Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hiszpania moim okiem

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.03.2013 00:44

alutka9 napisał(a):Bosm@n wszystko zależy ile masz czasu na dojazd,mozna jechac jak pisal kaszubskiexpress (ja jechalam raz francuskim wybrzezem w sezonie i nigdy wiecej!!!) albo wybrac miejsce dotrzec szybko i na miejscu sie rozgladac.Gdziekolwiek pojedziesz,jaki region wybierzesz duzo jest do ogladania.My w tym roku wyruszamy 10 sierpnia w okolice Torrevieja wybrzeze Costa Blanca-nasz z mezem 4 raz w tych okolicach,a pierwszy raz z dziecmi,wiec lecimy autostrada.Polecam ten rejon z czystym sumieniem,plaze piekne,a atrakcji w promieniu 100km mnostwo.Zupelnie inna Hiszpania niz okolice Barcelony :)

A jak z noclegami - gdzie robiliście rezerwcje? Gdzie będziecie spac? Ja tez z dziećmi chce jechać:-)
mireks
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.03.2013 13:18

[quote="kaszubskiexpress"][quote="Bosm@n"]Wczytam się w podane info przez Was - ciekawe - dostałem "[b]polecenie"[/b] za rok (2014) zorganizować wczasy samochodem w Hiszpanii. [/quote]

Czytaj relację [b]Franza[/b] z Hiszpanii.
Jest jeszcze kilka innych, interesujących.

Gdybym ja miał wybierać pojechałbym wybrzeżem Włoch i Francji do Hiszpanii.

Też to brałem pod uwagę,ale przejazd wychodzi drożej i czasu więcej potrzeba.
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.03.2013 14:10

Czytałem już ralacje Franza - on proponuje trasę północną:-):
https://www.cro.pl/po-obu-stronach-pirenejow-francja-hiszpania-francja-t29911-45.html#p610870
Teraz bardziej już jestem na etapie szukania miejsca do zamieszkania - nie konkretnie miasta/miasteczka/apartamentu a raczej regionu.

alutka9 zainteresowała mnie miejscem do którego jedzie w tym roku "Torrevieja wybrzeze Costa Blanca" - chętnie przeczytam jej relacje z przygotowań a potem z pobytu:-)
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 25.03.2013 13:50

bosm@n zobaczymy moze i jakas relacja bedzie :)
rezerwacje domu robilismy w carismie,to posrednik,ale dla mnie wazne bylo aby wplacic tylko zaliczke,a reszte na miejscu a w wiekszosci ofert np na wakacyjny wynajem ,trzeba wplacic reszte na 4 do 8 tygodni przed rozpoczeciem pobytu.Przy okazji okazalo sie ze oferta wczesniej upatrzona wlasnie na wakacyjny wynajem jest rowniez w carismie,bo oni ten dom administruja i maja taniej niz u wlasciciela ;) za dom na 8 osob placicmy niecale 1000 euro ze sprzataniem kocowym na 12 noclegow.Wychodzi po okolo 43-45 pln za noc od osoby,wiec chyba ok :)
W Torrevieja bylam juz 2 razy i raz w Benidormie (dla lubiacych wesole miasteczka polecam TERRA MITICA) ale dla mnie to za duza metropolia jak na wakacje z dziecmi.W otoczeniu tych miast jest duzo ciekawych miejsc,male miasteczka typu ALTEA,albo CALPE ze wzgorzem na ktorym jest rezerwat ptakow i bajeczne widoki,albo GUADALEST riuny zamku na wysokiej gorze,razem otaczajacym je malutkim miasteczkiem z muzeami:tortur,miniatur itd. okolice Torrevieja dco roku dostaje od organizacji miedzynarodowych tzw niebieska flage za najczystsze wody i powietrze,sa tam tez uzdrowiskowe jeziora solne.okolo 100 km wczesniej piekna Valencja z najwiekszym w Europie oceanarium,planetarium i muzem nauki.

Moja trasa podobna do tej co pokazal Franz tylko ja nie omijam Lyon (i zawsze sie w nim gubie ) a granice Francusko Hiszpanska przekraczamy w La Petrus.No i cala trasa autostrada czego nie wiem po tej mapce :(
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.03.2013 20:13

Przykleję się tutaj; super powspominać urlopik sprzed 12latek - odwiedziliśmy te same miejsca; jeszcze były pesety 2x tańsze niż PLN...
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 02.04.2013 09:16

witej te kiero :) milo powspominac pesety,albo marki ktore sie wtedy zabieralo na wymiane :D napisz cos wiecej gdzie byles? co widziales? jaka trasa jechaliscie?,kazda informacja dla tych co pierwszy raz jest bezcenna i moze wiecej osob sie zdecyduje na taka wyprawe :)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.04.2013 14:03

alutka9 napisał(a):witej te kiero :) milo powspominac pesety,albo marki ktore sie wtedy zabieralo na wymiane :D napisz cos wiecej gdzie byles? co widziales? jaka trasa jechaliscie?,kazda informacja dla tych co pierwszy raz jest bezcenna i moze wiecej osob sie zdecyduje na taka wyprawe :)

to coś napiszę, mam nadzieję że autor wątku - nikiel - nie będzie miał przeszkód, że coś dorzucę :wink:

Byliśmy w 2001:
samochód: Mercedes W124 / 250tyś km
trasa: Katowice-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Klagenfurt(N)-Villach-Verona-Mediolan-Genua-Finale Ligure(N)-Menton-Aix en Provence-Narbonne-Lloret de Mar
ilość km w jedną: 2300km z błądzeniem w Mediolanie w poszukiwaniu Giuseppe Meaza/San Siro Stadio :wink:
w sumie z jazdy wyszło ok. 30godz. wtedy jeszcze z 'trzepaniem' :evil: na granicach, ale z powrotem oprócz upierdliwej celniczki Czeskiej :x , bez problemu i wyszło samej jazdy z 1 noclegiem 8O 22godz.
noclegi k. Klagenfurtu - Motel przy autostradzie (A) oraz Finale Ligure Hotel przy Rest. AutoGrill (I)
Lloret de Mar i cała Costa Brava przecudne :D , byliśmy z biurem podróży Matuszek z Katowic i mieszkaliśmy w Hotelu Gran Garbi (tj kompleks kilku Hoteli);
odwiedziliśmy prawie wszystko co nikiel poruszając się na miejscu raczej miejską komunikacją lub autobusami firmy Ultramar Express - Pujol, szczególnie odwiedzając Barcelonę;
udało się zaliczyć też Montserrat, Andorę, Gironę i muzeum S.Daliego, Tossa de Mar, Malgrat de Mar i Blanes, a z powrotem L`Escala; uwielbiamy urwiste i skalne wybrzeża :D
oczywiście w Barcelonie standard: Las Ramblas, miasteczko Olimpijskie, Montjuic, Park Guell, Estadio Nou Camp i inne ciekawe miejsca;
to był cudny urlop, ale od pewnego czasu Cro przejęła pałeczkę :wink:
bardzo pozytywne zdziwienie to możliwość wymiany w kantorach PLN złotówek oraz bardzo tanie wówczas art. spożywcze (i wino) w marketach Caprabo;
dlatego z taką wielką radością pochłonąłem tą wspomnieniową relację nikiela
fajnie byłoby tam kiedyś wrócić i po drodze zaliczyć: Monte Carlo (wtedy widziane tylko z góry i w nocy ze stacji Agip); Kanion Verdon; Saint Tropez itp, może kiedyś...

P.S. Foty niestety mamy kiepskiej jakości, mieliśmy wtedy tylko analogowy aparat :cry:
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.04.2013 15:58

te kiero widze ze na tobie tez Hszpania wywarla duze wrazene i milo ja wspominasz,ja zakochalam sie w Hiszpanii 1994 roku gdyby nie odleglosc,ktora robi cene wakacji duzo wyzsza pewnie bylabym tam co roku jak wiekszosc Cromanakow w Chorwacji,ktorej absolutne nic nie ujmuje :lol:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2013 19:48

alutka9 napisał(a):te kiero widze ze na tobie tez Hszpania wywarla duze wrazene i milo ja wspominasz,ja zakochalam sie w Hiszpanii 1994 roku gdyby nie odleglosc,ktora robi cene wakacji duzo wyzsza pewnie bylabym tam co roku jak wiekszosc Cromanakow w Chorwacji,ktorej absolutne nic nie ujmuje :lol:

kiedyś tam muszę koniecznie wrócić (pierwsza miłość pierwszegow życiu urlopu :wink: ), + to co opisałem po drodze, w 2011r było blisko, ale wygrała Cro...
nikiel
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 04.08.2015 14:51

Ha widzę że trochę się działo od mojej ostatniej obecności
te kiero napisał(a): to coś napiszę, mam nadzieję że autor wątku - nikiel - nie będzie miał przeszkód, że coś dorzucę :wink:

Autor wątku na pewno nie będzie miał nic przeciw :), po to jesteśmy na forum, żeby się uzupełniać, wspominać i pomagać innym, którzy planują się tam wybrać.

Planowanie urlopu rozpoczęło się w rok temu w październiku przy jednym z rodzinnych spotkań. Standardowo padła propozycja Chorwacji i mina mojej żony oraz szwagierki były bezcenne, gdy usłyszały, że ZNOWU Chorwacja. Ok, w tym roku daliśmy się uprosić, zdradzamy Chorwację na rzecz Hiszpanii. Decyzja zapadła, kasa wpłacona, zostało tylko czekanie. Cholera prawie rok trzeba czekać. Jako, że młody miał 2 tygodniowe ferie w czerwcu, postarałem się łatwo nie składać broni i badam grunt odnośnie szybkiego wyjazdu do Cro. Żonka mówi ZGODA, ale jak nie uda się znaleźć czegoś sensownego w Austrii. Już ja o to zadbam, żeby niczego sensownego nie znaleźć w tej Austrii. Jednak małżonka chyba też przewidziała ten wariant i sama zaczęła szukać noclegu :evil: Los mi sprzyjał i po dwóch dniach dała za wygraną. Termin wybrany jedziemy. Ekipa: żonka, mąż (czyli ja), syn i nasz rudzielec czyli prawie czystej krwi labrador. Plecaki spakowane, dokumenty nasze, psa ........ i tu nastąpił gwałtowny wzrost ciśnienia. Przez całe zamieszanie przeprowadzkowe, daliśmy ciała z aktualizacją szczepień psa, w tym ze szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Przez nasze niedopatrzenie cały misterny plan w piz..... W poniedziałek pies został zaszczepiony i tu kolejne zdziwienie, okres karencji 2 tygodnie od momentu szczepienia, tak więc wyjazd do Cro został odłożony na termin bliżej nieznany.

Z ubiegłorocznego odliczania do wyjazdu hiszpańskiego zostało już naprawdę niewiele tylko 20 dni. Cel Costa Brava - Tossa de Mar.

Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???