Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie campingi na Hvarze polecacie?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klalanka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.06.2012
Jakie campingi na Hvarze polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) klalanka » 30.06.2012 16:52

:) Witam, jakie są wasze ulubione campingi na Hvarze? Dlaczego je polecacie? Oraz ogólnie co warto zobaczyć będąc na Hvarze? :D
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 02.07.2012 08:40

Nigdy nie mieszkałam, w Cro na cempingu, więc nie jestem kompetentna, aby Ci coś doradzać w tej kwestii. Chciałam jedynie zwrócić Twoją uwagę na cemping w Jagodnej, w południowej części Hvaru. Byłam tam i go widziałam. Jest super położony, na urwisku nad plażą, są tam piękne widoki. Położony jest też na odludziu, jeżeli tego szukasz. Jeżeli wolisz zabawę i centra turystyczne to widziałam cempingi koło Jelsy.
Ale co do warunków tam panujących to niestety nie pomogę.
Jeżeli planujesz zwiedzać to wg mnie obowiązkowo: miasto Hvar, przejazd starą drogą do Hvaru, oczywiście Stari Grad i Jelsa, wszystkie cudne miejscowości po południowej stronie wyspy za tunelem Pitve, sam tunel Pitve i osada. Można by tak wymieniać bez końca. Poszukaj na forum, jest masę relacji, wspomnień i zdjęć. Na pewno znajdziesz coś, co i Tobie się spodoba
Powodzenia
Ostatnio edytowano 02.07.2012 09:30 przez kbw, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2012 09:26

kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 02.07.2012 09:30

JANUSZ 1961
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JANUSZ 1961 » 16.07.2012 20:47

Witaj.
Jeżeli w czymś mogę pomóc to postaram się.
Wczoraj wróciliśmy z CRO kamperem. Między innymi zjechaliśmy wyspę Hvar. Miasta Jelsa, Vrboska, Stari Grad, Hvar. W Jelsie masz trzy Autokampy. Godny polecenia MINA, pozostałe mniej ciekawe za względu na położenie. Vrboska dla naturystów, niestety tam nie mieszkaliśmy :D . Stari Grad przejechaliśmy i ciekawych nie znaleźliśmy. W Hvarze jest jeden duży VIRA, oddalony parę kilometrów od miasta (kursuje BUS do miasta za 20kun/os. Ostatni o 23.45. Niestety kamp przepełniony i drogi. Położenie nad zatoką z pieknymi widokami. Spotkaliśmy na promie polaków wracających z Jagodnej k/ Hvaru. Chwalili.
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 31.07.2012 05:13

Dla mnie, na wyspie Hvar to tylko Camp Mala Milna w Milna. Dwie super plaże, jedna lepsza od drugiej. Mały camp bez tłumów, na plaży dużo miejsca, otwarte morze. Czyste toalety chociaż brakuje często ciepłej wody ponieważ solary są za małe.

Camp Lili w Jagodnej, plaża mała, brak miejsca (poczatek lipca). Po dwóch browarkach nie zejdziesz na tą plaże ponieważ ryzyko złamania karku jest wysokie. Nawet bez browarka, co mniej wygimnastykowana osoba może miec problemy. Toalety porażka, w WC nie można zamknąc sie w kabinie, brak jakiegokolwiek wieszaka pod natryskiem. Sam wyglad toalet odstrasza.

Camp Vira w mieście (a raczej poza miastem) Hvar. Warunki najlepsze na wyspie, toalety czyste, dużo miejsca itd itp. Plaża duża ale uwaga, jako, że jest on zlokalizowany w głębokiej zatoce, nie masz poczucia bycia nad morzem, to raczej wypad nad jezioro. Otwarte morze dla mnie to podstawa, jeżeli ktoś ma odmienne zdanie to polecam Vira. Oczywiscie ceny odpowiednio wysokie dla takiego standardu.

Kempingi na pólnocnej częsci wyspy, główna wada to brak horyzontu tzn poczucie bycia nad jeziorem, dla mnie ten fakt wszystkie skutecznie mnie odstrasza przed planowaniem urlopu na którymś z nich.

W tym roku, prawdopodobnie sprawdzę kemping w miejscowości Zavala. Nie pamietam nazwy ale słyszałem że jest w miarę ok.
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 20.03.2013 13:18

krzemian napisał(a):Dla mnie, na wyspie Hvar to tylko Camp Mala Milna w Milna. Dwie super plaże, jedna lepsza od drugiej. Mały camp bez tłumów, na plaży dużo miejsca, otwarte morze. Czyste toalety chociaż brakuje często ciepłej wody ponieważ solary są za małe..

:lol: Witam :!: :!: Czy możesz napisać coś więcej o tym campie :P
Czy to prawda, że trzeba tam płacić dodatkowo za korzystanie z natrysków?
Czy dostępne jest przyłącze prądu?
Czy jest jakiś market w Milnie, czy trzeba po zakupy jechać do Hvaru?
Czy jest możliwość przejazdu rowerem do Hvaru wzdłuż brzegu?
Czy dysponujesz cennikami z campu na 2012, na stronie mają jedynie z 2009.
Z góry dzięki :lol:
pozdrav :P :papa:
dagiesza :hut:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 28.03.2013 10:34

Na hvarze to tylko camp w srodkowej czesci wyspy w miejscowosci pokrvenik u gospodarza o mieniu Ivo
Kemping jest nieoznaczony i trzeba sie popytac, lezy po wschodniej stronie wyspy
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 02.09.2014 11:00

Mam pytanie o camping Vira.
Czy obok namiotu można parkować samochód, czy trzeba go odprowadzać na parking?
Czy o tej porze roku plaża jest przez cały dzień w słońcu, czy w cieniu drzew?
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 27.09.2014 20:51

pewnie już za późno - i jest po wczasach :) ale odpowiem. Na campie Vira na parcele namiotowe położone blisko morza - nie da się upchać samochodu, natomiast na wyższych spokojnie można go trzymać na parceli.

pierwsze 2-3 linie od morza są stromo w dół, widoki fajne, bardzo polecam ten camping :)

jeżeli ktoś pisze, że camping Vira jest drogi - proponuję sprawdzić cenę np na Oaza Mira... który nic ciekawszego nie oferuje.... a cena pewnie 2 razy wyższa jak nie 3...

moj opis pobytu tutaj - http://www.nacamping.pl/2013/chorwacja- ... ping-vira/
Chrobry
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 08.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chrobry » 01.08.2017 10:31

Polecicie dobry kemping na Hvarze dla rodziny z 8 letnim dzieckiem ?
Dobrze by było aby zejście do plaży nie wymagało alpinistycznych umiejętności.
Trochę atrakcji dla dziecka i bar na plaży dla taty :)
Wstępnie myślę o kamping Grebisce - co sądzicie, warto brać te droższe parcele ?

Z góry dziękuje za pomoc !

Powrót do Kempingi



cron
Jakie campingi na Hvarze polecacie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone