Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania moim okiem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.03.2013 01:44

alutka9 napisał(a):Bosm@n wszystko zależy ile masz czasu na dojazd,mozna jechac jak pisal kaszubskiexpress (ja jechalam raz francuskim wybrzezem w sezonie i nigdy wiecej!!!) albo wybrac miejsce dotrzec szybko i na miejscu sie rozgladac.Gdziekolwiek pojedziesz,jaki region wybierzesz duzo jest do ogladania.My w tym roku wyruszamy 10 sierpnia w okolice Torrevieja wybrzeze Costa Blanca-nasz z mezem 4 raz w tych okolicach,a pierwszy raz z dziecmi,wiec lecimy autostrada.Polecam ten rejon z czystym sumieniem,plaze piekne,a atrakcji w promieniu 100km mnostwo.Zupelnie inna Hiszpania niz okolice Barcelony :)


A jak z noclegami - gdzie robiliście rezerwcje? Gdzie będziecie spac? Ja tez z dziećmi chce jechać:-)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.03.2013 14:18

[quote="kaszubskiexpress"][quote="Bosm@n"]Wczytam się w podane info przez Was - ciekawe - dostałem "[b]polecenie"[/b] za rok (2014) zorganizować wczasy samochodem w Hiszpanii. [/quote]

Czytaj relację [b]Franza[/b] z Hiszpanii.
Jest jeszcze kilka innych, interesujących.

Gdybym ja miał wybierać pojechałbym wybrzeżem Włoch i Francji do Hiszpanii.

Też to brałem pod uwagę,ale przejazd wychodzi drożej i czasu więcej potrzeba.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.03.2013 15:10

Czytałem już ralacje Franza - on proponuje trasę północną:-):
https://www.cro.pl/po-obu-stronach-pirenejow-francja-hiszpania-francja-t29911-45.html#p610870
Teraz bardziej już jestem na etapie szukania miejsca do zamieszkania - nie konkretnie miasta/miasteczka/apartamentu a raczej regionu.

alutka9 zainteresowała mnie miejscem do którego jedzie w tym roku "Torrevieja wybrzeze Costa Blanca" - chętnie przeczytam jej relacje z przygotowań a potem z pobytu:-)
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 25.03.2013 14:50

bosm@n zobaczymy moze i jakas relacja bedzie :)
rezerwacje domu robilismy w carismie,to posrednik,ale dla mnie wazne bylo aby wplacic tylko zaliczke,a reszte na miejscu a w wiekszosci ofert np na wakacyjny wynajem ,trzeba wplacic reszte na 4 do 8 tygodni przed rozpoczeciem pobytu.Przy okazji okazalo sie ze oferta wczesniej upatrzona wlasnie na wakacyjny wynajem jest rowniez w carismie,bo oni ten dom administruja i maja taniej niz u wlasciciela ;) za dom na 8 osob placicmy niecale 1000 euro ze sprzataniem kocowym na 12 noclegow.Wychodzi po okolo 43-45 pln za noc od osoby,wiec chyba ok :)
W Torrevieja bylam juz 2 razy i raz w Benidormie (dla lubiacych wesole miasteczka polecam TERRA MITICA) ale dla mnie to za duza metropolia jak na wakacje z dziecmi.W otoczeniu tych miast jest duzo ciekawych miejsc,male miasteczka typu ALTEA,albo CALPE ze wzgorzem na ktorym jest rezerwat ptakow i bajeczne widoki,albo GUADALEST riuny zamku na wysokiej gorze,razem otaczajacym je malutkim miasteczkiem z muzeami:tortur,miniatur itd. okolice Torrevieja dco roku dostaje od organizacji miedzynarodowych tzw niebieska flage za najczystsze wody i powietrze,sa tam tez uzdrowiskowe jeziora solne.okolo 100 km wczesniej piekna Valencja z najwiekszym w Europie oceanarium,planetarium i muzem nauki.

Moja trasa podobna do tej co pokazal Franz tylko ja nie omijam Lyon (i zawsze sie w nim gubie ) a granice Francusko Hiszpanska przekraczamy w La Petrus.No i cala trasa autostrada czego nie wiem po tej mapce :(
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.03.2013 21:13

Przykleję się tutaj; super powspominać urlopik sprzed 12latek - odwiedziliśmy te same miejsca; jeszcze były pesety 2x tańsze niż PLN...
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 02.04.2013 10:16

witej te kiero :) milo powspominac pesety,albo marki ktore sie wtedy zabieralo na wymiane :D napisz cos wiecej gdzie byles? co widziales? jaka trasa jechaliscie?,kazda informacja dla tych co pierwszy raz jest bezcenna i moze wiecej osob sie zdecyduje na taka wyprawe :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.04.2013 15:03

alutka9 napisał(a):witej te kiero :) milo powspominac pesety,albo marki ktore sie wtedy zabieralo na wymiane :D napisz cos wiecej gdzie byles? co widziales? jaka trasa jechaliscie?,kazda informacja dla tych co pierwszy raz jest bezcenna i moze wiecej osob sie zdecyduje na taka wyprawe :)


to coś napiszę, mam nadzieję że autor wątku - nikiel - nie będzie miał przeszkód, że coś dorzucę :wink:

Byliśmy w 2001:
samochód: Mercedes W124 / 250tyś km
trasa: Katowice-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Klagenfurt(N)-Villach-Verona-Mediolan-Genua-Finale Ligure(N)-Menton-Aix en Provence-Narbonne-Lloret de Mar
ilość km w jedną: 2300km z błądzeniem w Mediolanie w poszukiwaniu Giuseppe Meaza/San Siro Stadio :wink:
w sumie z jazdy wyszło ok. 30godz. wtedy jeszcze z 'trzepaniem' :evil: na granicach, ale z powrotem oprócz upierdliwej celniczki Czeskiej :x , bez problemu i wyszło samej jazdy z 1 noclegiem 8O 22godz.
noclegi k. Klagenfurtu - Motel przy autostradzie (A) oraz Finale Ligure Hotel przy Rest. AutoGrill (I)
Lloret de Mar i cała Costa Brava przecudne :D , byliśmy z biurem podróży Matuszek z Katowic i mieszkaliśmy w Hotelu Gran Garbi (tj kompleks kilku Hoteli);
odwiedziliśmy prawie wszystko co nikiel poruszając się na miejscu raczej miejską komunikacją lub autobusami firmy Ultramar Express - Pujol, szczególnie odwiedzając Barcelonę;
udało się zaliczyć też Montserrat, Andorę, Gironę i muzeum S.Daliego, Tossa de Mar, Malgrat de Mar i Blanes, a z powrotem L`Escala; uwielbiamy urwiste i skalne wybrzeża :D
oczywiście w Barcelonie standard: Las Ramblas, miasteczko Olimpijskie, Montjuic, Park Guell, Estadio Nou Camp i inne ciekawe miejsca;
to był cudny urlop, ale od pewnego czasu Cro przejęła pałeczkę :wink:
bardzo pozytywne zdziwienie to możliwość wymiany w kantorach PLN złotówek oraz bardzo tanie wówczas art. spożywcze (i wino) w marketach Caprabo;
dlatego z taką wielką radością pochłonąłem tą wspomnieniową relację nikiela
fajnie byłoby tam kiedyś wrócić i po drodze zaliczyć: Monte Carlo (wtedy widziane tylko z góry i w nocy ze stacji Agip); Kanion Verdon; Saint Tropez itp, może kiedyś...

P.S. Foty niestety mamy kiepskiej jakości, mieliśmy wtedy tylko analogowy aparat :cry:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.04.2013 16:58

te kiero widze ze na tobie tez Hszpania wywarla duze wrazene i milo ja wspominasz,ja zakochalam sie w Hiszpanii 1994 roku gdyby nie odleglosc,ktora robi cene wakacji duzo wyzsza pewnie bylabym tam co roku jak wiekszosc Cromanakow w Chorwacji,ktorej absolutne nic nie ujmuje :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2013 20:48

alutka9 napisał(a):te kiero widze ze na tobie tez Hszpania wywarla duze wrazene i milo ja wspominasz,ja zakochalam sie w Hiszpanii 1994 roku gdyby nie odleglosc,ktora robi cene wakacji duzo wyzsza pewnie bylabym tam co roku jak wiekszosc Cromanakow w Chorwacji,ktorej absolutne nic nie ujmuje :lol:


kiedyś tam muszę koniecznie wrócić (pierwsza miłość pierwszegow życiu urlopu :wink: ), + to co opisałem po drodze, w 2011r było blisko, ale wygrała Cro...
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 04.08.2015 15:51

Ha widzę że trochę się działo od mojej ostatniej obecności
te kiero napisał(a): to coś napiszę, mam nadzieję że autor wątku - nikiel - nie będzie miał przeszkód, że coś dorzucę :wink:

Autor wątku na pewno nie będzie miał nic przeciw :), po to jesteśmy na forum, żeby się uzupełniać, wspominać i pomagać innym, którzy planują się tam wybrać.

Planowanie urlopu rozpoczęło się w rok temu w październiku przy jednym z rodzinnych spotkań. Standardowo padła propozycja Chorwacji i mina mojej żony oraz szwagierki były bezcenne, gdy usłyszały, że ZNOWU Chorwacja. Ok, w tym roku daliśmy się uprosić, zdradzamy Chorwację na rzecz Hiszpanii. Decyzja zapadła, kasa wpłacona, zostało tylko czekanie. Cholera prawie rok trzeba czekać. Jako, że młody miał 2 tygodniowe ferie w czerwcu, postarałem się łatwo nie składać broni i badam grunt odnośnie szybkiego wyjazdu do Cro. Żonka mówi ZGODA, ale jak nie uda się znaleźć czegoś sensownego w Austrii. Już ja o to zadbam, żeby niczego sensownego nie znaleźć w tej Austrii. Jednak małżonka chyba też przewidziała ten wariant i sama zaczęła szukać noclegu :evil: Los mi sprzyjał i po dwóch dniach dała za wygraną. Termin wybrany jedziemy. Ekipa: żonka, mąż (czyli ja), syn i nasz rudzielec czyli prawie czystej krwi labrador. Plecaki spakowane, dokumenty nasze, psa ........ i tu nastąpił gwałtowny wzrost ciśnienia. Przez całe zamieszanie przeprowadzkowe, daliśmy ciała z aktualizacją szczepień psa, w tym ze szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Przez nasze niedopatrzenie cały misterny plan w piz..... W poniedziałek pies został zaszczepiony i tu kolejne zdziwienie, okres karencji 2 tygodnie od momentu szczepienia, tak więc wyjazd do Cro został odłożony na termin bliżej nieznany.

Z ubiegłorocznego odliczania do wyjazdu hiszpańskiego zostało już naprawdę niewiele tylko 20 dni. Cel Costa Brava - Tossa de Mar.

Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania moim okiem - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone