Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie najlepsze lody.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Griu
Autostopowicz
Gdzie najlepsze lody.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Griu » 02.09.2007 23:43

Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem lodów, ale jak już jem, to mają być dobre. Chorwaci mają lody po 5 kuna za gałkę co nie jest tanio, ale jak umiesz zagadać i trafisz na dobry towar- mniaaaaaaaaaaaaam- to dostaniesz duuuuże gałki, polewę i szeroooki uśmiech sprzedawcy.
Najlepsze lody jadłem w Trogirze, w cukierni pod palmami w porcie, warto tam zajrzeć i zobaczyć w środku na telebimie jak sprzedawca żongluje gałkami i wafelkami- jak w cyrku. Miałem przyjemność z tym gościem pogadać- ponoć 3 września, czyli dziś mają oni w Trogirze zawody w serwowaniu lodów. O niebiańskim smaku nie wspomnę..... :D
jimmi
Croentuzjasta
Pinokio

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 03.09.2007 20:45

Praktycznie w każdej miejscowości robią dziś tzw. Pinokia i jeszcze czasami dodają flagę Państwa kupującego
jotusia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 02.09.2016 07:47

7 lat temu chorwackie lody uważałam za przepyszne. Jeszcze do niedawna je wspominałam, szczególnie czekoladowe. W tym roku nie smakowały mi zupełnie, zastanawiam się czy wynika to z regionu (wcześniej byłam w Dalmacji, teraz na Kvarnerze) , obniżenia jakości prze te lata, czy podniesienia jakości lodów w Polsce (np tych tradycyjnych ).
Pawcio&Monia
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 11.09.2016 06:57

My też w Trogirze jedliśmy lody i były naprawdę pyszne. Zresztą na forum w relacjach widziałem nawet info o lodach w Trogirze więc muszą być pyszne skoro nawet takie szczegóły opisują ludzie :) :D :D
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.09.2016 07:38

U nas raczej nigdy nie było zachwytu nad lodami w Cro, chodź przyznam że w tym roku urwały mi.... conieco lody mietowe. Ale niestety tylko raz na nie trafilem w jednym miejscu. Za to totalnie urwały nam .... lody "amerykańskie" w Kołobrzegu, 6 zł/150ml, pychota :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.09.2016 09:20

jotusia napisał(a):7 lat temu chorwackie lody uważałam za przepyszne. Jeszcze do niedawna je wspominałam, szczególnie czekoladowe. W tym roku nie smakowały mi zupełnie, zastanawiam się czy wynika to z regionu (wcześniej byłam w Dalmacji, teraz na Kvarnerze) , obniżenia jakości prze te lata, czy podniesienia jakości lodów w Polsce (np tych tradycyjnych ).

Sama się nad tym zastanawiałam i stwierdziłam, że raczej region nie ma tu nic do tego.
Zauważyłam, że w Cro jest coraz więcej lodów chyba firmy Ledo (coś jak nasza zielona budka), nie ta bajka.

Dobre lody jadłam w zeszłym roku i w tym w lodziarni w Sibeniku, dokładnie tu Na Google jest jeszcze stare zdjęcie, tam aktualnie jest lodziarnia. We IX.2015 jadłam tu przepyszne lody mandarynkowe, w tym roku pomarańczowe. Poezja.
Dobre lody jadłam także w Vodice w Malaga: czekolada z pomarańczą lub czekolada z wiśnią - polecam.

Myślę, że duży wpływ na odbiór lodów ma właśnie fakt, że w Polsce z powrotem pojawiają się lody tradycje o pełnym i głebokim smaku oraz sporo lodziarni z włoskimi lodami (nie chodzi mi o te z automatu).
kemilia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 27.09.2016 09:37

Najsmaczniejsze lody na świecie są w Lodziarniach Lenkiewicza- póki co- nikt nie pobił ich smaków. Pyszne, a gałka za 4 zł- jest wielkości 3 gałek innych lodziarni. Jedyny minus to taki- że te lody są jedynie w Toruniu. Będąc na wycieczce jest to obowiązkowy punkt na mapie :)
W tym roku lody w Cro były dla mnie jakieś, takie ciaplate :)
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.09.2016 10:11

kemilia napisał(a):Najsmaczniejsze lody na świecie są w Lodziarniach Lenkiewicza- póki co- nikt nie pobił ich smaków. Pyszne, a gałka za 4 zł- jest wielkości 3 gałek innych lodziarni. Jedyny minus to taki- że te lody są jedynie w Toruniu. Będąc na wycieczce jest to obowiązkowy punkt na mapie :)

To fakt te lody w Piernikowie są rewelacyjne , byłem kilka razy , ale czy najlepsze ...... :)

"Lodziarnia znane smaki" w Gdańsku czyli stary "Miś" to są najlepsze lody. :mrgreen:
Jedyny minus , że czynne od 1 maja do 22 września tylko.

W Cro najlepsze lody w Dubrovniku za murami od strony mariny , wielkie kugle za 10 hrk.
kemilia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 27.09.2016 10:23

maniust napisał(a):
kemilia napisał(a):Najsmaczniejsze lody na świecie są w Lodziarniach Lenkiewicza- póki co- nikt nie pobił ich smaków. Pyszne, a gałka za 4 zł- jest wielkości 3 gałek innych lodziarni. Jedyny minus to taki- że te lody są jedynie w Toruniu. Będąc na wycieczce jest to obowiązkowy punkt na mapie :)

To fakt te lody w Piernikowie są rewelacyjne , byłem kilka razy , ale czy najlepsze ...... :)

"Lodziarnia znane smaki" w Gdańsku czyli stary "Miś" to są najlepsze lody. :mrgreen:
Jedyny minus , że czynne od 1 maja do 22 września tylko.

W Cro najlepsze lody w Dubrovniku za murami od strony mariny , wielkie kugle za 10 hrk.

O widzisz Mariusz- tych Twoich polecanych nie jadałam.
Ale teraz będę częstszym gościem w Gdyni- z racji przeprowadzki mojej mamuni ( czyt. teściowej) tam- więc w przyszłym roku zdegustuję :)
Try3ek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 03.10.2016 22:52

Najlepsze lody jakie jadłem w Cro to z firmy Slad, w zeszłym roku były w Vodicach a w tym spotkałem je w Zadarze, lepszych nie jadłem nigdzie na świecie.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.10.2016 22:54

Miejscowi twierdzą że najlepsze lody w Vodicach są w lodziarni Molaga.
Faktycznie jakieś mniej wodniste są, bardziej kremowe niż inne, ale i tak niczego mi nie urwały :lol:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.10.2016 23:26

sdolas napisał(a):Miejscowi twierdzą że najlepsze lody w Vodicach są w lodziarni Molaga.
Faktycznie jakieś mniej wodniste są, bardziej kremowe niż inne, ale i tak niczego mi nie urwały :lol:

No to się ciesz :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.10.2016 07:10

W Trogirze na Starym Mieście.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 11.10.2016 08:19

Najlepsze lody są na trasie Świdnica-Strzegom, 50 zł za gałkę :mrgreen:
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.10.2016 20:04

grzesiek-swidnica napisał(a):Najlepsze lody są na trasie Świdnica-Strzegom, 50 zł za gałkę

To Ci się udało, spadłem z krzesła i jeszcze nie mogę dojść do siebie :lol: :lol: :lol: .
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019