Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Cromaniak
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.05.2018 14:36

Katerina napisał(a):Oooo :P Tyle pięknych miejsc w tak krótkim czasie :P A gdzie ten ogród zen się znajduje? I cóż to za pyszności do tego cropelkowego cycania mieliście ?:P 8)...
Ogród japoński we Wrocławiu ... super okres trafiliśmy, wszystko kwitło a zapachy aż w nosie kręciło. Zresztą w Pradze nie gorzej, tyle bzu to w żadnym mieście nie widziałam :hearts: .
Jedzonko jak Tomek pisze a ja dodam, że i greckie łakocie się przewinęły i pewnie jakieś hiszpańskie albo inne (truskawki) :mrgreen:

Katerina napisał(a): Jakiego programu używasz do robienia stykówek?
Zwykły kolaż z galerii w google.

tomekkulach napisał(a): Cieszę się ,że choć przez chwilę mogliśmy
być w tak zacnym gronie :D
Oj tam zaraz zacnym :mrgreen:
My też ucieszone :)

tomekkulach napisał(a): Mam Wielki dług :oops:
No w polu musisz odrobić jak tylko je kupię :mrgreen:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.05.2018 15:00

Gusia ja też dołączam do grona oczekujących na Twoje relacje :D Jak tylko znajdziesz trochę czasu, to bierz się za pisanie :D
Abakus68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 26.05.2018 07:35

Po długim rozbracie wynikającym ze szczególnej osobistej straty pozwoliłem sobie usiąść kołkiem i doczytać Twoją relacje od miejsca, w którym się z nią rozstałem. Oczywiście w takim przypadku trudno o bieżący komentarz, byłoby to troszkę jak odgrzewanie bigosu, i choć z każdym odgrzewaniem jest on ponoć lepszy to ja jednak pozwolę sobie na uwagi bardziej ogólne. Przez ostatnie miesiące poprzedzające mój rozbrat z forum nie patrzyłem na relacji w taki sposób, a dziś widzę, że i takie spojrzenie jest potrzebne, bynajmniej potrzebne mnie. Połączę to w takim razie z podziękowaniem. A jeśli chodzi o Twoją relację to dziękuję ci szczególnie za:
1. Piesze wędrówki okołoplażowe – pokazałaś mi, że warto, zwłaszcza takie osobie jak ja niepotrafiącej usiedzieć na pupie, poleźć a to w prawo, a to w lewo bo na wyciągnięcie ręki znajdują się bardzo ciekawe miejsca, plaże etc.
2. Winnice nad Murvicą. W swojej relacji nie zachwyciłem się tą okolicą właściwie poczytując wasze relacje sam już nie wiem dlaczego. Ale widok winnic dał mi takiego pozytywnego kopa. Dokładając do tego rozkład czasowy plażowania i zwiedzania dostrzeżony u Kateriny widzę dzięki Wam kobiety jak zreorganizować czas urlopu aby otrzymać więcej…
3. Późno-wieczorne zwiedzanie Pučišćy. Kiedy dokładam do tego obrazki z festiwalu u Kateriny i jeszcze Sutivan wieczorny i widzę Twoje spacerowanie wieczorem to już wiem, że wino pita nawet w najciekawszej konobie winno być tylko dodatkiem a nie istotą…
4. Pustinja Blaca – dzięki za tak szczegółowy opis. Ta atrakcja i jej okolice są strategicznie ważne dla mnie na ten rok w związku z czym bardzo pozytywnie mnie do nich również i Ty nastroiłaś, a dzięki dyskusji innych czytelników zyskałem dodatkowy potrzebny mi ogląd.
5. Odmoriste Krka – Szczerze mówiąc zawsze planowałem urlop tak, żeby w drodze powrotnej była tak zwana zapierdzielaczka… Dzięki na zwrócenie uwagi, że to nie jest dobry sposób na pożegnanie z Cro. Że po drodze do domu zbyt wiele jest ciekawych rzeczy by pędzić na złamanie karku. W tym roku wracam z noclegiem, na spokoju…
Na koniec dzięki w ogóle za relację. Masz taki swobodny dar opisywania dni w taki sposób, że można swobodnie wkomponować się w grupę, która cię wtedy otacza i poczuć się tak, jakby się doznawało tych miejsc, zapachów kwiatów, smaku jedzenia, czy powiewu bryzy morskiej całym jestestwem. Powodzenia we wszelkich podróżach i ukłony.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.05.2018 09:37

Witaj Zdzichu po długiej nieobecności :)
Cieszę się, że uzupełniłeś relacjowe zaległości nie tylko u mnie ;)
Teraz Brac stoi przed Tobą otworem, ponieważ już sporo widziałeś przy swoim pierwszym pobycie to ten kolejny zapewne będzie dopełnieniem :)

Obiło mi się o oczy, że terminowo zahaczasz się z Kateriną ... czyli jest szansa na spotkanie i wspólne forumowe cycanie w Sutivanie :)
Pozostaje życzyć udanego urlopu i chyba lepszej pogody niż w zeszłym roku :)
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2019 11:06

W nawiązaniu do tego odcinka i pokazanych tam budowli
IMG_20170717_164242.jpg.777b00f1cd0c9567f0f7ce250d8aca06.jpg

oraz plaży Babin Laž
IMG_20170717_152610.thumb.jpg.b7a11ea999692f3372c10c8aacbe5d1e.jpg
IMG_20170717_152831.thumb.jpg.2244a5353bcf4410aed70051e7b102d6.jpg

uprzejmie donoszę, że owa budowla to bunja - dziedzictwo kulturowe wyspy Brač. Te domki (co najmniej kilka ich napotkałam podczas spaceru w tamtą okolicę) pod kamiennym dachem, nie mają drewnianej konstrukcji a mimo to przetrwały tysiące lat. Pełniły funkcję schronienia przed wiatrem, deszczem na pastwiskach i w gajach oliwnych. Zbudowane z materiału, który był pod ręką czyli skałek. Przy okazji zbierania budulca odzyskiwano powierzchnię pod uprawy :)

Piszę o tym jeszcze dlatego, bo w tym właśnie miejscu przy zatoczce Babin Laž powstaje bardzo fajnie zapowiadający się nowy kemping, który nazywa się nie inaczej a Bunja :)
kamp-bunja-supetar-brac-1.jpg
https://www.campingbunja.com/hr/galerija/

Startuje niestety dopiero od sierpnia a ja urlopuję w lipcu :(

Parcele z prądem i wodą, wifi, pod przyczepy i kampery, miejsca na namioty oraz domki. Kemp. cakowicie zacieniony, nowoczesne sanitariaty, 30m2 basen z podgrzewaną wodą, plac zabaw, bar. W sezonie niewielkie rabaty na większośc kart zniżkowych np. ADAC, ACSI czy avtokampi :)

Teren został fajnie zaaranżowany a bunja wkomponowana w przestrzeń kempingu. Fajnie, że jej nie rozwalili pod kolejny domek z tektury ;) Tradycja górą i wizytówka kempingu, taki namiocik tyle, że z kamienia :)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.05.2019 11:25

gusia-s napisał(a):Startuje niestety dopiero od sierpnia a ja urlopuję w lipcu :(

Gusia, w googlach znalazłam info, że startuje 1 lipca. Zresztą ceny na rok 2019 na ich oficjalnej stronie też sugerują, że zaczynają na początku lipca:
https://www.campingbunja.com/en/price-list/

Z kolei na avtocampi.si piszą, że od sierpnia. Różne informacje można znaleźć. Pewnie nie wiedzą, ile im to jeszcze zajmie...

Camp wygląda bardzo fajnie :)
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.05.2019 11:31

maslinka napisał(a): Gusia, w googlach znalazłam info, że startuje 1 lipca. Zresztą ceny na rok 2019 na ich oficjalnej stronie też sugerują, że zaczynają na początku lipca:
https://www.campingbunja.com/en/price-list/

Z kolei na avtocampi.si piszą, że od sierpnia. Różne informacje można znaleźć. Pewnie nie wiedzą, ile im to jeszcze zajmie...

Camp wygląda bardzo fajnie :)
No właśnie nabrałam ochoty :)
Widziałam że avtokampi podaje od sierpnia a w cenniku jest lipiec więc napisałam do nich i potwierdzone, że jednak od sierpnia :(
Gdyby jakimś cudem wyrobili się wcześniej mają się odezwać.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019