Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepsze lody.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Griu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.08.2007
Gdzie najlepsze lody.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Griu » 02.09.2007 23:43

Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem lodów, ale jak już jem, to mają być dobre. Chorwaci mają lody po 5 kuna za gałkę co nie jest tanio, ale jak umiesz zagadać i trafisz na dobry towar- mniaaaaaaaaaaaaam- to dostaniesz duuuuże gałki, polewę i szeroooki uśmiech sprzedawcy.
Najlepsze lody jadłem w Trogirze, w cukierni pod palmami w porcie, warto tam zajrzeć i zobaczyć w środku na telebimie jak sprzedawca żongluje gałkami i wafelkami- jak w cyrku. Miałem przyjemność z tym gościem pogadać- ponoć 3 września, czyli dziś mają oni w Trogirze zawody w serwowaniu lodów. O niebiańskim smaku nie wspomnę..... :D
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007
Pinokio

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 03.09.2007 20:45

Praktycznie w każdej miejscowości robią dziś tzw. Pinokia i jeszcze czasami dodają flagę Państwa kupującego
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 02.09.2016 07:47

7 lat temu chorwackie lody uważałam za przepyszne. Jeszcze do niedawna je wspominałam, szczególnie czekoladowe. W tym roku nie smakowały mi zupełnie, zastanawiam się czy wynika to z regionu (wcześniej byłam w Dalmacji, teraz na Kvarnerze) , obniżenia jakości prze te lata, czy podniesienia jakości lodów w Polsce (np tych tradycyjnych ).
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 11.09.2016 06:57

My też w Trogirze jedliśmy lody i były naprawdę pyszne. Zresztą na forum w relacjach widziałem nawet info o lodach w Trogirze więc muszą być pyszne skoro nawet takie szczegóły opisują ludzie :) :D :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.09.2016 07:38

U nas raczej nigdy nie było zachwytu nad lodami w Cro, chodź przyznam że w tym roku urwały mi.... conieco lody mietowe. Ale niestety tylko raz na nie trafilem w jednym miejscu. Za to totalnie urwały nam .... lody "amerykańskie" w Kołobrzegu, 6 zł/150ml, pychota :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.09.2016 09:20

jotusia napisał(a):7 lat temu chorwackie lody uważałam za przepyszne. Jeszcze do niedawna je wspominałam, szczególnie czekoladowe. W tym roku nie smakowały mi zupełnie, zastanawiam się czy wynika to z regionu (wcześniej byłam w Dalmacji, teraz na Kvarnerze) , obniżenia jakości prze te lata, czy podniesienia jakości lodów w Polsce (np tych tradycyjnych ).

Sama się nad tym zastanawiałam i stwierdziłam, że raczej region nie ma tu nic do tego.
Zauważyłam, że w Cro jest coraz więcej lodów chyba firmy Ledo (coś jak nasza zielona budka), nie ta bajka.

Dobre lody jadłam w zeszłym roku i w tym w lodziarni w Sibeniku, dokładnie tu Na Google jest jeszcze stare zdjęcie, tam aktualnie jest lodziarnia. We IX.2015 jadłam tu przepyszne lody mandarynkowe, w tym roku pomarańczowe. Poezja.
Dobre lody jadłam także w Vodice w Malaga: czekolada z pomarańczą lub czekolada z wiśnią - polecam.

Myślę, że duży wpływ na odbiór lodów ma właśnie fakt, że w Polsce z powrotem pojawiają się lody tradycje o pełnym i głebokim smaku oraz sporo lodziarni z włoskimi lodami (nie chodzi mi o te z automatu).
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 27.09.2016 09:37

Najsmaczniejsze lody na świecie są w Lodziarniach Lenkiewicza- póki co- nikt nie pobił ich smaków. Pyszne, a gałka za 4 zł- jest wielkości 3 gałek innych lodziarni. Jedyny minus to taki- że te lody są jedynie w Toruniu. Będąc na wycieczce jest to obowiązkowy punkt na mapie :)
W tym roku lody w Cro były dla mnie jakieś, takie ciaplate :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.09.2016 10:11

kemilia napisał(a):Najsmaczniejsze lody na świecie są w Lodziarniach Lenkiewicza- póki co- nikt nie pobił ich smaków. Pyszne, a gałka za 4 zł- jest wielkości 3 gałek innych lodziarni. Jedyny minus to taki- że te lody są jedynie w Toruniu. Będąc na wycieczce jest to obowiązkowy punkt na mapie :)

To fakt te lody w Piernikowie są rewelacyjne , byłem kilka razy , ale czy najlepsze ...... :)

"Lodziarnia znane smaki" w Gdańsku czyli stary "Miś" to są najlepsze lody. :mrgreen:
Jedyny minus , że czynne od 1 maja do 22 września tylko.

W Cro najlepsze lody w Dubrovniku za murami od strony mariny , wielkie kugle za 10 hrk.
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 27.09.2016 10:23

maniust napisał(a):
kemilia napisał(a):Najsmaczniejsze lody na świecie są w Lodziarniach Lenkiewicza- póki co- nikt nie pobił ich smaków. Pyszne, a gałka za 4 zł- jest wielkości 3 gałek innych lodziarni. Jedyny minus to taki- że te lody są jedynie w Toruniu. Będąc na wycieczce jest to obowiązkowy punkt na mapie :)

To fakt te lody w Piernikowie są rewelacyjne , byłem kilka razy , ale czy najlepsze ...... :)

"Lodziarnia znane smaki" w Gdańsku czyli stary "Miś" to są najlepsze lody. :mrgreen:
Jedyny minus , że czynne od 1 maja do 22 września tylko.

W Cro najlepsze lody w Dubrovniku za murami od strony mariny , wielkie kugle za 10 hrk.

O widzisz Mariusz- tych Twoich polecanych nie jadałam.
Ale teraz będę częstszym gościem w Gdyni- z racji przeprowadzki mojej mamuni ( czyt. teściowej) tam- więc w przyszłym roku zdegustuję :)
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 03.10.2016 22:52

Najlepsze lody jakie jadłem w Cro to z firmy Slad, w zeszłym roku były w Vodicach a w tym spotkałem je w Zadarze, lepszych nie jadłem nigdzie na świecie.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.10.2016 22:54

Miejscowi twierdzą że najlepsze lody w Vodicach są w lodziarni Molaga.
Faktycznie jakieś mniej wodniste są, bardziej kremowe niż inne, ale i tak niczego mi nie urwały :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.10.2016 23:26

sdolas napisał(a):Miejscowi twierdzą że najlepsze lody w Vodicach są w lodziarni Molaga.
Faktycznie jakieś mniej wodniste są, bardziej kremowe niż inne, ale i tak niczego mi nie urwały :lol:

No to się ciesz :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.10.2016 07:10

W Trogirze na Starym Mieście.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 11.10.2016 08:19

Najlepsze lody są na trasie Świdnica-Strzegom, 50 zł za gałkę :mrgreen:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6542
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.10.2016 20:04

grzesiek-swidnica napisał(a):Najlepsze lody są na trasie Świdnica-Strzegom, 50 zł za gałkę

To Ci się udało, spadłem z krzesła i jeszcze nie mogę dojść do siebie :lol: :lol: :lol: .
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone