Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Granica Macedonia - Grecja (Prespa)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 23:33

Simon193 napisał(a):
@Lednice - na takim za...piu, co niby ludzie mają przemycać?



Ludzi nie przemyca się na przejściach granicznych, bo tam jest za dużo świadków i łatwo o wpadkę :roll:
Trafi się jakiś pogranicznik, który nie dostał w łapę i odkryje w ciężarówce imigrantów 8)

Tam jest idealne miejsce do przemytu ludzi, po obu stronach granicy jest możliwy dojazd autem, za.upie czyli brak świadków, trzeba tylko przejść kilkaset metrów przez granicę i dać działkę pogranicznikom z obu krajów.
Ponieważ jest to za.upie i pograniczników niewielu, to niewiele trzeba dać :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 23:36

https://www.google.pl/maps/@40.826872,2 ... e0!6m1!1e1

Tu coś jest napisane na tablicy, ale jakoś słabo widać. Może coś co ci może być pomocne ;)
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 08.05.2015 23:38

Lednice napisał(a):...Ludzi nie przemyca się na przejściach granicznych, bo tam jest za dużo świadków i łatwo o wpadkę :roll:
Trafi się jakiś pogranicznik, który nie dostał w łapę i odkryje w ciężarówce imigrantów 8)

Tam jest idealne miejsce do przemytu ludzi, po obu stronach granicy jest możliwy dojazd autem, za.upie czyli brak świadków, trzeba tylko przejść kilkaset metrów przez granicę i dać działkę pogranicznikom z obu krajów.
Ponieważ jest to za.upie i pograniczników niewielu, to niewiele trzeba dać :wink:


Lednice - :wink:, ale niezupełnie brak świadków. Są jeszcze Macedończycy wypoczywający na plaży Dolno Dupeni tuż przed granicą :)
@ołowiany - dzięki, może się przydać :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 23:39

Takie rzeczy robi się w nocy :roll:
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 08.05.2015 23:42

Lednice napisał(a):Takie rzeczy robi się w nocy :roll:


Lednice - fajny humor ;)
ołowiany - nie mogę odczytać tego z google maps (która tablica?) :v
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 23:47

To nie humor :roll:
Kiedyś w Cieszynie czasem łapano Czeczenów, jeszcze przed wejściem do UE

Przemytnicy ich odstawiali nad graniczną Olzę i potem w nocy Czeczeńcy forsowali rzekę. Co nie było zbyt trudne, bo zwykle jest tam wody do kolan :wink:
Przejście przez Olzę zajmowało kilka minut

Po drugiej stronie granicy stał busik, który odbierał ekipę i wiózł ich do granicy Czech z Niemcami 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 23:47

Simon193 napisał(a):
Lednice napisał(a):Takie rzeczy robi się w nocy :roll:


Eee, ja kiedyś "przemycałem" w dzień :))

Lednice - fajny humor ;)
ołowiany - nie mogę odczytać tego z google maps (która tablica?) :v

Ta z grecką i unijną flagą. ja też nie mogę odczytać, ale są nazwy okolicznych hoteli. Znajdź i zadzwoń tam. :)
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 08.05.2015 23:52

@ołowiany - jakbym znał grecki, to tak :) no cóż, trzeba się będzie samemu przekonać :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2015 00:02

"Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po całym terytorium (z wyjątkiem nielicznych miejsc wyłączonych szczególnymi przepisami np. obszary przygraniczne, strefy zmilitaryzowane)"

Cytat ze strony polskich służb o Macedonii.
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 09.05.2015 19:06

ołowiany - mam rozumieć, że Dolno Dupeni, które jest na obszarze przygranicznym, ma ograniczenia w poruszaniu się po nim? ;)
A tak serio - to dzięki za ten cytat, może się przydać :)
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Granica Macedonia - Grecja (Prespa) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone