Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Re: Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 21.05.2008 11:45

el_guapo napisał(a):W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Dziękuję wszystkim bardzo ! Normalnie kopalnia pomysłów !
bibinjka
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bibinjka » 25.05.2008 10:02

Ja będąc w okolicach Zadaru zwiedziłam: Plitvickie Jeziora, Park Narodowy Paklenica, Nin, Pag, Sibenik, Trogir, Vodice, Split, Makarską oraz wodospady Krka :) I ogólnie jeździłam po tych miejscowościach w okolicach Zadaru :) Na prawdę jest co zwiedzać :D
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 07.06.2008 11:37

Zaintrygował mnie targ rybny o którym pisał el_guapo ,hmm byłam w zeszłym roku w Zadarze i nie widziałam...może jakieś bliższe info na ten temat... :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2008 14:41

A na targu owocowym byłaś - bo ten rybny jest obok, tylko trzeba być raniutko :lol:

Obrazek
agneess
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 09.06.2008 21:01

Dzięki za info :) no no rybki jak malowane...
skunk
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 04.07.2008 12:17

el_guapo napisał(a):
Bahama napisał(a):Myślałem o Kornati, Trogirze, Krka, Nin coś jeszce ? i jak to zorganizować w 10 dni ? jakieś wycieczki u miejscowych oferentów , czy raczej autem ? Tak się zastanawiam czy na Kornati z Zadaru czy z Murteru ? Prosze o pomoc tych którzy spędzali wakacje w Sjevernej Dalmacji ! Dziękuję z góry
Artur

W Zadarze byłem w 2007 roku i udało mi się zwiedzić:
- Zadar,
- PN Krka,
- Sibenik,
- Nin,
- PN Plitvickie Jeziera,
- Kornaty.

Ale teraz moja lista wyglądała by inaczej:
- Zadar,
- Sibenik,
- Nin,
- Trogir,
- Split,
- Plitvice
- PN Paklenica

PN Krka - wypadłby z listy, bo nie bardzo mi się tam podobało. Owszem kąpiel w słodkiej wodzie jest miłą odmianą, ale cała reszta - podobna do Plitvic a znacznie mniejsza i z większym zagęszczeniem osób na m2.

Kornaty - uciążliwy rejs który pochłonął 80% czasu wycieczki. Na miejscu 1,5 h kąpieli w całkiem ładnej lagunie, jakiś marny obiadek na łodzi i kiepskie wino z supermarketu. Płynąłem z Zadaru, ale potem okazało się że tańsze wycieczki są z Biogradu, swoją drogą warto tam wpaść ma 1/2 dniową wycieczkę.

O w tej lagunie z linka Janusza:
Obrazek

PN Paklenica - zwiedziłem podczas wypadku a.d. 2006 - bardzo mi się podobało; szczególnie wspinaczka do jaskini Manita i na szczyt Anica(ta?) Kuk.

Nin - sympatycznie, ale miasteczko jest tak małe że wycieczka 1/2 dniowa to max.

Sibenik - wart odwiedzenia, szczególnie spacery po wąskich uliczkach starówki i wspinaczka do twierdzy. Można połączyć z wycieczką do PN Krka jak się uprzesz. 'Nowy' Szybenik nie powala - szybko będziesz chciał uciec od tego zgiełku.

Trogir - zaryzykuję stwierdzenie, że ciekawszy bardziej klimatyczny niż Szybenik

Split - TYLKO pałac Dioklecjana i ew. Salona. Poza tymi perełkami, no i może muzeum morskim jest strasznie brzydkim miastem.

Zadar - organy wodne, plac 5ciu studni i wieża kapitańska, Sv. Donat i wspinaczka na wieże kościelną, w pobliżu placu 5ciu studni ciekawe wykopaliska (kolumny rzymskie, sarkofagi), agora, kolumna rzymska (wykorzystywana do biczowania), spacer murami miejskim (obowiązkowe odwiedzenie targu rybnego zlokalizowanego w murach). I unikaj Maraskino jak ognia - strasznie 'sztuczny' i 'plastikowy' trunek - lepiej te pieniądze wydać na Prosek.

Witam!

Bardzo ciekawy opis, dzieki.
Ja wybieram się w okolice Zadaru (Zaton) we wrześniu z żona i dwójką dzieci w w wieku 2 lata i 8 miesięcy. Chcemy oczywiście jak najwięcej zobaczyć i mam pytanie do forumowiczów:
Które z wymienionych przez kolegę wycieczek mogę spokojnie spędzić z maluchami, żeby wytrzymały i żeby to technicznie było mozliwe?

Wiem, że PN Plitvickie Jeziera, raczej odpada bo raczej z wózkami może być problem.
A co z Kornaty (obiam się długiej podróży),PN Paklenica (jak z wózkami),PN Krka (jak z wózkami)??

Poradźcie coś jak możecie
Pozdrawiam
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2008 12:48

Śmiało Plitvice i Kornati. Najlepiej z Pakostane statkiem Bosko. Innych raczej nie polecam.
majkik75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.06.2018 11:14

Spytam tutaj, nie chcę tworzyć kolejnego wątku: czy znacie jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia statkiem z Zadaru ? Tylko na pieszo. Oczywiście oprócz Kornati ;)
Ideałem było by po prostu połączyć ciekawą widokowo drogę statkiem i możliwość posiedzenia na jakiejś ładnej plaży, do której dojdzie się w miarę blisko od portu :)

Z góry dzięki :papa:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Jak będę w okolicach Zadaru gdzie wycieczki proponujecie ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019