Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 29.07.2017 18:55

Dlatego, jak napisał wyżej ogórek, wpisy ile kogo kosztował wyjazd niewiele wnoszą, bo zmiennych zkładających się na calościowy koszt jest za dużo.

Btw przeczytalem slynny wątek "600+", moim zdanie to ściema dla zakładu, bo takie upodleźie sie na wyjeżdzie to dla mnie kosmos, ale co kto lubi i jaką ma fantazję w wymyslaniu chwytliwych tematów na forum....
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 29.07.2017 23:12

W zeszlym roku zachaczylismy o mikolajki a w tym przed chorwacja 3 dni krakow.teraz jestesmy w dubrowniku i wydaje mi sie ze tu jest taniej niz tam(noclegi i restauracje)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 30.07.2017 00:55

robertpeti napisał(a):W zeszlym roku zachaczylismy o mikolajki a w tym przed chorwacja 3 dni krakow.teraz jestesmy w dubrowniku i wydaje mi sie ze tu jest taniej niz tam(noclegi i restauracje)

Nie znam cen z tych miejsc w Polsce, ale dwa lata temu za 0,5l piwa zapłaciłem w Dubrowniku ok. 22PLN. Wydaje mi się, że w tym mieście jest jednak trochę drożej :wink:
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 30.07.2017 00:59

Dzisiaj pilem z nalewaka przy plazy karlovacko w lokalu za 22 kun
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 30.07.2017 01:02

Jest drogo widzialem to samo po 38 trzeba szukac miejscowi tez jedza i pija. W sklepie piwo 6 kun
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 30.07.2017 08:20

stavros2002 napisał(a):Dlatego, jak napisał wyżej ogórek, wpisy ile kogo kosztował wyjazd niewiele wnoszą, bo zmiennych zkładających się na calościowy koszt jest za dużo.

Btw przeczytalem slynny wątek "600+", moim zdanie to ściema dla zakładu, bo takie upodleźie sie na wyjeżdzie to dla mnie kosmos, ale co kto lubi i jaką ma fantazję w wymyslaniu chwytliwych tematów na forum....


Na forum GR ktoś się 2 lata temu dopytywał jak spędzić b.tania urlop w GR
Warunkiem były dzikie biwakowania na plażach (czy GR mają coś przeciw), tanie jedzenie, itp, itd

- po powrocie byli zadowoleni ale mieli pretensję bo
--- mówiono im o cenach w tawernach a w 'budkach" gyros z pita 2,5 EUR i jest sycący
--- Najlepsza pretensja była o radę o doubezpieczenia auta od przebicia miski olejowej bo kilku forumowiczom się to zdarzyło
=== Pretensja wyglądała tak wydaliśmy na doubezpieczenie a nie przebiliśmy ...
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 30.07.2017 22:07

VONPLES napisał(a):800 euro na dwie osoby ...pobyt 10 nocy...Riwiera Makarska...w tym, dojazd!! Uwierzycie??? NIE! A to, prawda..i bez "słoików"....wystarczy mieć dobrych chorwackich znajomych!


Mowimy tutaj o normalnym wyjezdzie na urlop a nie do znajomych. Liczymy ceny normalnych noclegow i wyzywienia,
bo ktos czytający ten watek raczej nie jedzie w odwiedziny do znajomych :) Idąc twoim tropem mogę powiedzieć, że spędziłem
2 tygodnie w Gdańsku za 800 zł z dojazdem ze Śląska. Wystarczy mieć tam dobrych znajomych :mrgreen:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.07.2017 22:16

farow napisał(a):
VONPLES napisał(a):800 euro na dwie osoby ...pobyt 10 nocy...Riwiera Makarska...w tym, dojazd!! Uwierzycie??? NIE! A to, prawda..i bez "słoików"....wystarczy mieć dobrych chorwackich znajomych!

... spędziłem
2 tygodnie w Gdańsku za 800 zł z dojazdem ze Śląska. Wystarczy mieć tam dobrych znajomych :mrgreen:


:D skromnie zapytam, w najbliższym czasie rewizyta Chorwatów i Ślązaków u Was?
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 30.07.2017 22:51

Chorwaci napiszą spędziliśmy dwa tygodnie w Polsce za 250E :) (paliwo).
dorekek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorekek » 31.07.2017 09:41

tak się właśnie zastanawiam ile pieniążków zabrać na 10 dni 2500 mi wystarczy ? 2500 tylko na jedzonko alkohol itp. kwatera i dojazd liczę osobno
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 31.07.2017 11:22

Te 2500 na jedna osobe?

Ja jem sniadania w ap, obiady w konobach, duzo lodow na plazy, na kolacje dobre owoce z targu (sporo drozsze niz w markecie ale sporo lepsze)
i na 2 osoby dorosle + dziecko 7 lat schodzi mi na dzien okolo 500 - 600 kun.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 31.07.2017 12:49

Nasz pobyt 10 dniowy dla rodziny 2+2 zamknął się w kwocie 5200 zł łącznie z paliwem ON, winietami, autocestą itp.
Śniadania , obiady i kolacje przygotowane samodzielnie (1,5 h max.), część produktów zabrana z domu na 4 dni, ale 3-4 razy robiliśmy większe zakupu w Studenacu czy Kauflandzie.
Były owoce, piwo, dzieci miały lody jak chciały, słodkie przekąski i winko dla rodziców.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 31.07.2017 14:54

raptorf22 napisał(a):Nasz pobyt 10 dniowy dla rodziny 2+2 zamknął się w kwocie 5200 zł łącznie z paliwem ON, winietami, autocestą itp.
Śniadania , obiady i kolacje przygotowane samodzielnie (1,5 h max.), część produktów zabrana z domu na 4 dni, ale 3-4 razy robiliśmy większe zakupu w Studenacu czy Kauflandzie.
Były owoce, piwo, dzieci miały lody jak chciały, słodkie przekąski i winko dla rodziców.


Nam ta sama kwota poszla 2 lata temu 2+2 10 dni na Bracu - początek września :)
neeken
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) neeken » 31.07.2017 20:35

Witam.Ja w tym roku pierwszy raz jadę do Cro.Najdalej na południu byłem w Hajduszoboszlo.I w tym roku tez to planowałem oprócz tego Balaton.Patrze na mape a do Cro rzut beretem.Wiec z załogą(o niej nizej napisze)zadecydowaliśmy jak "rodzielić"10 noclegów i wyszło 3 Hajdu,1 Balaton,5 Istria lanterna kamping i jeden ostatni(po drodze do domu) może jeszcze raz Balaton albo Wiedeń i Prater.Normalnie moja rodzina to ja,żona i 8 letni syn,ale mam 18letnia córkę z poprzedniego małżeństwa więc ją biorę,żona chce zabrać 18lat chrzesnika (ma takich rodziców ze w dupie był,gówno widział) i na deser mam brata starego kawalera 40lat,szkoda mi aby siedział więc go zabieram skoro deser to i wisienka na torcie piesek synka maltańczyk(opłata na kempingach jak za dziecko.WIec ekipa praktycznie 5 dorosłych,8 latek i piesek.Z racji dużej ekipy padło na wynajem kampera(moje marzenie-wiem ze to nieekonomicznie w połaczeniu z opłatami na kempingu).Na urlop wybywamy 14 sierpnia.Z kosztów które już znam na 10 dni to:
kamper 3000zł
3 noclegi w termalcamping hajdu 230Euro( 970zł)
1 nocleg Siofok nie wiem może 50Euro?(210zł)
5 noclegów LAnterna 470 euro(1980 ZŁ)
1 powrotny nocleg 50Euro?(210 ZŁ)
Winiety (tu patrze na forumowiczów)niektórzy dali 300zł i ja tak przyjmuje
Paliwo (nie wiem ile pali 2.8td licze 12l/100 trasy mam 2500km ok 1300zł
aby się nie "pieprzyć"z myciem naczyń kupiłem 150kpl naczyń jednorazowych(talerzyk,kubek,noz,widel,łyzka,łyzeczka=1 kpl) 50zł

więc dla mnie" stan zero" to kwota blisko 8tys na start
Nadmienie ze marzę aby na parceli rozbic dla siebie namiot(jedyna okazja aby być z rodziną a i spac w namiocie co uwielbiam)Nie wiem czy mi go doliczą wiec na razie go nie wliczam.
Najwazniejszym kosztem który CIĘZKO obliczyć to będzie alkohol(moje,żony,brata możliwości znam ale jest dwojka młodzieży i to jest ten X)Wiec na początek z Polski weźmiemy 3-4 dwudziestoczteropaków piwa i chyba z 5 l wódki-reszta na miejscu)Na pewno wezme z Polski dużo miesa na grilla,i wędlin(jakąś lodówke kamper ma a ja dodatkowo mam 40litrową vaeco na 12v która mrozi więc tam mieso)Z drugiej strony nie wiem czy alkohol i mieso wliczać w koszty bo przecież będąc w domu zjadłym to i wypił w tym składzie.po powrocie postaram się dopisać koszty "tam"
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 01.08.2017 01:00

neeken napisał(a):Witam.Ja w tym roku pierwszy raz jadę do Cro.Najdalej na południu byłem w Hajduszoboszlo.I w tym roku tez to planowałem oprócz tego Balaton.Patrze na mape a do Cro rzut beretem.Wiec z załogą(o niej nizej napisze)zadecydowaliśmy jak "rodzielić"10 noclegów i wyszło 3 Hajdu,1 Balaton,5 Istria lanterna kamping i jeden ostatni(po drodze do domu) może jeszcze raz Balaton albo Wiedeń i Prater.Normalnie moja rodzina to ja,żona i 8 letni syn,ale mam 18letnia córkę z poprzedniego małżeństwa więc ją biorę,żona chce zabrać 18lat chrzesnika (ma takich rodziców ze w dupie był,gówno widział) i na deser mam brata starego kawalera 40lat,szkoda mi aby siedział więc go zabieram skoro deser to i wisienka na torcie piesek synka maltańczyk(opłata na kempingach jak za dziecko.WIec ekipa praktycznie 5 dorosłych,8 latek i piesek.Z racji dużej ekipy padło na wynajem kampera(moje marzenie-wiem ze to nieekonomicznie w połaczeniu z opłatami na kempingu).Na urlop wybywamy 14 sierpnia.Z kosztów które już znam na 10 dni to:
kamper 3000zł
3 noclegi w termalcamping hajdu 230Euro( 970zł)
1 nocleg Siofok nie wiem może 50Euro?(210zł)
5 noclegów LAnterna 470 euro(1980 ZŁ)
1 powrotny nocleg 50Euro?(210 ZŁ)
Winiety (tu patrze na forumowiczów)niektórzy dali 300zł i ja tak przyjmuje
Paliwo (nie wiem ile pali 2.8td licze 12l/100 trasy mam 2500km ok 1300zł
aby się nie "pieprzyć"z myciem naczyń kupiłem 150kpl naczyń jednorazowych(talerzyk,kubek,noz,widel,łyzka,łyzeczka=1 kpl) 50zł

więc dla mnie" stan zero" to kwota blisko 8tys na start
Nadmienie ze marzę aby na parceli rozbic dla siebie namiot(jedyna okazja aby być z rodziną a i spac w namiocie co uwielbiam)Nie wiem czy mi go doliczą wiec na razie go nie wliczam.
Najwazniejszym kosztem który CIĘZKO obliczyć to będzie alkohol(moje,żony,brata możliwości znam ale jest dwojka młodzieży i to jest ten X)Wiec na początek z Polski weźmiemy 3-4 dwudziestoczteropaków piwa i chyba z 5 l wódki-reszta na miejscu)Na pewno wezme z Polski dużo miesa na grilla,i wędlin(jakąś lodówke kamper ma a ja dodatkowo mam 40litrową vaeco na 12v która mrozi więc tam mieso)Z drugiej strony nie wiem czy alkohol i mieso wliczać w koszty bo przecież będąc w domu zjadłym to i wypił w tym składzie.po powrocie postaram się dopisać koszty "tam"

Jaja sobie robisz :wink:
Najważniejszym niepoliczalnym kosztem wg Ciebie jest koszt alkoholu dla młodzieży :D
Weźmiesz skrzynkę spirytusu za 1000PLN.
Doliczysz do kosztów i po problemie (kosztów) :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 451
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone