Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 10.02.2018 10:31

Mimo, że ja uważam, że są o wiele bardziej klimatyczne miejsca na Braču, to nie odmówię tej miejscowości ciekawych ujęć i pewnego rodzaju ciepła. Jest to ciepło w mojej opinii być może nazbyt senne i jest to miejsce, które pożera dużo czasu w końcu ujmowanego innym miejscom jeśli chodzi o czas jaki się ma na zobaczenie okolic. Dziś mogę powiedzieć jedno. Żałuję, że zbyt dużo czasu poświęciłem lewej stronie, i że podobnie jak Ty poszedłem dołem, aby szukać dojścia do kolumn... Trzeba było na dole wejść do góry między budynki i z tej idącej nad miejscowością drogi są dojścia... Ale co się odwlecze to nie uciecze...
No i jeszcze w tej drugiej, mniejszej zatoczce następną razą trzeba wypatrzeć co woda kryje....
Coś tam wspomniałem o tym w swojej relacji.
Natomiast super Gusia, że tym swoim wpisem pokazujesz ludziom robiącym sobie notatki, że warto jednak bardziej skupić się na prawej stronie. Jak tak sobie popatrzą na kilka relacji osób, które z różnych powodów dotarły do BnM to sobie wyrobią zdanie a przecież o to chodzi...
Ostatnio edytowano 11.02.2018 17:13 przez Abakus68, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.02.2018 10:59

Byliśmy tam raz przez godzinę przypięci do bojki - fajnie widzieć ze i w porcie znajdzie się jakieś miejsce. Patrząc na gabaryty jednostki tam stojącej my też damy radę. Chętnie bym odwiedziła taką "dziurę" :wink: Bardzo mi przypadła do gustu po obejrzeniu Twoich zdjęć - cisza, spokój, brak ludzi. Miodzio :wink:
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2018 17:59

Katerina napisał(a):
A ta" renówka"A może to nie Renault? (fajnie się składa - ksywa idealna - re = na nowo, powtórnie) to fajny kolor ma :D

Renówka.JPG


Tak to Renault 4

Kinga męczy mnie,żeby jej taką przywieźć z Chorwacji
Już wiem kto mi ją odmaluje

Katerina napisał(a): Właśnie na taki pomalowałam wczoraj starą szafkę, która wygąda teraz jak ..nówka :lol: (pochwalę się :) )

komoda.jpg




Nie ma to jak drugie życie mebli/przedmiotów:

wiosna 07 003.jpg


wiosna 07 009.jpg


:papa:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 10.02.2018 20:20

gusia-s napisał(a):W Chorwacji to dość często spotykana marka

Nad Sutivanem też udało mi się spotkać tego "czerwonego smoka" :D .
reno.jpg

Obok trwała (2014 r.) budowa obwodnicy tego miasta. Zamiast koparek (jak u nas), pracowały wielkie młoty pneumatyczne.
młot.jpg

Teraz obwodnicą można dojechać samochodem do południowego wybrzeża miasteczka (najładnieksze plaże i zatoczki Sutivanu). Zjazd i wyjazd jest zawsze dla mnie wielką przygodą, tj. wąsko, stromo i niewiadomo, czy coś z przeciwka nie wyjedzie.
gusia-s napisał(a):Ciekawa jestem co powiesz na następną miejscowość, ktora zazwyczaj zbiera niepochlebne opinie ... ale nie ode mnie

Ja nigdy nie wypowiedziałem i nie powiem negatywnej opinii na temat jakiegokolwiek miejsca na tej wyspie. Każde z nich ma swoja specyfikę i coś pozytywnego do zaoferowania. Tylko od nas zależy, czy potrafimy to dostrzec i z tego skorzystać. Np. w takiej BnM mógłbym się zaszyć na kilka dni, izolując się od całego zgiełku tego świata. W dzień coś poczytać, popatrzeć w morze, a w nocy obserwować jak spadają perseidy (ok. 15 sierpnia jest ich tyle, że brakuje mi marzeń) :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.02.2018 21:15

No to mamy go z każdej strony. Można wystawiać w otomoto :wink:
IMG_20170703_185537_1.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.02.2018 21:16

tomekkulach
Już wiem kto mi ją odmaluje


Nie ma sprawy, pół puszki farby zostało, można dokupić.. :wink:
Fajna ta farba, polecam, można nią nawet glazurę malować, może i do karoserii się nada :oczko_usmiech:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 10.02.2018 21:23

Habanero napisał(a):No to mamy go z każdej strony. Można wystawiać w otomoto

Habanero, normalnie wyglądasz prawie jak Tom Hanks :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 00:08

Dziś Was pozdrawiam z magicznej krainy :)
FB_IMG_1518300256740.jpg


:papa:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 11.02.2018 00:22

Królowo śniegu :D , czy to Tatrzańska Łomnica :?:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 22:24

Katerina napisał(a): A ta" renówka"A może to nie Renault? (fajnie się składa - ksywa idealna - re = na nowo, powtórnie) to fajny kolor ma :D Właśnie na taki pomalowałam wczoraj starą szafkę, która wygąda teraz jak ..nówka :lol: (pochwalę się :) ) ...

tomekkulach napisał(a): ...
Nie ma to jak drugie życie mebli/przedmiotów: ...
Proszę jakie zdolniachy :)
Moja koleżanka lubi bawić się w takie renowacje i też ma do tego dryg. Mi jakoś brak wyobraźni do takich rzeczy, zresztą wspominałam, że jestem beztaleńcie manualne :mrgreen:
Ostatnio edytowano 11.02.2018 22:26 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 22:26

pawel silesia napisał(a): ... Bobovišća na Moru bardzo klimatycznie. Nam nie udało się zjechać z głównej drogi do miasteczka :cry: A to takie piękne miejsce...
Zawsze trzeba z czegoś zrezygnować niestety z uwagi na ograniczony czas :( Nam też się nie udało w wiele miejsc wpaść :?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 22:33

Abakus68 napisał(a):Mimo, że ja uważam, że są o wiele bardziej klimatyczne miejsca na Braču, to nie odmówię tej miejscowości ciekawych ujęć i pewnego rodzaju ciepła. Jest to ciepło w mojej opinii być może nazbyt senne i jest to miejsce, które pożera dużo czasu w końcu ujmowanego innym miejscom jeśli chodzi o czas jaki się ma na zobaczenie okolic. Dziś mogę powiedzieć jedno. Żałuję, że zbyt dużo czasu poświęciłem lewej stronie, i że podobnie jak Ty poszedłem dołem, aby szukać dojścia do kolumn... Trzeba było na dole wejść do góry między budynki i z tej idącej nad miejscowością drogi są dojścia... .
Tego czasu BnM nie pożera aż tyle. My spędziliśmy w niej 40 minut zaledwie, obchodząc bardzo leniwie zatokę i w zasadzie było to wystarczające by zobaczyć wszystko co wioska ma godnego uwagi. Niekoniecznie mi zależało już na tym dojściu do samej baszty czy kolumn. Do tej drogi ponad domami można dojść albo uliczką odchodzącą w prawo od nabrzeża ... albo tak jak ja szłam na około ... zaznaczyłam moją trasę na czerwono, na zielono uliczkę.
baszta.JPG

Idąc uliczką ponad domami baszta jest jeszcze wyżej (w czerwonym kółku) i z drogi nie widać do niej żadnego dojścia, natomiast kolumny (zielona kropa) są niżej od drogi i nie są z niej widoczne. Wydaje mi się, że zarówno do baszty jak i kolumn nie prowadzi nawet dróżka żadna tylko trzeba do nich po skałkach się dostać.

Abakus68 napisał(a): No i jeszcze w tej drugiej, mniejszej zatoczce następną razą trzeba wypatrzeć co woda kryje....
Coś tam wspomniałem o tym w swojej relacji...
Pamiętam :) Zerkałam na nią z góry i nic nie wypatrzyłam. To chyba możliwe jedynie po zejściu pod wodę w sprzęcie nurkowym :?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 22:36

beatabm napisał(a):Byliśmy tam raz przez godzinę przypięci do bojki - fajnie widzieć ze i w porcie znajdzie się jakieś miejsce. Patrząc na gabaryty jednostki tam stojącej my też damy radę. Chętnie bym odwiedziła taką "dziurę" :wink: Bardzo mi przypadła do gustu po obejrzeniu Twoich zdjęć - cisza, spokój, brak ludzi. Miodzio :wink:
Myślę, że by się Wam spodobało :) tylko kogo obserwować z pokładu :?: :mrgreen: Choć może wieczorem jakiś minimalny ruch się zaczyna :wink:
Zatoka jest tak mocno wcięta, że chyba żadne jugo czy bura nie są jej straszne :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 23:32

No to się pobawię w znajdowanie różnic :wink:

gusia-s napisał(a): ... Nie pierwszej młodości autko najwyraźniej nadal świetnie sobie daje radę na drogach o czym świadczą naklejone na szybie aktualne winiety.
DSC_0177.JPG
czarny bagażnik na dachu
...

su-petar napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Chorwacji to dość często spotykana marka

Nad Sutivanem też udało mi się spotkać tego "czerwonego smoka" :D .
reno.jpg
jasny bagażnik na dachu
...

Habanero napisał(a):No to mamy go z każdej strony. Można wystawiać w otomoto :wink:
IMG_20170703_185537_1.jpg
brak bagażnika, widoczna rejestracja na tyłku
...
:mrgreen: Każda z powyższych to inny egzemplarz :mrgreen:
Ta moja z BnM ma rejestrację, winietki na szybach i czarny bagażnik na dachu.
Renówka, którą ustrzelił su-petar nie ma rejestracji i ma jasny bagażnik na dachu więc nie jest tą z BnM.
Kolejna upolowana przez Habanero ma rejestrację ale nie ma bagażnika, wobec czego nie jest żadną z powyższych ani też tą, którą ustrzeliliśmy w Škripie, która nie ma bagażnika, czyli nie może być tą z BnM ani tą Piotra (su-petar) i nie ma też rejestracji na tyłku, którą ma Renia Habanero.
DSC_0198.JPG
brak bagażnika na dachu

DSC_0201.JPG
ten sam z innej perspektywy, brak bagażnika na dachu i rejestracji na tyłku ale i na przodzie

Ale łamigłówka :mrgreen:

su-petar napisał(a):
Habanero napisał(a):No to mamy go z każdej strony. Można wystawiać w otomoto

Habanero, normalnie wyglądasz prawie jak Tom Hanks :mrgreen:
Musiałaby Katerina Hanksowi użyczyć tej swojej farby od szafeczki do przemalowania malucha żeby mógł startować do Habanero :mrgreen:

W kolekcji mam już kilka fotek z różnych wyjazdów do Cro przy tych popularnych w tym kraju autkach :).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.02.2018 23:56

su-petar napisał(a):Królowo śniegu :D , czy to Tatrzańska Łomnica :?:
Ależ nie :) to Królewskie Ogrody Światła przy Pałacu w warszawskim Wilanowie :hearts: Na usprawiedliwienie mojej weekendowej nieobecności i braku bračkiego odcinka muszę Wam to choć z grubsza pokazać pokazać mimo, że nie w temacie :wink:
IMG_20180210_175633.jpg
IMG_20180210_175932_001_COVER.jpg
IMG_20180210_180033.jpg
IMG_20180210_180158.jpg
IMG_20180210_180234.jpg
IMG_20180210_180357.jpg
IMG_20180210_180425.jpg
IMG_20180210_180642.jpg
IMG_20180210_181200.jpg
IMG_20180210_181316.jpg
IMG_20180210_181617.jpg
IMG_20180210_181749.jpg
IMG_20180210_182450.jpg
IMG_20180210_182554.jpg
IMG_20180210_182758.jpg
IMG_20180210_182809.jpg
IMG_20180210_182835.jpg
IMG_20180210_182901.jpg
IMG_20180210_182948.jpg
IMG_20180210_183058.jpg
IMG_20180210_185150.jpg
IMG_20180210_185231.jpg
IMG_20180210_185741.jpg


Dodatkowo, co godzinkę na murach zamku wyświetlany jest pokaz :)
Bardzo mi się podobało :)

Jutro wracamy na Brać, bo jeszcze lecę poodrabiać zaległości w innych relacjach :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone