Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie kupię winietę w czeskim Cieszynie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009
Gdzie kupię winietę w czeskim Cieszynie

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 16.06.2010 13:52

Proszę o informację gdzie można zakupić winietę na Czechy?
Najlepiej po czeskiej stronie aby nie przepłacać. Płatny odcinek zaczyna się kilka kilometrów za granicą, więc najlepiej aby już ją mieć za Cieszynem by nie wypatrywać nerwowo stacji benzynowych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.06.2010 14:45

jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 16.06.2010 15:07

Jacek S

Dziękuję, ale nie widzę tam specjalnie odpowiedzi na moje pytanie.
Jedynie jeden z kolegów proponuje zakup na granicy za złotówki.
Jeśli cena bedzie zbliżona oczywiście zakupię jeśli jednak marża będzie zbyt duża wolę zakupić w Czechach za korony po nominalnej wartości.
I tu moje pytanie gdzie ?
magdaslawek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdaslawek » 16.06.2010 15:09

Winietę kupisz na samej granicy w budynkach po celnikach i SG
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 16.06.2010 15:17

Ja kupuję na stacji Shell'a na ulicy Jablunkovskiej przy dworcu kolejowym oczywiście w Czeskim Cieszynie. dojazd bezproblemowy. Ceny nominalne. :D
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 16.06.2010 15:29

magdaslawek, skywalker_01 - Bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 16.06.2010 15:31

jacekww napisał(a):skywalker_01 - Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź


Nie za ma co :wink:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 16.06.2010 15:38

magdaslawek napisał(a):Winietę kupisz na samej granicy w budynkach po celnikach i SG

Czy czynne jest w niedzielę?
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 16.06.2010 15:44

Shell - jak to Shell jest czynny non-stop :lol: No i on jest bardziej przy markecie Billa niż przy stacji kolejowej:wink: ale stację widać, to fakt :)
Budki na granicy też są czynne 7/24 :lol:
Budki - najlepiej atakowac te za zadaszeniem (niższe ceny niz w pawilonie i w budkach pod zadaszeniem) - ale żeby to bezproblemowo zrobić, nalezy dojeżdżając do dawnego przejscia trzymać się prawego pasa- w innym razie może być "nieco" kłopotu z zawróceniem przed samym wiaduktem.
Piszę to po raz kolejny, ale wiem, że dla osób, które nie jeżdżą tamtędy regularnie, może się to wydawać... nieco trudne do ogarnięcia.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 16.06.2010 15:47

Dzięki również za info.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 16.06.2010 15:56

Z mojej informacji wynika że zaraz za Cieszynem to zaczyna sie droga ekspresowa nr 48 lub E462 a na niej nie trzeba winietki i dopiero od Belotin zaczyna sie płatna autostrada (1). Chyba że cos sie zmieniło. Jechałem 2 lata temu i na spokojnie kupiłem wynietkę na cpn wyjeżdzając z Frydek Mistek. W tym roku jadę równiez ta trasą i bądź co bądź tez mnie interesuje ta informacja....

Oddaje honor...faktycznie z mapy czeskich autostad wynika że coś się zmieniło od mojego ostatniego przejazdu i winietka potrzebna...a więc pewnie Shell
Ostatnio edytowano 17.06.2010 23:32 przez krystian186, łącznie edytowano 2 razy
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 16.06.2010 16:01

krystian186 napisał(a):Z mojej informacji wynika że zaraz za Cieszynem to zaczyna sie droga ekspresowa nr 48 lub E462 a na niej nie trzeba winietki i dopiero od Novego Jicina zaczyna sie płatna autostrada. Chyba że cos sie zmieniło. Jechałem 2 lata temu i na spokojnie kupiłem wynietkę na cpn wyjeżdzając z Frydek Mistek. W tym roku jadę równiez ta trasą i bądź co bądź tez mnie interesuje ta informacja....

Płatny odcinek czeskiej autostrady zaczyna się od zjazdu nr 70 na drogę E75 w kierunku Słowacji.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.06.2010 16:01

jacekww napisał(a):Dziękuję, ale nie widzę tam specjalnie odpowiedzi na moje pytanie.
...
I tu moje pytanie gdzie ?


To może odpowiem tak

lesio napisał(a):...Dojeżdżamy do Cieszyna. Przed granicą tankowanie, krótka przerwa i wjazd na granicę. Godzina około 12 tej jak mnie pamięć nie myli. Wjeżdżamy do Czech rozradowani, na CB pytamy się gdzie można kupić winiety (słyszeliśmy na forum, że dosyć długi odcinek w Czechach jest darmowy) a tu jakiś Tirowiec wracający do polski mówi "Ku...a spier...... do Polski kupić winietę bo już trzeba ją mieć) My przerażeni, widmo wysokiej kary przed nami, humory zepsute co tu robić. Żadnej stacji przed nami, skręcamy na pierwszym zjeździe i znajdujemy gdzieś w polu stację paliw. Winiety miesięcznej nie mają a taka jest nam potrzebna ale uspokajają, że płatny odcinek jest na kilkadziesiąt kilometrów. Z ulgą ruszamy dalej i kupujemy winietę w Frydek Mistek...


Pozdrawiam :wink:
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 16.06.2010 16:07

Od Cieszyna w stronę Frydka można pojechac za free ale można też za...winietkę:) drogi są oznaczone, więc nie ma problemu. Nawiasem mówiąc przez spory odcinek biegną równolegle i widać płatną wersję nawet jak poruszamy się darmową :) Auto Mapa wersja ze stycznia pokazuje juz obie drogi - wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję.
Natomiast obwodnica czeskiego Cieszyna jest darmowa. Zero problemów z rondem i innymi cudami :wink:

Nie widzę jednak żadnego problemu w zakupie winietki na granicy po polskiej lub czeskiej stronie. I tak ja trzeba kupić jadąc na Brno i tak, zatem co za problem przystanąć na granicy?
Ostatnio edytowano 16.06.2010 16:09 przez jotem, łącznie edytowano 1 raz
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 16.06.2010 16:09

Jacek S napisał(a):
jacekww napisał(a):Dziękuję, ale nie widzę tam specjalnie odpowiedzi na moje pytanie.
...
I tu moje pytanie gdzie ?


To może odpowiem tak

lesio napisał(a):...Dojeżdżamy do Cieszyna. Przed granicą tankowanie, krótka przerwa i wjazd na granicę. Godzina około 12 tej jak mnie pamięć nie myli. Wjeżdżamy do Czech rozradowani, na CB pytamy się gdzie można kupić winiety (słyszeliśmy na forum, że dosyć długi odcinek w Czechach jest darmowy) a tu jakiś Tirowiec wracający do polski mówi "Ku...a spier...... do Polski kupić winietę bo już trzeba ją mieć) My przerażeni, widmo wysokiej kary przed nami, humory zepsute co tu robić. Żadnej stacji przed nami, skręcamy na pierwszym zjeździe i znajdujemy gdzieś w polu stację paliw. Winiety miesięcznej nie mają a taka jest nam potrzebna ale uspokajają, że płatny odcinek jest na kilkadziesiąt kilometrów. Z ulgą ruszamy dalej i kupujemy winietę w Frydek Mistek...


Pozdrawiam :wink:

Temat juz był gdzieś poruszany, nie chciałbym zaśmiecać wątku ale to co napisałem powyżej jest prawdą, płatny odcinek rozpoczyna się zdecydowanie wcześniej. To, że ktoś przejechał to wyłącznie szczęście że nie trafił na czeskie pały. Zrób zbliżenie na Google Maps, zauważysz, że bezpłatne drogi oznaczane są jaśniejszym odcieniem koloru pomarańczowego a te płatne ciemniejszym. Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie kupię winietę w czeskim Cieszynie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone