Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.01.2020 11:02

Aemka91 napisał(a):W mieszkaniu C5 nie ma możliwości gotowania. Aneks kuchenny ma lodówkę, zlew, mikrofalówkę i elektryczny garnek do gorącej wody, ale nie ma płyt grzewczych do gotowania.


jak-gotowac-w-kuchence-mikrofalowej-samouczek-przepisy-6013510.png
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.01.2020 11:24

sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Ze też ja nie notowałem ileż to lodów zjedliśmy :roll:
Ale nie bylo raczej tego wiecej niz 15 gałek przez cały pobyt. 15 na 3 osoby :oczko_usmiech: No dziad. I do tego skąpy :oczko_usmiech:


sito_zabrze napisał(a):
Nie odmawiając dziecku lodów, sobie piwa, Aśce wina i rakiji :mrgreen: .

P.S. bez zwiedzania


Rzeczywiście przy takiej rozrzutności musiało starczyć 200zł. Nie odmawiając sobie lodów - całe 15 sztuk gałek na całe wakacje.


Widocznie na tyle tylko mieliśmy ochotę....
Nie kazdy lubi od rana ładować w siebie lody, hektolitry piwa, zagryzać to frytkami, pizzą a na kolację przed spaniem kebaba. No i te smażone we fryturze dania.....


No wiesz, ochota ochotą, można nie chcieć, nie lubić, nie móc, no ale co ludzie powiedzą na tak małą ilość zjedzonych lodów czy wypitego piwa? Czy Ty o tym pomyślałeś? Przecież INNI wiedzą lepiej co powinieneś lubić i jak powinien wyglądać Twój urlop :)

Jak córa była młodsza to na wieczornym spacerze wcinała ze 2-3 razy po 1 gałce. My zwykle po 1. Do tego w dzień czasem coś chciała na campie. Tak więc przez 2 tygodnie kupowaliśmy pewnie z 70-80 gałek. Teraz starsza, wieczorem woli wciągnąć burka czy napić się soku kupionego w Konzumie na wieczornym spacerze. Na 2 tygodnie pewnie w maksie 20 gałek nam zeszło. Czy to znaczy, ze urlop był gorszy? Tłumaczyć się z tego, spowiadać? Normalnie jaja :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.01.2020 11:52

Dodam jeszcze, że i same lody nie skłaniają do ich częstych zakupów. Większość lodziarzy sprzedaje (coraz droższe) kolorowe ulepki w 50 smakach, różniących się nutą wlanej do nich farby.
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 22.01.2020 12:19

SingSing74 napisał(a):Większość lodziarzy sprzedaje (coraz droższe) kolorowe ulepki w 50 smakach, różniących się nutą wlanej do nich farby.

I legenda o chorwackich lodach legła w gruzach
:oczko_usmiech:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.01.2020 12:37

piotrulex napisał(a):Czy to znaczy, ze urlop był gorszy? Tłumaczyć się z tego, spowiadać? Normalnie jaja :)

Nikt się nie spowiada tylko trochę śmiesznie wyszło. Napisał iż kwota 200zł dziennie spokojnie mu starcza nie odmawiając dziecku lodów i sobie piwa, wina. Z treści postów wyszło że kupił raptem 15 gałek lodów przez cały wyjazd na 3 osoby / 5 gałek na jedną osobę przez całe wakacje / Jeśli te 15 gałek to nieodmawianie sobie lodów to super. Ja kupowałem około 90 gałek i to jest bliższa wartość mówiąca o nieodmawianiu sobie czegoś. 15 gałek to max 180kn czyli niecałe 100zł na cały wyjazd- więc to nawet nie jest szaleństwo wydatkowe.
Wypił pewnie max 10 piw na cały wyjazd z tego co pamiętam.
Bardziej chodzi jak ludzie postrzegają rozrzutność, nieodmawianie wg swoich możliwości.
Ktoś kto nie był w Chorwacji pomyśli że za te 200zł żyjesz i nie odmawiasz sobie niczego ....
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.01.2020 13:42

Jezeli moje dziecko ma ochote na loda co 2 dni to mam mu wpychać na siłę ? 8O

To samo dotyczy piwa i żarcia ?

Mam jeść i pić mimo ze nie mam ochoty bo jestem na wakacjach ? :roll:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.01.2020 13:58

Napisałeś że 200zł spokojnie starczyło na lody, piwo, wino, jedzenie itd. To wprowadza w błąd. Nie dodałeś że mowa o 15 gałkach lodów i niewielkiej ilości piwa.
Ten kto nie był w Chorwacji pomyśli że te 200zł starczy na niewiadomo ile.
Aemka91
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 19.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aemka91 » 22.01.2020 14:04

wikol napisał(a):Napisałeś że 200zł spokojnie starczyło na lody, piwo, wino, jedzenie itd. To wprowadza w błąd. Nie dodałeś że mowa o 15 gałkach lodów i niewielkiej ilości piwa.
Ten kto nie był w Chorwacji pomyśli że te 200zł starczy na niewiadomo ile.

No u nas na lody pójdzie więcej, bo sami lodożercy. Ale starszy dzieć będzie mieć swoje kieszonkowe na lody ;) Zawsze tak robimy jadąc na wakacje i sprawdza się to :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.01.2020 14:09

wikol napisał(a):Napisałeś że 200zł spokojnie starczyło na lody, piwo, wino. To wprowadza w błąd. Nie dodałeś że mowa o 15 gałkach lodów i niewielkiej ilości piwa.
Ten kto nie był w Chorwacji pomyśli że te 200zł starczy na niewiadomo ile.


No takie mamy potrzeby bo mamy to przez caly rok

Wiadomo ze inne ilości je mój 5 letni syn a inaczej szesnastolatek.

Nasze gdybanie tu nie ma sensu

Mi stykło 200 innemu braknie 500
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 22.01.2020 15:02

Wszystkich zainteresowanych informuję iż moje chorwackie wakacje w 2019 roku trwały 23 dni. W moim przypadku przez cały ten czas ani jednej gałki lodów 8O (pisząc to wyznanie liczę się z banem na forum)
Aemka91
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 19.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aemka91 » 22.01.2020 15:05

bezrobotny500 napisał(a):Wszystkich zainteresowanych informuję iż moje chorwackie wakacje w 2019 roku trwały 23 dni. W moim przypadku przez cały ten czas ani jednej gałki lodów 8O (pisząc to wyznanie liczę się z banem na forum)

Podziwiam! A możesz mi powiedzieć ile wydałeś przez te 23 dni plus minus na miejscu ?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.01.2020 15:08

bezrobotny500 napisał(a):Wszystkich zainteresowanych informuję iż moje chorwackie wakacje w 2019 roku trwały 23 dni. W moim przypadku przez cały ten czas ani jednej gałki lodów 8O (pisząc to wyznanie liczę się z banem na forum)


No i pobiłeś mnie :oops: Na dwa ubiegłoroczne wyjazdy - 6 + 14 dni zjadłam jedna gałkę :smo: :cry:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.01.2020 15:11

Kapitańska Baba napisał(a):
bezrobotny500 napisał(a):Wszystkich zainteresowanych informuję iż moje chorwackie wakacje w 2019 roku trwały 23 dni. W moim przypadku przez cały ten czas ani jednej gałki lodów 8O (pisząc to wyznanie liczę się z banem na forum)


No i pobiłeś mnie :oops: Na dwa ubiegłoroczne wyjazdy - 6 + 14 dni zjadłam jedna gałkę :smo: :cry:


Pewno przez całkowite zauroczenie sie cycami :lool: :hearts: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.01.2020 15:15

sito_zabrze napisał(a):
Pewno przez całkowite zauroczenie sie cycami :lool: :hearts: :oczko_usmiech:


A pewnie :mrgreen: Smaczniejsze i nie tuczą :hearts: :smo:
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 22.01.2020 15:30

Aemka91 napisał(a):
bezrobotny500 napisał(a):Wszystkich zainteresowanych informuję iż moje chorwackie wakacje w 2019 roku trwały 23 dni. W moim przypadku przez cały ten czas ani jednej gałki lodów 8O (pisząc to wyznanie liczę się z banem na forum)

Podziwiam! A możesz mi powiedzieć ile wydałeś przez te 23 dni plus minus na miejscu ?

Razem z dojazdem i apartmanami koło 10-11 tysięcy na rodzinę 2+2. Odliczając drogę i noclegi na miejscu pewnie z 4.5-5.5 tysiąca (ale raczej się tym nie sugeruj, bo po lekturze forum wiem, że nie do końca właściwie spędzam wakacje oraz wydaję swoje pieniądze)


sito_zabrze napisał(a):Pewno przez całkowite zauroczenie sie cycami :lool: :hearts: :oczko_usmiech:


Jest w tym trochę prawdy :oops:

Kapitańska Baba napisał(a):A pewnie :mrgreen: Smaczniejsze i nie tuczą :hearts: :smo:


a tutaj to już sama prawda :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 767
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone