Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

góry nad Makarską

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.07.2005 17:43

aneta_jacek napisał(a):Ja nie moge ...ale ch...y , podrozalo i to bardzo , we wrzesniu ubieglego roku kasowali tylko za sztuke samochodu i to bylo do przezycia, bo co im zalezy ile osob jedzie ( pomijajac sprawe ze tam oprocz drogi widokowej , paru konikow i kozy to niewiele jest , jeszcze jak pogoda kiepska to jedzie sie w chmurach ) ...ale brac za osobe ? .... Chorwacja widze robi sie jednak mniej przyjazna z roku na rok...
Pozdrawiam Aneta


zgadzam sie z toba,chorwacja robi sie z roku na rok drozsza i jakby mniej przyjazna,ale mam nadzieje, ze to tylko zludzenie.Jesli chodzi o wjazd na sv jure to w 2001 roku zaplacilem za autko(ilosc osob ich nie obchodzila)16 kun.Pozdro
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 27.07.2005 20:45

Czy na Sv. Jure kursują jakieś busiki, jeśli tak to skąd i za ile, czy też można tam dotrzeć tylko swoim samochodem?
TomaszFa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomaszFa » 27.07.2005 22:54

Byłem na Biokowo samochodem 8 Lipca 2005 - jest troche wąsko, ale autko mozna zostawić i troche pochodzić, np na Sw. Jure jest lina na szlaku - dobra gimnastyka po plazowaniu. Za samochód + dwoje dorosłych + dwoje dzieci zapłaciłem 30 kun. Widoki super, na dole upał a w górze ochłoda w chmurach. Polecam cherbate rumiankowa w punkcie widokowym - kawę nie. Pozdrawiam.
Do Minor - busików nie widziałem, najlepiej wynająć skuter - powinno byc wspaniale.
Tomek_B
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_B » 28.07.2005 08:46

Tomasz ma rację, ale podaje nieprecyzyjnie.
Wnioskuję, że dzieci (pytanie do jakiego wieku) wjeżdżają za darmo.
Mam w ręku bilecik - opłata ZA OSOBĘ wynosi 15 kun.
Wraz ze znajmomymi (3 auta) byliśmy tam 12 lipca.

Mijaliśmy się także (na szczęście chyba w najszerszym miejscu trasy) z 2 busami, które wyraźnie były opisane jako wycieczki na Biokovo. Prawdopodobnie jeżdzą z Makarskiej.
pozdrawiam
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 28.07.2005 10:31

Tomek_B napisał(a):Tomasz ma rację, ale podaje nieprecyzyjnie.
Wnioskuję, że dzieci (pytanie do jakiego wieku) wjeżdżają za darmo.
Mam w ręku bilecik - opłata ZA OSOBĘ wynosi 15 kun.
Wraz ze znajmomymi (3 auta) byliśmy tam 12 lipca.

Mijaliśmy się także (na szczęście chyba w najszerszym miejscu trasy) z 2 busami, które wyraźnie były opisane jako wycieczki na Biokovo. Prawdopodobnie jeżdzą z Makarskiej.
pozdrawiam


Co do busów - zgoda.Faktycznie jeżdżą takowe z Makarskiej, a wyjazdy są najczęściej organizowane przez lokalne biura turystyczne.
Co do ceny wjazdu i formy opłaty (za osobę czy za auto) to mam nadal wątpliwości.Ktoś na forum pisał niedawno, że płacił 30KN od osoby w tym roku.Moja ostatnia wiedza na ten temat pochodzi z 2003 roku i wtedy to było 30KN od auta.Niektórzy forumowicze twierdzą, że w dalszym ciągu płacili w ten sposób.
Jak to w końcu jest :? :?:
Pzdr
Tomek_B
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_B » 28.07.2005 10:33

Skubi!
Mam BILET w ręku, byłem tam półtora tygodnia temu.
Trust me! :-)
Te opłaty "od auta" mogą wynikać wprost z liczby osób siedzących w samochodzie i stąd takie skojarzenie.
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 28.07.2005 11:46

Tomek_B napisał(a):Skubi!
Mam BILET w ręku, byłem tam półtora tygodnia temu.
Trust me! :-)
Te opłaty "od auta" mogą wynikać wprost z liczby osób siedzących w samochodzie i stąd takie skojarzenie.


OK.Bilet to ... bilet.Nie chcę na pewno dzielić włosa na czworo, ale chodzi mi o podanie wiarygodnych informacji dla zainteresowanych użytkowników forum, bo różne rzeczy pisano na ten temat.
Tomek_B
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_B » 28.07.2005 11:52

Oj Skubi!
Niewiernym Tomaszem to powienienem być ja,
bom w końcu... Tomasz. :-)

Napisałem konkretnie, byłem tydzień temu. I żeby mnie pamięć nie zmyliła chwyciłem bilecik. Po 15 kun sztuka, a było nas w aucie sztuk 3, razem 45 kun.
Co tu jeszcze można dodać? :-)
Może jakieś zniżki pozasezonowe, ale to już inna historia...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.07.2005 12:06

http://www.biokovo.com/hr/posjecivanje.htm

"Izvan navedenog perioda ulazak u Park prirode se ne naplaćuje za individualni posjet."

Plumek
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 28.07.2005 16:23

TEMAT - góry ZAWARTOŚĆ - wjazd autem
Na Sv Jure można naprawdę oznakowanie marne ale wejść się da, najlepiej Z Makarskiej, ewentualnie z BLAST. Podejście strome i ciężkie ale jaka satysfakcja.
Podchodząc i schodząc na "szlaku" spotkałem jedynie dwóch czechów.
A ilość samochodów wyklucza w 100% rowerzystów. co to za przyjemność zjechać z góry omijając ledwo mieszczące się samochody?
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 28.07.2005 20:55

Tzn ,że jest tylko jedna trasa na szczyt-szosą??
Prośba do tych co byli ,czy ktoś może udokumentował swoje wejscie zdjęciami?Pokażcie jakieś zdjęcia ze szlaku i ze szczytu.Pewnie nie tylko ja chętnie je obejrzę.A może ktoś w necie znalazł dość duzo zdjeć z takiej wyprawy?Pozdrawiam.
Tomek_B
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_B » 29.07.2005 08:44

Mam kilka fotek sprzed kilkunstu dni. Raczej widokowe z góry, ale na paru widać też szosę, którą trzeba się wspinać.
Chętnym mogę podesłać na priva.
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 29.07.2005 08:54

Krzysiekm napisał(a):Tzn ,że jest tylko jedna trasa na szczyt-szosą??
Prośba do tych co byli ,czy ktoś może udokumentował swoje wejscie zdjęciami?Pokażcie jakieś zdjęcia ze szlaku i ze szczytu.Pewnie nie tylko ja chętnie je obejrzę.A może ktoś w necie znalazł dość duzo zdjeć z takiej wyprawy?Pozdrawiam.


Oprócz wjazdu drogą asfaltową jest jeszcze możliwość wejścia szlakiem turystycznym z Makarskiej.Na ten temat była niedawno dość ożywiona dyskusja na forum.
Zdjęcia z trasy też tu bywały, pamiętam, że P.Lutyński miał niezłe zdjęcia ostatnich odcinków trasy.

Pzdr
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 29.07.2005 16:25

Tomek jak możesz to bardzo proszę o zdjęcia z wyprawy na Sv Jure.Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 02.08.2005 06:21 przez Krzysiekm, łącznie edytowano 1 raz
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 29.07.2005 16:46

ze szlaku nie mam fotek, ale ze szczytu i owszem
wygląda to tak - pierwsza fotka to szczyt i parking jednocześnie:
http://www.republika.pl/mamrotek/fotki/biokovo2.jpg
http://www.republika.pl/mamrotek/fotki/biokovo3.jpg[/url]
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
góry nad Makarską - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone