Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Igrane 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Violette
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 27.08.2013 22:23

W tym roku lektura cro-relacji zastępuje mi jakikolwiek wyjazd :( , zatem z przyjemnością poczytam i pooglądam znajome widoki.
Madziulka2112
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 27.08.2013 23:47

Pogoda w tym roku jest dość kapryśna. W niedzielę 25.08 stwierdziliśmy ze na plaże nie chce nam się isć i jechać na wycieczke rowniez nie. Dzien uplynał bardzoooo leniwie. Jednak to lenistwo po południu nas zaczęło męczyć więc postanowilismy przejść sie do Zivogosce. Zawsze omijalismy je i hotel Nimfa.
Przed wyjsciem chmurzyło sie konkretnie, ale cały dzień był zachmurzony i nie zapowiadał tego co nastąpi potem...
Specerek starą drogą do Zivogosce:

Obrazek

Oczywiście obżarstwo po drodze figami :D

Widok na Igrane z Zivogosce:

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć samego Zivogosce:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spacerek po Zivo trwałby dłuzej gdyby nie coraz bardziej nadciągające chmury i ciężkie grzmoty....a my do domu daleko a ja się jeszcze boję burzy szczególnie tutaj :(

Spacer przerodził sie w trucht a potem bieg...ale zdążylismy i na całe szczęście bo potem działo się to:

Obrazek

Obrazek

Burza na szczęście zatrzymała się na górach, ale w nocy była kolejna bardziej głośna.

Poniedziałkowy poranek 26.08 był raczej lekko zachmurzony, czekalismy do południa z wyjsciem na plaze, ale chmur było sporo, wiec spontanicznie i nawet jednogłosnie stwierdziliśmy że jedziemy na wycieczkę. Pierwszym etapem był Omis. Zwiedzany juz kilkakrotnie ale zawsze jest coś nowego co nam umkneło wcześniej.

Droga do Omiša i chmury zawieszone na górach:

Obrazek

Sam Omiš natomiast przywitał nas bezchmurnym niebem:

Obrazek

No prawie bezchmurnym :D :

Obrazek

Spacer wzdłuż Cetinki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejnym etapem naszej wycieczki były Imotski. W Omišu wjechalismy na droge wzdłuż Cetiny kierujac sie na Sestanovac. Droga bajkowa, bardzo pokręcona, wąska (momentami na 1 samochód) ale widoki piękne.

Obrazek

Po minięciu Kučič, Zadvarje droga stała się łagodniejsza.

Sestanovac widziany z "dołu" musimy się tam dostać:)
Obrazek

Za Sesanovac, za zjazdem na autostradę ukazał nam sie taki widok na Biokovo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kilku próbach sfotografowania Sv. Jure z auta udało się:) chyba nawet z nie najgorszym rezultatem :wink:

Obrazek

Mijamy zjazd na autostradę i tunel pod Biokovem ale o tym później.

Obrazek

Po kilkunastu kilometrach ukazuje nam się aki widok na Imotski:

Obrazek

Widać juz nawet ogromne dziury:

Obrazek

No i jestesmy juz coraz blizej:

Obrazek

Po wjechaniu na parking i kilku krokach wyżej ukazał sie nam taki widok Modro Jezero (moje ulubione):

Obrazek

Drugie jeziorko Crveno Jezero ( juz mniej dostępne)

Obrazek

Ciekawostką jest to że jak Modro Jezero w czasie bardzo upalnego lata (czasem) wysycha całkowicie ( co jest dla mnie mało prawdopodobne) miejscowi urządzaja sobie na jego dnie mecze piłki nożnej :?

Po kilku fotkach ( jednych mniej innych bardziej udanych) czas na powrót.
Mąż po przeczyaniu na forum Cro o tunelu pod Biokovem stwierdził, że musimy sie nim przejechac.

Obrazek

Bramki przed wjazdem, przejazd przeszło 4 kilometrowym tunelem kosztował nas 20 kun, ale warto sie przejechac. Nie mozemy sie nadziwic, że Chorwaci porafią zbudowac drogi w najbardziej trudnych miejscach, tunelach pod masywami gór, a Polacy mają problem z wybudowaniem prostej autostrady na płaskim terenie!! no cóż...

Obrazek

Tunel Sv. Illija

Obrazek

Po wyjeździe z tunelu ukazuje sie nam taki widok na Jadran:

Obrazek

Na szczęście zdążylismy na zachód słońca w Igrane i nie mogłam się oprzeć zrobić zdjęć..
Dzwonnicy Crkvy Gospe od Rosarija:

Obrazek

I zachód słońca spod Kościoła:

Obrazek

Dzisjejszy dzień upłynął bardzo spokojnie bez szalenstw. Poranek był brzydki ale po obiadku był plażing a potem Makarska by night.... :D Tym jakże miłym akcentem kończę na dziś bo juro trzeba wcześnie wstać bo KORKYRA czeka :D
C.D.N
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.08.2013 15:06

Będę podczytywać :)
madzia828
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 29.08.2013 21:15

super fotki :wink: my już po urlopie niestety, od poniedziałku w pracy :evil: Igrane całkiem sympatyczne :wink:
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.08.2013 21:16

Ładne zdjęcia....
Madziulka2112
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 29.08.2013 23:11

Dziękuję:) zdjęcia robione telefonem.
michalek_101
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 30.08.2013 07:57

Titanik z końcem czerwca był w Żuljanie :D
ewelka1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 31.08.2013 18:15

My również wieczorem chodziliśmy pod kościółek na zachód słońca ,widoki cudne :D
Madziulka2112
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 01.09.2013 21:07

Titanik taki mały a jednak daje radę, w piątek zawitał tez do Igrane:) a do Żulijany kawałek miał:)
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.09.2013 11:36

Madziulka2112 napisał(a):Ciekawostką jest to że jak Modro Jezero w czasie bardzo upalnego lata (czasem) wysycha całkowicie ( co jest dla mnie mało prawdopodobne) miejscowi urządzaja sobie na jego dnie mecze piłki nożnej :?

Nie tylko latem. Zimą także :wink:
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 03.09.2013 13:36

zostawiam ślad aby śledzić dalsze wasze losy :)
Madziulka2112
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 04.09.2013 21:17

Cieszę się,że są Cromaniacy zainteresowani moją skromną relacją :D
Po długiej przerwie spowodowanej pełnym rozleniwieniem, postaram sie nadrobic prawie tydzien.
No więc relacja nadal jest z Igrane jednak z lekkim poślizgiem czasowym, mam nadzieję że wybaczycie :oczko_usmiech:
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 04.09.2013 21:38

Wybaczamy :D pisz, pisz i wstawiaj fotki :)
Madziulka2112
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka2112 » 04.09.2013 21:49

Niekorzy mogli stracic wątek, dlatego przypomne że konczylam relacje 26.08 mając nadzieje ze 27.08 pojedziemy na wycieczke na Korczulę.
27.08. Planowana pobudka o 7:00.
No wiec pobudka byla o 7:00 ale mąż wystawil nosek na balkon i stwierdził ze nie jedziemy!! Powodem były zblizajace sie chmury. Ja potraktowałam je dosyc normalnie i stwierdzilam ze nie przedostana sie przez góry, jednak moja intuicja rownież podpowiedziała mi ze nie jedziemy.
A zaczęło sie od takich chmur:

Obrazek

Potem było tak:

Obrazek :hut:

Następnie było apogeum:

Obrazek

Obrazek

Nieco już podłamani, pogodą ( sprawdziłam na wszystkich portalach meteorologicznych prognozę i nie była ona zbyt optymistyczna na kilka kolejnych dni!!) ku naszej uciesze coraz więcej błękiu ukazywało sie naszym oczom i w końcu po około 3 godzinach niebo wyglądało juz tak:

Obrazek

Nie marnując popołudnia pobieglismy na plażę.
Dzień zwieńczylismy spacerem w Makarskiej:

Obrazek

( moja osobista dygresja skierowana do męża, chcę taki jachcik!!):

Obrazek

Dzień 11 naszego urlopu dobiega końca.. jeszcze winko na balkonie... obserwowanie samolotów..gwiazd i pora spać:) :lol:
Lacerta
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lacerta » 04.09.2013 22:09

To ja się też przysiądę i powspominam wakacje w Igrane kilka lat temu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży