Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2008 11:00

Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 19.05.2008 11:41

Witam
Do tej listy dorzuciłabym jeszcze Szybenik i Pag.
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 19.05.2008 12:04

i butelke maraschino sobie kup koniecznie (zakładam, ze jestes pełnoletni) ;-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.05.2008 12:10

Ja od siebie dorzucę Vransko jezero, N.P."Paklenica" i obowiązkowo Šibenik.
Na Kornati polecałbym z Murteru. A z agencjami czy na własna rękę? Moim zdaniem śmiało można zorganizowac sobie wszystko samemu. Tylko rzecz jasna w kwestii N.P. Kornati trzeba skorzystać z agencji czy usług kogoś, kto ma łódź i orgaznizuje tego typu rejsiki.. Ale uniakałabym tych dużych agencji...Polecałaby raczej poszukać czegoś kameralnego.
Pozdrawiam
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2008 14:05

Dziękuję wszystkim bardzo, jestem już ponad dwukrotnie pełnoletni :) więc z propozycji na pewno skorzystam.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2008 14:06

Dziękuję wszystkim bardzo, jestem już ponad dwukrotnie pełnoletni :) więc z propozycji na pewno skorzystam.

Tylko tak wszystkiego w 10 dni nie zdążę... Co wybrać - takie trzy całodniowe hity ???

Przepraszam zrobiłem wstecz w przeglądarce i dwa posty poszły...
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.05.2008 14:15

Jak pytałam o miejsca wypadowe z PetrČane (ok. Zadaru) to podrzucono mi m.in. to.
Pozdraviam :)
mirr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirr » 20.05.2008 18:50

Witaj przede wszystkim zwiedź sam Zadar , posłuchaj "Morskich Organów". Kornati koniecznie . I oczywiście Nationalny Park Krka , to wycieczka na cały dzień ale warto i przy okazji zwiedzisz Sibenik . Widoki z twierdzy nad miastem to poezja . Pozdrav.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2008 07:58

Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur


W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Ale teraz moja lista wyglądała by inaczej:
- Zadar,
- Sibenik,
- Nin,
- Trogir,
- Split,
- Plitvice
- PN Paklenica

PN Krka - wypadłby z listy, bo nie bardzo mi się tam podobało. Owszem kąpiel w słodkiej wodzie jest miłą odmianą, ale cała reszta - podobna do Plitvic a znacznie mniejsza i z większym zagęszczeniem osób na m2.

Kornaty - uciążliwy rejs który pochłonął 80% czasu wycieczki. Na miejscu 1,5 h kąpieli w całkiem ładnej lagunie, jakiś marny obiadek na łodzi i kiepskie wino z supermarketu. Płynąłem z Zadaru, ale potem okazało się że tańsze wycieczki są z Biogradu, swoją drogą warto tam wpaść ma 1/2 dniową wycieczkę.

O w tej lagunie z linka Janusza:
Obrazek

PN Paklenica - zwiedziłem podczas wypadku a.d. 2006 - bardzo mi się podobało; szczególnie wspinaczka do jaskini Manita i na szczyt Anica(ta?) Kuk.

Nin - sympatycznie, ale miasteczko jest tak małe że wycieczka 1/2 dniowa to max.

Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.

Trogir - zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawszy bardziej klimatyczny niż Szybenik

Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.

Zadar - organy wodne, plac 5ciu studni i wieża kapitańska, Sv. Donat i wspinaczka na wieże kościelną, w pobliżu placu 5ciu studni ciekawe wykopaliska (kolumny rzymskie, sarkofagi), agora, kolumna rzymska (wykorzystywana do biczowania), spacer murami miejskim (obowiązkowe odwiedzenie targu rybnego zlokalizowanego w murach). I unikaj Maraskino jak ognia - strasznie 'sztuczny' i 'plastikowy' trunek - lepiej te pieniądze wydać na Prosek.
Ostatnio edytowano 21.05.2008 08:21 przez el_guapo, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2008 08:11

Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur


Z Zadaru na Kornati

Z Biogradu na Kornati

Z Murter na Kornati

Ja jeszcze na Kornati nie byłem - ale trzeba będzie kiedyś je zaliczyć :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2008 09:55

el_guapo napisał(a):Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.
[...]
Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.


Przecież tylko "jezgra" czyli stare miasto jest "do zwiedzania" (w wypadku Splitu plus Salona i - chyba nawet bardziej - Klis; spacer po Marjanie też może być bardzo przyjemny; a Pałac Dioklecjana to de facto cała"starówka"...

W Krakowie też dla turystów jest Wawel, Starówka i Kazimierz... Nikt ich nie wysyła, by ogladali "socrealistyczną Nową Hutę" czy blokowiska Prokocimia... bo po takiej wycieczce każdy powiedziałby, że Kraków to "okropnie brzydkie miasto".
Co do Šibenika - warto zajrzeć na stary cmentarz Sv.Ane (pod twierdzą Sv.Mihovila).
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21.05.2008 12:19 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 21.05.2008 10:24

W Sibeniku warto również zwiedzić katedrę św. Jakuba- najważniejszy zabytek renesansu w Chorwacji / choć początkowo budowano ją w stylu gotyckim/. Katedra została konsekrowana w 1555r. Od 2000 r. jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2008 10:37

No myślę, że tej wizytówki Šibenika podczas spaceru starówką przeoczyć nie sposób... :) i nie trzeba szczególnie namiawiać do jej odwiedzenia..
Pozdrawiam
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 21.05.2008 10:44

A ja zaproponuję coś mniej znanego: rzeki Zrmanja i Krupa
Po Zrmanji są wycieczki łódką, przy połączeniu rzek są 2 wodospady

Zobacz zdjęcia choćby tu:
http://www.panoramio.com/map/#lt=44.211249&ln=15.762291&z=5&k=2&a=1&tab=1
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2008 11:13

el_guapo napisał(a):
Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur


W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Ale teraz moja lista wyglądała by inaczej:
- Zadar,
- Sibenik,
- Nin,
- Trogir,
- Split,
- Plitvice
- PN Paklenica

PN Krka - wypadłby z listy, bo nie bardzo mi się tam podobało. Owszem kąpiel w słodkiej wodzie jest miłą odmianą, ale cała reszta - podobna do Plitvic a znacznie mniejsza i z większym zagęszczeniem osób na m2.

Kornaty - uciążliwy rejs który pochłonął 80% czasu wycieczki. Na miejscu 1,5 h kąpieli w całkiem ładnej lagunie, jakiś marny obiadek na łodzi i kiepskie wino z supermarketu. Płynąłem z Zadaru, ale potem okazało się że tańsze wycieczki są z Biogradu, swoją drogą warto tam wpaść ma 1/2 dniową wycieczkę.

O w tej lagunie z linka Janusza:
Obrazek

PN Paklenica - zwiedziłem podczas wypadku a.d. 2006 - bardzo mi się podobało; szczególnie wspinaczka do jaskini Manita i na szczyt Anica(ta?) Kuk.

Nin - sympatycznie, ale miasteczko jest tak małe że wycieczka 1/2 dniowa to max.

Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.

Trogir - zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawszy bardziej klimatyczny niż Szybenik

Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.

Zadar - organy wodne, plac 5ciu studni i wieża kapitańska, Sv. Donat i wspinaczka na wieże kościelną, w pobliżu placu 5ciu studni ciekawe wykopaliska (kolumny rzymskie, sarkofagi), agora, kolumna rzymska (wykorzystywana do biczowania), spacer murami miejskim (obowiązkowe odwiedzenie targu rybnego zlokalizowanego w murach). I unikaj Maraskino jak ognia - strasznie 'sztuczny' i 'plastikowy' trunek - lepiej te pieniądze wydać na Prosek.

W 100% zgoda....
:mrgreen:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone