Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2020 23:36

Habanero napisał(a):
piekara114 napisał(a):... Ta knajpa Hanabero to chyba w jednej z zatok jeśli dobrze pamiętam - z relacji wiem, że tam było jak na Hvar właśnie tanio.

Ceny trochę zbliżone do posezonowej Grecji :wink:

Ceny jedzenia w Gr identyczne są w sezonie i przed i po, przynajmniej ja mam takie doświadczenia.... Tam pełen sezon do 15 października...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.01.2020 23:42

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):
piekara114 napisał(a):... Ta knajpa Hanabero to chyba w jednej z zatok jeśli dobrze pamiętam - z relacji wiem, że tam było jak na Hvar właśnie tanio.

Ceny trochę zbliżone do posezonowej Grecji :wink:

Ceny jedzenia w Gr identyczne są w sezonie i przed i po, przynajmniej ja mam takie doświadczenia.... Tam pełen sezon do 15 października...

Jak doliczymy dojazd i noclegi Grecja wyjdzie drożej :lol:
U mnie w tym roku 2+2 40 euro cały lipiec :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.01.2020 23:48

bobbiedraper napisał(a):Z tą taniością Grecji się nie zgodzę. W sierpniu ubiegłego roku najtańsza benzyna ponad 1,5 euro na stacyjkach w ma.lych miasteczkach. Ceny kwater i gastronomii porównywalne, może nieco taniej jest gdzieś "daleko do szosy", na pewno nie nad morzem. W Macedonii benzyna cena prawie 70 dinarów za litr czyli około 1 euro, na pewno nie 3,8 zł.


Mam dokładnie takie same wnioski co wyżej. Grecja wcale nie jest taka tania jak piekara114 często tutaj pisze. Byłem w lipcu zeszłego roku i jest według mych doświadczeń taniej ale bym powiedział tak delikatnie (mowa o jedzeniu). Jednak też nie wszystko jak leci bo już gałka lodów to koszt rzędu 2-3,5 euro (na mojej wiosce były właśnie po 3,5 a gałki małe i średnio dobre). Piwo w knajpie do obiadu to 5-6 euro za 0,5l, jakieś spaghetti to koszt 8-13 zależy jakie (te max 13 to z owocami morza). Dobrą pizze dostać było trudno, owoce morzą i ryby były drogie jak wszędzie. Sytuację najbardziej ratował gyros czyli pita z mięsem i frytkami i to było za około 3 euro, jednak trzeba pamiętać że jest to fastfood jak u nas kebab no i można to zjeśc raz na jakiś czas ale nie codziennie. Dojazd dla mnie z Warszawy to było mega wyzwanie, bo równie 30h w drodze z jednym noclegiem czyli wyjazd o 4 dojazd w Nisz na nocleg na 24h wyjazd rano o 7 i dojazd na Lefkadę na 19tą. Koszty takiego dojazdu dla mnie były bez porównania wyższe niż do Cro bo 2300km to nie 1500km i już mamy sporą różnicę na paliwie (diesla płaciłem poza autostrada w Grecji w okolicach 1,5 euro) to na nocleg doszło parę groszy oraz autostrada w Grecji... tak na oko ze 40 euro. Dlatego nie nastawiajcie się że w Grecji jest nie wiadomo jak tanio bo to jest według mnie po prostu nieprawda. Na pewno kwaterkę miałem w super lokalizacji i z basenem i 1 linia brzegowa, sprzątanie co 2 dni i tutaj w Chorwacji byłoby znacznie znacznie drożej ale to tyle z właśnie dużo większej taniości... Co do wina to u mnie w sklepach przyzwoite wino wytrawne kosztowało minimum 6-7 euro i więcej za butelkę (nawet w winiarni kupując bezpośrednio), metaxa była w podobnych cenach jak w PL lub droższa a zwykłe piwo puszkowe w sklepie 1,5-2 euro :).
Grecja była fajną przygodą, meteory, Skopie, jezioro Ochrydzkie ale w tym roku wracam do Cro bo całe bite 4 dni od rana do nocy spędziliśmy w samochodzie tak więc na razie mam dosyć takich wyzwań :).
Nawet Skopie nie jest za darmo aczkolwiek w centrum przy moście, wyżerka dla 4 osób, piwo cola i zapłaciłem 120-130zł.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.01.2020 00:08

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Szukam, szukam i tylko ...leniwie (3 strony) znalazłem .
Proszę podaj link do tych wyliczeń.
Ta nie będzie miała porównania, jest jeszcze Grecja leniwie i Jesienna Kreta, więcej nie zdążyłam napisać, ale teraz coś się niedługo pojawi... Z tel. mam zawsze problem z linkami, więc jutro...


Znalazłem Twoje wyliczenia :D
Za 9 noclegów w Grecji 2+1 zapłaciłaś 1840 pln w lipcu 2016 r.
U mnie 9 noclegów w lipcu 2020 za 2+2 w Chorwacji to 1550 pln.
Więcej pytań nie mam :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.01.2020 07:27

Kwestia cen noclegów to też osobna dyskusja. Ten który jeździ n-ty raz w to samo miejsce będzie miał bardzo atrakcyjne ceny noclegów u zaprzyjaźnionych gospodarzy.
Noclegi w tym roku znów poszły lekko w górę. Oczywiście dla tych co wynajmują w nowej miejscówce przez Internet.
Nie raz słyszy się o cenach dla stałych bywalców rzędu 40EUR w rejonie Makarskiej lub na wyspach. Cena nie do osiągnięcia dla osoby "z zewnątrz". No chyba że 1km od plaży lub dalej. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.01.2020 09:32

yzedef napisał(a):Jednak też nie wszystko jak leci bo już gałka lodów to koszt rzędu 2-3,5 euro (na mojej wiosce były właśnie po 3,5 a gałki małe i średnio dobre). Piwo w knajpie do obiadu to 5-6 euro za 0,5l, jakieś spaghetti to koszt 8-13 zależy jakie (te max 13 to z owocami morza). Dobrą pizze dostać było trudno, owoce morzą i ryby były drogie jak wszędzie. Sytuację najbardziej ratował gyros czyli pita z mięsem i frytkami i to było za około 3 euro.
8O 8O Najdrożej to zapłaciłam za lody 2,2 w Atenach w samym centrum, zwykle 1,3-1,5 za ogromną gałkę. Piwo po 3,5 eur - byłam 6 razy w Grecji i wszędzie miałam ceny na takim poziomie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.01.2020 09:35

Habanero napisał(a):Znalazłem Twoje wyliczenia :D
Za 9 noclegów w Grecji 2+1 zapłaciłaś 1840 pln w lipcu 2016 r.
U mnie 9 noclegów w lipcu 2020 za 2+2 w Chorwacji to 1550 pln.
Hanabero, Ty masz strasznie tanie noclegi, ale takich miejscówek to prawie nie ma dostępnych. Teraz jestem po rezerwacji na Brać i nic poniżej 50 EUR za 2+1 na lipiec na 9/10 nocy nie było. Za 50 to były takie noclegi, ze strach brać. Ja szukam tylko w dużych miejscowościach zawsze.

Przy moim sposobie spędzania wakacji, dla mnie, Grecja wychodzi jako całość taniej.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.01.2020 10:20

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Znalazłem Twoje wyliczenia :D
Za 9 noclegów w Grecji 2+1 zapłaciłaś 1840 pln w lipcu 2016 r.
U mnie 9 noclegów w lipcu 2020 za 2+2 w Chorwacji to 1550 pln.
Hanabero, Ty masz strasznie tanie noclegi, ale takich miejscówek to prawie nie ma dostępnych. Teraz jestem po rezerwacji na Brać i nic poniżej 50 EUR za 2+1 na lipiec na 9/10 nocy nie było. Za 50 to były takie noclegi, ze strach brać. Ja szukam tylko w dużych miejscowościach zawsze.

Przy moim sposobie spędzania wakacji, dla mnie, Grecja wychodzi jako całość taniej.


Jesli moge sie wtrącić...
#Habanero, masz "mega" tanie spanie. Zycze jak najdluzej, ale rzeczywiscie ok. 15E/osobe w CRO to od kilku lat jest standardem za "standardowy" apartman...
Kwestie lodow, konob, piva itd. pozostawiam dla smakoszy...

pozdrawiam
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 23.01.2020 10:37

Nie wiem gdzie wy szukacie tych noclegow ale za 50 euro za 2+1 w Chorwacji jest w czym wybierac a w zeszłym roku na wyspie Pag Metajnie za 4 osoby płaciłem w bardzo przyzwoitych warunkach 55 euro to sa ceny z netu bez zadnego targowania wlasciciel podał cene i tyle zapłaciłem.Idodam ze byłem od 4 sierpnia 11 dni wiec szczyt szczytow.
Ostatnio edytowano 23.01.2020 10:37 przez nenek, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.01.2020 10:37

piekara114 napisał(a):
yzedef napisał(a):Jednak też nie wszystko jak leci bo już gałka lodów to koszt rzędu 2-3,5 euro (na mojej wiosce były właśnie po 3,5 a gałki małe i średnio dobre). Piwo w knajpie do obiadu to 5-6 euro za 0,5l, jakieś spaghetti to koszt 8-13 zależy jakie (te max 13 to z owocami morza). Dobrą pizze dostać było trudno, owoce morzą i ryby były drogie jak wszędzie. Sytuację najbardziej ratował gyros czyli pita z mięsem i frytkami i to było za około 3 euro.
8O 8O Najdrożej to zapłaciłam za lody 2,2 w Atenach w samym centrum, zwykle 1,3-1,5 za ogromną gałkę. Piwo po 3,5 eur - byłam 6 razy w Grecji i wszędzie miałam ceny na takim poziomie.

Nie neguję Twych doświadczeń, nie chcę się broń Boże o nic spierać, prezentuje tylko własne z zeszłego roku a one nie wskazuję tej taniości. Mnie tam jakoś to szczególnie nie bolało bo jak się jedzie tak daleko raz w roku to nie będę się szczypał i dziadował. Grecja jest piękna tak samo jak Chorwacja i warto tam się wybrać, jednak zdecydowanie lepiej jest to zrobić samolotem. Spędzone 4 dni urlopu w samochodzie z 26 jakie mamy w roku są dla mnie bezcenne i na żadne pieniądze tego nie przeliczę :D.
Aczkolwiek raz w życiu każdemu polecam taką przygodę :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.01.2020 10:42

nenek napisał(a):Nie wiem gdzie wy szukacie tych noclegow ale za 50 euro za 2+1 w Chorwacji jest w czym wybierac a w zeszłym roku na wyspie Pag Metajnie za 4 osoby płaciłem w bardzo przyzwoitych warunkach 55 euro to sa ceny z netu bez zadnego targowania wlasciciel podał cene i tyle zapłaciłem.Idodam ze byłem od 4 sierpnia 11 dni wiec szczyt szczytow.


Pamiętaj, że cena zależy od wielu czynników, standardu, ilości osób i pomieszczeń. Pierwsza linia brzegowa i druga tak do 100 metrów zawsze jest dużo droższa niż coś dalej. Tutaj piekara ma rację, że w Grecji jest dużo taniej... w tym roku szukałem czegoś z basenem ale ceny zaczynały się od około 150-200 euro co jest zdrowym przegięciem za mikrobasenik. Mam na myśli kwaterki blisko morza bo ze względu na ponton tylko takie mnie interesują. W Grecji miałem to za 80 euro i 15 schodków do morza.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 23.01.2020 10:47

Ja pisze o kwaterach takich max do 150 metrow z buta do morza standard sredni i sa kwatery ze w scislym sezonie za 4 osoby w nowym budynku ladnie wyposazonym zalacisz 100 euro za 2 +2 z mikrobasenem
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.01.2020 10:51

nenek napisał(a):Nie wiem gdzie wy szukacie tych noclegow ale za 50 euro za 2+1 w Chorwacji jest w czym wybierac a w zeszłym roku na wyspie Pag Metajnie za 4 osoby płaciłem w bardzo przyzwoitych warunkach 55 euro to sa ceny z netu bez zadnego targowania wlasciciel podał cene i tyle zapłaciłem.Idodam ze byłem od 4 sierpnia 11 dni wiec szczyt szczytow.

Jak czytam ostatnie relacje i te z Pagu i wątki o knajpach i app. to mam wrażenie, że Pag to ewenement w całej Chorwacji: tanie jedzenie w knajpach, dają gratisy i zdecydowanie tańsze noclegi niż w innych częściach wybrzeża.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.01.2020 10:56

nenek napisał(a):Ja pisze o kwaterach takich max do 150 metrow z buta do morza standard sredni i sa kwatery ze w scislym sezonie za 4 osoby w nowym budynku ladnie wyposazonym zalacisz 100 euro za 2 +2 z mikrobasenem

To rzuć namiarem jak to nie problem :), może jeszcze we wrześniu gdzieś na tydzień się brykniemy jak czas pozwoli.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 23.01.2020 10:57

Nie do konca to tak dziala bo ja byłem w Metajnie a to dziura tez myslałem nad Novalja ale tam tanszej kwatery niz za 80 euro nie było za 4 osoby. W knajpie wcale tak rozowo tez nie było porownywalne ceny do Zivogosce Blato ale za to sklep był najtanszy w jakim byłem w Chorwacji mam na mysli typu Studenac. Dla yzedef Apartmani Ruby Zivogosce Blato.
Ostatnio edytowano 23.01.2020 11:17 przez nenek, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 770
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone