Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2019 08:52

adresik84 napisał(a):A sprawdzales wtedy pogode w kraju ? Bo ostatnio i u nas bylo duzo powyzej 30st wiec po co jechac te 1900km ? Jak tu bylo to samo. Tak nie mozna podchodzic do tego pogoda pogoda ale klimat chorwacji juz sobie w kraju nie zrobisz. Super miec pogode ale i ponizej 30 jest co robic w cro.

Wyjezdzajac 14 dni temu w Slupsku bylo gorąco temp ok 32 stopni, woda w Ustce miala 15 stopni, bylismy w niedzielę na spacerku po plazy.Od poczatku lipca do wczoraj na Pomorzu Srodkowym pogoda tragiczna, temp do 20 stopni, duzo deszczu, w nocy w mojej miejscowosci bylo 6 stopni wiec nie mów, ze pogoda w PL jest czy byla super:)
My do cro jeździmy w celu odpoczynku, wylegiwania sie na plaży i plywania, snurkowania i zabaw w Adriatyku:). W innym celu do cro nie jeżdze. Obecne temp. w szczegolnosci wody w Jadranie nie do konca nam pasuja. Znajomi, ktorzy dotarli do nas po tygodniu i jeszcze zostali do poniedziałku sa zalamani. Wczoraj woda byla chlodna i odpuscili kąpiel na rzecz wyjazdu do Dubrownika. Na ten sam pomysł wpadlo mnóstwo turystow i wycieczka nie byla za przyjemna, korek na granicy z BiH, kolejki do kasy na mury, nawet parking podziemny byl zabity...we wtorek zlapala ich burza w Mostarze i tez ze zwiedzaniem byl problem. Ale wiadomo jak kto lubi. My zwiedzaliśmy cro w czerwcu, w sezonie plazujemy:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2019 08:58

wwwmarco napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Nikt tu sobie niczego nie wmawia... W Cro nie jestem pierwszy raz. I nikt nie pisze ze 30+ jest do bani ale ze 28 to odpoczynek od 34 które były przez połowę pobytu jak tu przyjechałem.

Ciekawe jaka temperatura bedzie najlepsza aby odpocząć od tych 25-27 stopni które niestety będą przez najbliższe 10-12 dni....

Jesli taka ma byc to nieciekawe, w zeszlym roku podobnie bylo w 2 polowie czerwca...my zalpalismy sie na 3 ostatnie dni tamtej aury. W tym roku na szczęście z znajomymi(byli 1 raz) na 14 dni tylko ostatni byl tragiczny. Drudzy znajomi co dojechali do nas pp tygodniu i zostali jeszcze juz tak nie skorzystają. Hi będzie gadania jak wrócą:).
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2019 09:21

Marsallah napisał(a):A co było w końcu czerwca tego roku? Przy 35 C przez pierwsze 4 dni pobytu wychodziłem z klimatyzowanego apartmana tylko po to, żeby:
- schłodzić się w morzu (max 0,5 h i powrót)
- pojechać do sklepu/konoby.

Do tego spałem w ciągu dnia 1h i w nocy 12h. Klima chodziła 24h na dobę.


Jechać tyle km żeby cały dzień siedzieć w klimie w pokoju? Nigdy tego nie zrozumiem. To wolałabym po prostu zostać w domu
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 12.07.2019 09:27

beatabm napisał(a):
Marsallah napisał(a):A co było w końcu czerwca tego roku? Przy 35 C przez pierwsze 4 dni pobytu wychodziłem z klimatyzowanego apartmana tylko po to, żeby:
- schłodzić się w morzu (max 0,5 h i powrót)
- pojechać do sklepu/konoby.

Do tego spałem w ciągu dnia 1h i w nocy 12h. Klima chodziła 24h na dobę.


Jechać tyle km żeby cały dzień siedzieć w klimie w pokoju? Nigdy tego nie zrozumiem. To wolałabym po prostu zostać w domu

:D :D :D :D słuszna uwaga
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 12.07.2019 09:49

beatabm napisał(a):
Marsallah napisał(a):A co było w końcu czerwca tego roku? Przy 35 C przez pierwsze 4 dni pobytu wychodziłem z klimatyzowanego apartmana tylko po to, żeby:
- schłodzić się w morzu (max 0,5 h i powrót)
- pojechać do sklepu/konoby.

Do tego spałem w ciągu dnia 1h i w nocy 12h. Klima chodziła 24h na dobę.


Jechać tyle km żeby cały dzień siedzieć w klimie w pokoju? Nigdy tego nie zrozumiem. To wolałabym po prostu zostać w domu

No to kolega miał wakacje marzeń :)
Następnym razem jedz po prostu w maju to nie będziesz marudzić
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.07.2019 10:19

Marsallah napisał(a):
Bartek81 napisał(a):2 lata temu, podczas pobytu w Crikvenicy, w Europie szalał front znad Afryki nazwany Lucyfer. Przez bite 10 dni temperatura nie spadała poniżej 36 stopni. Po paru dniach to była meczarnia, nawet morze nie chłodziło. W nocy spać się nie dało. O zwiedzaniu nie było mowy. Nie dało się wypocząć.


A co było w końcu czerwca tego roku? Przy 35 C przez pierwsze 4 dni pobytu wychodziłem z klimatyzowanego apartmana tylko po to, żeby:
- schłodzić się w morzu (max 0,5 h i powrót)
- pojechać do sklepu/konoby.

Do tego spałem w ciągu dnia 1h i w nocy 12h. Klima chodziła 24h na dobę.


Całe szczęście ,że w drugiej połowie czerwca wypoczywałam na wyspach (Brać 11-19.06 i Vis 19-26.06) , bo tam było chłodniej niż na lądzie - ok.30 stopni. Ale w słońcu i tak był ogień :roll: Na 14 dni tylko 1 dzień był pochmurny i to nie cały.
Ale żeby przez to siedzieć cały dzień w apartmanie :?: 8O

Nasz dzień wyglądał mniej więcej tak:
-rano zakupy, śniadanie
-od 10 do 17 plaża koniecznie w cieniu drzew (parasol przy takiej temperaturze nie zdaje egzaminu)
-od 17 do 19 chłodzenie w apartmanie
-19 wypad za miasto połączony najczęściej z obiadokolacją

Klimy mało używałam ( po prostu nie potrafię przy niej spać) ku zadowoleniu gospodarzy :mrgreen:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 12.07.2019 17:22

Dziś dzien spędzony w Split. Pogoda była świetna na zwiedzanie : +30C.

PS.powoli przestaje śledzić prognozy pogody. Albo się mijają z aktualną pogoda, albo nie sprawdzają nawet na dzień przed.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.07.2019 06:36

grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 13.07.2019 09:42

Racja jest jak dupa każdy ma swoją.
amatus1 napisał(a):My do cro jeździmy w celu odpoczynku, wylegiwania sie na plaży i plywania, snurkowania i zabaw w Adriatyku:). W innym celu do cro nie jeżdze. Obecne temp. w szczegolnosci wody w Jadranie nie do konca nam pasuja. Znajomi, ktorzy dotarli do nas po tygodniu i jeszcze zostali do poniedziałku sa zalamani. Wczoraj woda byla chlodna i odpuscili kąpiel na rzecz wyjazdu do Dubrownika. Na ten sam pomysł wpadlo mnóstwo turystow i wycieczka nie byla za przyjemna, korek na granicy z BiH, kolejki do kasy na mury, nawet parking podziemny byl zabity...we wtorek zlapala ich burza w Mostarze i tez ze zwiedzaniem byl problem. Ale wiadomo jak kto lubi. My zwiedzaliśmy cro w czerwcu, w sezonie plazujemy:)


Ty lubisz się smażyć, Twoi znajomi chyba nie do końca, bo jak we wtorek była lampa to pojechali do Mostaru.
Polskie narzekanie jest piękne: +30 niedobrze, 20-29 niedobrze, ładne widoki ale ludzi dużo, korek na granicy (a co ma być na granicy??? W latach 90-tych nie takie korki były). Zaraz ktoś napisze, że woda za słona... Najlepiej kupić basen, postawić na działce i jak będzie fala upałów w Polsce wziąć urlop i się smażyć schładzając się w słodkiej wodzie. Taniej wyjdzie, człowiek jazdą się nie zmęczy i w korkach stać nie będzie.

Ja odpoczywam zwiedzając, siedzenie w miejscu to dla mnie męczarnia, obojętnie gdzie jestem na wyjeździe. Od 8 lipca jestem w Chorwacji, przeżyłem "załamanie" pogody, które tak naprawdę odczułem tylko przy powrocie ze Splitu, bo trochę wiało. Dalej świeci słońce, woda rześka się zrobiła, w niczym mi to nie przeszkadza.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 13.07.2019 11:39

Brodarica - od rana pada deszcz, według prognozy do godz. 16:00 będzie padać, taka pogoda praktycznie w całej Dalmacji, plażowanie raczej wykluczone, zresztą zwiedzanie też :(
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 13.07.2019 12:14

Opatija leje i nie ma widoków dzisiaj na przejaśnienia
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.07.2019 12:28

Od 12 tej we Vrboskiej pada.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 13.07.2019 12:35

Raport z Baski (Vody) zachmurzenie i lekko pada
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 12:41

Bartek81 napisał(a):Raport z Baski (Vody) zachmurzenie i lekko pada

Właśnie patrzyłem na kamerki w Basce to ludzi tyle co w maju na plaży....
Kapsztajn
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapsztajn » 13.07.2019 13:07

Półwysep Peljesac bardzie kiepsko. Wszystko zachmurzone na plażę nie ma co iść a zwiedzanie też średnio bo ostrzeżenie o burzach. Najgorsze jest to że w najbliższe dni nie będzie jakiejś super poprawy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ? - strona 379
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone