Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.09.2017 06:46

Fanka napisał(a):
cronaturki napisał(a):Hej

właśnie zrobiłem rezerwacje kwatery w Vodicach w lipcu. Dwie osoby dorosłe i junior. Cena za kwaterę (apartament z 2 sypialniami, balkon z widokiem w stronę morza, kuchnia itd w spokojnej okolicy z bardzo dobrymi opiniami) 773 EUR.



W którym Sheratonie czy tez innym Radissonie Wy śpicie że wychodzi Wam za dwutygodniowy urlop więcej niż 10k ?


Pozdrav


Na ile czasu ta kwaterka wynajęta, z ilu pokoi się składa i ile ma metrów ?



13 nocy

Wielkość apartamentu: 57 m²
prywatna łazienka
Sypialnia 1: 2 łóżka pojedyncze
Sypialnia 2: 1 duże łóżko podwójne
Kuchnia, balkon

Pozsrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.09.2017 07:39

Jeśli Vodice to pytanie dodatkowe - jaka odległość z kwatery do morza. :?:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.09.2017 08:13

Marsallah napisał(a):Przypomniała mi się rozmowa z pewnym lokalsem (Macedończykiem). Zdziwił się na moje pytanie, czy pije wodę z kranu. "Wszyscy mieszkańcy Bałkanów piją wodę z kranu" - usłyszałem w odpowiedzi. Pytałem, bo był to czas, kiedy w Polsce zaczęliśmy odczuwać pozytywne skutki realizacji programów mających na celu poprawę jakości wody pitnej. Teraz sam piję w swoim mieszkaniu wodę z kranu, ale 10 lat temu w życiu bym tego nie zrobił...

A 20 czy 30 lat temu nie piłeś z kranu? Pytam bez złośliwości :). Ja też od kilkunastu lat raczej kupuję wodę do picia ale całe dzieciństwo czy to w domu czy w szkole po w-f, to się piło kranówę przecież ;).
Volroch napisał(a):Ja nie mogę znaleźć nic taniej niż 110eur doba. Prosze podzuccie namiary.

Zadam może głupie pytanie. Ale czy szukasz bez pośredników, tzn. na stronach danej miejscowości czy też bezpośrednio z Google Maps?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.09.2017 08:17

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli Vodice to pytanie dodatkowe - jaka odległość z kwatery do morza. :?:



900 metrów do Aquarium & Museum of Maritime Tradition
1300 do ACI MARINA VODICE
1100 do Grill Plava plaža
1100 do Konzum, Herfordska bb - Marina, 22211, Vodice
2100 do H2O DIVERS CROATIA

odległości wg google maps przy załozeniu przebycia trasy pieszo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.09.2017 08:22

Czyli widok w stronę morza bez widoku na morze :wink:
Dlatego taniej - czyli coś za coś.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.09.2017 08:26

jak wszędzie... reszta na pw
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.09.2017 09:26

cronaturki napisał(a):
Fanka napisał(a):
cronaturki napisał(a):Hej

właśnie zrobiłem rezerwacje kwatery w Vodicach w lipcu. Dwie osoby dorosłe i junior. Cena za kwaterę (apartament z 2 sypialniami, balkon z widokiem w stronę morza, kuchnia itd w spokojnej okolicy z bardzo dobrymi opiniami) 773 EUR.



W którym Sheratonie czy tez innym Radissonie Wy śpicie że wychodzi Wam za dwutygodniowy urlop więcej niż 10k ?


Pozdrav


Na ile czasu ta kwaterka wynajęta, z ilu pokoi się składa i ile ma metrów ?



13 nocy

Wielkość apartamentu: 57 m²
prywatna łazienka
Sypialnia 1: 2 łóżka pojedyncze
Sypialnia 2: 1 duże łóżko podwójne
Kuchnia, balkon

Pozsrav

Nie ma salonu i nie jest to apartament, 4 +2, o którym tu piszemy ostatnio. Wasz apartament to zupełnie inna kategoria i nie pomieści 6 osób.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.09.2017 09:45

cronaturki napisał(a):W którym Sheratonie czy tez innym Radissonie Wy śpicie że wychodzi Wam za dwutygodniowy urlop więcej niż 10k ?


Koszt urlopu to nie tylko nocleg. Nocleg to mniej niż połowa budżetu, oczywiście zakładając, że mówimy o dużym apartmanie. W sezonie na nocleg rezerwuję 4-6 tys. zł.

No i weź pod uwagę, że są miejsca bardziej i mniej popularne. A najdroższe są kwatery tam, gdzie prze dużo ludzi, a kwater jest mało. A tam przeważnie np. ja jeżdżę ;) I nie są to żadne radissony, tylko wiochy zabite dechami :P
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.09.2017 09:49

Trajgul napisał(a):
Marsallah napisał(a):Przypomniała mi się rozmowa z pewnym lokalsem (Macedończykiem). Zdziwił się na moje pytanie, czy pije wodę z kranu. "Wszyscy mieszkańcy Bałkanów piją wodę z kranu" - usłyszałem w odpowiedzi. Pytałem, bo był to czas, kiedy w Polsce zaczęliśmy odczuwać pozytywne skutki realizacji programów mających na celu poprawę jakości wody pitnej. Teraz sam piję w swoim mieszkaniu wodę z kranu, ale 10 lat temu w życiu bym tego nie zrobił...

A 20 czy 30 lat temu nie piłeś z kranu? Pytam bez złośliwości :). Ja też od kilkunastu lat raczej kupuję wodę do picia ale całe dzieciństwo czy to w domu czy w szkole po w-f, to się piło kranówę przecież ;).


Nigdy w życiu! Za młodu nigdy! Woda z kranu = trucizna :!: Serio, nie piło się u nas kranówy.

Ale właśnie, to zależy, gdzie się wychowywałeś. Ja głównie w Warszawie, gdzie jakość wody z kranu nie pozwalała na jej picie, zresztą nikt tego nie robił, bo wodę u nas (od kiedy pamiętam) nosiło/woziło się ze studni oligoceńskich - kiedyś każde osiedle taką miało.

A i teraz weź pojedź na Górny Śląsk i spytaj się miejscowych, czy piją kranówę. Oni nawet do czajnika jej nie naleją bez przefiltrowania - wszystko zależy, jaki masz stan wodociągu, no i jaką wodę do niego wlewają.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.09.2017 11:23

Fanka napisał(a):Nie ma salonu i nie jest to apartament, 4 +2, o którym tu piszemy ostatnio. Wasz apartament to zupełnie inna kategoria i nie pomieści 6 osób.


Salonu? hmm Zapewniam - aneks kuchenny nie znajduje sie w żadnej wymienionych sypialń :) Fakt.. nie jest to tak duże jak domowy salon, ale nam wystarczy :)
https://s-ec.bstatic.com/images/hotel/m ... 450943.jpg

Posty pisane tu ostatnio (2 - 3 dni) dotyczą różnych apartamentów, nie tylko tych 4+2.



cronaturki napisał(a):Hej
właśnie zrobiłem rezerwacje kwatery w Vodicach w lipcu. Dwie osoby dorosłe i junior.

vs

Fanka napisał(a):Wasz apartament to zupełnie inna kategoria i nie pomieści 6 osób.



zaprawdę - odkrywcze :)


PS ostatnio duzo tu posótw o basenach... wybrany przez nas apartament nie posiada tej fanaberii :) ale może wybudują do lipca :)
Ostatnio edytowano 27.09.2017 11:29 przez cronaturki, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.09.2017 11:26

Marsallah napisał(a):A i teraz weź pojedź na Górny Śląsk i spytaj się miejscowych, czy piją kranówę. Oni nawet do czajnika jej nie naleją bez przefiltrowania - wszystko zależy, jaki masz stan wodociągu, no i jaką wodę do niego wlewają.


Trochę uogólniasz. W miejscu gdzie mieszkam woda odkąd pamiętam była bardzo dobra (w smaku) i nigdy nie było przypadków skażenia. Chłeptaliśmy ją za bajtla hektolitrami prosto z kokotka i nikt się nie pochorował ;) Dużo zależy od ujęcia wody, a nie samego regionu.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.09.2017 11:38

SingSing74 napisał(a):Dużo zależy od ujęcia wody, a nie samego regionu.



Amen.


.........................

mieszkam na Śląsku i to górnym :D wodę lejemy z kranu bez przefiltrowania, jakościowo jest najlepsza w okolicy. A jak wiadomo jaka jakość - taka cena. To powiedzenie sprawdza się w przypadku mojego miasta w 100 % - niestety :|


PS no a teraz wróćmy do tematu basenów :) no i kwater - przy okazji :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.09.2017 11:48

cronaturki napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie ma salonu i nie jest to apartament, 4 +2, o którym tu piszemy ostatnio. Wasz apartament to zupełnie inna kategoria i nie pomieści 6 osób.


Salonu? hmm Zapewniam - aneks kuchenny nie znajduje sie w żadnej wymienionych sypialń :) Fakt.. nie jest to tak duże jak domowy salon, ale nam wystarczy :)
https://s-ec.bstatic.com/images/hotel/m ... 450943.jpg

Posty pisane tu ostatnio (2 - 3 dni) dotyczą różnych apartamentów, nie tylko tych 4+2.



cronaturki napisał(a):Hej
właśnie zrobiłem rezerwacje kwatery w Vodicach w lipcu. Dwie osoby dorosłe i junior.

vs

Fanka napisał(a):Wasz apartament to zupełnie inna kategoria i nie pomieści 6 osób.



zaprawdę - odkrywcze :)


PS ostatnio duzo tu posótw o basenach... wybrany przez nas apartament nie posiada tej fanaberii :) ale może wybudują do lipca :)


To niby w porównaniu do którego apartamentu wymienianego w tym wątku Twój jest taki super tani ? I które są niby Radisonem ? Bo się pogubiłam. Sądziłam ,że odnosisz się do apartamentów z 2 sypialniami... 8O
SylwiaSz85
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaSz85 » 27.09.2017 12:13

Fanka napisał(a):Raczej nie ma takich apartamentów jak 2 + 4 jeśli już to 4 + 2. Ja takie wynajmuje i to zawsze są z co najmniej z dwoma sypialniami. Takie apartamenty w dobrym punkcie i ładnej miejscówce ciężko znaleźć poniżej 100 EUR. W sezonie. Ja zawsze płace więcej niż 100 EUR, ale ja szukam z 2 łazienkami i one są jeszcze droższe.



a ja własnie zarezerwowałam 4+3 za 90E doba ( chyba dobra cena)- Luxury Apartamenty Roko - Nemira - całkowicie wyposażony, dwie łazienki, 2 sypialnie plus duzy pokój wspólny, wifi i klima w cenie, taras 100m z widokiem na morze, a do morza ok 150m, w najwyższym sezonie bo przelom lipca/ sierpnia 2018. To chyba dobra cena co ? i opinie nawet tez spoko
ale przeryłam internet od AdoZ i faktycznie ciezko znalezc cos 4+2 ponizej 100E w szczycie sezonu.
mam jeszcze namiar na 3 kwatery 4+2 gdzie cena wynosi 85 albo 90e dobaw Nemirze - jak ktos chce moge podesłac na priv
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.09.2017 12:32

SylwiaSz85 napisał(a):
Fanka napisał(a):Raczej nie ma takich apartamentów jak 2 + 4 jeśli już to 4 + 2. Ja takie wynajmuje i to zawsze są z co najmniej z dwoma sypialniami. Takie apartamenty w dobrym punkcie i ładnej miejscówce ciężko znaleźć poniżej 100 EUR. W sezonie. Ja zawsze płace więcej niż 100 EUR, ale ja szukam z 2 łazienkami i one są jeszcze droższe.



a ja własnie zarezerwowałam 4+3 za 90E doba ( chyba dobra cena)- Luxury Apartamenty Roko - Nemira - całkowicie wyposażony, dwie łazienki, 2 sypialnie plus duzy pokój wspólny, wifi i klima w cenie, taras 100m z widokiem na morze, a do morza ok 150m, w najwyższym sezonie bo przelom lipca/ sierpnia 2018. To chyba dobra cena co ? i opinie nawet tez spoko
ale przeryłam internet od AdoZ i faktycznie ciezko znalezc cos 4+2 ponizej 100E w szczycie sezonu.
mam jeszcze namiar na 3 kwatery 4+2 gdzie cena wynosi 85 albo 90e dobaw Nemirze - jak ktos chce moge podesłac na priv


Jasne, że niedrogo, ale dla mnie Nemira odpada, za dużo rozebranych ludzi na metr kwadrat plaży :mrgreen: Aczkolwiek miejscówka nie jest zła.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 464
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone