Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.02.2021 20:06

Inde napisał(a):Aktualnie trasę mam zaplanowaną tak, aby być na miejscu około 13-14. Wyjazd o 4-5 rano i 7h trasy z przerwami pewnie z 9. Powinno być akurat. :wink:

Przez te 9 godzin, to aby na pewno chcesz dojechać do Chorwacji :?:
Google, w zaplanowanym przez Ciebie czasie jazdy, z Tucholi pokazuje dojazd w okolice Wiednia.
Chyba, że ta emotikonka tłumaczy wszystko. :roll:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2021 22:45

elka21 napisał(a):
Inde napisał(a):Aktualnie trasę mam zaplanowaną tak, aby być na miejscu około 13-14. Wyjazd o 4-5 rano i 7h trasy z przerwami pewnie z 9. Powinno być akurat. :wink:

Przez te 9 godzin, to aby na pewno chcesz dojechać do Chorwacji :?:
Google, w zaplanowanym przez Ciebie czasie jazdy, z Tucholi pokazuje dojazd w okolice Wiednia.
Chyba, że ta emotikonka tłumaczy wszystko. :roll:

Też właśnie chciałem się pytać czy start ma zaplanowany ze Słowenii :mrgreen:
Ja tulaniem tego nie nazywam. Wolę być szybciej niż później. Poza tym mam bufor czasowy w razie gdyby coś. W 2014 jechaliśmy 24 godziny. Tunel przed wjazdem na autostradę wzdłuż wybrzeża b zalany i cały tranzyt puścili jakąś wąziutką dróżką po górach dolianch. 30 km jechaliśmy wtedy ok. 7 godzin.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.03.2021 16:40

Pewnie już pisałem, ale staram się wyjechać w środku tygodnia koło 3-4 po południu wcześniej mając za sobą już 1-2 dni urlopu, kiedy nie muszę wstawać do pracy a pozostaje jedynie myśleć o wyjeździe.
Po drodze robię przerwy choćby na tankowanie, winiety aby coś przekąsić, rozprostować nogi itp potem jakieś 1,5-2h (bo po tyle się budziłem) drzemki i dalej w drogę. Šestanovac wita nas różnie-trochę przed południem lub trochę po.
Jako, że jestem nocnym osobnikiem, nie mam problemów z nocną jazdą. Z kolei myśl, że miałbym wstawać o 3 czy 4 rano i jechać powoduje, że tracę siły ;)
Wszyscy tutaj piszą o tym, ile jadą aby nie męczyć się, jechać komfortowo i bezpiecznie-wszystko się zgadza.
Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia-czym się jedzie. Inny komfort będzie w samochodzie wielkości Polo/Fiesty a inny w Mondeo czy Avensis/Camry do tego dochodzi moc-mocniejszym samochodem po prostu najczęściej wygodniej się jeździ.
Tak więc-inaczej będzie się czuł kierowca po przejechaniu 300km np Fiestą z małym, teoretycznie oszczędnym silnikiem niż gdyby przejechał ten sam odcinek większym samochodem z mocniejszym silnikiem, który na autostradzie pracuje daleko o czerwonego na "obrotku" a i sama jazda nie przygniata decybelami, o ile sam kierowca nie pokręci pokrętłem od głośności.
Przy czym mam tu na myśli samochody z normalnym wyposażeniem a nie takie po "drobnych przeróbkach i pełnym przelocie Ø3" " :mrgreen:
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 09.03.2021 18:26

WojtekKRK napisał(a):Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...


Do zrobienia ale..
BMW F11 530d xdrive / Audi A6 quattro lub inne podobne co trzyma się drogi jak przyspawane, jazda nocą, co dwie godziny red bull z kanapką. Do zrobienia :)
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 09.03.2021 18:30

kojacek napisał(a):Tak więc-inaczej będzie się czuł kierowca po przejechaniu 300km np Fiestą z małym, teoretycznie oszczędnym silnikiem niż gdyby przejechał ten sam odcinek większym samochodem z mocniejszym silnikiem, który na autostradzie pracuje daleko o czerwonego na "obrotku" a i sama jazda nie przygniata decybelami, o ile sam kierowca nie pokręci pokrętłem od głośności.


Otóż to. Samochód samochodu nie równy niestety. Kiedyś jechałem na riviere nissanem soul posiadającym aerodynamikę kiosku ruchu oraz silnik bodajże 1.6. Teraz jeżdzę swoim A4 avant. Nawet ciężko porównać trasę tym a tym.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 09.03.2021 19:11

lukasq@o2.pl napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...


Do zrobienia ale..
BMW F11 530d xdrive / Audi A6 quattro lub inne podobne co trzyma się drogi jak przyspawane, jazda nocą, co dwie godziny red bull z kanapką. Do zrobienia :)


Sosnowiec - Tučepi, bez szaleństw i bez objazdów, CZ-AT-SLO nocą, HR już za dnia.
Do tego doliczyć 3 postoje na zakup winietek po 5 min i jedno tankowanie z 10 min.
IMG_20190915_095306~2.jpg
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 11.03.2021 08:58

Na ile czasu oceniacie trase Warszawa - Pakostane (CZ - AT - SLO - SI) autostradami bez objazdów?

Google pokazuje 13 - 14 h w zależności kiedy sprawdzam -> czy wg, Was to realny czas? +/- krótkie postoje na tankowanie i winiety.

2. - Jak oceniacie przejście w Gornij Macelj? Duże korki w weekend wakacyjny? ew. jest jakaś alternatywa?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2021 10:12

makosm napisał(a):Na ile czasu oceniacie trase Warszawa - Pakostane (CZ - AT - SLO - SI) autostradami bez objazdów?
Google pokazuje 13 - 14 h w zależności kiedy sprawdzam -> czy wg, Was to realny czas? +/- krótkie postoje na tankowanie i winiety.
To zależy jak jeździsz (prędkość), czy dzień czy noc, klasa samochodu, ilość osób w samochodzie, w tym dzieci, a nawet ich wiek (spokojniej usiedzi 6 m dziecko (choć ze wzgl. na kręgosłup powinien mieć częste przerwy, ale mało kto tyle ich robi) niż 3 letni ruchliwy osobnik).
Wg mnie czas na dojazd jest nierealny.

makosm napisał(a):2. - Jak oceniacie przejście w Gornij Macelj? Duże korki w weekend wakacyjny?
Osobiście nie trafiałam na większe korki, ale na granicy jesteśmy ok. 1-3 w nocy. Ale forumowicze piszą, że są.

makosm napisał(a):ew. jest jakaś alternatywa?

Wątek o objeździe słoweńskiej autostrady.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 11.03.2021 11:09

lukasq@o2.pl napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...


Do zrobienia ale..
BMW F11 530d xdrive / Audi A6 quattro lub inne podobne co trzyma się drogi jak przyspawane, jazda nocą, co dwie godziny red bull z kanapką. Do zrobienia :)


Zdziwisz się ale to była Skoda Octavia 1.9 TDI 2009 rok , natomiast wynik prawdziwy ale powód to niskie spalanie tankowal raz już blisko Chyznego , zakaz postojów na papierosa pogawędkę no i niestety nie szanowanie przepisów zwłaszcza na Słowacji nie pochwalam ale mandatu nie dostał ...
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 11.03.2021 11:10

WojtekKRK napisał(a):
lukasq@o2.pl napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Mój kolega zrobił zeszłego roku rekord Rogoźnica Kraków , niecałe 12 godzin trasa przez Budapeszt Bańska ...


Do zrobienia ale..
BMW F11 530d xdrive / Audi A6 quattro lub inne podobne co trzyma się drogi jak przyspawane, jazda nocą, co dwie godziny red bull z kanapką. Do zrobienia :)


Zdziwisz się ale to była Skoda Octavia 1.9 TDI 2009 rok , natomiast wynik prawdziwy ale powód to niskie spalanie tankowal raz już blisko Chyznego , zakaz postojów na papierosa pogawędkę , wyjazd z Cro ok 19 no i niestety nie szanowanie przepisów zwłaszcza na Słowacji nie pochwalam ale mandatu nie dostał ...
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 11.03.2021 11:56

piekara114 napisał(a):
makosm napisał(a):Na ile czasu oceniacie trase Warszawa - Pakostane (CZ - AT - SLO - SI) autostradami bez objazdów?
Google pokazuje 13 - 14 h w zależności kiedy sprawdzam -> czy wg, Was to realny czas? +/- krótkie postoje na tankowanie i winiety.
To zależy jak jeździsz (prędkość), czy dzień czy noc, klasa samochodu, ilość osób w samochodzie, w tym dzieci, a nawet ich wiek (spokojniej usiedzi 6 m dziecko (choć ze wzgl. na kręgosłup powinien mieć częste przerwy, ale mało kto tyle ich robi) niż 3 letni ruchliwy osobnik).
Wg mnie czas na dojazd jest nierealny.

Trasa z dziećmi 4 i 7 lat - planowany wyjazd 16/17 w piątek. Jaki jest realny czas wg. Ciebie?

piekara114 napisał(a):
makosm napisał(a):2. - Jak oceniacie przejście w Gornij Macelj? Duże korki w weekend wakacyjny?
piekara114 napisał(a): Osobiście nie trafiałam na większe korki, ale na granicy jesteśmy ok. 1-3 w nocy. Ale forumowicze piszą, że są.


piekara114 napisał(a):
makosm napisał(a):ew. jest jakaś alternatywa?

piekara114 napisał(a):Wątek o objeździe słoweńskiej autostrady.
dzięki :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2021 12:22

makosm napisał(a):Trasa z dziećmi 4 i 7 lat - planowany wyjazd 16/17 w piątek. Jaki jest realny czas wg. Ciebie?
Czyli jazda na noc.
U nas liczymy tak (sprawdza nam się to na trasach i do Cro i Grecji, Włoch i Luksemburga): 100 km trasy to 1 godz. jazdy + 2/3 h na drzemkę + 2 h na odpoczynki (kolacja, śniadanie, tankowanie, szybkie postoje na jedzenie). Ale my jedziemy z jednym nastolatkiem i on nie odczuwa potrzeby wysiadania z auta na całej trasie (wychodzi, bo go wyrzucam). My dużo postojów na odpoczynek i tankowanie nie potrzebujemy, bo raz startujemy blisko południowej granicy, a auto mamy z bakiem na 1000 km.

Jest watek o dojeździe z centralnej Polski, pewnie i tam wiele możesz się dowiedzieć, zwłaszcza, że przejazd przez PL co roku ulega poprawie.

PS. W 2021 r. początkiem września był Tribunj - jazda autostradami, w granicach ograniczeń prędkości:
wyjazd Sucha Besk. 18:40, 20 min w McD w Żywcu
Zwardoń/SK 20:18,
Austria 23:19,
SLO 3:50,
HR 4:56 (korek na 26 min, no ale to pandemia i sprawdzanie dokumentów było), godzina drzemki, po wyjechaniu z Mała Kapela (najdłuższy tunel na trasie) była gęsta mgła więc sporooo trzeb było zwolnić
Tribunj: 10:15 więc ciut dalej niż Pakostane
Czyli trasa zajęła nam 15 h i 35 min. 1030 km.
Ostatnio edytowano 11.03.2021 12:31 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.03.2021 12:29

makosm napisał(a):Na ile czasu oceniacie trase Warszawa - Pakostane (CZ - AT - SLO - SI) autostradami bez objazdów?

Google pokazuje 13 - 14 h w zależności kiedy sprawdzam -> czy wg, Was to realny czas? +/- krótkie postoje na tankowanie i winiety.

2. - Jak oceniacie przejście w Gornij Macelj? Duże korki w weekend wakacyjny? ew. jest jakaś alternatywa?


W wakacyjny weekend, jadąc w miarę zgodnie z przepisami - nierealne.
Po pierwsze utrudnienia czekają cię na A1 do Częstochowy. Jeśli nocą, to niezauważalne, jeśli np. w piątek po południu - zatwardzenie pewne!
Po drugie w Czechach są remonty. Cześć z nich zostanie pewnie ukończona do wakacji, ale nie wszystkie.
Po trzecie - są utrudnienia we Wiedniu.
Po czwarte - jeśli masz planowany wyjazd z domu w piątek po południu - korek na granicy w Macelj w sobotę rano masz murowany!

Alternatywa? Jechać przez Bratysławę - Szombathely - Letenye (albo Mursko). Brak utrudnień, ryzyko korków praktycznie zerowe. GM pokazuje tą trasą ok. 14 godzin, co w tym przypadku jest realne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2021 12:35

marekkowalak napisał(a):Alternatywa? Jechać przez Bratysławę - Szombathely - Letenye (albo Mursko). Brak utrudnień, ryzyko korków praktycznie zerowe. GM pokazuje tą trasą ok. 14 godzin, co w tym przypadku jest realne.
Samej jazdy + postoje i korki w PL. Wg mnie 16 h to min, a celowałabym w 17/18 h

Specjalnie co wyjazd spisuję czasy, aby móc sobie spokojnie trasy planować, raczej styl jazdy się nie zmienia, no raczej jak coś to spowalnia....

Nie lepiej w tym watku się pytać? warszawa-chorwacja-trasa-t15307-510.html Już się tam swego czasu dowiadywałeś ...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.03.2021 12:41

piekara114 napisał(a): Samej jazdy + postoje i korki w PL. Wg mnie 16 h to min, a celowałabym w 17/18 h




Mowa była o czasie jazdy.

Postoje każdy sobie reguluje wg własnego uznania - jednemu starczy kilka minut, inny zatrzymuje się kilka razy po godzinie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone