Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak to jest z tym Dubrovnikiem? Najpiękniejsze miasta świata

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Jak to jest z tym Dubrovnikiem? Najpiękniejsze miasta świata

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 01.05.2009 15:56

Najpiękniejsze miasto świata, czy macie inne typy ? Może jakieś zdjęcia zapierające dech w piersiach ?

A i jeszcze jedno, gdzie się nie pojawię kolega Popiel się za mną zaczaja... Napisze coś ?
Ostatnio edytowano 03.05.2009 13:52 przez Bahama, łącznie edytowano 1 raz
drifter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) drifter » 01.05.2009 20:07

Moim zdaniem miasto robi wrażenie, choć w sezonie za dużo turystów, zdęcia super wychodzą z punktu widokowego za miastem w kiernku na Czarnogórę.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.05.2009 20:16

Świata, to może za dużo powiedziane, bo nawet w samej Chorwacji bardziej spodobała mi się Korcula :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Jak to jest z tym Dubrovnikiem ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.05.2009 21:07

Bahama napisał(a):A i jeszcze jedno, gdzie się nie pojawię kolega Popiel się za mną zaczaja...

...było nie pisać, że moje wskazówki są dla Ciebie bezcenne :oczko_usmiech:
Bahama napisał(a):Napisze coś ?
coś

Dubrovnik - Korcula - Hvar - Pula
dawno dawno temu Praga mnie zauroczyła . . . a może to Czeszka była? :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Jak to jest z tym Dubrovnikiem ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.05.2009 13:04

Bahama napisał(a):Najpiękniejsze miasto świata, czy macie inne typy ? .... Napisze coś ?

Przeżyłem dwa piękne tygodnie na zwiedzaniu Paryża - to miasto jest śliczne.
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 03.05.2009 13:42

Ja lubię Wenecję, ale nie w okresie turystycznym. Trzeba sobie zaaplikować spacerek po mieście o np. 4 nad ranem jak miasto budzi się do życia, lub też w nocy.Koniecznie z aparatem. Miodzio. :)
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 07.05.2009 20:21

W Dubrovniku byłem dwa razy, byłem na punkcie widokowym za miastem, zwiedziłem całe stare miasto, nie byłem na murach obronnych ( dziecko ), choć przedarłem sie przez mury i zobaczyłem piękne widoki na "pełne" morze, horyzont nie zasłonięty przez liczne chorwackie wyspy. Ogólnie warto stare miasto zobaczyć, tak jak jeziora Plitvickie, wodospady KRK itp, tylko w sezonie nie polecam, już z początkiem czerwca jest tam sporo turystów.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 07.05.2009 20:28

Wenecja,Rzym,Paryż,Toledo,Kraków :lol: :lol:
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 07.05.2009 20:59

Witam. W Dubrowniku byłem już 3 razy. Za każdym pobytem odkrywałem coś nowego. Polecam bytność w tym mieście wieczorem i nocą. Wtedy miasto wydaje się być magicznym. Cechą wszystkich uroczych miejsc w Cro są tłumy turystów i trzeba się do tego przyzwyczaić i szukać swojego miejsca i klimatu. Dla mnie Dubrownik to ekstra klasa. Warto podczas zwiedzania obejrzeć sobie zdjęcia z wojny i popatrzeć na to miasto również z tamtej perspektywy.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 07.05.2009 21:00

Ma swój klimat! Najpiękniejsza panorama z góry Srd!
W 2005 r. poświęciłem tydzień aby to miasto bliżej poznać. Nocowałem w Zatonie z pięknym widokiem na zatokę i nowy Dubrownik. Wspaniały widok jak wpływały i wypływały wielkie statki turystyczne.
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 07.05.2009 21:06

piamir napisał(a): Cechą wszystkich uroczych miejsc w Cro są tłumy turystów i trzeba się do tego przyzwyczaić i szukać swojego miejsca i klimatu. .


Ja się przyzwyczaiłem, tylko jak przyzwyczaić 5 letnie dziecko? :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 21:49

W Dubrovniku w ubiegłym roku we wrześniu było trzy razy więcej turystów niż początkiem sierpnia przed siedmioma laty.
W sezonie podnosząc wysoko ręce do zrobienia zdjęcia, można zostać z nimi nad głową - taki ścisk ... :)
Miasto straciło pod tym względem swój urok.

My duużym sentymentem darzymy Omiš. Wybieramy Jadrankę zamiast Autostrady, by w drodze powrotnej choć na moment, na kawę usiąść na tej mini staróweczce.
Nie najpiękniejsze, ale barrdzo urokliwe.

Pozdrawiam!
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.05.2009 22:13

Jakiś dobry klimat czułem w Barcelonie. Ale tak bardziej do zamieszkania.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 07.05.2009 22:13

Odpowiedź dla Pestro. Pyszne lody na Stradumie, czyli głównym trakcie na starym mieście niedaleko od fontanny św. Onufrego. Pozdrawiam
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 07.05.2009 22:52

Interseal napisał(a):Wybieramy Jadrankę zamiast Autostrady

Fakt, kiedy nie było autostrad Cysterny z paliwem itp. itd. znacznie utrudniały ruch, teraz polecam również Jadrankę, tylko należy przepisowo jechać przez miejsca z ograniczeniem predkości bo słuzby chorwackie są bezwzględne, i to jest jeden z niewielu ale jednak bardzo duzych minusów Cro.
Ps. Nie jestem piratem drogowym.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jak to jest z tym Dubrovnikiem? Najpiękniejsze miasta świata
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone