Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.05.2018 14:36

Katerina napisał(a):Oooo :P Tyle pięknych miejsc w tak krótkim czasie :P A gdzie ten ogród zen się znajduje? I cóż to za pyszności do tego cropelkowego cycania mieliście ?:P 8)...
Ogród japoński we Wrocławiu ... super okres trafiliśmy, wszystko kwitło a zapachy aż w nosie kręciło. Zresztą w Pradze nie gorzej, tyle bzu to w żadnym mieście nie widziałam :hearts: .
Jedzonko jak Tomek pisze a ja dodam, że i greckie łakocie się przewinęły i pewnie jakieś hiszpańskie albo inne (truskawki) :mrgreen:

Katerina napisał(a): Jakiego programu używasz do robienia stykówek?
Zwykły kolaż z galerii w google.

tomekkulach napisał(a): Cieszę się ,że choć przez chwilę mogliśmy
być w tak zacnym gronie :D
Oj tam zaraz zacnym :mrgreen:
My też ucieszone :)

tomekkulach napisał(a): Mam Wielki dług :oops:
No w polu musisz odrobić jak tylko je kupię :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.05.2018 15:00

Gusia ja też dołączam do grona oczekujących na Twoje relacje :D Jak tylko znajdziesz trochę czasu, to bierz się za pisanie :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 26.05.2018 07:35

Po długim rozbracie wynikającym ze szczególnej osobistej straty pozwoliłem sobie usiąść kołkiem i doczytać Twoją relacje od miejsca, w którym się z nią rozstałem. Oczywiście w takim przypadku trudno o bieżący komentarz, byłoby to troszkę jak odgrzewanie bigosu, i choć z każdym odgrzewaniem jest on ponoć lepszy to ja jednak pozwolę sobie na uwagi bardziej ogólne. Przez ostatnie miesiące poprzedzające mój rozbrat z forum nie patrzyłem na relacji w taki sposób, a dziś widzę, że i takie spojrzenie jest potrzebne, bynajmniej potrzebne mnie. Połączę to w takim razie z podziękowaniem. A jeśli chodzi o Twoją relację to dziękuję ci szczególnie za:
1. Piesze wędrówki okołoplażowe – pokazałaś mi, że warto, zwłaszcza takie osobie jak ja niepotrafiącej usiedzieć na pupie, poleźć a to w prawo, a to w lewo bo na wyciągnięcie ręki znajdują się bardzo ciekawe miejsca, plaże etc.
2. Winnice nad Murvicą. W swojej relacji nie zachwyciłem się tą okolicą właściwie poczytując wasze relacje sam już nie wiem dlaczego. Ale widok winnic dał mi takiego pozytywnego kopa. Dokładając do tego rozkład czasowy plażowania i zwiedzania dostrzeżony u Kateriny widzę dzięki Wam kobiety jak zreorganizować czas urlopu aby otrzymać więcej…
3. Późno-wieczorne zwiedzanie Pučišćy. Kiedy dokładam do tego obrazki z festiwalu u Kateriny i jeszcze Sutivan wieczorny i widzę Twoje spacerowanie wieczorem to już wiem, że wino pita nawet w najciekawszej konobie winno być tylko dodatkiem a nie istotą…
4. Pustinja Blaca – dzięki za tak szczegółowy opis. Ta atrakcja i jej okolice są strategicznie ważne dla mnie na ten rok w związku z czym bardzo pozytywnie mnie do nich również i Ty nastroiłaś, a dzięki dyskusji innych czytelników zyskałem dodatkowy potrzebny mi ogląd.
5. Odmoriste Krka – Szczerze mówiąc zawsze planowałem urlop tak, żeby w drodze powrotnej była tak zwana zapierdzielaczka… Dzięki na zwrócenie uwagi, że to nie jest dobry sposób na pożegnanie z Cro. Że po drodze do domu zbyt wiele jest ciekawych rzeczy by pędzić na złamanie karku. W tym roku wracam z noclegiem, na spokoju…
Na koniec dzięki w ogóle za relację. Masz taki swobodny dar opisywania dni w taki sposób, że można swobodnie wkomponować się w grupę, która cię wtedy otacza i poczuć się tak, jakby się doznawało tych miejsc, zapachów kwiatów, smaku jedzenia, czy powiewu bryzy morskiej całym jestestwem. Powodzenia we wszelkich podróżach i ukłony.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.05.2018 09:37

Witaj Zdzichu po długiej nieobecności :)
Cieszę się, że uzupełniłeś relacjowe zaległości nie tylko u mnie ;)
Teraz Brac stoi przed Tobą otworem, ponieważ już sporo widziałeś przy swoim pierwszym pobycie to ten kolejny zapewne będzie dopełnieniem :)

Obiło mi się o oczy, że terminowo zahaczasz się z Kateriną ... czyli jest szansa na spotkanie i wspólne forumowe cycanie w Sutivanie :)
Pozostaje życzyć udanego urlopu i chyba lepszej pogody niż w zeszłym roku :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2019 11:06

W nawiązaniu do tego odcinka i pokazanych tam budowli
IMG_20170717_164242.jpg.777b00f1cd0c9567f0f7ce250d8aca06.jpg

oraz plaży Babin Laž
IMG_20170717_152610.thumb.jpg.b7a11ea999692f3372c10c8aacbe5d1e.jpg
IMG_20170717_152831.thumb.jpg.2244a5353bcf4410aed70051e7b102d6.jpg


uprzejmie donoszę, że owa budowla to bunja - dziedzictwo kulturowe wyspy Brač. Te domki (co najmniej kilka ich napotkałam podczas spaceru w tamtą okolicę) pod kamiennym dachem, nie mają drewnianej konstrukcji a mimo to przetrwały tysiące lat. Pełniły funkcję schronienia przed wiatrem, deszczem na pastwiskach i w gajach oliwnych. Zbudowane z materiału, który był pod ręką czyli skałek. Przy okazji zbierania budulca odzyskiwano powierzchnię pod uprawy :)

Piszę o tym jeszcze dlatego, bo w tym właśnie miejscu przy zatoczce Babin Laž powstaje bardzo fajnie zapowiadający się nowy kemping, który nazywa się nie inaczej a Bunja :)
kamp-bunja-supetar-brac-1.jpg
https://www.campingbunja.com/hr/galerija/


Startuje niestety dopiero od sierpnia a ja urlopuję w lipcu :(

Parcele z prądem i wodą, wifi, pod przyczepy i kampery, miejsca na namioty oraz domki. Kemp. cakowicie zacieniony, nowoczesne sanitariaty, 30m2 basen z podgrzewaną wodą, plac zabaw, bar. W sezonie niewielkie rabaty na większośc kart zniżkowych np. ADAC, ACSI czy avtokampi :)

Teren został fajnie zaaranżowany a bunja wkomponowana w przestrzeń kempingu. Fajnie, że jej nie rozwalili pod kolejny domek z tektury ;) Tradycja górą i wizytówka kempingu, taki namiocik tyle, że z kamienia :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.05.2019 11:25

gusia-s napisał(a):Startuje niestety dopiero od sierpnia a ja urlopuję w lipcu :(

Gusia, w googlach znalazłam info, że startuje 1 lipca. Zresztą ceny na rok 2019 na ich oficjalnej stronie też sugerują, że zaczynają na początku lipca:
https://www.campingbunja.com/en/price-list/

Z kolei na avtocampi.si piszą, że od sierpnia. Różne informacje można znaleźć. Pewnie nie wiedzą, ile im to jeszcze zajmie...

Camp wygląda bardzo fajnie :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2019 11:31

maslinka napisał(a): Gusia, w googlach znalazłam info, że startuje 1 lipca. Zresztą ceny na rok 2019 na ich oficjalnej stronie też sugerują, że zaczynają na początku lipca:
https://www.campingbunja.com/en/price-list/

Z kolei na avtocampi.si piszą, że od sierpnia. Różne informacje można znaleźć. Pewnie nie wiedzą, ile im to jeszcze zajmie...

Camp wygląda bardzo fajnie :)
No właśnie nabrałam ochoty :)
Widziałam że avtokampi podaje od sierpnia a w cenniku jest lipiec więc napisałam do nich i potwierdzone, że jednak od sierpnia :(
Gdyby jakimś cudem wyrobili się wcześniej mają się odezwać.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone