Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2008 11:00

Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur
Komodna
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 19.05.2008 11:41

Witam
Do tej listy dorzuciłabym jeszcze Szybenik i Pag.
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 19.05.2008 12:04

i butelke maraschino sobie kup koniecznie (zakładam, ze jestes pełnoletni) ;-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.05.2008 12:10

Ja od siebie dorzucę Vransko jezero, N.P."Paklenica" i obowiązkowo Šibenik.
Na Kornati polecałbym z Murteru. A z agencjami czy na własna rękę? Moim zdaniem śmiało można zorganizowac sobie wszystko samemu. Tylko rzecz jasna w kwestii N.P. Kornati trzeba skorzystać z agencji czy usług kogoś, kto ma łódź i orgaznizuje tego typu rejsiki.. Ale uniakałabym tych dużych agencji...Polecałaby raczej poszukać czegoś kameralnego.
Pozdrawiam
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2008 14:05

Dziękuję wszystkim bardzo, jestem już ponad dwukrotnie pełnoletni :) więc z propozycji na pewno skorzystam.
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2008 14:06

Dziękuję wszystkim bardzo, jestem już ponad dwukrotnie pełnoletni :) więc z propozycji na pewno skorzystam.

Tylko tak wszystkiego w 10 dni nie zdążę... Co wybrać - takie trzy całodniowe hity ???

Przepraszam zrobiłem wstecz w przeglądarce i dwa posty poszły...
a to ja
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.05.2008 14:15

Jak pytałam o miejsca wypadowe z PetrČane (ok. Zadaru) to podrzucono mi m.in. to.
Pozdraviam :)
mirr
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirr » 20.05.2008 18:50

Witaj przede wszystkim zwiedź sam Zadar , posłuchaj "Morskich Organów". Kornati koniecznie . I oczywiście Nationalny Park Krka , to wycieczka na cały dzień ale warto i przy okazji zwiedzisz Sibenik . Widoki z twierdzy nad miastem to poezja . Pozdrav.
el_guapo
Cromaniak
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2008 07:58

Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur

W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Ale teraz moja lista wyglądała by inaczej:
- Zadar,
- Sibenik,
- Nin,
- Trogir,
- Split,
- Plitvice
- PN Paklenica

PN Krka - wypadłby z listy, bo nie bardzo mi się tam podobało. Owszem kąpiel w słodkiej wodzie jest miłą odmianą, ale cała reszta - podobna do Plitvic a znacznie mniejsza i z większym zagęszczeniem osób na m2.

Kornaty - uciążliwy rejs który pochłonął 80% czasu wycieczki. Na miejscu 1,5 h kąpieli w całkiem ładnej lagunie, jakiś marny obiadek na łodzi i kiepskie wino z supermarketu. Płynąłem z Zadaru, ale potem okazało się że tańsze wycieczki są z Biogradu, swoją drogą warto tam wpaść ma 1/2 dniową wycieczkę.

O w tej lagunie z linka Janusza:
Obrazek

PN Paklenica - zwiedziłem podczas wypadku a.d. 2006 - bardzo mi się podobało; szczególnie wspinaczka do jaskini Manita i na szczyt Anica(ta?) Kuk.

Nin - sympatycznie, ale miasteczko jest tak małe że wycieczka 1/2 dniowa to max.

Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.

Trogir - zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawszy bardziej klimatyczny niż Szybenik

Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.

Zadar - organy wodne, plac 5ciu studni i wieża kapitańska, Sv. Donat i wspinaczka na wieże kościelną, w pobliżu placu 5ciu studni ciekawe wykopaliska (kolumny rzymskie, sarkofagi), agora, kolumna rzymska (wykorzystywana do biczowania), spacer murami miejskim (obowiązkowe odwiedzenie targu rybnego zlokalizowanego w murach). I unikaj Maraskino jak ognia - strasznie 'sztuczny' i 'plastikowy' trunek - lepiej te pieniądze wydać na Prosek.
Ostatnio edytowano 21.05.2008 08:21 przez el_guapo, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2008 08:11

Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur

Z Zadaru na Kornati

Z Biogradu na Kornati

Z Murter na Kornati

Ja jeszcze na Kornati nie byłem - ale trzeba będzie kiedyś je zaliczyć :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2008 09:55

el_guapo napisał(a):Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.
[...]
Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.

Przecież tylko "jezgra" czyli stare miasto jest "do zwiedzania" (w wypadku Splitu plus Salona i - chyba nawet bardziej - Klis; spacer po Marjanie też może być bardzo przyjemny; a Pałac Dioklecjana to de facto cała"starówka"...

W Krakowie też dla turystów jest Wawel, Starówka i Kazimierz... Nikt ich nie wysyła, by ogladali "socrealistyczną Nową Hutę" czy blokowiska Prokocimia... bo po takiej wycieczce każdy powiedziałby, że Kraków to "okropnie brzydkie miasto".
Co do Šibenika - warto zajrzeć na stary cmentarz Sv.Ane (pod twierdzą Sv.Mihovila).
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21.05.2008 12:19 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Iwona Baśka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 21.05.2008 10:24

W Sibeniku warto również zwiedzić katedrę św. Jakuba- najważniejszy zabytek renesansu w Chorwacji / choć początkowo budowano ją w stylu gotyckim/. Katedra została konsekrowana w 1555r. Od 2000 r. jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.05.2008 10:37

No myślę, że tej wizytówki Šibenika podczas spaceru starówką przeoczyć nie sposób... :) i nie trzeba szczególnie namiawiać do jej odwiedzenia..
Pozdrawiam
Kir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 21.05.2008 10:44

A ja zaproponuję coś mniej znanego: rzeki Zrmanja i Krupa
Po Zrmanji są wycieczki łódką, przy połączeniu rzek są 2 wodospady

Zobacz zdjęcia choćby tu:
http://www.panoramio.com/map/#lt=44.211249&ln=15.762291&z=5&k=2&a=1&tab=1
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2008 11:13

el_guapo napisał(a):
Artur

W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Ale teraz moja lista wyglądała by inaczej:
- Zadar,
- Sibenik,
- Nin,
- Trogir,
- Split,
- Plitvice
- PN Paklenica

PN Krka - wypadłby z listy, bo nie bardzo mi się tam podobało. Owszem kąpiel w słodkiej wodzie jest miłą odmianą, ale cała reszta - podobna do Plitvic a znacznie mniejsza i z większym zagęszczeniem osób na m2.

Kornaty - uciążliwy rejs który pochłonął 80% czasu wycieczki. Na miejscu 1,5 h kąpieli w całkiem ładnej lagunie, jakiś marny obiadek na łodzi i kiepskie wino z supermarketu. Płynąłem z Zadaru, ale potem okazało się że tańsze wycieczki są z Biogradu, swoją drogą warto tam wpaść ma 1/2 dniową wycieczkę.

O w tej lagunie z linka Janusza:
Obrazek

PN Paklenica - zwiedziłem podczas wypadku a.d. 2006 - bardzo mi się podobało; szczególnie wspinaczka do jaskini Manita i na szczyt Anica(ta?) Kuk.

Nin - sympatycznie, ale miasteczko jest tak małe że wycieczka 1/2 dniowa to max.

Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.

Trogir - zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawszy bardziej klimatyczny niż Szybenik

Zadar - organy wodne, plac 5ciu studni i wieża kapitańska, Sv. Donat i wspinaczka na wieże kościelną, w pobliżu placu 5ciu studni ciekawe wykopaliska (kolumny rzymskie, sarkofagi), agora, kolumna rzymska (wykorzystywana do biczowania), spacer murami miejskim (obowiązkowe odwiedzenie targu rybnego zlokalizowanego w murach). I unikaj Maraskino jak ognia - strasznie 'sztuczny' i 'plastikowy' trunek - lepiej te pieniądze wydać na Prosek.

W 100% zgoda....
:mrgreen:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021