Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką trasą do Chorwacji i za ile?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.07.2014 08:50

Trochę pożartujemy, ale w ostateczności, nikogo bez pomocy nie zostawimy :lol:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 24.07.2014 11:51

Można też skorzystać z kalkulatora -> policz-zanim-pojedziesz-t36745.html
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 24.07.2014 13:15

Mam tylko nadzieję że nie przegapię tego skrótu MLP :-)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 24.07.2014 13:33

rozważ jeszcze tą trasę: https://maps.google.com/maps?saddr=Rado ... ls&t=m&z=6

lub tą: https://maps.google.com/maps?saddr=Rado ... =1&t=m&z=6


winietowo - 120 pln w obydwie strony (nie licząc Cro)


Jak będziesz jechała w weekend to zastanowiłbym się nad opcją austria-slowenia (czy warto) - bo może się mocno korkować.
Droga przez Węgry jest dość luźna a autostrady węgierskie nie ustępują austriackim
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 24.07.2014 13:48

W przypadku pierwszej trasy Radom-Kielce-Kraków-Chyżne- Sahy- Budapeszt- Zagrzeb-Pakostan
można również zaoszczędzić omijając płatny odcinek na Słowacji pomiędzy Bańską Bystrzycą a Zwoleniem ( 25 km).
Wtedy opłaty to:
1 miesięczna winieta na Węgry - 4780 HUF czyli jakieś 65-70 zł
i oczywiście koszt autostrad w Chorwacji
Jak ominąć odcinek na Słowacji znajdziesz na forum.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.07.2014 14:24

anksma napisał(a):Mam tylko nadzieję że nie przegapię tego skrótu MLP :-)

Wpisz sobie w navi, albo flamastrem zaznacz na mapie: zjazd nr 226 z autostrady A9 na drogę 69 kierunek Mureck

Chyba, że wybierzesz opcję przez Węgry. :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 24.07.2014 15:09

aglig napisał(a):Jak ominąć odcinek na Słowacji znajdziesz na forum.


W Banskiej Bystrzycy zjeżdza się koło Tesco.
Ale jak w zeszłym roku wracałem to automapa ze 3 razy mnie zrzucała z jakiś 3 odcinków płatnych scieżek to troche jakimiś wichurami jechałem
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 25.07.2014 09:05

Pierwszy plan był wyjazd ok 3 rano w niedziele a teraz myślę czy nie lepiej jechać w sobotę ok 3 rano żeby na niedziele być bo nie mam jeszcze kwatery i nie wiem czy nie będę musiała szukać a w niedzielę chyba więcej gospodarzy w domu bo do pracy nie idą:-).
A co do mapy okazuje się że mój stary GPS nie obsługuje kart 4 GB i nie ma możliwość wgrać Europy i teraz muszę poszukać jakiegoś gps-a z dobra map Europy :-/
W sumie nie myślałam o trasie przez Węgry ale ta 14h i 13 min nawet nie jest długa
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2014 09:13

anksma napisał(a):A co do mapy okazuje się że mój stary GPS nie obsługuje kart 4 GB i nie ma możliwość wgrać Europy i teraz muszę poszukać jakiegoś gps-a z dobra map Europy :-/

Moje urządzenie też nie obsługuje kart 4GB, ale podczas instalacji (AM) jest możliwość wyboru obszaru.
Podczas wakacji nie przemierzam Europy od Helsinek po Ateny, więc całej mapy nie potrzebuję.
Natomiast obszar mnie interesujący, a nawet dużo większy mieści się spokojnie na karcie 2GB. :wink:
Piksiak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piksiak » 25.07.2014 10:21

A wsadzaliście do nawigacji karty 4 GB? W instrukcji mojego Mio C720 też pisze, że max 2GB a kartę 4 GB przeczytał i AM działa.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2014 10:33

Piksiak napisał(a):A wsadzaliście do nawigacji karty 4 GB? W instrukcji mojego Mio C720 też pisze, że max 2GB a kartę 4 GB przeczytał i AM działa.

Oczywiście, że wsadzałem. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2014 11:48

Przeważnie starsze nawigacje nie obsługują kart SDHC, wystarczyło kupić kartę 4GB SD i to rozwiązywało problem. Ja po prostu, tak jak pisze walp, podczas instalacji "wyrzucałem" obszary europy kóre nie były mi potrzebne.
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 25.07.2014 12:14

Moja trasa do Chorwacji z północy kraju do Dalmacji - Baska Voda
Z racji długości i czasu - pit stop na Węgrzech w miejscowości Nagykanizsa.

W zeszłym roku jechałem podobną trasą, z tą różnicą że na Węgrzech w jedną stronę D81-M7, a z powrotem M7-M1. Z Polski przejście w Cieszynie lub Zwardoniu i dalej przez Słowację i Węgry.
Pozdrawiam
Krzych
Załączniki:
trasa_do_cro_wariant1.jpg
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 10.08.2014 11:29

Dziś w nocy ok 1 wyjeżdżam do Pakostane. To jest moja trasa z pominięciem drogi płatnej w Słowenii

https://www.google.com/maps/dir/Radom,+ ... 071991!3e0


Mam pytanie odnośnie winiet. Czy nie będzie problemu z ich kupieniem w nocy, czy muszę powiedzieć na jaką autostradę wjeżdżam tzn jej numer? Szczerze mówiąc nie orientuje się w tym za bardzo. Czy mógłby ktoś mi napisać jakie płatne będą autostrady w tej mojej trasie, na jakie kupić winiety, bo inaczej to chyba coś mnie trafi :cry:
Wkleiłam z google map nie polskich
Chyba że w tych krajach przez które będę jechała kupuje się winiety i one są ważne na wszystkie autostrady w danym kraju i nie muszę kupować za każdym razem jak będzie płatna droga?
Ostatnio edytowano 10.08.2014 12:06 przez anksma, łącznie edytowano 5 razy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.08.2014 11:33

To co wkleiłeś to jest Hotel Noma Residence Zameczek Myśliwski Promnice i nic więcej tam nie ma :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaką trasą do Chorwacji i za ile? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone