Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania moim okiem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2012 12:16

kaszubskiexpress napisał(a):Sprawdziłem wypożyczalnie w Gironie i po drugiej odpuściłem, ale jak widać twardym trza być.

8)

I czytać relacje. Przynajmniej niektóre. :lol:
Miałbyś jeszcze 15% taniej. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 12:20

Franz napisał(a):Miałbyś jeszcze 15% taniej. 8)

Niekoniecznie, bo w mojej rezerwacji jest bardzo rozbudowane ubezpieczenie. Cena podstawowa też była znacznie niższa.

Tak, czy inaczej warto pytać .


8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2012 13:07

kaszubskiexpress napisał(a):
Franz napisał(a):Miałbyś jeszcze 15% taniej. 8)

Niekoniecznie, bo w mojej rezerwacji jest bardzo rozbudowane ubezpieczenie. Cena podstawowa też była znacznie niższa.

Tak, czy inaczej warto pytać .


8)


spakowany? a zdjęcia będą? :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 13:37

arturac napisał(a):spakowany? a zdjęcia będą? :)


Co tam pakować ? 3 dni, trampki, gacie i czapka :P

Aparat zabieram, więc fotki jakieś chyba zrobię :wink:

8)
gosiek_tk
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 19.05.2011
Hiszpania samochodem, koniec czerwca, są chętni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiek_tk » 23.03.2012 15:52

Witam, może ktoś wybiera się pod koniec czerwca samochodem do Hiszpanii? Planujemy wyjazd na 2-2,5 tygodnia. Zamierzamy trochę pozwiedzać po drodze (Monako, Nicea itp.), dojechać do Barcelony a dalej to już sprawa otwarta... może Kraj Basków albo trochę na południe? Chcemy trochę pozwiedzać, ale ze względu na dzieci też trochę czasu spędzić na odpoczynku. Mamy dwie córki (10 i 3 latka) więc jeśli ktoś z pociechami w podobnym wieku ma ochotę na taką wyprawę to czekam na kontakt! W zeszłym roku na tym forum znaleźliśmy baaardzo fajne towarzystwo na Hvar, to może i wtym roku się uda :) ?
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012
Re: Hiszpania samochodem, koniec czerwca, są chętni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 09.04.2012 20:08

gosiek_tk napisał(a):Witam, może ktoś wybiera się pod koniec czerwca samochodem do Hiszpanii? Planujemy wyjazd na 2-2,5 tygodnia. Zamierzamy trochę pozwiedzać po drodze (Monako, Nicea itp.), dojechać do Barcelony a dalej to już sprawa otwarta... może Kraj Basków albo trochę na południe? Chcemy trochę pozwiedzać, ale ze względu na dzieci też trochę czasu spędzić na odpoczynku. Mamy dwie córki (10 i 3 latka) więc jeśli ktoś z pociechami w podobnym wieku ma ochotę na taką wyprawę to czekam na kontakt! W zeszłym roku na tym forum znaleźliśmy baaardzo fajne towarzystwo na Hvar, to może i wtym roku się uda :) ?


Dla wszystkich, co jadą do Hiszpanii jedna uwaga - to ogromny kraj i wszędzie daleko. Wielu też zapomina, że jest on raczej surowy i górzysty (czytaj trasy poza autostradami), wyjątek stanowi wybrzeże +/-20km. Nie zapomnijcie o tym planując wyprawy z dzieciakami. Ja dojechałem do Cartageny i mogę oprócz opisywanej Barcelony polecić Alicante, Benidorm (koniecznie Mundomar i Aqualadnię), Denia (byki byki rulez - czego znudzeni Hiszpanie nie wymyślą - to nie corrida), Cartahena, Murcia, Guadalest.
Drogi mają spoko i autostrady też (czasem równolegle do autostrady jest tzw. krajówka - darmowa czasem zatłoczona). Policji nie spotkałem! Ruch na autostradach płynny bez korków, na tych równoległych bywa różnie.
Jadąc przez Francję uwaga na autostradach na kierowców. Dają kierunek w prawo jadą w lewo!!! tak sygnalizują , że cykną to auto przed nimi i zaraz wracają!!! I żelazna zasada we Francji, jadący z tyłu ma patrzeć bo ten z przodu ma lusterka, ale nie ma oczu z tyłu. Uwaga też na drogi ekspresowe we Francji - tam często to ograniczenie do 70km/h i podwójna ciągła przez 20-40km i krótki odcinek maks 2-3km, aby powolniak przepuścił sznur aut. A za krzakami jak z filmu wycięci już czekają policjanci z Saint-Tropez. Mandaty we Francji to masakra trzeba się pilnować. Udanych wakacji. Jak macie czas to we Francji polecam dolinę Loary (szlak zamków) i wiadukt Millau.
Powodzenia
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.04.2012 13:56

Nikiel skopiowałem dwie Twoje fotki do swojej relacji o Barcelonie.
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ? Jeśli tak, od razu usuwam :hut:
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 13.04.2012 20:39

kaszubskiexpress napisał(a):Nikiel skopiowałem dwie Twoje fotki do swojej relacji o Barcelonie.
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ? Jeśli tak, od razu usuwam :hut:


kaszubskiexpress

Nie mam nic naprzeciwko ;) Niech smakuje :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.04.2012 20:47

nikiel napisał(a): Niech smakuje :)

Dzienks :P
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 03.03.2013 14:11

Wczytam się w podane info przez Was - ciekawe - dostałem "polecenie" za rok (2014) zorganizować wczasy samochodem w Hiszpanii.
Na początek pytania na które bedę szukała odpowiedzi:
- Gdzie? - który rejon
- Jaką trasą? - czy promem z Włoch do Barcelony czy lądem
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 05.03.2013 17:43

Bosm@n napisał(a):Wczytam się w podane info przez Was - ciekawe - dostałem "polecenie" za rok (2014) zorganizować wczasy samochodem w Hiszpanii.


Czytaj relację Franza z Hiszpanii.
Jest jeszcze kilka innych, interesujących.

Gdybym ja miał wybierać pojechałbym wybrzeżem Włoch i Francji do Hiszpanii

:hut:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 06.03.2013 17:50

Bosm@n wszystko zależy ile masz czasu na dojazd,mozna jechac jak pisal kaszubskiexpress (ja jechalam raz francuskim wybrzezem w sezonie i nigdy wiecej!!!) albo wybrac miejsce dotrzec szybko i na miejscu sie rozgladac.Gdziekolwiek pojedziesz,jaki region wybierzesz duzo jest do ogladania.My w tym roku wyruszamy 10 sierpnia w okolice Torrevieja wybrzeze Costa Blanca-nasz z mezem 4 raz w tych okolicach,a pierwszy raz z dziecmi,wiec lecimy autostrada.Polecam ten rejon z czystym sumieniem,plaze piekne,a atrakcji w promieniu 100km mnostwo.Zupelnie inna Hiszpania niz okolice Barcelony :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 19.03.2013 17:29

Jaką trasą jedziecie,przez Niemcy i Francję chyba najtaniej i najszybciej.
My we wrześniu jedziemy.
Nocujecie po drodze,może jakiś namiar na sprawdzony nocleg na granicy niemiecko-francuskiej lub we Francji.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 20.03.2013 14:04

witaj,jedziemy przez Niemcy i Francje,glownie ze wzgledu na szybkosc tej trasy,sprawdzona wielokrotnie.Nie nocujemy po drodze,mamy dwoch sprawnych kierowcow na zmiane,a w razie czego jeszcze 3 w zapasie :D .Jedziemy busem wieksza rodzinka.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.03.2013 01:04

nikiel napisał(a):
alutka9 napisał(a):Z wyjazdem do Hiszpanii było tak. Miał być samochód ze znajomymi, którzy jednak z powodów rodzinnych musieli się wycofać z wyjazdu. Już mieliśmy dać sobie spokój z hiszpańskim dzikim wybrzeżem, aż kolejny znajomy nie zaczął zachwalać swojego pobytu i wyjazdu z pewnym poznańskim biurem podróży. Sprawdziłem ofertę. Cena przejazdu + nocleg + wyżywienie = to czego szukałem. Na miejscu zadbałem o wycieczki w te miejsca, które chciałem zobaczyć.



Co to za "biuro poznańskie" - ciekawa oferta?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania moim okiem - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone