Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samo południe Dalmacji.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Samo południe Dalmacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2014 09:57

Cześć kochani cromaniacy. Dwie moje relacje są na forum. Nie musicie pamiętać więc tylko skrócę.
Makarska Riviera (spanie w Breli) cała zwiedzona.
Wyspa Krk cała zwiedzona.
Wspomniałem o relacjach bo jak ktoś je znajdzie to doczyta się tego iż nie pasowały nam plaże na wyspie Krk. Jest to związane z córką, która jako 1,5 roczne dziecko miała pewne dziwne zachowania związane z plażami na tej wyspie.
Nie wnikam ale mówię czego szukam.
Takich plaż jak w Breli, Makarskiej i Omisiu. Ew. te które się nam podobały na Krk (Baśka i Stara Baśka).
Nie chcemy takich plaż, które są ułożone z betonowych płyt lub takich z urwiskami. Ma być szeroka plaża ze spokojnym zejściem do wody.

W tym roku chcemy rodzinnie (2+2) zwiedzić samo południe Chorwacji oraz popularny Mostar i Wodospady Kravica.
Jak zwykle chcemy mieć jakiś idealny punkt wypadowy bo lubimy jeździć samochodem po Chorwacji.
Punkty obowiązkowe to sam standard więc niczym nie zaskoczę Was.
1. Dubrovnik
2. Mostar
3. Wodospady Kravica
4. Korcula

Cała reszta to pewnie wyjdzie z biegiem czasu i rozeznania sprawy.
Ten temat zakładam jedynie w kwestii kwatery. Gdzie warto się osiedlić uwzględniając dane powyżej (plaża i najlepszy punkt wypadowy) ?

Moje typy.
1. Dubrovnik
2. Zupa Dobrovacka (któreś z miasteczek)
3. Orebić
5. Gradac
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.02.2014 14:14

kaeres napisał(a):W tym roku chcemy rodzinnie (2+2) zwiedzić samo południe Chorwacji oraz popularny Mostar i Wodospady Kravica. (...)


Polecam Mlini z uwagi na ładne plaże i bliskość Dubrovnika. A do listy miejsc "do zwiedzenia" dorzucę: Kotor oraz miejscowość Ston. :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.02.2014 14:21

Zobacz ten wpis dubrovnik-soline-dom-z-basenem-czy-ktos-byl-t26872.html#p490160
(i ten poniżej)

Może się przyda.

Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.02.2014 13:18

Wow, niezła kopalnia wiedzy. Dzięki.
Czy ktoś był tutaj i może ocenić w kilku słowach ? - xxxx

Link usunięty zgodnie z regulaminem działu
Janusz Bajcer
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 25.02.2014 20:45

Kilka lat temu Soline było nasza bazą wypadową do zwiedzania Mostaru, Medjugorje, Boki Kotorskiej, Cavtatu oraz prawie cowieczornych wypadów do Dubrownika.
Poniżej moja fotorelacje z tego pobytu.

PozdraV

https://www.cro.pl/soline-2011-z-tesknoty-za-sloncem-t35368.html
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2014 21:05

Peljesac, ale nie Orebic, bo za daleko do wymienionych miejsc na lądzie, choć na Korculę taksówką wodną można z niego wyskoczyć. Jakaś Żuljana na przykład. Gradac to tłok. Ja byłam w pobliskiej Podacy i żałowałam, że nie wybrałam Peljesca, bo bardziej urokliwy i mniej zatłoczony jednak. No chyba że lubicie duże miejscowości, gwar i tłumy.
Pozdrav.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.02.2014 12:30

turan napisał(a):Kilka lat temu Soline było nasza bazą wypadową do zwiedzania Mostaru, Medjugorje, Boki Kotorskiej, Cavtatu oraz prawie cowieczornych wypadów do Dubrownika.
Poniżej moja fotorelacje z tego pobytu.

PozdraV

https://www.cro.pl/soline-2011-z-tesknoty-za-sloncem-t35368.html

Dzięki.
Twoje relacje znam już na pamięć. Między innymi dzięki nim wybieram się w ten rejon.
Pozdrav.

Edit.
Skłaniam się ku Mlini, Srebrno, Plat - te małe miejscowości / wioski.
Na co dzień chcemy spokój ale być blisko Dubrovnika aby go mieć na wieczór :)

W Mlini oczywiście negocjuję już z Vlaho (popularna Villa w Srebreno/Mlini) oraz Apartman Mlini (nie mogę dać linka do postu bo regulamin nie pozwala, a nie ma tam żadnej charakterystycznej nazwy bądź nazwiska więc podaje link do google.
I jakby ktoś mógł się wypowiedzieć na temat tych apartamentów to byłbym wdzięczny.
https://maps.google.pl/maps?q=42.624178 ... 1&t=h&z=19

Apartments-Mlini (dajcie tą nazwę w google copy+paste)
Vrelo 24
20207 Mlini
Croatia
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.03.2014 15:04

W innym wątku pisałem ale może tutaj będzie raźniej się dogadać.
Jadę 10-23 sierpień 2014 do Mllini/Srebreno do Vlaho Brcicia.
Jeżeli ktoś będzie w okolicach w tym okresie to proszę o wpisywanie się to na piwko się umówimy.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone