Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej (najszybciej) dojechać do Belgradu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2016 19:23

Odświeżam, bo nie ma sensu zakładać nowego wątku...

demi-duox napisał(a):Nie wiem czy wiesz że jest nowe przejście m. Roszke a Tompą - od Morhalom, wyjeżdża się na Backi Vinogradi.
Czy chodzi o to przejście od miejscowości Asotthalom? Można bez problemu samochodem przekroczyć -tam granicę w obu kierunkach czy lepiej na Tompa uderzać? Gdzieś mi się obiło, że przejście otwarte od 7-19, tylko o które przejście chodzi?
Pierwszy raz wybieram się w tym kierunku, więc sporo pytań...

I jeszcze pytanie:
kubasz5 napisał(a): Ostrzeżenia były dwa na tablicach nad autostradą i to do zjazdu na trasę 55. Na tablicach było coś w cyrlicy i "traffic jam" nic więcej np. ile minut oczekiwania, km, objazd itd. więc nie ryzykowałem i skręciłem.
Rozumiem że te tablice działają...
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.05.2016 19:42

marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 26.05.2016 19:52

Ja przekraczałem kilka razy prze to małe przejście, czynne jest 7-19 ale wiadomo lepiej nie być w ostatniej chwili. Droga wychodzi tyle samo jakby się jechało tym głównym autostradowym a plusem jest to , że jest to przejście dla obywateli UE i Serbów więc Turków brak.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2016 19:58

Super, dzięki. Teraz wszytko jasne.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 27.05.2016 08:53

marcines napisał(a):...przejście dla obywateli UE i Serbów więc Turków brak.

To chyba nie tak, bo wszyscy Turcy na granicy mają autka zarejestrowane na terenie UE, więc pewnie są jej obywatelami.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.05.2016 15:48

Wczoraj przejechałem z Węgier do Serbii przez osławione Rosko, a dzisiaj z Serbii do skopie przez Gevaliję. oprócz paru ciapatych na drodze, bez problemów. Włączyłem długie i dodałem gazu, zrezygnowali!
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 27.05.2016 19:00

MWN napisał(a):Wczoraj przejechałem z Węgier do Serbii przez osławione Rosko, a dzisiaj z Serbii do skopie przez Gevaliję. oprócz paru ciapatych na drodze, bez problemów. Włączyłem długie i dodałem gazu, zrezygnowali!

Ja jeszcze włączam wycieraczki i kierownicę lekko na siebie... :mrgreen:
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 29.05.2016 15:04

To ze Turek ma auto zarejestrowane w UE to nie znaczy ze ma obywatelstwo kraju unijnego, wiekszosc ma auta na niemieckich rejestracjach, jakby mogli nie staliby w korku na przejsciu granicznym
Goliat
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 19.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goliat » 02.06.2016 14:49

Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział z doświadczenia jak w czerwcu wygląda sytuacja na granicy w Roszke? Będę przekraczał granicę HU-SRB w piątek 24.06 późnym wieczorem. Sprawdzałem, że w Niemczech jeszcze w zdecydowanej większości landów nie ma wakacji, więc zastanawiam się czy należy spodziewać się "niemieckich turków" na granicy?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 02.06.2016 19:21

Jechałem w czwartek - bez najmniejszych problemów. Problemy były na autostradach węgierskich . zrobili sobie roboty drogowe blokując paski, zostawuając tylko jeden. Półtorej godziny w plecy.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 02.06.2016 20:31

MWN napisał(a):Jechałem w czwartek - bez najmniejszych problemów. Problemy były na autostradach węgierskich . zrobili sobie roboty drogowe blokując paski, zostawuając tylko jeden. Półtorej godziny w plecy.

Na M5? W którym miejscu?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.06.2016 06:00

Jeden przed Budapesztem od strony Bratysławy, 1 godzinę i potem za obwodnicą Budapesztu był wypadek. Kazali jechać przez jakieś Komarno, udało mi się przedrzeć przez stację benzynową, bokiem.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Z Sarajewa do Belgradu

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 06.01.2017 22:52

Witam,
planuję w wakacje powrót z Dalmacji do Trójmiasta przez:Sarajewo dalej przez M19 w BiH do Belgradu. W Serbii rozważam albo do Belgradu przez Valjevo albo na Loznice i dalej E-70. Z Belgradu już przez Węgry do domu. Chodzi mi o poradę dot. trasy z Sarajewa do Belgradu. Ktoś jechał? Opinie , podpowiedzi? Dziękuję z góry za uwagi. :papa:
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 18.07.2017 11:00

Droga dość powolna .

Po Serbskiej stronie przez wsie z ograniczeniem do 50 .
W BIh góry i bardzo kręta droga można zapomnieć o wyprzedzaniu do Sarajeva.
Sarajevo Mostar lepiej ale tez wąsko .
Ogólnie trasa fajna al czasochłonna
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.07.2017 11:36

A nie lepiej jednak przez Brno, Bratysławę, Budapest, Suboticę i Novi Sad. Masz prawie cały czas autostrady
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak najlepiej (najszybciej) dojechać do Belgradu? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone