Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

I znów ta Dalmacja ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 09.12.2014 22:27

Dzisiaj nie mam weny do pisania :wink: Będą głównie fotki.


Niemal codziennie wieczorem podjeżdżaliśmy do Trogiru, żeby nasycić się klimatem i urokiem starego miasta. Tylko parkowanie i korki psuły cały urok ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Taka pogoda też była :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 10.12.2014 13:10

Juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla chodzic tymi uliczkami. A po targu to moge codziennie chodzic. Gdzie mozna na Ciovo kupic swieza rybke?
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 10.12.2014 21:49

Ja również dołączam do grona :D
Czekam na ciąg dalszy :papa:
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 10.12.2014 22:13

Gdzie mozna na Ciovo kupic swieza rybke?

Niestety to pytanie do kogoś innego. Na Ciovo ryb nie kupowaliśmy. Wiem gdzie można kupić w Baska Voda tylko :wink:
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 10.12.2014 22:31

Będąc na Ciovo Trogir ma się pod ręką. Ale pod ręką jest także Split. To zaledwie pół godz. jazdy, więc dwukrotnie odwiedziliśmy to stare miasto. Jak dla mnie nieco za duże, ale stara część ma swój klimacik :wink:

W drodze do Splitu zahaczyliśmy też o Kastelę. Poza małą promenadą wzdłuż morza oraz kilkoma zabytkowymi domkami ... byłem bardzo zawiedziony. Rodzina i znajomi nawet nie chcieli przysiąść na lodach i czym prędzej pognaliśmy do Splitu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla miłośników lekkich używek :mrgreen:
Obrazek

Sprzedawczyni, która ochrzaniła mnie za to, że chcę kupić tylko jednego pomidora dla córki :D . Oczywiście podarowała mi go :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten koleżka pilnował wejścia do jubilera :lol:
Obrazek

Coś taniego na ząb
Obrazek

Obrazek
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 11.12.2014 18:37

Jeszcze przed wyjazdem do Chorwacji planowaliśmy wybrać się promem na Brać.
Któregoś dnia pobytu wstaliśmy wcześnie rano, zapakowaliśmy 4 dorosłych i 2 dzieci do Focusa :wink: i całkiem wygodnie ruszyliśmy w stronę Splitskiego portu. Niestety o tej porze chyba wszyscy Chorwaci mieszkający na Ciovo ruszają do pracy :( . Przejechanie mostu oraz wyjechanie z Trogiru zajęło nam prawie 40 minut. W dodatku moja córcia, która pierwszy raz jechała w aucie z silnikiem diesla, dostała choroby lokomocyjnej. Zaraz po wyjechaniu z Trogiru musieliśmy urządzić 15 minutowy postój.
Jak się domyślacie prom odpłynął 15 minut przed naszym przyjazdem do portu :?
Spóźnienie ma też swoje plusy :wink: Staliśmy w pierwszym rzędzie oczekujących na kolejny prom - chyba za półtorej godziny :mrgreen:

A jak było na promie? Ciasno :mrgreen: Wszędzie peeeełno ludzi. Wszystkie auta nie wjechały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobijamy do Supetaru
Obrazek

Obrazek
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 11.12.2014 21:59

Zjechaliśmy z promu i nawet nie było czasu zobaczyć miasteczka. Ruch był tak duży, że od razu pojechaliśmy w stronę Bol, który miał być główną atrakcją tej wycieczki. Nie dla wszystkich :wink: My byliśmy w Bol 4 lata temu i wiedzieliśmy, że głowy nie urywa :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Z Bol postanowiliśmy wracać nieco okrężną drogą przez Pućiśćę, która zrobiła na mnie największe wrażenie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postirę:
Obrazek

I Splitską, której na zdjęciach brak.

Pod wieczór wróciliśmy do Supetaru. Moja żona zaczęła żałować, że nie jest na wakacjach właśnie tutaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.12.2014 22:12

Bardzo pozytywnie zacząłeś tymi czterema fotkami m.in z wódką po paskarskich cenach ;)
Na Ciovo tylko nocowałem jedną noc, ale Trogir zwiedzałem kilka razy, to samo Split

Bardzo ładnie pokazałeś stadion FC Postira na Braczu ;)

Jestem ciekaw dalszego ciągu

:papa:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 12.12.2014 14:08

Jeszcze ja, jeszcze ja :)
Chętnie tu zajrzę...
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 12.12.2014 14:21

Ależ ogromna tęsknota za piękną Dalmacją targa moim sercem .........
Piękne zdjęcia

Obrazek

Taką podobną miałam, tylko całą czarną, wyszła z domu i już nie wróciła - płaczu było cały tydzień :cry:
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 13.12.2014 08:04

8 dniowy pobyt na Ciovo szybko dobiegł końca. Na drugi tydzień naszego urlopu zarezerwowaliśmy apartamenty na Makarskiej riwierze - w Baśka Voda. Postanowiliśmy pojechać trasą krajobrazową. Dłużej na pewno, ale taniej i te widoki ... 8O Zdjęcia robione zza szyby samochodu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy na miejscu
Obrazek


No dobra - robione następnego dnia o 7 rano :lol: W Baśce nie ma szans na taką pustą plażę o innej porze dnia.
Ale moje dziewczyny uwielbiają muzykę i ludzi wokół. Tygodniowy spokój Ciovo wystarczył im na cały rok :wink:
W Baśce mieliśmy apatmanety położone zaledwie 220 schodów od plaży :mrgreen:
Za to widok z apartmanów taki:

Obrazek

Po całym balkonie latały suszące się liście laurowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I śniadanko
Obrazek
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 13.12.2014 08:24

W necie wyczytaliśmy, że jutro będą burze. No trudno, przeczekamy i pojedziemy do Makarskiej. Nie spodziewaliśmy się jednak takich widoków następnego dnia. Chmura nadciągająca znad Brać nie była w stanie przejść przez góry i zawracała z powrotem nad morze. Przez kilka minut nawet kręciły się na wysokości wjazdu do Baśki, robiąc nam niezłego stracha, bo wyglądało to tak, jakby zaraz miało zrobić się tornado :?
Jednak w końcu poszły w stronę Makarskiej i z nieba lunął deszcz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po od 2 godzinach poświęconych na zakupy w Konzumie i spacerze po Makarskiej wyszło słońce - chyba świeciło ze zdwojoną mocą 8) . A ja oczywiście klapki i kąpielówki zostawiłem w domu :?

Obrazek

W Makarskiej spotkaliśmy fajną Kubankę :wink:
Obrazek

który przyjechała na włoskim skuterze :wink:
Obrazek
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.12.2014 10:15

raffaell2 napisał(a):
Obrazek



Gdyby ktoś kiedyś pytał się o położenie apatramentów Solar w Nemirze, to spieszę donieść że uwiecznione zostały na tym zdjęciu - pierwszy budynek od strony morza :D
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 13.12.2014 16:34

Obrazek

Podczas naszego pobytu w okolicach Omišu to takiego pustego mostu nad Cetiną to nie widzieliśmy...
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 13.12.2014 21:14

Czy ten apartament w BV to gdzieś w okolicy ulicy Naputica lub Zagradiny- pytam bo my w przyszłym roku mamy rezerwację też na górze i na plażę Podluka,która jest najbliżej czeka nas wyprawa po schodkach. Jeśli to gdzieś tam to napiszcie jak to dojście z różnymi bambetlami wygląda- czy wspinaczka daje mocno w kość i czy za bardzo nie przeszkadza jadranka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
I znów ta Dalmacja ... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone