Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania moim okiem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 28.01.2012 11:57

nikiel napisał(a):Po kilku kolejnych wyjazdach pod rząd do Chorwacji, moja piękniejsza połowa zastrajkowała i powiedziała, że jeżeli kolejne wakacje wykupię w Cro - to pojadę sobie sam ;) Nie wiedziałem czy to obietnica, czy groźba ;),

Witam, coś musi łączyć nasze drugie, te piękniejsze połowy :)
Moja Pani też kiedyś zastrajkowała i zdradziliśmy Chorwację na rzecz pięknego regionu Toskanii we Włoszech.
Po czym powróciliśmy w ubiegłym roku do Tribunj, a teraz cóż, znowu zdrada :)
Narady trwają, tymczasem za pozwoleniem przycupnę cichutko, poczytam, pooglądam przeskoczę do relacji "Franz'a", zobaczy się...

pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.01.2012 12:21

nikiel napisał(a):
Jacek S napisał(a):Hola.
Jest ciepło i gitara.
:wink:


Ciepło - potwierdzam. Gitara - nie w moim wykonaniu, bo publika mogłaby tego nie wytrzymać, ale jakiś sprzęt grający się znajdzie :) Do tego dorzućmy cavę, sangrię, jamón serrano, piękne widoki ...


No to teraz już się mnie nie pozbędziesz...
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 28.01.2012 19:32

piotrf napisał(a):Rozpocząłeś ciekawą zajawką 8) bardzo chętnie więc poczytam i pooglądam relację z tego pięknego kraju

Pozdrawiam
Piotr


Cieplutko zapraszam.

bonar napisał(a):
nikiel napisał(a):Po kilku kolejnych wyjazdach pod rząd do Chorwacji, moja piękniejsza połowa zastrajkowała i powiedziała, że jeżeli kolejne wakacje wykupię w Cro - to pojadę sobie sam ;) Nie wiedziałem czy to obietnica, czy groźba ;),

Witam, coś musi łączyć nasze drugie, te piękniejsze połowy :)
Moja Pani też kiedyś zastrajkowała i zdradziliśmy Chorwację na rzecz pięknego regionu Toskanii we Włoszech.
Po czym powróciliśmy w ubiegłym roku do Tribunj, a teraz cóż, znowu zdrada :)
Narady trwają, tymczasem za pozwoleniem przycupnę cichutko, poczytam, pooglądam przeskoczę do relacji "Franz'a", zobaczy się...

pozdrav


Tak to już jest z kobietami :) Zasiadaj, nie musi być cichutko i mam nadzieję że będzie się podobało.

Jacek S napisał(a):No to teraz już się mnie nie pozbędziesz...


Mam nadzieję :)
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 28.01.2012 20:08

Przy naszej wizycie w Hiszpanii, uznaliśmy iż warto zwiedzić stolicę Katalonii i nie zawiedliśmy się. Jest tam tak wiele atrakcji, że nie sposób obejrzeć wszystkiego w jeden dzień. Zapraszam zatem w foto podróż po Barcelonie.

Sagrada wieczna budowa

Obrazek

Po faceliftingu ;)

Obrazek

Ku górze

Obrazek

Park Guell

Obrazek

Park Guell - pod palmami

Obrazek

Duma Katalonii

Obrazek

Camp Nou

Obrazek

Muzeum Camp Nou

Obrazek

Salutació
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 29.01.2012 13:36

super fotki :) czekam na wiecej, okolice Barcelony traktowalismy zawsze przelotowo ladujac w okolicach Valencia i Allicante (Costa Blanca),za rok ruszamy wlasnie w Twoje okolice ,ze wzgledu na jazde z dziecmi te pareset kilometrow robi roznice :) . jechaliscie samochodem czy lecieliscie samolotem?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 29.01.2012 13:51

Z nieba mi spadłeś.
Pod koniec marca wybieramy się do Barcelony i Girony a że to nasz debiut, to chętnie podpatrzę.

Parę praktycznych rad jak najbardziej na miejscu :P
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 29.01.2012 15:14

kaszubskiexpress napisał(a):Parę praktycznych rad...:P


Jeżeli można? Zwiedzając Barcelonę korzystaj ze środków komunikacji miejskiej. Polecam metro, pięć linii, można wszędzie dojechać.

Pozdrawiam
Rafał
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 29.01.2012 16:01

Zapisuję się i ja , zdjęcia wspaniałe :papa:
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 30.01.2012 00:55

alutka9 napisał(a):super fotki :) czekam na wiecej, okolice Barcelony traktowalismy zawsze przelotowo ladujac w okolicach Valencia i Allicante (Costa Blanca),za rok ruszamy wlasnie w Twoje okolice ,ze wzgledu na jazde z dziecmi te pareset kilometrow robi roznice :) . jechaliscie samochodem czy lecieliscie samolotem?


Więcej będzie, ale nie wiem kiedy - praca, dodatkowo na stare lata kolejnego kierunków studiów się zachciało i luty, więc sesja się jakoś zbliża ;( Jak tylko będę miał chwilę wolnego czasu to coś naskrobię i wkleję kilka fotek.

Jeżeli chodzi o środek transportu - uznajemy tylko środki kołowe (ewentualnie pływające), więc samolot z racji utraty przyczepności do podłoża po kilkusetmetrowym rozbiegu na pasie startowym - definitywnie odpada :) Część mojej rodzinki wyznaje zasadę - to co zostało wyrzucone w powietrze zawsze musi spaść - więc rozumiecie :). Z wyjazdem do Hiszpanii było tak. Miał być samochód ze znajomymi, którzy jednak z powodów rodzinnych musieli się wycofać z wyjazdu. Już mieliśmy dać sobie spokój z hiszpańskim dzikim wybrzeżem, aż kolejny znajomy nie zaczął zachwalać swojego pobytu i wyjazdu z pewnym poznańskim biurem podróży. Sprawdziłem ofertę. Cena przejazdu + nocleg + wyżywienie = to czego szukałem. Na miejscu zadbałem o wycieczki w te miejsca, które chciałem zobaczyć.

kaszubskiexpress napisał(a):Z nieba mi spadłeś.
Pod koniec marca wybieramy się do Barcelony i Girony a że to nasz debiut, to chętnie podpatrzę.

Parę praktycznych rad jak najbardziej na miejscu :P


Wiedziałem, że coś jest z tym spadaniem ;) Jedyną radą, czy rzeczą na którą NAPRAWDĘ warto zwrócić uwagę to zabezpieczenie rzeczy przed kradzieżą w Barcelonie - okolice najsłynniejszej uliczki Las Ramblas i używanie, jeżeli to możliwe 2 aparatów. W okolicach wspomnianej uliczki lepiej mieć pod ręką tańszą wersję, a droższą, markową lepiej głęboko schowaną. Nie wypisuję tu żadnych głupot, tylko po to aby kogoś przestraszyć. Sam nie zwracałem na takie porady uwagi do czasu swojego wyjazdu. Nie należę do ludzi bojaźliwych, jednak 3 na 1 mogłoby się skończyć utratą mojej lustrzanki. Ale o tym wszystkim może przy innej okazji ...


klopot napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Parę praktycznych rad...:P


Jeżeli można? Zwiedzając Barcelonę korzystaj ze środków komunikacji miejskiej. Polecam metro, pięć linii, można wszędzie dojechać.

Pozdrawiam
Rafał


Pewnie że można. Praktyczne rady zawsze mile widziane


jerzy26 napisał(a):Zapisuję się i ja , zdjęcia wspaniałe :papa:


Zapraszam i dziękuję
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 31.01.2012 14:09

W Barcelonie warto obejrzeć wieczorny pokaz " Tańczącej fontanny"
Na Wzgórzu Montjuic :lol:

Obrazek


Obrazek




Niezapomniane wrażenia :lol:
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 31.01.2012 14:28

polecam odwiedzenie innego miasta, które często jest pomijane na wycieczkach ... Valencia ... miasto pośrodku drogi miedzy Barceloną a Alicante ... z własnym portem lotniskiem i piękną długą szeroką piaszczystą plażą ... plus Ciudad de las Artes u las Ciencias de Valencia
byłam tam , żyłam tam i polecam wszystkim, bo warto a jakoś wszyscy zapominają o tym mieście
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 31.01.2012 23:41

kozulka napisał(a):W Barcelonie warto obejrzeć wieczorny pokaz " Tańczącej fontanny"
Na Wzgórzu Montjuic :lol:

Niezapomniane wrażenia :lol:


Tak jak mówisz wrażenia gwarantowane, zwłaszcza podchodząc do samej fontanny w wietrzny dzień :D

dejavu032 napisał(a):polecam odwiedzenie innego miasta, które często jest pomijane na wycieczkach ... Valencia ... miasto pośrodku drogi miedzy Barceloną a Alicante ... z własnym portem lotniskiem i piękną długą szeroką piaszczystą plażą ... plus Ciudad de las Artes u las Ciencias de Valencia
byłam tam , żyłam tam i polecam wszystkim, bo warto a jakoś wszyscy zapominają o tym mieście


Nie wiem nie próbowałem, być może kiedyś.
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 01.02.2012 00:00

nikiel napisał(a):
Tak jak mówisz wrażenia gwarantowane, zwłaszcza podchodząc do samej fontanny w wietrzny dzień :D


Pewnie też... :wink: :wink: :wink:

Z parasolem :lol:
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 01.02.2012 00:54

Barcelony ciąg dalszy...

Uliczne leniuchy z Las Ramblas

Obrazek

Kręcąc się po najsłynniejszej uliczce Barcelony warto zagłębić się w jej
odnóża i odkryć co kryją zakamarki

Bogactwo smaków i kolorów

Obrazek

Raj dla smakoszy

Obrazek

Jako, że Szczecin nad morzem leży ;) ...

Wizyta w porcie

Obrazek

Panorama na port

Obrazek

Prawie jak nad Odrą ... tylko te palmy

Obrazek

Tutaj proponuję mały przystanek na krótką opowieść o zabarwieniu ero.... nie nie sensacyjnym miało być.

Wspominałem o kradziejach grasujących po Rambli. Nasłuchałem się o nich, naoglądałem (google pomaga), ale mimo to twrdym trza być (choć w tym przypadku to raczej głupim). Canonik zwiewnie dyndał na mojej szyi, raz po raz robiłem z niego użytek obfocając interesujące mnie widoki. Gdy obeszliśmy Ramble wzdłuż i wszerz, postanowiliśmy udać się do Oceanarium (jak się okazało - nieczynnego tego dnia z powodów technicznych). Jako typowy samiec Alfa, już na Rambli zauważyłem 3 typów kręcących się zdecydowanie za blisko naszej przestrzeni zwiedzania. Oho będzie wpie... -pomyślałem, tylko nie wiedziałem kto komu. Dość szybko miało się to wyjaśnić.
Z Rambli poszliśmy w kierunku portu i idąc mostkiem, zmierzaliśmy w kierunku Oceanarium. Po 3 natrętach nie było śladu. Żonka triumfowała, wmawiając mi urojenia posłoneczne. Jednak po chwili pojawili się także nasi znajomi. Ku swojemu zdziwieniu dostrzegłem 2 kolejnych. To teraz na pewno będzie wpier.... Atmosfera zagęszczała się coraz bardziej. W końcu kradzieje przystąpili do działania. Wyczekali do chwili gdy zacząłem robić fotki rodzince. 2 obstawiło żonkę i syna (6 lat), trzeci podszedł do mnie prosząc grzecznie ;) abym oddał mu swój aparat. Równie grzecznie odpowiedziałem mu f... y.. Po wymianie uprzejmości akcja nabrała rozmachu. Kątem oka dostrzegłem, iż 2 napastników, którzy dotychczas stało przy rodzince, zostało obezwładnionych przez 2 kolejnych, którzy okazali się być policjantami. Trzeci starał się wyrwać aparat i uciec. Stanął jednak tak niefortunnie, że sam się nadział klejnotami na moją nogę ;) i nie mógł już ani uciekać ani mówić przez dłuższą chwilę.
Po dwóch szybkich oddechach, wyrównaniu pulsu, papierkowej robocie, okazało się, iż policja obserwowała tę trójkę od pewnego czasu i niestety naszym kosztem zbierała materiał dowodowy. Tak więc ku przestrodze - lepiej mieć z okolic Rambli zdjęcia z jakiegoś aparatu nie rzucającego się w oczy i nie narażać niepotrzebnie rodzinki na stres.

Kozulka mówisz, masz - Font Magica

Tańcząca Fontanna

Obrazek

Fontanna - kolejna odsłona

Obrazek

Font Magica

Obrazek

Światełko do nieba

Obrazek

Widokówkowo

Obrazek


Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.02.2012 09:08

Ale ładnie ta fontanna wygląda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania moim okiem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone