Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej (najszybciej) dojechać do Belgradu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.05.2012 11:48

Pozwolę sobie podpiąc się pod temat.
Mam pytanie czy na węgierskich autostradach przed granicą Roszke / Horgos są informacje odnośnie korków na granicy ?
Jak sądzicie w sobotę 30 czerwca około godz. 18-20 może tam byc spory korek i czy w związku z tym lepiej od razu kierowac się na przejście w Tompa ?
Sprawdzałem info o opłatach za autostrady i nie ma już winiet 4 dniowych czyli bardziej opłaca się kupic miesięczną. Wiem, że nie ma nalepek ale rozumiem, że kupuje się winietę np na pierwszej stacji po wjechaniu na Węgry tak jak w innych krajach ( np. Czechy; Austria ) i dostaje się potwierdzenie zakupu.
Dzięki.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 27.05.2012 16:00

kmichal napisał(a):Pozwolę sobie podpiąc się pod temat.
Mam pytanie czy na węgierskich autostradach przed granicą Roszke / Horgos są informacje odnośnie korków na granicy ?
Jak sądzicie w sobotę 30 czerwca około godz. 18-20 może tam byc spory korek i czy w związku z tym lepiej od razu kierowac się na przejście w Tompa ?
Sprawdzałem info o opłatach za autostrady i nie ma już winiet 4 dniowych czyli bardziej opłaca się kupic miesięczną. Wiem, że nie ma nalepek ale rozumiem, że kupuje się winietę np na pierwszej stacji po wjechaniu na Węgry tak jak w innych krajach ( np. Czechy; Austria ) i dostaje się potwierdzenie zakupu.
Dzięki.


Być może w miejscowym radio są takie informacje o korkach :D
Ja do tej granicy dojeżdzam ok. 13 i od razu jadę na Tompę.
Do zakupu przygotuj sobie na karteczce numer rejestracyjny bo sprzedawca wprowadza go do systemu. Dostaniesz paragon potwierdzający zakup winiety.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 27.05.2012 17:00

kmichal napisał(a):Pozwolę sobie podpiąc się pod temat.
Mam pytanie czy na węgierskich autostradach przed granicą Roszke / Horgos są informacje odnośnie korków na granicy ?


Dawno temu jak jechałem, stał patrol dzielnej węgierskiej policji i na tablicy, takiej szkolnej :D coś tam mieli napisane. Po węgiersku.
Co było napisane, zrozumiałem jak postałem kilka godzin w skwarze :D

Takie coś znalazłem kiedyś

Oryginał

Tłumaczenie

Nigdy tego nie sprawdzałem w praniu, jeżeli ktoś ma jakies doświadczenia niech skrobnie coś na temat, dla potomności.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 27.05.2012 17:12

fajna stronka, ta poniżej też. Zobaczymy bliżej wakacji czy coś się będzie na nich zmieniało, zwłaszcza w weekendy
Ostatnio edytowano 27.05.2012 17:27 przez demi-duox, łącznie edytowano 1 raz
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 27.05.2012 17:20

http://www.vam.hu/displayDoc.do?elementId=3413
ACTUAL WAITING TIMES AT BORDER-CROSSINGS


tu powinno być .... :) :cry: :wink:

porządek jak u nas ...

pozdrav.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.05.2012 21:08

... A ile km przed granicą z Serbią należy odbić na przejście w Tompa i czy nie ma nad autostradą tablic informacyjnych o czasie oczekiwania na granicy ?
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 27.05.2012 21:41

kmichal napisał(a):... A ile km przed granicą z Serbią należy odbić na przejście w Tompa i czy nie ma nad autostradą tablic informacyjnych o czasie oczekiwania na granicy ?



http://maps.google.pl/maps?saddr=E-75&d ... 5&t=m&z=10

czyli ca' 10 km

pozdrav.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 27.05.2012 21:47

Tablic brak. Zjeżdżam na Kiskunmajsę - ostatnio na wysokości Kistelek. Z K-majsy na Kiskunhalas a potem na Tompę.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.05.2012 07:19

A jak sadzicie czy w sobotę 30 czerwca około godz 18 będzie tam spory korek na granicy ? A jeżeli tak to na ile godz stania ?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.05.2012 07:51

caal napisał(a):A ja właśnie zaplanowałam sobie pielgrzymkę tropami Filipa II Macedońskiego, ulubionego mojego antycznego bohatera. Filip II + oboczności serbsko - macedońsko - greckie. Zobaczymy co i jak z tego wyjdzie bo w tym roku mamy wyjątkowo napięte terminy, ale żywi wszak nie tracą nadziei więc siedzę i liczę potrzebny mi czas na podróż.
W czytaniu relacji mam dwuletnie chyba zaległości :oops: Ale nadrobię :)

To w Grecji do Pelli i Dionu chyba zaglądniesz a i do Werginy z pewnością :)

Jeżeli znajdziesz czas na poczytanie naszych relacji, będzie nam miło, choć zbyt wiele nowego z nich się pewnie nie dowiesz :wink:
Ale zdjęć jest dużo, zawsze można pooglądać :)

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.05.2012 11:22

A czy ktoś się orientuje czy pomiędzy Roszke / Horgos są 2 przejścia graniczne ( jedno autostradowe a drugie na drodze drugorzędnej ) ? Tak mam zaznaczone na mapie Serbii wydawnictwa Freytag&Berndt w skali 1:500000.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.05.2012 16:16

kmichal napisał(a):A czy ktoś się orientuje czy pomiędzy Roszke / Horgos są 2 przejścia graniczne ( jedno autostradowe a drugie na drodze drugorzędnej ) ? Tak mam zaznaczone na mapie Serbii wydawnictwa Freytag&Berndt w skali 1:500000.


http://www.serbia.travel/useful-info/fo ... crossings/

z którego roku ten freytag?
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.05.2012 21:06

... świeża mapka tegoroczna ...
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 29.05.2012 08:38

kmichal napisał(a):... świeża mapka tegoroczna ...


wy-guglaj :D :wink:


46°11'4.62"N
19°59'21.45"E

tam nic innego (przejścia) niema

pozdrav.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.05.2012 11:43

Może chodzi o stare przejście graniczne - dojazd z Szeged drogą nr 5 i po serbskiej stronie dalej drogą nr 22.1 do Horgosz.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak najlepiej (najszybciej) dojechać do Belgradu? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone