Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.07.2017 21:42

piekara114 napisał(a):
Cmok_Wawelski napisał(a):Tym niemniej, nasza czteroosobowa rodzina, nie wioząc żadnych zapasów z Polski, wydała za 8 dni 5900 złotych z apartamentem (80 euro doba) i dojazdem, udało się bo żona była w formie i nie szwankowała :hut:

To jesteś min. 1000kn do przodu :mrgreen: :mrgreen:


Dokładnie minimum, bo patrzyłem na te z wyższej półki, no i wiadomo, z buta nie pójdziesz bo się upocisz a to dyskomfort więc taksówka też te parę kun kosztuje, a przecież z pustymi rękoma nie wypada, jakiś prsut czy ogórki kiszone trzeba mieć co tez podnosi koszty. Tak, że całą rodziną żonie dzięki składaliśmy, że nas od kosztów dodatkowych uchroniła :hut:
Cmok_Wawelski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 19.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cmok_Wawelski » 18.07.2017 21:43

krakuscity napisał(a):
Cmok_Wawelski napisał(a):lody za gałkę 7-10 kun

W północnej części Chorwacji - Osijek płaciliśmy 5 kun.


Na Pagu 7 najniżej znaleźliśmy i to w Pagu.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 21:43

elka21 napisał(a):
farow napisał(a):
Dla mnie lepsze jest właśnie określienie - 2 doroslych + dziecko, śniadania w apartamencie, obiady i kolacje po knajpkach, bez szaleństw ale i bez zbytniego oszczędzania. Cena za 12 dni z przejazdem i noclegami - 8 tys zl :)

To też należało by doprecyzować, ponieważ dla jednych szaleństwem będzie wydać na obiad dla dwóch dorosłych osób przykładowo 150 zł, a drudzy powiedzą, że zjedli oszczędnie, ponieważ zapłacili za obiad 200 zł. Dla każdego szaleństwo i oszczędność ma inne znaczenie.


O, tak ! Do postów powinny być obowiązkowo dołączone skany pit-ów za ubiegły rok. Wtedy mamy jasność ;)

PS.
Dlaczego elka21 jest mistrzynią euro2016 ? I pisze jako rodzaj męski ?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.07.2017 21:47

bigredone napisał(a):PS.
Dlaczego elka21 jest mistrzynią euro2016 ? I pisze jako rodzaj męski ?

Bo to owieczka Dolly, która kiedyś miała na imię Damian. :lool:
A teraz rżnie babę, z tym, że nie zawsze mu wychodzi. :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 21:54

anakin napisał(a):
bigredone napisał(a):PS.
Dlaczego elka21 jest mistrzynią euro2016 ? I pisze jako rodzaj męski ?

Bo to owieczka Dolly, która kiedyś miała na imię Damian. :lool:
A teraz rżnie babę, z tym, że nie zawsze mu wychodzi. :mrgreen:

To za krótko na forum jestem, bo nie znam Damiana. Ale dlaczego mistrzyni euro ? |:)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.07.2017 21:58

bigredone napisał(a):To za krótko na forum jestem, bo nie znam Damiana. Ale dlaczego mistrzyni euro ? |:)


Bo "była" najwyżej uplasowaną "kobietą" wśród facetów biorących udział w tej zabawie... :lol:
Oczywiście wg Janusza, ale on nie rozróżni jednego od drugiego choćby mu na głowie usiadł/ła/ło. :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 22:06

Dzięki, ale i tak nie rozumiem :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.07.2017 09:28

podsumowując powyższe wypowiedzi, nie ma i nie będzie złotego środka na ten wątek.
Aczkolwiek MOIM zdaniem powinny być tu ceny dość ogólnie pisane np. Transport -XX Euro, kwatera - YY Euro, kieszonkowe wydane na miejscu ogólnie - ZZ EURO (czy HRK). Można dopisać co ile kosztowało szczegółowiej. Pragnę przypomnieć że jest inny Dział forum poświęcony "cenom, usługom itp", każdy kto tu wchodzi chyba myśli i wie że wszystkie kwoty są bardzo subiektywne, bo każdy ma inne potrzeby.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 19.07.2017 10:24

To może ja podsumuje zeszły rok tak, jak dla mnie byłoby najlepiej:

Wyjazd na 10 dni, 2 doroslych plus dziecko 6 lat.
Trasa 900kmx2 plus zwiedzanie, winiety koszt 1000 zł
Noclegi, mała miejscowość, bardzo blisko morza - 10x50EUR - jakies 2000 zl
Koszty wyżywienia, środków do opalania, napojów, lodów, atrakcji - 5000 zł

Całkowity koszt wakacji 8 tyś zł, jednakże nie oszczędzaliśmy, wyżywienie tylko lekkie śniadanie robione
samodzielnie, obiady i kolacje w restauracjach, dużo lodów, dużo owoców itp.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 19.07.2017 11:07

mój budżet na najbliższy wyjazd - 3000zł (z jedzeniem z PL 3500zł)

- 8 nocy, 2 + 2 (10 i 15 l.), camping na Istrii przy Rovinji, przełom sierpnia i września ' 17
- namiot willowy (tzn. z pełnym wyposażeniem, przywozimy tylko swoją pościel i ręczniki) - 1100 zł (czyli 33 E / noc) - już zarezerwowane i opłacone
- opłata klimatyczna 100zł
- podróż 2500 km - 600zł na lpg (spalanie 9-10 l) + 200 za winiety = 800 zł
- wino kupujemy po drodze w Austrii, 14 butelek po 2 - 2,5 E = 150zł (polecam, w Spar czy M- Preis mają tam niezłe wina włoskie, hiszpańskie i portugalskie w cenach ok. 2-3 krotnie niższych niż to samo w Chorwacji czy w PL),
- większość jedzenia z PL - więc tego nie liczę (no ale gdyby ktoś się bardzo uparł że trzeba liczyć to niech będzie, że maks. 500zł)
- 3 cygara 100 zł
- na miejscu zostaje mi do wydania 750 zł (lody, pieczywo, z raz pizza).

Rok temu kupiłem maski, rurki i płetwy dla całej rodziny więc już chyba nie muszę tego wliczać w tegoroczny budżet. ;-)

Pobyt tylko stacjonarny na campie + 1, 2 spacery po Rovinji.
Mam zamiar przez 8 dni nie ruszać samochodu z miejsca, a tylko leżeć/pływać w morzu i basenie, a wieczorem siedzieć przy winie, cygarku i książce na leżaczku przy namiocie - takie mam przynajmniej marzenie :-)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.07.2017 11:57

To i ja podsumuję zeszły rok - 2 osoby dorosłe. Termin połowa września. Z polski zabrane: 1 chleb, parę zupek chińskich, 2 sosy w słoikach i jakieś saszetki.
Transport: spalanie 6,5l/100km. paliwo + opłaty autostradowe = 1000zł (w tym wycieczka do Dubrovnika i druga do Bośni)
1 tydzień - Viganj - 5x25Euro za apartament. - dość oszczędny tydzień, bo mało pokus na tym zadupiu :) raz obiad w Konobie u Gordana w Loviste - ok 300zł
2 tydzień Pakostane - 6x30 Euro za apartament - tu już więcej pokus: lody, wina, espresso na plaży, Odojak.

ogólnie podsumowując wypad wydaliśmy 6000zł. Parę obiadów z polskich produktów, większość jednak kupując na miejscu (krewetki, ryby, małże).
Dokładnych cen już niestety nie pamiętam.

Tomasz - popieram twe marzenie :) w tym roku pierwszy raz mam taki sam plan, jadę i grzeję 4litery
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 19.07.2017 14:05

No i nareszcie jakies konkrety a nie kocopaly o 5000 zł za 2 tygodnie to jest tylko mozliwe jak sie kupi jedzenie w Polsce.
Ja bede jechać dopiero w sierpniu a juz wydałem ponad 300 zł na winiety 500 zł na noclegi po drodze i jakies 3000 na alkohol 80 piw i 36 prosecco plus 6l wódki.
Zaliczka na nocleg poszla ale Total nocleg będzie mnie kosztować 1350 eur za 14 dni dla 2+4
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 19.07.2017 14:12

Volroch napisał(a):No i nareszcie jakies konkrety a nie kocopaly o 5000 zł za 2 tygodnie to jest tylko mozliwe jak sie kupi jedzenie w Polsce.
Ja bede jechać dopiero w sierpniu a juz wydałem ponad 300 zł na winiety 500 zł na noclegi po drodze i jakies 3000 na alkohol 80 piw i 36 prosecco plus 6l wódki.
Zaliczka na nocleg poszla ale Total nocleg będzie mnie kosztować 1350 eur za 14 dni dla 2+4


3000zł na alkohol? Tylko ty z żoną pijesz czy te +4 też?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 19.07.2017 15:06

Volroch napisał(a):No i nareszcie jakies konkrety a nie kocopaly o 5000 zł za 2 tygodnie to jest tylko mozliwe jak sie kupi jedzenie w Polsce.
Ja bede jechać dopiero w sierpniu a juz wydałem ponad 300 zł na winiety 500 zł na noclegi po drodze i jakies 3000 na alkohol 80 piw i 36 prosecco plus 6l wódki.
Zaliczka na nocleg poszla ale Total nocleg będzie mnie kosztować 1350 eur za 14 dni dla 2+4

Czyli pijecie 6 browarow, 2.5 butelki Prosecco
i 0.5 litra wodki dziennie?
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 19.07.2017 15:07

kobrat napisał(a):
Volroch napisał(a):No i nareszcie jakies konkrety a nie kocopaly o 5000 zł za 2 tygodnie to jest tylko mozliwe jak sie kupi jedzenie w Polsce.
Ja bede jechać dopiero w sierpniu a juz wydałem ponad 300 zł na winiety 500 zł na noclegi po drodze i jakies 3000 na alkohol 80 piw i 36 prosecco plus 6l wódki.
Zaliczka na nocleg poszla ale Total nocleg będzie mnie kosztować 1350 eur za 14 dni dla 2+4

Czyli pijecie 6 browarow, 2.5 butelki Prosecco
i 0.5 litra wodki dziennie?


Co to jest na sześciu :D :P :papa:
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 447
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone