność;)

ja jeszcze nie widziałam stojących przy drodze gospodarzy chyba że w większym miejscowościach Orebić czy Žuljana.
Mazowsze
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazowsze » 22.06.2014 22:56

Grinderss, maluszek-dziękuję Wam za odpowiedź
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 22.06.2014 23:24

Przez pare lat jezdzilismy do Orebica w ciemno, zawsze na poczatku sierpnia i nigdy nie spalismy pod chmurka ;)

W zeszlym roku stala pani "na wjezdzie" i oferowala apartmany :)
Albo rano mozna popytac w kawiarenkach przybrzeznych.

Do Orebica odwazylabym sie jechac w ciemno-zawsze cos sie znajdzie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2014 23:27

Sylwetka&Gienuś napisał(a):
Aldonka napisał(a): Do sierpnia taaaak daleko....




....czyli powrót na "stare śmieci" :oczko_usmiech:

Tak, wracamy do Borje :) I już nie mogę się doczekać :D
Mazowsze
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazowsze » 22.06.2014 23:46

Basiulinek-dziękuję :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 23.06.2014 23:50

Gdyby jakis Milosnik (juz milujacy lub dopiero wschodzacy ;) ) potrzebowal-szukal apartamentu w Orebic - sluze pomoca :)
W "naszym domu" jeszcze sporo miejsc wolnych! Glownie w lipcu - nawet apartament na 8 osob - od 30.06 do 12.07 i od 27.07 do 02.08.
Od 02.08 my go okupujemy :mrgreen:

Jakby co - walcie jak w dym! ;)
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 25.06.2014 09:23

Mam nadzieję, że dołączę do szanownego grona miłośników Półwyspu po tegorocznych wakacjach.

Lubię czytać ten wątek, ciepło tu ;)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 25.06.2014 09:36

Witaj wschodzaca Milosniczko :)
Zapewniam Cie, ze dolaczysz! :lol:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 25.06.2014 11:02

ja także witam
Z całą pewnością dołączysz... :D
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 26.06.2014 09:33

Basiulinek napisał(a):Gdyby jakis Milosnik (juz milujacy lub dopiero wschodzacy ;) ) potrzebowal-szukal apartamentu w Orebic - sluze pomoca :)
W "naszym domu" jeszcze sporo miejsc wolnych! Glownie w lipcu - nawet apartament na 8 osob - od 30.06 do 12.07 i od 27.07 do 02.08.
Od 02.08 my go okupujemy :mrgreen:

Jakby co - walcie jak w dym! ;)


Bardzo bym poprosił o podesłanie namiaru :)
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 26.06.2014 11:13

ewa.krakuska napisał(a):Mam nadzieję, że dołączę do szanownego grona miłośników Półwyspu po tegorocznych wakacjach.

Lubię czytać ten wątek, ciepło tu ;)



Pelješac jest cudny (właśnie z niego wróciłam :) ). Jest przede wszystkim różnorodny, pełny zieleni i kwiatów, urozmaicony i wspaniały krajobrazowo. Na pewno zadowoli wzrokowców! Wspaniałych doznań Ci życzę!
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 26.06.2014 12:02

kbw napisał(a):
ewa.krakuska napisał(a):Mam nadzieję, że dołączę do szanownego grona miłośników Półwyspu po tegorocznych wakacjach.

Lubię czytać ten wątek, ciepło tu ;)



Pelješac jest cudny (właśnie z niego wróciłam :) ). Jest przede wszystkim różnorodny, pełny zieleni i kwiatów, urozmaicony i wspaniały krajobrazowo. Na pewno zadowoli wzrokowców! Wspaniałych doznań Ci życzę!

jak z pogodą i temperaturą morza?
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.06.2014 12:24

konopackir napisał(a):
Basiulinek napisał(a):Gdyby jakis Milosnik (juz milujacy lub dopiero wschodzacy ;) ) potrzebowal-szukal apartamentu w Orebic - sluze pomoca :)
W "naszym domu" jeszcze sporo miejsc wolnych! Glownie w lipcu - nawet apartament na 8 osob - od 30.06 do 12.07 i od 27.07 do 02.08.
Od 02.08 my go okupujemy :mrgreen:

Jakby co - walcie jak w dym! ;)


Bardzo bym poprosił o podesłanie namiaru :)


Podesle wieczorkiem, bo teraz pisze z telefonu, a to troche skomplikowana operacja ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 91
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone