Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Istria czy Krk??

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pitekar
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitekar » 10.07.2013 14:02

Są tylko z Istrii. Z Krk jedynie na Rab.
avvatarro
Plażowicz
Umag czy KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) avvatarro » 03.08.2016 12:01

Witam. W drugiej połowie sierpnia br. mamy zamiar wybrać się po raz pierwszy z dziećmi (dwójka 3 latków) do Chorwacji. Chcielibyśmy pojechać w miejsce "przyjazne" małym dzieciom (plaże, miejsce do pospacerowania) jednocześnie niezbyt odległe. Znajomi polecają nam bungalowy w okolicach Umag (Kanegra Resort). To dosyć "blisko". Miejsce nieco na odludziu, (ok 7 km do Umag) jednocześnie podobno bardzo czysta woda. Ja zastanawiam się jednak nad miejscowością KRK, zakładając, że tam będzie można robić coś więcej poza plażowaniem. Proszę o Waszą opinię i sugestie pomocne przy ostatecznym wyborze miejsca.
Użytkownik usunięty
Re: Umag czy KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2016 12:16

Z tego, co widzę to w Krku na plaży Ježevac i Porporela jest dość sporo dzieci. Na plaży obok hotelu Dražica tez się cos znajdzie (są dwie - jedna w zatoczce tuż obok mariny i starego miasta, druga - też w zatoczce, za hotelem; te dwie są częściowo betonowe, za Dražicą jest i beton i skały z zejsciami do wody. Dno jest OK AFAIK). Jest jeszcze plaża "miejska" - dużo cienia, betonu, płytkie i łagodne dno ale tłoczno. Innych pláž nie oglądałem.
avvatarro
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) avvatarro » 03.08.2016 13:02

Rozumiem, że lepszym wyborem byłby KRK?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2016 13:54

avvatarro napisał(a):Rozumiem, że lepszym wyborem byłby KRK?

Nie wiem, ja jeszcze dziecek nie mam i trudno mi udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. Nie byłem w Umagu i nie mam jak Krku do niego odnieść. Nie chcę też napisać "tak" - bo co będzie jak się rozczarujesz?

Jest tu sporo dzieci, dwie plaże mają drobne kamienie (gruboziarnisty piasek :mrgreen: ) Pozostałe beton i płasko. W tej wciśniętej między stare miasto a hotel, wysypany jest piasek i tam też widziałem rodziny z dziećmi. Przy plaży Ježevac jest nawet małpi gaj, w drugiej zatoczce vis a vis Dražicy chyba też. Z innych dupereli... Na promenadzie pojawia się klaun, który dzieciom robi zwierzęta z balonów.

To chyba tyle. Jak Ci zależy, to wieczorem spróbuję obfocić te plaże.
21monika
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 03.08.2016 17:37

Pääkäyttäjä napisał(a):
avvatarro napisał(a):Rozumiem, że lepszym wyborem byłby KRK?

Nie wiem, ja jeszcze dziecek nie mam i trudno mi udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. Nie byłem w Umagu i nie mam jak Krku do niego odnieść. Nie chcę też napisać "tak" - bo co będzie jak się rozczarujesz?

Jest tu sporo dzieci, dwie plaże mają drobne kamienie (gruboziarnisty piasek :mrgreen: ) Pozostałe beton i płasko. W tej wciśniętej między stare miasto a hotel, wysypany jest piasek i tam też widziałem rodziny z dziećmi. Przy plaży Ježevac jest nawet małpi gaj, w drugiej zatoczce vis a vis Dražicy chyba też. Z innych dupereli... Na promenadzie pojawia się klaun, który dzieciom robi zwierzęta z balonów.

To chyba tyle. Jak Ci zależy, to wieczorem spróbuję obfocić te plaże.

Pstrykaj, obfocaj i wklejaj te plaże. 8O Krk przed nami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2016 18:25

Porporela

DSC_0129_20160804190700116.jpg

DSC_0130.jpg

DSC_0131.jpg

Ježevac
DSC_0132.jpg

DSC_0133.jpg

DSC_0134.jpg

Portapisana
DSC_0135.jpg

Piszę z telefonu... Do Dražicy się wybiorę ale też mają tam coś a la małpi gaj.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2016 19:46

Portapisana, c.d.

DSC_0137.jpg

DSC_0138.jpg

DSC_0139.jpg

DSC_0140.jpg

DSC_0141.jpg

Do plaży Dražica nie chce mi się iść, trochę daleko mi do niej. Wszystkie plaże w mieście Krk opisane są tutaj - http://www.krkcroatia.net/beaches-krk-town/

My okupowaliśmy Porporellę pomimo, że najbliżej nas była Plav. Tam trochę ciasno MBSZ było, tak samo z plażą Ježevac (jest tu zejście dla niepełnosprawnych).

Portapisana - mam mieszane uczucia, wydaje się syfiasta (dno) ale za to dno jest płaskie, bardzo płytko, betonowa z zejściami. Są dwie łachy piasku, w dzień jest tu sporo dzieci.

Plaża Dražica - najdalej wysunięta (patrząc od starego miasta), najbardziej kameralna, udaje zatokę w zagłębieniu. Płaskie dno, czysto ale bez czegoś a la małpi gaj.

Między Dražicą a Portapisana są dwie "plaże" hotelu na literę V ale poza czystością i drzewami - szału niy ma (zabetonowane skały, plaża bardziej dla dorosłych, dająca wrażenie "ekskluzywności"), pełno gości hotelowych i głośno. Mają za to windę dla niepełnosprawnych.

:papa:
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2016 21:39

Nie wiej co pisałem kiedyś ale z perspektywy lat wolimy chyba Krk

W weekend wrócilismy z okolic Baski gdzie spedzilimsy 12 nocek. Mielismy w planie przenosic się na Istrie w okolice Porec choc na 3 nocki lecz plazą i wodoki koło Baski są zdecydowanie milsze

rok temu 7 Baska i 5 Porec

Kiedyś tylko Istria

Tylko krowa nie zmienia zdania, warto być tu i tu, daleko nie jest :)
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.08.2016 22:21

A mnie w tym roku Krk zachwycił jeśli chodzi o plaże, kolory i przejrzystość wody ale tylko w okolicach Starej Baski za i przed. Wiele z nich dostępna tylko od strony morza dzięki czemu są puste lub prawie puste :) i z takich korzystaliśmy :) W Basce tylko główną widziałam, w pozostałych miasteczkach też i niestety... na żadnej z tych bym nie chciała plażować. No może we Vrbniku na tej ukrytej za przejściem między skałami na końcu portu, choć w godzinach szczytu pewnie zapchana, po południu jest na niej już cień.
Plaże przy kempie Skrila na którym mieszkaliśmy też bardzo fajne mimo że trochę ludzi jest ale to i tak nic w porównaniu z ilością ludzi na pozostałych. Barwa i klarowność wody perfekcyjne. Betonowych plaż nie cierpię! tak samo jak tych które mają ulice zaraz za sobą. Gdybym miała jechać 2 x na Krk i nie na kemping a do apartamentu wybrałabym Stara Baske... spokojniej niż w Basce i w zasięgu buta lub auta kilka pięknych niezatloczonych plaż. Nawet miejska nie była aż tak zatłoczona jak pozostałe miejskie. Wiem, że z Baski tez da się dotrzeć lądem do okolicznych ładnych plaż ale to już z buta. Wodą większy wybór.
Mam porównanie z Istrią... Plaże słabe choć są wyjątki w postaci kilku zatoczek na wschodzie ale więcej miejsc do zwiedzania niż na Krku. Kamenjak przereklamowany i zatłoczony strasznie!
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2016 22:34

Uzupełnię. Okolice Baski to Bunculuka a nawet kolejne plaże w kierunku wschodnim. Też nie lubimy tłoku. Na plaży w Basce z pewnością byś my nie wypoczeli. Podobnie jak w PL spedzamy weekendy nad morzem to tylko spokojne wiochy i na dodatek z kilometr w bok od głównej plaży ...
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.08.2016 22:55

Tak własnie te plaże baskowe za Bunculuka miałam na myśli :) Udało się do Baski wpaść tylko raz mocno po południu dlatego już nie było sensu uderzać na nie ale nasycyliśmy się tymi w okolicach SB :)
W tamtym roku ze względu na bliskość Kamenjaka wybraliśmy kemp. Stupice w Premanturze. Myślałam sobie, mamy kajak zawsze znajdziemy jakąś fajną pustą lub przynajmniej niezatloczoną plażyczkę... yhy akurat. Niebrzydkich zatoczek na Kamenjaku można policzyć na palcach 1 ręki a na niezatłoczone nie ma co liczyć w sezonie. W tym roku już się na to nie nastawiałam, sądziłam że każda dziura będzie miała takich amatorów jak my... jakie było miłe zaskoczenie :D
Na jednej z bezludnych plaż mieliśmy nawet internet za free :D sygnał ze SB. Bezludna a z cywilizacją :D
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.08.2016 08:00

Tak sobie obejrzałem zdjęcia plaż z Krku i porównałem do tych na których byłem na Rivierze Makarskiej i wydaje mi się jakby to były dwa odmienne światy. Dziwię się ludziom.którzy jadą ponad 1000 km,wydają kupę pieniędzy a potem leżą na betonach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2016 08:17

kibic hr napisał(a):Tak sobie obejrzałem zdjęcia plaż z Krku i porównałem do tych na których byłem na Rivierze Makarskiej i wydaje mi się jakby to były dwa odmienne światy. Dziwię się ludziom.którzy jadą ponad 1000 km,wydają kupę pieniędzy a potem leżą na betonach.

Coś słabo i wybiórczo oglądałeś zdjęcia i link - nie wszystkie plaże są betonowe. Celowo pominąłem plaże hotelu na D i V bo tam to faktycznie nic rewelacyjnego. Zaś będąc w Krku nie widzę sensu codziennie robić 40 km tam i nazad z Krku do Baški, by poleżeć na plaży.

Fakt - Makarska to jak piaskownica, Kvarner czy Istria to jak żwirownia. Każdy lubi co innego, nam leżenie na betonie nie preszkadzało ani w Piranie ani Trieście :mrgreen:
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.08.2016 11:58

Makarska i piaskownica-byłem w Baskiej Vodzie,Breli,Tucepi,Promajnie,Gradacu,Drveniku i samej Makarskiej i żadna nie miała nic wspólnego z piaskiem a wszystkie swoim wyglądem biją na głowę te ze zdjęć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne