Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2021 14:03

Nigdy nie miałam problemu wejść wcześniej do apartamentu. Sorry, raz w Mlini, byliśmy o 11 i na upartego mogliśmy wejść, ale uzgodniliśmy, że idziemy na spacer a Vlajo na spokojnie wyszykuje do końca.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 02.02.2021 14:40

Ural napisał(a):Cóż robić o 9 rano skoro apartamenty udostępniane są w 90% przypadków od godz. 14.00.


Ja jeżdżę z całą rodziną (10 osób) i jesteśmy przygotowani na ewentualność że przyjedziemy wcześniej niż można się zaczekować się w wynajętym domu. Auta zostawiamy na miejscu albo parkujemy gdzieś w pobliżu i walimy na plaże :D :D Każdy ma na wierzchu w aucie podręczny zestaw plażowy. Nie ma mowy o marnowaniu czasu a wszyscy są tak spragnieni słońca i kąpieli w najwspanialszym morzu na świecie :lol: że nawet nikt nie czuje zmęczenia. Raz zdarzyło się że pogoda była mało plażowa, wtedy uskutecznialiśmy rozpoznawanie okolicy (zawsze jeździmy w inne miejsce).

Pozdrowienia.;)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 02.02.2021 14:54

piotrulex napisał(a):
Każdy jest inny. Dla kogoś jazda 1300km na raz jest nie do ogarnięcia. Dla mnie wielką tragedią byłby wyjazd o 4 rano czyli pobudka pewnie koło 3. Nawet jak to piszę to już mi słabo :)



Dwa razy jechaliśmy na wyspę Lefkada w Grecji. Trasa z północy Polski. Wyjazd o 4 rano, postój na południu Węgier ok. godz. 20:00 z noclegiem, dystans 1250 km, następnie wyjazd kolejnego dnia też o 4 rano i przybycie do miejsca docelowego ok. godz. 20:00 i tez ok. 1250 km :). Ale warto było :D
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 02.02.2021 20:13

Ural napisał(a):Cóż robić o 9 rano skoro apartamenty udostępniane są w 90% przypadków od godz. 14.00.

Można iść na burka, kupić pierwsze Karlowačko, rozglądnąć się za rakiją i zamoczyć nogi w Jadranie.
Warto udać się także na kalmary.
Jak człowiek ciekawski to nie będzie się nudził. :papa:
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 02.02.2021 20:21

Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.02.2021 20:24

Ural napisał(a):Cóż robić o 9 rano skoro apartamenty udostępniane są w 90% przypadków od godz. 14.00.


W umowie zawsze mam zapis że zakwaterowanie od 17 a o tej porze to juz dawno jestem u siebie, rozpakowana, po obiedzie i toaście za pomyślne wiatry. Kto by sie przejmował godzinami :smo:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.02.2021 21:09

Czekać od 9 do 14 to mi się nie uśmiecha. Auto załadowane, kierowca zmęczony, pasażerowie też. Żar z nieba wali, gdzie się skryć tyle godzin, to nie takie proste. Chyba, że siedzicie w aucie z włączoną klimatyzacją - gratuluję takiego oczekiwania.

Przypomniało mi się coś zabawnego jak byłem na nartach w polskich górach. Towarzystwo z Łodzi tak się nawaliło gorzką żołądkową w pensjonacie, że właściciel wyrzucił ich rano z kwatery. Co zrobili ano połamali stół od bilarda, piłkarzyki w świetlicy, łózko w pokoju, szybę w łazience itp. Baby piły razem z chłopami. No i problem kto ma jechać autem do domu czy szukać innej kwatery. Stanęli w trzy samochody na bocznej drodze i czekali z włączonymi silnikami aut do popołudnia aż wytrzeźwieją po całonocnej libacji. Na zewnątrz aut mróz. Dzieci w środku w aucie. Wybrałem się na stok rano, wróciłem ze stoku w południe, a oni trzeźwieli dalej z wyłączeniem naturalnie dzieci. No tego by jeszcze brakowało żeby jeszcze dzieci. Tragikomedia , wstyd. Śmiać się czy płakać.

Mnie było do śmiechu no ale właścicielowi pensjonatu zapewne nie koniecznie.
Ostatnio edytowano 02.02.2021 21:29 przez Ural, łącznie edytowano 1 raz
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 02.02.2021 21:18

WojtekKRK napisał(a):Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...


jak by gość jechał autostradami to pewnie i 6h by starczyło,
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.02.2021 22:44

Ural napisał(a):Cóż robić o 9 rano skoro apartamenty udostępniane są w 90% przypadków od godz. 14.00.


Chciałem odpisać, ale już inni wcześniej odpowiedzieli. To tylko dopowiem - rozłożyć pod drzewem kocyk, ręcznik i poleżeć, zdrzemnąć się, pójść na posiłek, spacer, zrobić zakupy, zamoczyć się w Jadranie. Pewnie jest jeszcze 20 innych pomysłów, ale już nie chce mi się wymieniać. 8 czy 9 wyjazdów mam za sobą, nie przypominam sobie, żebym choć raz się nudził w oczekiwaniu na apartament czy domek.

Ural napisał(a):Czekać od 9 do 14 to mi się nie uśmiecha. Auto załadowane, kierowca zmęczony, pasażerowie też. Żar z nieba wali, gdzie się skryć tyle godzin, to nie takie proste. Chyba, że siedzicie w aucie z włączoną klimatyzacją - gratuluję takiego oczekiwania.


No ja też gratuluję takiego rozumowania. Przyjechałem do Chorwacji, żeby sobie posiedzieć w aucie. Super.
A poza tym Chorwacja to pustynia, nie ma się gdzie schować...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.02.2021 22:53

Ural napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):
piekara114 napisał(a): Osobiście najgorsze dla nas to jazda w dzień w pełnym słońcu. Mimo klimy i tak człowiek się męczy.


Dlatego ja do tej pory wszystkie swoje podróże planuję na noc. Koło 0.00 - 1.00 zwykle mam kryzys, więc spanie w aucie (jak trzeba to i trzy godziny). To wystarcza na tyle, żeby się zregenerować i na luzie dojechać do Istrii ok. 8.00 - 9.00, lub w rejon Splitu koło południa.
Chociaż zupełną rację ma Koleżanka, że z wiekiem czasu potrzeba więcej czasu na regenerację. Sam to odczuwam po sobie. Jeszcze góra 2-3 wyjazdy i będę musiał planować nocleg tranzytowy.



Cóż robić o 9 rano skoro apartamenty udostępniane są w 90% przypadków od godz. 14.00.


Iść sobie w spokoju wypić kawkę i zjeść śniadanie w knajpce przy plaży, że o zasłużonym Karlovacko nie wspomnę :D
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 03.02.2021 00:18

599 napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...


jak by gość jechał autostradami to pewnie i 6h by starczyło,[/quote

No 2 odrazu ;)

Nie jestem zwolennikiem takich przejazdów zdecydowanie ale tutaj jest jasny temat godziny przejazdu :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 03.02.2021 11:51

sviva napisał(a):
Ural napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):
piekara114 napisał(a): Osobiście najgorsze dla nas to jazda w dzień w pełnym słońcu. Mimo klimy i tak człowiek się męczy.


Dlatego ja do tej pory wszystkie swoje podróże planuję na noc. Koło 0.00 - 1.00 zwykle mam kryzys, więc spanie w aucie (jak trzeba to i trzy godziny). To wystarcza na tyle, żeby się zregenerować i na luzie dojechać do Istrii ok. 8.00 - 9.00, lub w rejon Splitu koło południa.
Chociaż zupełną rację ma Koleżanka, że z wiekiem czasu potrzeba więcej czasu na regenerację. Sam to odczuwam po sobie. Jeszcze góra 2-3 wyjazdy i będę musiał planować nocleg tranzytowy.



Cóż robić o 9 rano skoro apartamenty udostępniane są w 90% przypadków od godz. 14.00.


Iść sobie w spokoju wypić kawkę i zjeść śniadanie w knajpce przy plaży, że o zasłużonym Karlovacko nie wspomnę :D


Kurde, że na to nie wpadłem w 2008. Nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji był z biurem podróży. AUTOKAREM (matkoboskonigdywięcej). Na miejscu byliśmy około 10, a do pokoi mieli nas wpuścić około 14:30 bo jeszcze goście z poprzedniego turnusu w zasadzie spali. No to wszyscy siedzieli na walizach przed swoimi "willami". Z każdą godziną robiło się coraz cieplej, wszyscy głodni, pić się chciało. Jaki człowiek był nieobyty to szok! 8O

Aktualnie trasę mam zaplanowaną tak, aby być na miejscu około 13-14. Wyjazd o 4-5 rano i 7h trasy z przerwami pewnie z 9. Powinno być akurat. :wink:
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 03.02.2021 12:09

Mój sposób na długa jazdę bez większego zmęczenia to rozsądna prędkość zgodnie z przepisami. Człowiek duuużo mniej się męczy a wręcz wypoczywa podczas jazdy gdy nie musi się cały czas skupiać na 100% i denerwować.
Pozdrawiam
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.02.2021 19:23

Moja recepta jest taka. Tak kalkuluję czas podróży, przerw na parkingach, noclegu tranzytowego aby dojechać do apartamentu po godz. 14.00. Dojeżdżam, witam się z właścicielami, włączam klimatyzację, rozpakowuję bambetle, prysznic, piwo, drink i odpoczywam w apartamencie. Dopiero potem idę nad morze, czy na spacer itp. Nie tułam się w upale między godziną 9 a 14 czekając na udostępnienie apartamentu. Moi pasażerowie cenią komfort i to się dla mnie liczy. Godzina 14 to 14 porządek musi być.

Ural
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.02.2021 20:06

Inde napisał(a):Aktualnie trasę mam zaplanowaną tak, aby być na miejscu około 13-14. Wyjazd o 4-5 rano i 7h trasy z przerwami pewnie z 9. Powinno być akurat. :wink:

Przez te 9 godzin, to aby na pewno chcesz dojechać do Chorwacji :?:
Google, w zaplanowanym przez Ciebie czasie jazdy, z Tucholi pokazuje dojazd w okolice Wiednia.
Chyba, że ta emotikonka tłumaczy wszystko. :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone