Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Soline 2011 - z tęsknoty za słońcem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004
Soline 2011 - z tęsknoty za słońcem

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 28.01.2012 18:27

Zima przypomniała sobie o nas (u mnie dziś rano -19), wiec trzeba się ogrzać wspomnieniem wakacji.
Plany były inne, zgodnie z wieloletnią tradycją do Chorwacji jeździmy co drugi rok.
Jako że w 2010 była Cro, tym razem miało być krajowo - sentymentalna wyprawa do miejsc związanych z moją służbą w MarWoju - Ustka oraz Hel i przy okazji kilka innych miejsc na Wybrzeżu.

Obrazek
To ja z koleżankami ...jakiś czas temu ;)

Niestety, pogoda nie dopasowała się do naszych planów - mijały kolejne dni urlopu, a tu albo leje, albo ma zamiar. Każdy dzień traconego na wyglądaniu słońca urlopu zwiększał frustrację.
W środę po porannej prognozie pogody jedno stało się jasne - w tym roku Bałtyku nie zobaczymy.
Zawsze w takich razach będące alternatywą Bieszczady tym razem też zapłakane deszczem.
W końcu żonka głośno powiedziała to, co chodziło mi po głowie od kilku dni - szkoda urlopu, jedziemy do Chorwacji!
Błyskawiczne zakupy, pakowanie i w czwartek rano trochę skonsternowani tą nagłą zmianą planów ruszamy w drogę.
W związku z tym, że zostało mi tylko 10 dni urlopu postanawiamy nie eksperymentować - jedziemy tropem zeszłorocznej wyprawy do Soline w okolicach Dubrownika.
To tyle tytułem wprowadzenia, reszta relacji na obrazkach.

Obrazek
Ok. trzeciej nad ranem jesteśmy w Dubrowniku. Pusty o tej porze Stradum.

Obrazek
W pierwszych dniach kwaterujemy w tym samym apartmanie, co w zeszłym roku. Ale od poniedziałku jest zarezerwowany.
Gospodarz znajduje nam nowe lokum u swojego znajomego kilka domów dalej.

Obrazek
To nasz nowy apartman

Obrazek
Na tarasie naszego apartamentu

Obrazek
Widok z tarasu

Obrazek
Widok z tarasu naszego mieszkania

Obrazek
A to sąsiedni domek po drodze na plażę

Obrazek
A to nasza plaża w Soline. Kameralna, często byliśmy tu sami. Nigdy nie była zatłoczona, zwykle kilka, kilkanaście osób - mieszkańcy domów usytuowanych powyżej plaży i ich gości.

Obrazek
Nasza plaża w Soline

Obrazek
Nasza plaża w Soline

Obrazek
Plaża w Soline

Obrazek
A tu widoczek na Soline ze stoku góry ponad wioską. W tle Kupari.

Na razie tyle, niebawem ciąg dalszy fotorelacji z nieplanowanego lecz radosnego wypadu do Cro.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.01.2012 18:57

Takie spontaniczne wyjazdy są najlepsze :D
Nie ma rozczarowań , bo oczekiwań nie było :wink:

Melduję się jako czytacz i oglądacz Twojej relacji


Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2012 19:04

całe życie drugi :)
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 28.01.2012 22:15

Takie foty to ukojenie na dzisiejsze temperatury:)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.01.2012 23:53

Ładnie :) i ciepło :lol:
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 29.01.2012 00:08

Zapuszczam tu korzenie :D
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 29.01.2012 00:29

No - to mi się podoba!!
kakusia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kakusia » 29.01.2012 11:53

Ja w ubiegłym roku w Mlini stacjonowałam, toż to prawie po sąsiedzku było. Bardzo, bardzo znajome widoki i piękne zdjęcia :). Pozdrawiam
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 29.01.2012 14:06

Temat jak poemat.
Poczytam jeśli można. :D
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 29.01.2012 14:19

:lol: jestem w kolejce.
:wink: wspomnę wyprawę sprzed czterech lat, może będzie w tym roku powtórka :?: :roll: . Tylko campy w tym terenie daleko od plaży :cry:
pozdrav
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 29.01.2012 14:20

Mnie też tu zabraknąć nie może.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.01.2012 14:26

Ja pierniczę , ale cudnie........ :D
Pierwsza moja myśl była taka , że to jest nasz cel na ten rok!
...ale nie wiedziałem gdzie Soline , więc dawaj na google map i kurde ale daleko.... :oops:

....więc nie wiem ......znów poczekamy zobaczymy....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2012 14:47

Zasiadam i ja w czytelni zwłaszcza, że kolorowo, ciepło i słonecznie, a u mnie krajobraz typowo zimowy (ale też pięknie :D

Mlini to mój cel AD2012, ale ta plaża w Soline robi wrażenie, a jedno blisko drugiego, więc nie wiadomo na co jeszcze padnie :D planowanie pobytu to dla mnie też część wakacji, więc czekam na duuuużą ilość zdjęć i opisów...
Można prosić o namiary na oba apartamenty? - jeśli to nie tajemnica :D
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 29.01.2012 16:08

Piękne zdjęcia, kotwiczę tu.
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 29.01.2012 17:12

Serdecznie witam wszystkich czytających i oglądających.
Postaram się odszukać namiary na oda domy, w których tym razem kwaterowaliśmy i dołączę je do relacji.
Faktycznie, do Soline jest daleko ale ja kocham Dalmację południową i od jedenastu lat jeżeli jedziemy do Cro to zawsze w te rejony. I zawsze musi być Dubrownik lub Hvar, a czasem i jedno i drugie ;).
Dużym plusem Soline jest bliskość Dubrownika Jeżeli ktoś lubi jego atmosferę, zwłaszcza nocą, można go z Solina odwiedzać codziennie.
Parę kilometrów na południe leży znowuż Cavtat - też wart poświęcenia minimum jednego popołudnia.
Poza tym stosunkowo blisko do Czarnogóry (Boka Kotorska z jej urokliwymi miasteczkami-portami, a zwłaszcza Kotor) i Bośni (Mostar).
Podczas relacjonowanej wyprawy uznaliśmy, że mamy zbyt mało dni do dyspozycji i poza kilkoma wypadami do Dubrownika i raz do Cavtatu resztę czasu spędziliśmy na plaży w Soline.
Ale podczas poprzednich wakacji wyprawialiśmy się w jednodniowe wycieczki m. innymi do Mostaru oraz wokół Boki Kotorskiej zwiedzając po drodze nadbrzeżne miasteczka.

A teraz czas na obrazki:

Obrazek
Powyżej miejscowość Plat sąsiadująca od południa z Soline. Nad miejscowością Magistrala Adriatycka prowadząca dalej w stronę Cavtatu, lotniska Cilipi i dalej do Carnogóry.

Obrazek
Plat, w tle Cavtat. Fotka zrobiona ze ścieżki na stoku góry nad Soline.

Obrazek
Plat

Obrazek
Plat i Cavtat

Obrazek
Cavtat

Obrazek
Jeszcze raz cała zatoka nad którą leżą Soline, Plat i Cavtat.

Aby zrobić fotki zamieszczone powyżej wybrałem się na spacer boczną drogą prowadzącą na stok góry nad Soline. Drogą nikt nie jeździł, nie wiem gdzie ona dalej prowadziła. Podczas tego spaceru na drodze spotkałem takiego oto przyjaciela:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chorwacki pancernik w zatoce Cavtat ;)
Odniosłem gościa kilka metrów od drogi, posadziłem w trawie i poszliśmy każdy w swoją stronę.

Obrazek
Jedziemy na wieczorny spacer do Cavtatu

Obrazek
Cavtat. Odwiedzając Cavtat warto samochód zaparkować na obszernym parkingu w porcie i wybrać się na spacer wokół cypla półwyspu. Piękna, widokowa ścieżka asfaltowa (ok. 1 godziny wolnym spacerkiem). W tym roku byliśmy zbyt późno wieczorem i więcej zdjęć nie robiłem, ale zamieszczę poniżej kilka z poprzednich wakacji:

Obrazek
Cavtat

Obrazek
Cavtat

Obrazek
Cavtat

Obrazek
Cavtat

Obrazek
Port w Cavtacie

Wracamy do Soline. Poniżej zejście do naszej plaży. Ta ścieżka (schodki) biegła tuż przy naszym apartmanie, nie trzeba przechodzić przez żadną ulicę. Minus to różnica poziomów do pokonania - ok. 60 metrów w pionie. Dla mnie to nawet zaleta - zazwyczaj dużo jeżdżę rowerem, którego mi w Chorwacji brakowało. Schodki pozwalały zachować minimum formy ;)

Obrazek
Ścieżka na plażę w Soline

Obrazek
Ścieżka na plażę w Soline

Obrazek
Wieczorem nad wodą

Obrazek
Nasza plaża w Soline wieczorem. Przypomniałem sobie teraz patrząc na tę fotkę, że na plaży jest prysznic ze słodką wodą.

Tyle na dziś, zaraz wychodzimy na imieniny do sąsiada, nie wiem, czy zdążę ;) jeszcze dziś coś dorzucić. Zapraszam niebawem.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Soline 2011 - z tęsknoty za słońcem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone